Отиди на
Форум "Наука"

Наука и религия


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 минута, skiahtro said:

Много добре! След като вече разбираш какво е наука, вероятно се отричаш и от твърдението:

На какво основание - не виждам никаква логическа причина да го правя?   Дай дефиниция за наука или обяснение от което да е видно, че трябва да го направя

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 2k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Преди 14 минути, Atom said:

На какво основание - не виждам никаква логическа причина да го правя?   Дай дефиниция за наука или обяснение от което да е видно, че трябва да го направя

каква дефиниция, да ти давам, като ти си дал:

Преди 5 часа, Atom said:

Ако дефинираме науката като процес не само, че може да сгреши, но по дефиниция тя е длъжна да го прави и винаги греши

Длъжна ли е науката по дефиниция да греши и да го прави винаги

Къде е логическата причина в думите ДЛЪЖНА, ДА ГРЕШИ, ВИНАГИ?

Ако при грешките ти умираха хора, винаги, науката ли ще обвиняваш, с какво ти е длъжна?

Разбра ли накрая какво е науката?😉

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, skiahtro said:

Длъжна ли е науката по дефиниция да греши и да го прави винаги

Къде е логическата причина в думите ДЛЪЖНА, ДА ГРЕШИ, ВИНАГИ?

Виж, колкото и да  викаш (черен шрифт, големи букви ) няма да ме изненадаш. Действаш прозрачно и еднотипно.   Когато нямаш какво да кажеш започваш с глупави въпроси,  а след това и с лични нападки.   Хайде за пореден път  - дай определение за наука. обясни ми какво е науката, пък може и да приема твоето мнение. Толкова ли е сложно. От толкова въпроси и да нямаше представа би трябвало вече да си изградил някаква визия.

Не съм фанатик и лесно бих приел чуждо мнение стига да си струва. Дори и да не съм съгласен с него, пак бих го обсъдил стига да има някаква логика и мисъл. Отсреща обаче няма никой -  изобщо липсва каквото и да е мнение по този въпрос.  

п.п. А щях да забравя. След като толкова много държиш, ето ти пак същия отговор:

Ако дефинираме науката като процес не само, че може да сгреши, но по дефиниция тя е длъжна да го прави и винаги греши.  При науката няма такова нещо като абсолютна истина. Всичко което може да направи е да се доближава до истината, но без да я достига.  Достигне ли до абсолютната истина процесът спира и съответно науката като такава също спира, свършва, изчезва. Хайде още веднъж какво трябва да се разбира под "факт" когато става въпрос за наука:

Fact: In science, an observation that has been repeatedly confirmed and for all practical purposes is accepted as “true.” Truth in science, however, is never final and what is accepted as a fact today may be modified or even discarded tomorrow.

 

 

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

Преди 41 минути, Atom said:

Виж, колкото и да  викаш (черен шрифт, големи букви ) няма да ме изненадаш. Действаш прозрачно и еднотипно.   Когато нямаш какво да кажеш започваш с глупави въпроси,  а след това и с лични нападки.   Хайде за пореден път  - дай определение за наука. обясни ми какво е науката, пък може и да приема твоето мнение. Толкова ли е сложно. От толкова въпроси и да нямаше представа би трябвало вече да си изградил някаква визия.

Не съм фанатик и лесно бих приел чуждо мнение стига да си струва. Дори и да не съм съгласен с него, пак бих го обсъдил стига да има някаква логика и мисъл. Отсреща обаче няма никой -  изобщо липсва каквото и да е мнение по този въпрос.  

п.п. А щях да забравя. След като толкова много държиш, ето ти пак същия отговор:

Ако дефинираме науката като процес не само, че може да сгреши, но по дефиниция тя е длъжна да го прави и винаги греши.  При науката няма такова нещо като абсолютна истина. Всичко което може да направи е да се доближава до истината, но без да я достига.  Достигне ли до абсолютната истина процесът спира и съответно науката като такава също спира, свършва, изчезва. Хайде още веднъж какво трябва да се разбира под "факт" когато става въпрос за наука:

Fact: In science, an observation that has been repeatedly confirmed and for all practical purposes is accepted as “true.” Truth in science, however, is never final and what is accepted as a fact today may be modified or even discarded tomorrow.

Що касае твърденията ти, се оказваш фанатик! Факт! Иначе щеше да имаш някакво логично обяснение, а не да говориш глупости. Ти си този който си прозрачен, когато се стигне до неудобни отговори!

