Отиди на
Форум "Наука"

Земята е плоска. Лъжат ни, че е сферична...


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 50 минути, nummer N said:

Световният океан пада ли? Ъ? Или е като водата в чашата??

Единствено съм съгласен за “липсата на сили“.

Ако има гравитация, то тя значи е ебаси ИЗБИРАТЕЛНАТА!!!

Може да залепи квадрилиони тонове световен океан, но една птица или един човек НЕ, да не говорим за едно перце... УАУ!!!

Гравитация с интелект... Муахахахахха смешковци

Писах вече мнението ми за гравитацията, защо ме карате да се повтарям??

За да не пада световният океан, значи му действат две уравновесяващи се сили. Това в нашият случай са силата на гравитацията и силата на реакцията на опората от земната кора, която спира падането. Както се казва, елементарно, Уотсън :)

Ако земята е сферична, силата на гравитацията е насочена към центъра, и движението на телата към центъра се спира от твърдостта на земната кора. Ако ви е трудно да си го представите, намокрете едно стъклено топче, стъклото спира водата да навлиза навътре в топчето, колкото и да се натиска водата да влезе.

Ако обаче земята беше плоска, тогава да, гравитацията щеше да е супер избирателна. Проблем, нали? Но причината е само сбърканата идеология в случая :)

Колкото до птицата, има една наука, дето описва поведението на телата при наличие на съпротивление на въздуха, аеродинамика се нарича, и тя обяснява кои сили се уравновесяват, за да не падат птиците. Но с "мухаха" няма да ги разберете, трябват други усилия за тая работа. Както виждате, мнението ви за гравитация е само някакво сбъркано мнение, нищо не струва и няма дори фактологическа основа за него.

Цитирай

Единствената сила, която и действа е силата на ТЕЖЕСТТА!!!

И при нея НЯМА избирателност напосоки, а просто този, който има ПО-ГОЛЯМА МАСА (ТЕЖЕСТ), той пада по-бързо,

и ако е достатъчно тежък, НЕ МОЖЕ ДА СЕ МРЪДНЕ.

Тва е.

Всяко тяло подложено на единствена сила, трябва да се движи с ускорение и след време да получи огромни скорости. Това е елементарен физически закон, установен още от Нютон, учи се в средният курс и елементарно се проверява, но вие явно сте над тези неща, след като измислиците ви не го допускат.

Затова във физиката тежестта е силата на реакцията на опората, която уравновесява гравитацията за да не се движат телата. Гравитацията е втората, задължителна сила в картинката.

Колкото до това, че по-голямата тежест (маса е правилното, различни неща са) падала по-бързо, още Галилей е проверявал това и е доказал че не е верно. В настояще време това се демонстрира и в училищни условия, с перо и тежко топче, но във вакуумна тръба - за да се елиминира съпротивлението на въздуха, което е сила която влияе на формата, не на тежестта на телата. Може да се заинтересувате да го проверите ако не вярвате на другите, а не да се самозаблуждавате с измислици и да заблуждавате другите.

Цитирай

А, ти не си учил, а си ЗУБРИЛ! Нищо не си разбрал.

Назубрил си бълвочите им, за да може и ти да се впишеш в сектантската им гидийка, за да си начешеш нарцистичното его и да си прибереш кинтите после,

и да си навириш носа, че си някой...

Гледай си ю-тюб каналчето смешено, и не пиши смешки, знам кой си. И не ми говори в множествено число (един съм), 

че така епттен си проличава откровената ти шизофрения..

Хубавото на науката е, че човек дори и да зубри неща, може да провери доколко са истина или лъжа. И аз съм минал по тоя път, затова съм надраснал вашите ограничени представи за науката.

Как това дали знаете или не знаете кой съм (не, не знаете, а се заблуждавате както за всичко останало до тук) може да оправдае въпиющата агресивна необразованост, която демонстрирате? Държите се, като че ли някой учен ви е изял киселото мляко с вилица, и му имате зъб...

Говоря в множествено число от уважение (на 'вие'), в това да виждате шизофрения е някакъв проблем във вашето възпитание  и светоглед. Изглежда, северните ширини не са здравословни за манталитета на някои българи...

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 798
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 2 часа, Самодива said:

Досега винаги съм мислила, че приказките за плоскоземците са шеги и измислици.

Игнорират факта, че има съзвездия,  които се виждат само от Южното полукълбо.

Игнорират факта, че водата в Южното полукълбо има водовъртеж по посока на часовниковата стрелка. 

Разбирам, че и гравитация и атмосфера нае съществуват според тях...

 

 

 

Там ти е проблема, че мислиш а не разсъждаваш...

Щом като не можеш да анаизираш прости неща, като водата например, значи си много зле.

Не не се притеснявай, това заболяване е масово!

Обясних по-горе защо е така, но явно тук на вас трябва да виго кажа смляно и директно, защото от намекване явно не разбирате.

Държат ни полу-замаяни и невежи, защото иначе ще скочим и ще поискаме тяхното, тоест нашето.

Откъде накъде трябва да има хора, които взимат милиарди и трилиони, и такива които умират от глад??

Казах, гледайтее Ричард Улф, той много добре добре обяснява защо и как стават нещата в голямото добро утро.

