Отиди на
Форум "Наука"

какво е това?


Mowgli

Recommended Posts

  • Потребител

Здравйте на всички,много ще съм благодарен ако някой ми даде малко инфо за това нещо,от сивата сплав която ми прилича на олово има надписи CEZZAR

IMG_20160421_192431.jpg

IMG_20160421_192250.jpg

IMG_20160402_210218.jpg

IMG_20160402_210642.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Трябват диаметър, дебелина, тегло, хубави снимки на аверса ,реверса и гурта.Не се вижда надписа  CEZZAR !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е по темата но абсолютно случайно на друг сайт попаднах на монета с образа на Цезар. Интересното е че сайта не е исторически а астрономически и се споменаваше реформата на Цезар в календара .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

значи тежи 1,6г,искам да кажа че днес ходих и при антиквар и той ми каза че това е била много стара монета със рядко сечиво и е направена под формата ма медалйон а може и да не е,защото досега не бил виждал цяла монета ... кажете и вашето мнение.

IMG_20160425_193321.jpg

IMG_20160425_193521.jpg

IMG_20160425_193549.jpg

IMG_20160425_193559.jpg

IMG_20160425_193626.jpg

IMG_20160425_193709.jpg

IMG_20160425_193743.jpg

IMG_20160425_193758.jpg

IMG_20160425_193906.jpg

IMG_20160425_193959.jpg

IMG_20160425_194017.jpg

IMG_20160425_194043.jpg

IMG_20160425_194259.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това не е монета! Може да е някакъв повреден предмет, но може и да е само част от предмет.Има твърде много за да се знаят всички.

Човешкото око има свойството да оприличава случайни образи на познати неща.Имаше специален термин но съм го забравил.Нищо не пише, просто ти се привижда.

Донякъде този предмет ми прилича на долната част от бронзова гилза.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, vvarbanov said:

Човешкото око има свойството да оприличава случайни образи на познати неща.Имаше специален термин но съм го забравил.Нищо не пише, просто ти се привижда.

Навремето много астрономи са виждали каналите на Марс и е имало карти на марсианските канали от предполагаема цивилизация. Някои виждат звездите денем, някои твърдят че от дълбок кладенец могат днем да видят звездите които са над кладенеца. Други виждат двойни и даже тройни звезди с просто око, реално това се вижда само с телескоп.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Реално Върбанов си е много прав....според мен най-вероятно част от пломба със някаква месингова занитена гайка.....

Нито е карта на вселената, или галактиката, нито е на Цезар още по малко пък пише нещо.....оловото е твърде меко и при всяка механична намеса може различни неща да ти се превидят че пише.

Въпреки че ние сме обикновени лаици и най-вероятно антикваря е прав :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами след като имаме навика да си придаваме образи тогава как са се озовали тези надписи там,между другото вече знам каква е монетата и от кой век е :)

yyyyyyyyyyy.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ама на вас продължават да ви се привиждат надписи....а казват че само по Коледа ставали чудеса.

Явно и периода около Великден е чудотворен :)

Разбира се, това че знаете каква е "монетата", която явно не е монета е чудесно, така че останете със здраве :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тракийски  оловни монети са намирани в югозападна България  са изключителна рядкост и са сечени за много кратък период от време , но нямат нищо общо с това на снимката. Византиските са печати и пломби, както и жетони използвани за вход в бани,храмове и др.Има и фалшиви гръцки и византийски монети -фуре. За такива биметални монети не съм чувал има римски но са от две различни сплави на мед . Според мен е някакво копче върху което е минал няколко пъти трактор.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
  • Потребител

Направо си е част от гилза в средата е капсулата която след удара възпроизвежда изстрела а наличието на олово може да се обясни с част от разтопените оловни сачми намиращи се в самата гилза която иначе е не метална само долната част на гилзата е от месинг, няма никаква монета или пък медальон 

Даже се досещам какво може да е станало за да може нещото да придобие такъв вид ...

Редактирано от Gladius
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...