Отиди на
Форум "Наука"

Предмет Атеизъм в началното училище.


Recommended Posts

  • Потребители

Религията е опиум за народите.

Точно така, прав е. А ти следва да го опровергаеш, щом не ти харесва. Ако можеш.

Що пък Швеция, Норвегия, Дания, Чехия, които са преимуществено атеистични страни, не продуцират простотии, а? Явно не атеизмът, а нещо друго, което ясно назовах, е носител на простащината.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тука нещо логиката куца. Тези комунисти от къде са се пръкнали? Не сме ги внесли, те са рожба на точно това вероучение. На всичко отгоре това е било и единственото им "образование".

Така че за комунизма благодарете на църквата, дето е отгледала толкова морални хора. Които после не са искали да делят власт с църквата...

Има, колкото са по-набожни, толкова по-малко им се работи. Дай им да проповядват на хората...

Абсолютно неверни твърдения.

п.с.За уточнение не съм привърженик на преподаването на Вероучение , хеле пък от първи клас.

Горните ви тези , обаче отново потвърждават дълбоките ми съмнения в силата на светското ни образование.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абсолютно неверни твърдения.

п.с.За уточнение не съм привърженик на преподаването на Вероучение , хеле пък от първи клас.

Горните ви тези , обаче отново потвърждават дълбоките ми съмнения в силата на светското ни образование.

Предполагам можете да се обосновете? А тезата ми е една, религията не е носител на морал. Такъв се учи и възпитава.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Предполагам можете да се обосновете? А тезата ми е една, религията не е носител на морал. Такъв се учи и възпитава.

В цитираният пост твърдите , че комунистите са плод на преподаване на Вероучение и че за тях трябва да благодарим на Църквата.

Че това е пълна глупост , не мисля да се обосновавам.

Прочие , когато наберете скорост , вие (атеистите-богоборци) досущ заприличвате на религиозни фундаменталисти и като тях губите всякакво чуство за мяра.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тука нещо логиката куца. Тези комунисти от къде са се пръкнали? Не сме ги внесли, те са рожба на точно това вероучение. На всичко отгоре това е било и единственото им "образование".

Така че за комунизма благодарете на църквата, дето е отгледала толкова морални хора. Които после не са искали да делят власт с църквата...

Има, колкото са по-набожни, толкова по-малко им се работи. Дай им да проповядват на хората...

Както пишеше в Димитровската конституция Народната власт и съпътстващия я атеизъм са резултат от решаващата помощ на Съветската армия. Донесени са оттам, отдето са дошли тези, дето са унищожили примерно Римската империя - от Изток. От страна, по-голямата част от която е степ, Чукотка и тайга. СССР, а преди това Русия са многонационални империи, като европейската им част е относително по-малката, а преобладаващата е в Дивия Изток. Родният град на Ленин Симбирск или както му е името сега Уляновск е бил крепост бранеща Русия от набезите на номадски племена. Сиреч място, където руснаците интегрират, т.е. се кръстосват с номадите. Та от такава генетична среда е произлязъл вожда и учителя.

А за трудолюбието - защо магазините са били пълни когато на полето са работили тези, които са учили вероучение и бяха празни, когато дойде време на полето да работят тези, дето са имали часове по атеизъм?!? То и сега внасяме доматите и морковите от Гърция и Турция, където религията има важна роля във формирането на обществото, макар да имаме много по-добри природо-географски условия.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В цитираният пост твърдите , че комунистите са плод на преподаване на Вероучение и че за тях трябва да благодарим на Църквата.

Че това е пълна глупост , не мисля да се обосновавам.

Прочие , когато наберете скорост , вие (атеистите-богоборци) досущ заприличвате на религиозни фундаменталисти и като тях губите всякакво чуство за мяра.

Ами добре недейте. Факта си стои, комунистите са продукт на прехваленото вероучение до 1944 г. Не твърдите, че са учили в Швейцария, нали?