А той е бил там, завършил е половината университети от Ivy League, но не като останалите - със сребърната лъжица по рождение, а защото има пипе!

Наскоро имаше лекция как богаташките деца завършват въпросните университети. Гледайте го, и ще разберете за какво говоря.

И това ли да ви доказвам?? Пффф

Намерете си го сами. Не сте малки!

Още малко, да ви завържа лигавчето и да ви нахраня с пюре??

 

А, ти драга, си супер отвлечена. Аз лично нищо такова не твърдя за съзвездията, точно обратното.

Какво си разбрала от написаното от мен, май и господ не знае... хаха

Разбира се, че се виждат, но не защото сме на сфера, а защото кръгът, на който живеем е прекалено голям,

и от периферията му, не може да се види какво има над центъра му.

Това за водовъртежа е мит! Водата се завърта според това, от коя страна я пускаш!

Можеш да си го пробваш и вкъщи.

Има много видеа за това.

Просто еквадорците са направили бизнес от такива туристи-дилетанти като теб и останалите тук, Мунчовци...

Атмосферата няма как да я отрека, всички дишаме кислорода в нея. Този, който ти е казал, че няма значи толкова разбира и от плоска Земя.

Виж гравитация вече няма. Малко по-горе съм го обяснил.

Но понеже си дама, ще се повторя.

Това което има е СИЛА НА ТЕЖЕСТТА.

Защото, ако имаше гравитация, тя щеше да залепя ВСИЧКО за Земята!

А това не е така.

Значи световният океан тежи колко, един господ знае, но да речем стотици квадрилиони тонове,

а в същото време птиците над него, които тежат няма и кило и хвърчат спокойно над него... Опааа

Другото, което виж снимката по-горе.

Водата е течност! Защо като има гравитация, (коят уж залепя Световният океан), има и цунамита, 20 метрови вълни, водопади и прочие??

Водата слиза от планините до морското РАВНИЩЕ...

Кота 0 на тази Земя е морското равнище. Тя е всъщност поскостта. Другото е континентален релеф под и над нея.

И поколенията преди инквизицията са го знаели, било е най-нормалното нещо.

С настъпването на цивилизацията на едрите капиталисти (евреите), това се променя. Те налагат нова Система,

която да работи за техните нужди, понеже са ПСИХОПАТИ  - има тема из форума за това, в която има много пост с много добра извадка от учебник с описанието на един

психопат.

За да се стигне до днес, когато всичко е размазано и вече не знаем дори кои сме и как функционираме. Примерно, какво да ядем, как да живеем.

Българинът само допреди 100 години е бил най-дълголетният човек в Западният свят, и най-вероятно наравно с другите стари цивилизации по света.

И разбира се не е правел нищо от това, което прави модерният българин и като цяло модерният човек.

По същият начин е и за разбиранията му за формата на Земята.

Някой по горе ме обвини, че несъм наблюдавал околната среда.

А точно това е, което правя аз!

Вие сте тези, които не вярвате на собствения си разум и очи, а на изсукани от пръстите, измислени книги и учебници,

писани от стожерите на Елита.

Разберете, живеем в една гигантска КОРПОРАЦИЯ. Пирамидално организирана.

Където нещата се случват отгоре - от върхът ѝ! Както е и във фирмата, в която работите!

Такава е Системата. Тя обхваща целият свят. Нещата са наднационални.

Трудно се виждат, но ако се вгледате добре и сте проницателни ще ги видите.

НИкога не са се случвали и НЯМА да се случат големи промени - подобрения на сегашната тенденция,

защото най-отгоре ВИНАГИ ще са психопатите, тъй като те имат пълният набор от качества необходими да господтсват.

Те са господарите, ние робите!

Ние правим, това което те искат!

Ние вярваме в това, което те искат да вярваме!

Ние виждаме това, което те искат да виждаме!

Риба се лови най-добре в мътна вода.

Затова днешната действителност е толкова мътна.

Постоянно питате ЗАЩО се поддържа Хелиоцентричната теория.

Ами защото тя е основата и спойката на цялата им Система!

Но по-важната причина е какво се крие отвъд Ледената Стена??

Там са най-вероятно и отговорите на въпросите - Кои сме, откъде сме дошли, Кой ни е създал, Защо, Как, с Каква цел...

Не знам дали и те не ги знаят.

Аз лично НЕ знам нито какво има там, нито какво има под и над нас.

Знам само че, в това с което ни баламосват, НЯМА НИЩО ВЯРНО!

Ама грам вярно!

Помнете ми думата.

Нещата се надигат. Хората тук на запад им е писнало да ги лъжат и да ги използват,

и искат отговори. Затова отново се заражда такава вълна на негодувание.

Истината не може да остане покрита вечно.

И когато Елита измисли как да си преустрои бизнеса, всичко ще излезе на яве,

ще запеят друга песен, а вие много добре познавате човешката природа.

Всяко чудо за 3 дни. Ще мине и ще замине. За новите поколения това ще е нещо нормално,

така както за нас е нормално Земята да е планета...

Просто ще минат още годинки... Да речем до към 2050та...А може и по-рано..

Така, че помнете ми думата.

Един ден пак ще си говорим.

Ако ви отърва, хехе.