Не съм длъжен да дефинирам нищо! Ти си този който си го направил и трябва да търпиш критика. Мнението съм си го дал и съм готов да търпя критика, ако можеш го обори, но не можеш! Това е истината, която те обижда не аз! Не съм аз и този, който прави абсурдните твърдения, за да ме държиш отговорен!

Пак ще повторя! Ако по дефиниция можеш и си длъжен да грешиш и в резулта на всяка грешка умираха хора, кой е виновен? Ти или науката, по дефиниция? КОЙ?😇

И пак ще попитам, разбра ли най накрай, какво е науката?😉

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, skiahtro said:

Пак ще повторя! Ако по дефиниция можеш да грешиш и в резулта на всяка грешка умираха хора, кой е виновен?

Пак преиначаваш и увърташ, пак тъпи номера.  Къде съм казал, че е позволено да се греши умишлено.  Въпросът ти вменява точно това.  Никой не се стреми да прави грешки -  напротив стремежът е да се отбягват.  Толкова ли е трудно да се схване какво е абсолютна истина, какво е относителна и т.н. 

Няма абсолютни истини в науката и не може да има, освен ако не са такива по дефиниция.  От там всяка друга истина е относителна или временна до оборването и.  Докато тази временна или относителна истина съществува тя не може и няма право да е грешна. Т.е. тя не може да е в противоречие с останалите относителни или временни истини, с останалото научно знание. Тъй като обаче не е абсолютна, тя по дефиниция съдържа в себе си грешка или непълнота за които все още не знаем.  Следователно винаги може да бъде оборена ако възникнат нови обстоятелства, наблюдения или открития. С други думи не е табу, не е абсолют, не е окончателна истина. 

Доволен ли си? Други въпроси?  

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Atom said:

Пак преиначаваш и увърташ, пак тъпи номера.  Къде съм казал, че е позволено да се греши умишлено

Нищо не преиначавам! Говоря за убийство, но никъде не съм споменавал дали е умишлено или неумишлено! Това е някакво твое четене на науката...

Ето тук си казал:

Преди 30 минути, skiahtro said:

Ако дефинираме науката като процес не само, че може да сгреши, но по дефиниция тя е длъжна да го прави и винаги греши.

Отричаш ли се от това твърдение?😇

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, skiahtro said:

Отричаш ли се от това твърдение?

Абе ти да не си инквизитор.  Пак те питам защо да го правя?

Досега не видях нищо съществено, а само елементарни манипулации.

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, gmladenov said:

Тогавашното заключението е базирано на тогавашно знание ... но на времето не са знаели,
че нямат достатъчно знание за подобно заключение.

То никога няма достатъчно знания. Това е хватката.

Тогавашното знание си е съвсем научно. Но ти трябва да се събудиш и да проумееш нещата.

Link to comment
Share on other sites

 

Преди 28 минути, Atom said:

Абе ти да не си инквизитор.  Пак те питам защо да го правя?

Досега не видях нищо съществено, а само елементарни манипулации.

🙂

А не!! Инквизитора е давал надежда, да се докажеш на кладата, а аз винаги давам възможност, да литнеш като гарга..

 

...Защото, ако не можеш да го направиш, по пътя на логиката следва, че твърдението ти е абсурдно...

Толкова ли си безсилен, с/у елементарните манипулации, та не можеш, да отговориш логично и подобаващо, на елементарните манипулативни въпроси?🙂

Регистрираш ги като факт, но си безсилен, да отговориш, така ли? Нито можеш да докажеш, че са манипулации, но ако твърдението ти не важи, го приемаш за обида...🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, deaf said:

Не виждате ли абсурда?! Обвиняват хората скептични спрямо теориите на Айнщайн,че били...сляпо вярващи!!! 😀 Как може съмняващият се човек,да бъде определян за вярващ? Вярващ в съмнението си ли?

   Не виждам абсурд. Не може ли да са сляпо вярващи в собствените си възможности, в това че изобщо са разбрали нещо от тези теории , макар че не разбират какво е теория по принцип, в това че не са потвърдени многократно, няма нищо че се използват в много сфери от години, в това че като прочетеш няколко статии по темата и си готов Нобелов лауреат, в това че всички физици и математици в последните повече от сто години са по-глупави от тях.. е в такива работи :)   

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Atom said:

Що се отнася до критиките ти до науката като цяло, там не виждам конструктивност. 

ОК. За мен пък определени хипотези в науката нямата никаква научна стойност.
Съответно изказвам моето критично мнение по въпроса. Всеки си има мнение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Gravity said:

А идвало ли ти е на ум, че хората не се дразнят, а се забавляват с теб?