И аз, между другото, с никакви въображаеми същества не се боря. Нямам мерак да се боря и с хората които вярват в тях, поне не и докато не започнат да искат да ми натрапват вярата си и да ме обобщават като престъпник и аморален човек.

Както пишеше в Димитровската конституция Народната власт и съпътстващия я атеизъм са резултат от решаващата помощ на Съветската армия. Донесени са оттам, отдето са дошли тези, дето са унищожили примерно Римската империя - от Изток. От страна, по-голямата част от която е степ, Чукотка и тайга. СССР, а преди това Русия са многонационални империи, като европейската им част е относително по-малката, а преобладаващата е в Дивия Изток. Родният град на Ленин Симбирск или както му е името сега Уляновск е бил крепост бранеща Русия от набезите на номадски племена. Сиреч място, където руснаците интегрират, т.е. се кръстосват с номадите. Та от такава генетична среда е произлязъл вожда и учителя.

А за трудолюбието - защо магазините са били пълни когато на полето са работили тези, които са учили вероучение и бяха празни, когато дойде време на полето да работят тези, дето са имали часове по атеизъм?!? То и сега внасяме доматите и морковите от Гърция и Турция, където религията има важна роля във формирането на обществото, макар да имаме много по-добри природо-географски условия.

Генетичната среда добре. Но тук не става дума за това, а за вероучение. Вярата не би трябвало да зависи от гените, или?

Та тези диви номади атеисти ли са били?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А за трудолюбието - защо магазините са били пълни когато на полето са работили тези, които са учили вероучение и бяха празни, когато дойде време на полето да работят тези, дето са имали часове по атеизъм?!? То и сега внасяме доматите и морковите от Гърция и Турция, където религията има важна роля във формирането на обществото, макар да имаме много по-добри природо-географски условия.

Айде сега, пак не е вярно. Преди 1944 г. е било глад при тези с религиозното - питай баба си. А преди 1989 г., (при атеистите) трябва да помниш, че ядяхме истинска храна, а не пластмаса от Гърция и Турция. Нещата ги оплескаха след преврата от 1989 г. та до наши дни. Ама не казвай, че тези след 1989 са атеисти. Щото на празник ред по ред са наредени набожно до владиците по черквите. Дават ги по телевизора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами добре недейте. Факта си стои, комунистите са продукт на прехваленото вероучение до 1944 г. Не твърдите, че са учили в Швейцария, нали?

И аз, между другото, с никакви въображаеми същества не се боря. Нямам мерак да се боря и с хората които вярват в тях, поне не и докато не започнат да искат да ми натрапват вярата си и да ме обобщават като престъпник и аморален човек.

Генетичната среда добре. Но тук не става дума за това, а за вероучение. Вярата не би трябвало да зависи от гените, или?

Та тези диви номади атеисти ли са били?

Ами на нас комунизма ни е донесен от държава, по-голямата част от която е в Азия, а не от Швейцария. Те горките швейцарци са се разминали и с народна власт и с часове по атеизъм, а си имат само банки. Ленин се е развивал в район със силно номадско влияние и това няма как да не се отрази на неговите нрави и култура.

Айде сега, пак не е вярно. Преди 1944 г. е било глад при тези с религиозното - питай баба си. А преди 1989 г., (при атеистите) трябва да помниш, че ядяхме истинска храна, а не пластмаса от Гърция и Турция. Нещата ги оплескаха след преврата от 1989 г. та до наши дни. Ама не казвай, че тези след 1989 са атеисти. Щото на празник ред по ред са наредени набожно до владиците по черквите. Дават ги по телевизора.

Истинска храна в празните магазини нямаше. Това, което можеше да се намери бяха домати с нитрати и радиокатвини чернобилски марули и млечни продукти. Но някои наистина ядяха истинска храна - докато народа ядеше радиоктивните продукти, за олигарсите се доставяше специална незаразена храна в контейнери. Та ако под "ние" се разбира тези, дето тогава са работили в сградата с Петолъчката, а сега на Позитано 20 е вярно, че са ядели качествена храна. Но останалия народ се радваше да намери каква да е храна, та каво остава да мисли и дали е качествена.