Link to comment
Share on other sites

Преди 49 минути, laplandetza said:

Да ти приличам на изкълченяк норвежец, там съм бил няколко пъти , хубава държава за турист, за друго незнам от първо лице.

Не, приличаш ми на типичният български, балкански комплексиран субект с общосъбирателното наименование ЧОБАН, който обича да се присмива

ехидно, особено на тези с по-височко интелектуално ниво, без да ги попита и да се информира, а ей така напосоки и наизуст си решава сам за себе си, кое

какво значи, без да има нищо общо с него...

Редактирано от Guest
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гледай ти. Тези севернвци се карат тук за глупости. Вместо да си дъвчат сушено пушена рибка и пийват абсолут водка.

Link to comment
Share on other sites

Преди 49 минути, scaner said:

За да не пада световният океан, значи му действат две уравновесяващи се сили. Това в нашият случай са силата на гравитацията и силата на реакцията на опората от земната кора, която спира падането. Както се казва, елементарно, Уотсън :)

Ако земята е сферична, силата на гравитацията е насочена към центъра, и движението на телата към центъра се спира от твърдостта на земната кора. Ако ви е трудно да си го представите, намокрете едно стъклено топче, стъклото спира водата да навлиза навътре в топчето, колкото и да се натиска водата да влезе.

Ако обаче земята беше плоска, тогава да, гравитацията щеше да е супер избирателна. Проблем, нали? Но причината е само сбърканата идеология в случая :)

Колкото до птицата, има една наука, дето описва поведението на телата при наличие на съпротивление на въздуха, аеродинамика се нарича, и тя обяснява кои сили се уравновесяват, за да не падат птиците. Но с "мухаха" няма да ги разберете, трябват други усилия за тая работа. Както виждате, мнението ви за гравитация е само някакво сбъркано мнение, нищо не струва и няма дори фактологическа основа за него.

Всяко тяло подложено на единствена сила, трябва да се движи с ускорение и след време да получи огромни скорости. Това е елементарен физически закон, установен още от Нютон, учи се в средният курс и елементарно се проверява, но вие явно сте над тези неща, след като измислиците ви не го допускат.

Затова във физиката тежестта е силата на реакцията на опората, която уравновесява гравитацията за да не се движат телата. Гравитацията е втората, задължителна сила в картинката.

Колкото до това, че по-голямата тежест (маса е правилното, различни неща са) падала по-бързо, още Галилей е проверявал това и е доказал че не е верно. В настояще време това се демонстрира и в училищни условия, с перо и тежко топче, но във вакуумна тръба - за да се елиминира съпротивлението на въздуха, което е сила която влияе на формата, не на тежестта на телата. Може да се заинтересувате да го проверите ако не вярвате на другите, а не да се самозаблуждавате с измислици и да заблуждавате другите.

Хубавото на науката е, че човек дори и да зубри неща, може да провери доколко са истина или лъжа. И аз съм минал по тоя път, затова съм надраснал вашите ограничени представи за науката.

Как това дали знаете или не знаете кой съм (не, не знаете, а се заблуждавате както за всичко останало до тук) може да оправдае въпиющата агресивна необразованост, която демонстрирате? Държите се, като че ли някой учен ви е изял киселото мляко с вилица, и му имате зъб...

Говоря в множествено число от уважение (на 'вие'), в това да виждате шизофрения е някакъв проблем във вашето възпитание  и светоглед. Изглежда, северните ширини не са здравословни за манталитета на някои българи...

Преди 59 минути, scaner said:

За да не пада световният океан, значи му действат две уравновесяващи се сили. Това в нашият случай са силата на гравитацията и силата на реакцията на опората от земната кора, която спира падането. Както се казва, елементарно, Уотсън :)

Ако земята е сферична, силата на гравитацията е насочена към центъра, и движението на телата към центъра се спира от твърдостта на земната кора. Ако ви е трудно да си го представите, намокрете едно стъклено топче, стъклото спира водата да навлиза навътре в топчето, колкото и да се натиска водата да влезе.

Ако обаче земята беше плоска, тогава да, гравитацията щеше да е супер избирателна. Проблем, нали? Но причината е само сбърканата идеология в случая :)

Колкото до птицата, има една наука, дето описва поведението на телата при наличие на съпротивление на въздуха, аеродинамика се нарича, и тя обяснява кои сили се уравновесяват, за да не падат птиците. Но с "мухаха" няма да ги разберете, трябват други усилия за тая работа. Както виждате, мнението ви за гравитация е само някакво сбъркано мнение, нищо не струва и няма дори фактологическа основа за него.

Всяко тяло подложено на единствена сила, трябва да се движи с ускорение и след време да получи огромни скорости. Това е елементарен физически закон, установен още от Нютон, учи се в средният курс и елементарно се проверява, но вие явно сте над тези неща, след като измислиците ви не го допускат.

Затова във физиката тежестта е силата на реакцията на опората, която уравновесява гравитацията за да не се движат телата. Гравитацията е втората, задължителна сила в картинката.

Колкото до това, че по-голямата тежест (маса е правилното, различни неща са) падала по-бързо, още Галилей е проверявал това и е доказал че не е верно. В настояще време това се демонстрира и в училищни условия, с перо и тежко топче, но във вакуумна тръба - за да се елиминира съпротивлението на въздуха, което е сила която влияе на формата, не на тежестта на телата. Може да се заинтересувате да го проверите ако не вярвате на другите, а не да се самозаблуждавате с измислици и да заблуждавате другите.

