Отиди на
Форум "Наука"

За германския език и произхода на готите.


Recommended Posts

  • Потребител

За тъждеството на готи, гети и скити у Йордан

За тъждеството на готи, гети и скити у Йордан.txt

Редактирано от boilad
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 103
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Явно у вас няма нито желание, нито потенциал, нещо да се обсъжда на нормално ниво тук. Сърдете ми се на мене, ако това ще ви ощастливи и ще одокаже всичките ви древни юбертеории.

Толкова от мен.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Позволявам си да кача файла на boilad и в по-нормален формат. Лично на мен също ми е правел впечатление 'буламача', който съчинява Йордан, опитвайки се да измисли древната история на готите. Първоначално ги извежда от Скандза, след това внезапно ги 'автохтонизира' до гети в Дакия /в края на краищата трябва да се оправдаят териториалните им претенции към тази римска провинция в миналото/, че и до скити /и смехотворно измислените битки с египтяните/, плюс забележителното нагаждане на 'родословието' им до библейските племена на Ной, за да бъдат легитимни на историческата сцена. Наистина типичен средновековен похват, лишен обаче от каквато и да е достоверност. За съжаление на автохтонците умът им е избирателно 'критичен' - нагаждайки средновековните алегории от подобен род към хипотезата си, те са слепи за цялостната концепция на такива произведения. Ето защо напъните им си остават в сферата на псевдонауката, където седи и техният братовчед, креационизма, който използва същата методика.

Goti i Geti.docx

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...