А за тези, дето седят до доносниците в расо какво да кажа - такава им е атеистичната закваска. През ВСВ Сталин и Хитлер се целуваха насред поделената между тях Полша, сега Станишев и Доган се целуват по мостовете.

А през 1989г. като е било преврат каква би могла да е алтернативата за развитие на България?!? Тодор Живков беше стар и неизбежно щеше да плати дължимото на природата. След това какво? Тодор Славков е перманентно пиян и постоянно си сваля гащите, тъй че е някак неловко да посреща чужди правителствени делегации. Ако пък вместо него алтернативата е да се постави някое доверено на фамилията лице, то кой може да е по-подходящ от този, на който са поверили живота си, т.е. бодигарда им Бойко Борисов?!? Та с или без "преврат" все щяхме да се окажем в сегашното положение.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Предполагам можете да се обосновете? А тезата ми е една, религията не е носител на морал. Такъв се учи и възпитава.

Много интересно, в последите 1950 години как точно се е възпитавал морала ако не чрез религията?

Айде сега, пак не е вярно. Преди 1944 г. е било глад при тези с религиозното - питай баба си. А преди 1989 г., (при атеистите) трябва да помниш, че ядяхме истинска храна, а не пластмаса от Гърция и Турция. Нещата ги оплескаха след преврата от 1989 г. та до наши дни. Ама не казвай, че тези след 1989 са атеисти. Щото на празник ред по ред са наредени набожно до владиците по черквите. Дават ги по телевизора.

Глад, ама на върба в сряда. Питай точно баба си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Глад, ама на върба в сряда. Питай точно баба си.

Твоята може да е била буржоа. Моята е от народа, от масата.

Истинска храна в празните магазини нямаше. Това, което можеше да се намери бяха домати с нитрати и радиокатвини чернобилски марули и млечни продукти.

Комунизмът не започва 1986 г. Тогава и в Германия са яли радиоактивно, щото руснаците скриха за инцидента.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ми дядо ми е бил каруцар, а баба ми - селска домакиня. Глад никога в БГ не е имало - само през войната, ВСВ, са липсвали или трудно са се намирали някои основни продукти...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Твоята може да е била буржоа. Моята е от народа, от масата.

Комунизмът не започва 1986 г. Тогава и в Германия са яли радиоактивно, щото руснаците скриха за инцидента.

От коя маса - от кьор-софрата на Бузлуджа ли?!? :grin: Не е ли имала някакво друго занимание освен да обикаля софрите? Защото обикновените хора не са гладували. Проблем с продоволствието е имало по време на войните, но него го е имало и в държавите, в които по Живково време магазините бяха пълни и заплатите бяха големи.

С радиоактивните марули проблемът е, че дори когато всички разбраха, нашите родолюбиви атеистични управници продължаваха да крият. След като стана ясно, че народа е разбрал от Дойче веле и ВВС какво се е случило, чак тогава започнаха да се взимат мерки.

През 80-те години стандарта в България беше най-висок от целия соцпериод - не на последно място защото Брежнев умря и каишката беше отпусната. Преди това дори от селскостопанските производители са обирали храната под формата на наряди, та и тези, дето са произвеждали храна са си оставали гладни. Храната е отивала на безценица във великия СССР, откъдето са внасяни скъпи суровини и калпави технологии, произвеждащи непродаваема на запад некачествена продукция. В резултат от това България два пъти стига до фалит, който е избегнат, но с цената на изнасянето на златния държавен резерв в СССР. Крахът през 1989г. беше неизбежен, защото вече го нямаше златото, а България отново беше затънала в дългове.

80-те години обаче вече ги нямаше концлагерите, както и милиционерските кордони около черквите. Само пращаха доносниците, комсомолски и партийни активисти да следят кой ходи за да го съветват после.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

От религия пак го ударихте на политика. Някои хора така и не могат да потиснат фобиите си.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...