Хубавото на науката е, че човек дори и да зубри неща, може да провери доколко са истина или лъжа. И аз съм минал по тоя път, затова съм надраснал вашите ограничени представи за науката.

Как това дали знаете или не знаете кой съм (не, не знаете, а се заблуждавате както за всичко останало до тук) може да оправдае въпиющата агресивна необразованост, която демонстрирате? Държите се, като че ли някой учен ви е изял киселото мляко с вилица, и му имате зъб...

Говоря в множествено число от уважение (на 'вие'), в това да виждате шизофрения е някакъв проблем във вашето възпитание  и светоглед. Изглежда, северните ширини не са здравословни за манталитета на някои българи...

Изобщо не си бил там, където съм бил аз, и по никъв път не си минал, ако съдя по това, което пишеш, или ако си бил, нищо не си разбрал... Има и такива случаи.

Всъщност повечето са такива...

Цялата наука е псевдо наука в същността си, като на периферията и има истини.

Нали знаеш прословутата фраза на Гьобелс, мисля беше, че най-коварната истина е, тази в която има 1% лъжа, и обратното.

Не всичко, което блести е злато, освен за рибката... А ние сме точно това - РИБКИ!!!

И, че една лъжа повторена 100 пъти, става истина.

Науката не е нищо повече от департамент, отдел в голямата корпорация, наречена Система.

И като такъв, той не служи на нас, нито пък е създаден за нас, нито от нас, за наше добро, а от Елита (свръх богатите),

и за тяхното добро! Ако това не го виждаш, значи си кръгъл ГЛУПАК!

Заблудена, омагьосана, хипнотизирана овца или казано по модерному - ПРОМИТ И ИЗПРАН МОЗЪК.

А рибките както навсякъде другаде, така и в науката ги хранят с какво - с парички.

Ако се вгледаш, ще видиш как хитро са замислили света, отнели са ни правото да живеем независимо,

и са ни зарибили с пари, дотолкова, че утре, ако токът спре, магазините се изпразнят,  и сме умрели от глад...

Както беше 96та, помниш ли?

Вече сме изцяло ЗАВИСИМИ от тях и от Системата им!

И това е само началото... Какви чудесии правят в Сингапур, Китай и къде ли не, бедна ни е фантазията...

Възпитанието си ми е много добре, просто успях да се отскубна от стадният и робски българо-балкански манталитет на време.

Тук хората не използват такива ограничитени и раздалечаващи форми на “уважение“. А специално норвежците даже нямат и така дума в езика си.

И, не случайно са топ 5 държава по-стандарт. Хората тук на запад гледат да се държат приятелски и да се обединяват,

а не да се държат като непознати и да спазват дистанция.

Ако каже на някой в Испания “Вие“, най-вероятно ще ти каже да не го наричаш старец, щот там пък, това се използва главно към възрастните хора,

и дори не към всички, а към онези превъзнесените от “голямото добро утро“.

Но нали си минал оттам, та се налага да ти разяснявам тези неща... Представата ти за света май се свежда само до Балканите...

А те драги, са в каменната епоха, а вие там сте динозаври...

 

А за другото, за научните ти бръщолевения, виждам че не си прочел всичките ми постове, които никак не са много,

и в един от които казвам, че съм завършил физика в Бургаското ПМГ, което е най-елитното учулище в Бургас, и едно от най в цяла България!

И съответно тези неща съм ги зубрил и аз. Така, че нищо ново не ми казваш.

Въпроса е, че тези неща са смехотворни!

За приемаш за презумпция, че трябва ЗАДЪЛЖИТЕНО ДА ИМА ГРАВИТАЦИЯ??

Откъде-накъде?

Защо говориш за гравитация на Плоска Земя??

Тя нагажда теорията за Планета Земя.

На Плоската ни Земя има силата на тежестта!

Как тогава обясняваш цунамитата, 20-метровите вълни, водопадите??

Писах за тези неща в 2 по-горни поста.

В твоята физика има адски огромно ПРОТИВОРЕЧИЕ. Писах и за него по-горе.

Водата е течност!!! По дяволите!!

А вие хем я разглеждате като течност, хем като твърдо тяло... Според както ви изнася.

Ма така не може!

Питам, като е сфера Земята, тогава ЗАЩО формата на дъното на Световният океан е ВДЛЪБНАТА??

Случайно, нали?? ХАХАХАХА

Няма сила, която да спре водата да се ИЗЛЕЕ!!!

Само като разгледаш водата и теорията ви се пропуква ОТВСЯКЪДЕ!

Друго дори не е нужно!

Манипулирате от сорта на - Не ме гледай какво правя, а какво ти казвам.

С пари и власт ВСИЧКО можеш да наложиш. Примери бол!

Изобщо не ми говори за Нютон или който и да е от скъпо-патената клика на световните банкстери.

Явно не си виждал на живо световен свръх-богаташ и  си нямаш и напредстава как мисли, как действа и какъв е по природа...

Аз не само съм виждал, а съм работил с такива хора.

Там всичко е бескрупулно, с цената на всичко и с една единствена цел - ВЪРХОВНО ГОСПОДСТВО!