Гравити, не изглежда да намираш моите коментари за особено забавни.
Иначе защо не искаш още от тях. :ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, tantin said:

Вижте колега Младенов: вие само-произволно си решавате кое е наука и кое е измислица. 

Изказвам мнение на форум за дискусии. Къде е проблемът??

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

ОК. За мен пък определени хипотези в науката нямата никаква научна стойност.
Съответно изказвам моето критично мнение по въпроса. Всеки си има мнение.

Това, че изказваш някаква критика към определена хипотеза не е проблем. Проблемът са "мерките" които предлагаш за науката като цяло.  Те не работят за решаването на проблема ти и ще нанесат много повече вреди, отколкото ползи.

Link to comment
Share on other sites

Преди 29 минути, scaner said:

То никога няма достатъчно знания. Това е хватката.

Тогавашното знание си е съвсем научно. Но ти трябва да се събудиш и да проумееш нещата.

😀

Бе вие физиците само на тая кълка ли лежите? Що не вземете да се позанимаете с нещо по-сериозно и реално тогава?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Gravity said:

... би ли казал какво си мислиш, че означава това "скорост на разширение на вселената"?

Да, много добре знам какво означава "скорост на разширение на вселената": това е
въображеамата скорост на нещо, което никой не е наблюдавал и което съществува
единствено във въображението на правоверни научници, която дълбоко вярват, че
техните спекулации някак си представляват наука.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Atom said:

Това, че изказваш някаква критика към определена хипотеза не е проблем. Проблемът са "мерките" които предлагаш за науката като цяло.  Те не работят за решаването на проблема ти и ще нанесат много повече вреди, отколкото ползи.

Защо не, след като твърденията нищо не струват и няма никакъв смисъл, да се доказват, за науката като цяло? Всичко което не ти харесва и е противно, е просто манипулация и това е... След като не е нужно да се доказва нищо, до проблема и вредата от мерките ли ще опираме..?🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 44 минути, skiahtro said:

...Защото, ако не можеш да го направиш, по пътя на логиката следва, че твърдението ти е абсурдно...

Толкова ли си безсилен, с/у елементарните манипулации, та не можеш, да отговориш логично и подобаващо, на елементарните манипулативни въпроси?

Защо да е абсурдно? Това е твое мнение и не означава абсолютно нищо. Не за друго, но до сега не съм видял от твоя страна нищо съществено, най-малко пък някакви доказателства. Само едни голи думи и "остроумни" въпроси.

А, че манипулацията е елементарна се вижда от всякъде. Да вземем това твърдение: 

Ако по дефиниция можеш да грешиш и в резулта на всяка грешка умираха хора, кой е виновен?

1. Преиначаваш думите ми.  Никъде не съм казал, че някой който и да е той има право, или му е разрешено, или може да греши.  Това което написах е, че процесът, т.е. науката по дефиниция е длъжна да го прави и винаги греши
2. Обръщаш се лично към мен. Т.е вече не е някой абстрактен учен (аз не съм учен), а аз лично "мога да греша"
3. Намеси в резултат на "разрешената уж грешка" смъртта на хора
4. Вменяваш вина (по подразбиране лично на мен )

Ако това не е опит за манипулация здраве му кажи.

Хайде още едно повторение за вечно неразбралите:

Няма абсолютни истини в науката и не може да има, освен ако не са такива по дефиниция.  От там всяка друга истина е относителна или временна до оборването и.  Докато тази временна или относителна истина съществува тя не може и няма право да е грешна. Т.е. тя не може да е в противоречие с останалите относителни или временни истини, с останалото научно знание. Тъй като обаче не е абсолютна, тя по дефиниция съдържа в себе си грешка или непълнота за които все още не знаем.  Следователно винаги може да бъде оборена ако възникнат нови обстоятелства, наблюдения или открития. С други думи не е табу, не е абсолют, не е окончателна истина. 

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, Atom said:

Защо да е абсурдно? Това е твое мнение и не означава абсолютно нищо. Не за друго, но до сега не съм видял от твоя страна нищо съществено, най-малко пък някакви доказателства. Само едни голи думи и "остроумни" въпроси.

Мнението ти не означава абсолютно нищо, защото не можеш да го докажеш! Ако можеше, нямаше да означава "абсолютно нищо", а щеше да има стойност! Когато имам нужда да кажа нещо мое и съществено, няма да го пропусна. Обещавам! За сега карам по съществота на твоите твърдения, който правиш. Ако ти е неприятно, че се оказват без стойност, внимавай повече с твърденията и все някога ще успееш!