Нещо, което простолюдието не може и никога няма да разбере, защото погледа му не стига дотам,

а не стига, защото дотам просто НЯМА ДОСТЪП!

Винаги се смея от сърце на реплики на нашенците от сорта - Ама за какво са му толкова много пари, в гроба си ли ще ги носи...

Целта е робът да е зависим и гладен, за да прави това, което иска господарят му. Ако е охранен това няма как да стане.

За да няма никакъв шанс да се еманципира!

Супер просто е като принцип, но супер сложно за осъществяване, и то на такава огромна скала.

А западняците го знаят това нещо, затова и са по-горна категория роби.

Опитах се да го кажа това нещо на един типичен български Ганьо по-горе, че примерно Норвежците го знаят това нещо,

дали са им парче от тортата (защото тяхното членство в НАТО и ЕИЗ за разлика от нашето е съюзническо, а не колониално),

и си изкарват от шаврантията България бая парички, посредством едни от най-големите си компании, начело с Теленор...

Идеологията ми си е много добре, и на базата на 20 години опит по света, доста добре виждам какво се случва и как стават нещата...

Ами там в тоя бонзай, в който ти живуркаш е нормално твоята да е тотално сбъркана и наопаки, такава ти е средата...

Разбирам те напълно и не те виня. За да схванеш нещата, трябва да излезеш оттам. Което разбира се, че не е гарания.

Затова и северните ширини са непослилни и се отазяват много зле на нашенските чобанни.

Бъркаш, на мен ми се отразяват животворно. На мен и на другите малцина българи, които са в час, и виждат какво точно правят норвежците.

Защото всеки е там, където заслужава да бъде, и има това, което заслужава да има.

А българите са от страната на булката, и западняците ще ги таковат дотогава, докато българите не им дойде акъла в главата.

А това НЕ е задължение на западняците.

Просто така е устроен света, по-хитрият такова по-глупавият...

Или си играч, или си играчка.

Закона на джунглата...

 

И преди да ме нападнете, щот знам кви сте чобани ограничени, ще кажа, че винаги ще съм българин (част от мен)

колкото и други части от мен да са се променили и адаптирали към други държави,  колкото и чужди паспорта да си изкарам,

и колкото и чужди имена да си сложа, там винаги ще пише - роден в Бургас, България. А това няма как да го забравя.

Просто мястото ми не е там.

За българите не говоря от 1во лице, защото имам предвид българите в България, а аз не съм там и никога повече няма да бъда.

Иначе нямам нищо против вас, просто толкова си можете и толкова знаете...

Много има още да ви дундуркат, докато ви дойде акъла в кухите глави или по-точно, ако ви дойде...

Щот, както казваше великият Валентин Фъртунов едно време - тя Демографията е точна наука...

 

България беше някаква държава до 1989.

След това стана безправна и безмълвна  колония - парче месо в чинията на Големите.

Робска плантация, бунище и пушечно месо на Метрополията.

От някакъв обект, стана СУБЕКТ...

И не, не съм комунист. Социал-демокрацията най ми допада.

Затова и съм тук в Норвегия.

Това е друго нещо, което българската рая не схваща...

Що е то Социал-демокрация. И защо по дяволите имахме шанса и го пропиляхме??

Трябваше само да надградим, развием и модернизираме...

А, хората са си го измисли преди бая време и си го развиват...

И им функционира задоволяващо.

Скандинавският модел - 1/3 Демокрация-Капитализъм и 2/3 Социализъм с държавна доминация.

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 16 часа, scaner said:

Аз поне съвсем скоро бях там, и лично наблюдавах нощното небе, защото в южното полукълбо има много интересни звезди, които от тук не се виждат. Та, за ваше сведение, там също има полюс, център, около който обикалят звездите (как ви хрумна тая нелепост за "филмовата лента? някой ви е излъгал, или се оправдавате за нещо?). Този полюс е съвсем близо до звездата Сигма от съзвездието Октант. Верно, тя е много слаба, трябва бинокъл, 5.5 звездна величина, но и там звездите си обикалят около нея точно така, както в северното полукълбо обикалят около Полярната звезда. Ако сложите фотоапарат на дълга експозиция, ще получите същите траектории на звездите, както и около Полярната звезда. Това че не сте го виждали, че не сте способен да го възприемете и поради куп други възможни проблеми не отменя този факт. Питайте някой който е бил там, или си вземете билет да се уверите лично.

Аз не съм ходил, но половината ми семейство са моряци и капитани със солиден опит, не като твоя,

и отделно познавам още един билюк такива, и съм доста наясно с истината.

На баща ми примерно, рейсовете бяха от по 7 месеца открито море почти през цялото време.

И с много често преминаване на нос Хорн...

Доста са ми разказвали...

Колко време си бил там? Минимум 2 сезона си наблюдавал и изседвал звездите??

Едва ли...

Виждал съм и стари карти, като тази на Глеасън...

За да се види нагледно, трябва да се направи таймлапс и през четирите сезона, и тогава глупостите ти увяхват!

И сигурно вече е правено.

Гледал ли си таймлапс на Арктичното нощно лятно Слънце??

Как се вижда, че се приближава и се отдалечава, уголемява се и се смалява, като един влак примерно...

Гледай, и пак ще си говорим.

Има доста видеа. По-малко време е, и е по-лесно заснемане.

А, ако искаш ела тук на север и ще си го заснемеш сам...

 

Вярваме на Нютон, но не вярваме на Глеасън... примерно.

Хората вярват в това, което им е в интереса...

А той е много лесно манипулируем.

И днес това се вижда с просто око, заради новите технологии.

Както Бойко Борисов успя да ви излъже и да се наложи толкова много време, така и Нютон, Айнщайн и оня плазмодий зеленчуков Хокинг.

Теория на Относителността - ми то самото име е будалкащо и за будали и балами...

Топ Мафиот и престъпник, да ви излъже, че ще премахне мафията и престъпността... УАУ

Уникални балъци сте, честно... Или пък, че царят Сакс-Кобург-Готски, в който няма нищо бъгарско щот е юдей, и е роднина на Уиндзърите от Англия (преименувани от

същите Сакскобурготи, щот е имало времена, когато юдеите са ги знаели, какви са и кои са...), ще ви спасявал за 800 дни...

Това, че на някой са му купили известност, НЕ означава, че е меродавен!!!

Няма значение дали е политик, актьор или учен!

Така, че имена не ми давай.

Интересува ме не името, а дали е прав!

Виж как окрадоха Тесла (и нашият Юл Браун (Илия Вълков)), низвергнаха ги, демонизираха ги,

и разни Беловци, Едисоновци и други подобни си приписаха заслугите им,

после по платените медии, и после 100 пъти повторените лъжи през 2 поколения стават утвърдени норми и истини,

и такива шарани като теб, (които са масовката) им вярват и се водят стриктно по тях...

Роби...

Генератора на Юл Браун бил невъзможен според науката, обаче си се използва и фабрикува надлъж и нашир по света от десетилетия... Ауууу

Ако почна да изреждам нещата, които официално ги има и си функционират на практика и са доказани емпирично,

но научно, на теория и документирано по медии и литература, са заклеймени и демонизирани (говоря за всички области на науката),

админа ще ме изгони за спам...

 

 

Редактирано от Guest
Link to comment
Share on other sites

Вижте пичове, едно от нещата, които изтървате (умишлено или неумишлено),

е ПЕРСПЕКТИВАТА!!!

А тя е възможна само на плоска земя!

Това се вижда във видеата със силен зум на кораби в морето,

във видеата с таймлапс на слънцето в Арктика.

Така проектират и строителните инженери.

Един умник беше писал тук за най-голямата глупост - защо се виждала само мачтата на кораба...

Този мит го развенчахме вече...

Всичко е въпрос на силен зум или телескоп и добри атмосферни условия!

 

По-нагоре съм ви дал и линк с рекорда за най-дълга снимка - 443км.

Вижте долу в коментарите в линка, има калкулатор с теоремата на Питагор за кривина на сфера,

вкарайте параметрите и ще видите, че върховете трябва да са с над 1000 метра под хоризонта!!!

За какви жироскопи и чудесии за 20,000 долара говори тоя замаяния с дългите блудкаво-подсладени-захаросани постове??

Тва филмче, дето го е сложил, е на Системата, с цел да усмее ИСТИНАТА...

Жалък опит, който покава, че я е страх, и че вече мисли за нова стратегия...

Защото този бизнес и тази стратегия, са вече остарели, изхабени и износени...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Земята не е плоска. Колкото и да носиш от вода от 9 кладенеца, няма как да промениш този простичък факт. Баси парадокса - стари суеверия оживяват в най-технологично развития век от историята на човечеството. Ератостен и Аристарх щяша да се спукат от смях, ако можеха да надникнат в бъдещето и да видят, че и сега невежата сган си е актуална. Ще ти препоръчам да повториш пак училищния курс по физика, а и да обогатиш познанията си по астрономия, преди да спамиш с ирелевантни глупости. :)

 

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, nummer N said:

А за другото, за научните ти бръщолевения, виждам че не си прочел всичките ми постове, които никак не са много,

и в един от които казвам, че съм завършил физика в Бургаското ПМГ, което е най-елитното учулище в Бургас, и едно от най в цяла България!

Значи картинката става още по-тъжна...

Цитирай

Въпроса е, че тези неща са смехотворни!

За приемаш за презумпция, че трябва ЗАДЪЛЖИТЕНО ДА ИМА ГРАВИТАЦИЯ??

Откъде-накъде?

Защо говориш за гравитация на Плоска Земя??

Тя нагажда теорията за Планета Земя.

На Плоската ни Земя има силата на тежестта!

Как тогава обясняваш цунамитата, 20-метровите вълни, водопадите??

Писах за тези неща в 2 по-горни поста.

В твоята физика има адски огромно ПРОТИВОРЕЧИЕ. Писах и за него по-горе.

Противоречия до тук се наблюдават само във вашият светоглед. Причината - нещо сте разбрали, много не сте разбрали, и въпреки това се опитвате да критикувате и да защитавате някакво мнение, което според вас трябва да истина. Ми не става така.

Пак да повторя: при наличие само на една сила, била тя кръстена и сила на тежестта, едно тяло не може да е в покой, а в състояние на ускорително движение. Това трябва да сте го научили в бургаското ПМГ. И проблемът за сегашният сбъркан светоглед очевидно е че тези знания ви се губят.