А ако моето мнение, не означава "абсолютно нищо", лесно щеше да го обориш, както виждаш не ти се получава. единственото ти успокоение е някаква манипулация, която също не можеш, да докажеш. Мнението си го доказвам с логика, която не не си успял да обориш, засега! Пожелавам ти успех, въпреки, че няма как да стане, ако не отговаряш на въпроси!

Преди 1 час, Atom said:

А, че манипулацията е елементарна се вижда от всякъде. Да вземем това твърдение: 

Ако по дефиниция можеш да грешиш и в резулта на всяка грешка умираха хора, кой е виновен?

1. Преиначаваш думите ми.  Никъде не съм казал, че някой който и да е той има право, или му е разрешено, или може да греши.  Това което написах е, че процесът, т.е. науката по дефиниция е длъжна да го прави и винаги греши
2. Обръщаш се лично към мен. Т.е вече не е някой абстрактен учен (аз не съм учен), а аз лично "мога да греша"
3. Намеси в резултат на "разрешената уж грешка" смъртта на хора
4. Вменяваш вина (по подразбиране лично на мен )

Обръщам се към теб, защото ти правиш твърдението! Това са твои твърдения, а не на някакъв "абстрактен учен". ...И ако съм те смятал за учен, извинявай, нито имам проблем, дори да бъркаш кофраж! Но ако не си учен и само с това си обясняваш грешките, които правиш, може би е дошъл момента да научиш, че дори и учените могат да грешат! 

Когато направиш грешка, дори и като учен, не можеш да се успокояваш с науката, че е длъжна да прави грешки, по дефиниция! Ти си носиш последствията и не науката! При тези си разбирания, не дай боже някога да се занимаеш с нещо по-сериозно и да ти се наложи да осъзнаеш и поемеш реално отговорноста!

Да, смърта на хора, много често е в резултат от грешка на учени! Абсолютно реална грешка! Нима не можеш ли да си я представиш, дори и да не си учен? В случая нуката може да е безсилна, но никога не е грешна! А ти говориш конкретно, за грешки, по задължение и винаги! Нали не бъркам? Или смяташ, че те манипулирам, само защото не си учен?

Ако искаш, освен с действията си, ще трябва да се постараеш да внимаваш и с твърденията си и никой няма да ти вменява вина дори и хипотетично! Просто ще му е невъзможно, да го направи, повярвай! Твърденията ти трябва да са логически издържани и да не си противоречат, тогава няма  да се налага да се обиждаш от себе си.

Преди 1 час, Atom said:

Ако това не е опит за манипулация здраве му кажи.

Мисля, че не ти остава нещо друго, освен да му кажеш здраве... Иначе ще трябва да посочиш манипулацията, както и да можеш да доказваш твърденията си, поне малко наподобявайки на някой учен, като отговаряш на въпроси...

Преди 1 час, Atom said:

Няма абсолютни истини в науката и не може да има, освен ако не са такива по дефиниция.  От там всяка друга истина е относителна или временна до оборването и.  Докато тази временна или относителна истина съществува тя не може и няма право да е грешна. Т.е. тя не може да е в противоречие с останалите относителни или временни истини, с останалото научно знание. Тъй като обаче не е абсолютна, тя по дефиниция съдържа в себе си грешка или непълнота за които все още не знаем.  Следователно винаги може да бъде оборена ако възникнат нови обстоятелства, наблюдения или открития. С други думи не е табу, не е абсолют, не е окончателна истина. 

 

Истината в представите ти, може да не е абсолютна, но да твърдиш, че е грешна е абсурд! Истината не може, да бъде грешна, нито днес нито утре, защото си губи смисъла! Ако "истината" ти е грешна утре, то и днес също ти е грешна и никой не ти е виновен, че не си го осъзнал, не си разбрал или че нещо не си знаел!

😉

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Gravity said:

Ето втория абзац от първата статия:

  • Моделът за Големият взрив е просто идеята, че нашата вселена се е разширила и изстинала
    след като преди това е била гореща и плътна. Доказателствата, че той е верен, са съкрушителни.

Този абзац е ембленатичен за проблема, който аз имам с космологията и измислиците на науката.
Твърди се, че има "съкрушителни" доказателства за Големия взрив (ГВ) ... след което нито едно
такова доказателство не е посочено.

А когато човек потърси какви са тези "съкрушителни" доказателства, се оказва, че те са общо две:
червеното отместване на галактиките и космичекия фон. Цялата теория за ГВ е изградена на
тълкувания на тези две доказателства.

Там се разминаваме с научниците.