След като имаме сила на тежест и обектите са в покой, задължително има и втора сила, която уравновесява първата. Хората са я кръстили гравитация. Когато пуснете едно тяло да пада свободно, т.е. няма опора, съответно реакция на опората, т.е. няма сила на тежестта, то почва да се движи с ускорение към земната повърхност. Е, силата която е причина за това ускорение, е същата, гравитация. Ако не вярвате че има такава сила, скачайте от високо и анализирайте движението си, накрая ще получите убедително доказателство за нея. Така че и на плоската, и на вдлъбнатата, и на сферичната земя, гравитацията никой не е отменял, тя е наблюдаем факт. Но някои хора са слепи за да схванат елементарни неща. Е, проблемът е основно техен. Както виждам, имате големи екзистенциални проблеми, богатите ви пречат и т.н., явно не ви е до наука. Що и се репчите тогава?

Какъв ви е проблемът с цунамито? Не сте ли виждали вълни от вятър? А вълни, които се образуват например ако ударите  с нещо по дъното на пълна с вода тенджера? И същите условия, повторени от земен трус по дъното на морето? Или някак не можете да направите пряката връзка между двете? Ами напънете се, не е толкова трудно.

Цитирай

Водата е течност!!! По дяволите!!

А вие хем я разглеждате като течност, хем като твърдо тяло... Според както ви изнася.

Ма така не може!

Питам, като е сфера Земята, тогава ЗАЩО формата на дъното на Световният океан е ВДЛЪБНАТА??

Случайно, нали?? ХАХАХАХА

Няма сила, която да спре водата да се ИЗЛЕЕ!!!

Само като разгледаш водата и теорията ви се пропуква ОТВСЯКЪДЕ!

Може ли да се опитате да мислите по-последователно и да излагате тези, в които има смисъл? Защото в този хаос смисъл на практика липсва.

Водата е и твърдо тяло, когато замръзне. Кой ще ни пречи да я разглеждаме тогава така? Щяла някъде да се излее? Ми тя се е изляла, и се намира там където потенциалната и енергия е минимална. Какво се пропуквало?

Защо дъното на световният океан било вдлъбнатина? По същата причина, по която на плоската земя има планини.  Когато по някаква (очевидно неизвестна за вас) причина имаме неравности в някакъв релеф, ако тези неравности бъдат запълнени с вода (а гравитацията е това, което ще накара водата да се задържи там а не да се качи по върховете), то тази неравност ще формира дъно. При голям водоем, като океан, тази вдлъбнатина става дъно на Световвния океан. В бургаското ПМГ не са ли ви обяснили? Срамота за учителите там, да пропуснат такива неща... :)

Цитирай

С пари и власт ВСИЧКО можеш да наложиш. Примери бол!

Изобщо не ми говори за Нютон или който и да е от скъпо-патената клика на световните банкстери.

Явно не си виждал на живо световен свръх-богаташ и  си нямаш и напредстава как мисли, как действа и какъв е по природа...

Аз не само съм виждал, а съм работил с такива хора.

Там всичко е бескрупулно, с цената на всичко и с една единствена цел - ВЪРХОВНО ГОСПОДСТВО!

Нещо, което простолюдието не може и никога няма да разбере, защото погледа му не стига дотам,

а не стига, защото дотам просто НЯМА ДОСТЪП!

Както е казал един уважаван от мене човек, с който не съм във всичко съгласен, "битието определя съзнанието". Очевидно сте притиснат от някакви социални и икономически проблеми, за да стигнете до такова черногледство. Но сега тук дискутираме вашите объркани и пещерни представи за науката и в частност физиката.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 15 минути, Last roman said:

Земята не е плоска. Колкото и да носиш от вода от 9 кладенеца, няма как да промениш този простичък факт. Баси парадокса - стари суеверия оживяват в най-технологично развития век от историята на човечеството. Ератостен и Аристарх щяша да се спукат от смях, ако можеха да надникнат в бъдещето и да видят, че и сега невежата сган си е актуална. Ще ти препоръчам да повториш пак училищния курс по физика, а и да обогатиш познанията си по астрономия, преди да спамиш с ирелевантни глупости. :)

 

Каквото и да говориш Романе- плоска е!

Ето и в Блиц писаха!

https://blitz.bg/svyat/dokazakha-che-zemyata-e-ploska-s-pomoshchta-na-nivelir-video_news514634.html

Ето ти и научни доказателства от един независим учен, който не е свързан с рептилите и не лъже като казионните учени!

http://stamat2015.blog.bg/poezia/2018/10/29/uebsaityt-na-stamat-ploskata-zemia-stamat-org.1632847

 

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, nummer N said:

Аз не съм ходил, но половината ми семейство са моряци и капитани със солиден опит, не като твоя,

и отделно познавам още един билюк такива, и съм доста наясно с истината.

На баща ми примерно, рейсовете бяха от по 7 месеца открито море почти през цялото време.

И с много често преминаване на нос Хорн...

Доста са ми разказвали...

И като са ви разказвали толкова, вие какво сте вдянал? И защо сега не го проверите, вече е супер евтино едно подобно пътешествие до южното полукълбо, Австралия, Тасмания, Нова Зеландия, по избор.