Според тях две доказателства е "съкрушителен" брой доказателства. А според мен това е крайно
недостатъчен брой доказателства.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, skiahtro said:

Истината в представите ти, може да не е абсолютна, но да твърдиш, че е грешна е абсурд! Истината не може, да бъде грешна, нито днес нито утре, защото си губи смисъла! Ако "истината" ти е грешна утре, то и днес също ти е грешна и никой не ти е виновен, че не си го осъзнал, не си разбрал или че нещо не си знаел!

Пак се опитваш да остроумничиш, но пак не ти се получава.  Донякъде те разбирам, тъй като светът ти е бинарен - вярвам/не вярвам, 1/0, ......истина/грешка.  Не може да възприемаш света по друг начин освен чрез вярата, а вярата изисква бинарност.   Антонимът на истината обаче не е грешка, а лъжа. В бинарната система няма двойка истина/грешка, а двойката е истина/лъжа.  Истината не може да бъде лъжа  - нито днес, нито утре.

Истината освен абсолютна може да бъде и относителна, а относителната истина утре може да се окаже грешна. Ако не признаем това просто ще излъжем.  В случая  твърдението "Истината не може, да бъде грешна, нито днес нито утре, защото си губи смисъла!"  е валидно само за абсолютната истина.  Да се изкаже едно подобно твърдение за относителна може  само в един от двата сценария:

1. Не разбираш нищо от това за което пишеш. Нямаш представа какво е това наука, нито какво прави, нито за какво изобщо става въпрос.  По-просто казано си в заблуда и грешиш.
Или
2. Разбираш за какво става въпрос и си напълно наясно с това какво е науката и как работи. В този случай най-нагло лъжеш и манипулираш публиката.  

Тъй като не допускам, че си нагъл лъжец ти давам възможност да се откажеш от твърдението си

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Gravity said:

Гравити, много хубава статия. Само един проблем: откъде знаем, че въобще е имало инфлация.
В статията не се казва нищо за това.

Ако не си схванал, моят проблем с инфлацията е именно откъде знаем, че е имало такава.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, gmladenov said:

Ето втория абзац от първата статия:

  • Моделът за Големият взрив е просто идеята, че нашата вселена се е разширила и изстинала
    след като преди това е била гореща и плътна. Доказателствата, че той е верен, са съкрушителни.

Ясно. Стигнал си само до вторият абзац и вече критикуваш. Е как иначе :D 

Преди 4 часа, gmladenov said:

А когато човек потърси какви са тези "съкрушителни" доказателства, се оказва, че те са общо две:
червеното отместване на галактиките и космичекия фон. Цялата теория за ГВ е изградена на
тълкувания на тези две доказателства.

А ти потърси още. Няколко пъти повече доказателства има. Че дори и в Уикипедията ги изброяват на много места. Ама както виждаш, възможностите ти мижави, не съответстват на желанията. То за това и с наука се занимават само можещи хора.

Преди 1 час, gmladenov said:

Гравити, много хубава статия. Само един проблем: откъде знаем, че въобще е имало инфлация.
В статията не се казва нищо за това.

Ами не може в една статия всичко за всичко да се каже. Ще трябва да се разтърсиш за други. Литература много  Всяка година в последните няколко се публикуват над 1.6 милиона научни статии, все ще се намерят достатъчно информативни за инфлацията. Търси и се ограмотявай, там са отговорите на въпросите които не знаеш. Тук се видя, че и да ти посочи нещо човек, ти дори не вдяваш. С лаладжийство по форумите нищо няма да помръдне в нужната посока.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Втори след княза said:

Разликата религия- наука е, че учените могат да се шегуват със своя култ- науката.

То по-скоро би трябвало да се изтъкне какви са приликите.  Разлики колкото искаш.  Иначе си приличат по това, че и двете са човешко творение (това е ясно), но те и компотите са човешко творение. Означава ли това, че религията е компот? 

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Втори след княза said:

По- горе споменах мнението си, че и двете са обяснение на света, памет за достигнати изводи и метод на познание

Да, но освен тези две "системи" има и други които се опитват да правят същото - традиционното право и традиционен фолклор, философия, разни  идеологии (например марксизма) и др.  Или да вземем например гръцките митове или скандинавските саги. Те изпълняват същите функции - обяснение на света, но са по-скоро литература, а не религия.

Какво им е по-специалното точно на тези двете?  

Цитирай

Имат своите авторитети, структура, предпочитани методи, публика, мислители и популяризатори.

Това е вярно, но религията например няма проблем с науката, а с идеологиите. Последните също имат авторитети, структура, предпочитани методи, публика, мислители и популяризатори. Полетата в които се пресичат и имат проблеми не са 1 и 2. Ислям срещу либерализъм, християнство срещу феминизма и т.н и т.н.

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...