Цитирай

Колко време си бил там? Минимум 2 сезона си наблюдавал и изседвал звездите?? 

Едва ли...

Достатъчно е 24 часа да прекараш там, за да схванеш какво е движението на звездите по тамошното небе, и наличието на втори център на въртене. Това е напълно достатъчно време, ако и мисленето ти е в ред, да схванеш колко е глупава идеята за плоската земя. Но ако мисленето не е наред, никой не може да помогне...

За два сезона трябва да схванете доста по-големи особености, свързани с движението на земята около слънцето. Но плоскоземието отива на кино и само след едно денонощие, наблюдавайки и южното небе.

Цитирай

Вярваме на Нютон, но не вярваме на Глеасън... примерно.

Хората вярват в това, което им е в интереса...

Правилно сте отбелязали. Ами това е основният проблем на плоскоземците. И това отличава науката от техните сбъркани представи.

Цитирай

Както Бойко Борисов успя да ви излъже и да се наложи толкова много време, така и Нютон, Айнщайн и оня плазмодий зеленчуков Хокинг....

Мда, та да се върнем на думата и на проблемите от битието значи :) :)

Как Бойко Борисов или Нютон или Айнщайн са ви е попречили да мислите логично?

От написаното до тук става се вижда, че нито Нютон, нито Айнщайн са ви ясни. В тази връзка следва че и Бойко Борисов ви е мъгла. Не сте ли се замисляли за причината целият свят да ви изглежда да е срещу вас, а само вие да се мислите за единствен борец за истина?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, scaner said:

... Но сега тук дискутираме вашите объркани и пещерни представи за науката и в частност физиката.

Сканер, ако теорията за Холографската вселена се окаже вярна, бихме ли могли да считаме, че всичко в тази Вселена -- включително и Земята, разбира се, -- е плоско?

П.П. Въпросът ми няма връзка с "научните" излияния на  nummer N.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Шпага said:

Сканер, ако теорията за Холографската вселена се окаже вярна, бихме ли могли да считаме, че всичко в тази Вселена -- включително и Земята, разбира се, -- е плоско?

Няма да е плоска. Тогава земята ще е двумерна, и при това не в това пространство.

Link to comment
Share on other sites

Преди 33 минути, scaner said:

Значи картинката става още по-тъжна...

Противоречия до тук се наблюдават само във вашият светоглед. Причината - нещо сте разбрали, много не сте разбрали, и въпреки това се опитвате да критикувате и да защитавате някакво мнение, което според вас трябва да истина. Ми не става така.

Пак да повторя: при наличие само на една сила, била тя кръстена и сила на тежестта, едно тяло не може да е в покой, а в състояние на ускорително движение. Това трябва да сте го научили в бургаското ПМГ. И проблемът за сегашният сбъркан светоглед очевидно е че тези знания ви се губят.

След като имаме сила на тежест и обектите са в покой, задължително има и втора сила, която уравновесява първата. Хората са я кръстили гравитация. Когато пуснете едно тяло да пада свободно, т.е. няма опора, съответно реакция на опората, т.е. няма сила на тежестта, то почва да се движи с ускорение към земната повърхност. Е, силата която е причина за това ускорение, е същата, гравитация. Ако не вярвате че има такава сила, скачайте от високо и анализирайте движението си, накрая ще получите убедително доказателство за нея. Така че и на плоската, и на вдлъбнатата, и на сферичната земя, гравитацията никой не е отменял, тя е наблюдаем факт. Но някои хора са слепи за да схванат елементарни неща. Е, проблемът е основно техен. Както виждам, имате големи екзистенциални проблеми, богатите ви пречат и т.н., явно не ви е до наука. Що и се репчите тогава?

Какъв ви е проблемът с цунамито? Не сте ли виждали вълни от вятър? А вълни, които се образуват например ако ударите  с нещо по дъното на пълна с вода тенджера? И същите условия, повторени от земен трус по дъното на морето? Или някак не можете да направите пряката връзка между двете? Ами напънете се, не е толкова трудно.

Може ли да се опитате да мислите по-последователно и да излагате тези, в които има смисъл? Защото в този хаос смисъл на практика липсва.

Водата е и твърдо тяло, когато замръзне. Кой ще ни пречи да я разглеждаме тогава така? Щяла някъде да се излее? Ми тя се е изляла, и се намира там където потенциалната и енергия е минимална. Какво се пропуквало?

Защо дъното на световният океан било вдлъбнатина? По същата причина, по която на плоската земя има планини.  Когато по някаква (очевидно неизвестна за вас) причина имаме неравности в някакъв релеф, ако тези неравности бъдат запълнени с вода (а гравитацията е това, което ще накара водата да се задържи там а не да се качи по върховете), то тази неравност ще формира дъно. При голям водоем, като океан, тази вдлъбнатина става дъно на Световвния океан. В бургаското ПМГ не са ли ви обяснили? Срамота за учителите там, да пропуснат такива неща... :)

Както е казал един уважаван от мене човек, с който не съм във всичко съгласен, "битието определя съзнанието". Очевидно сте притиснат от някакви социални и икономически проблеми, за да стигнете до такова черногледство. Но сега тук дискутираме вашите объркани и пещерни представи за науката и в частност физиката.

 

А бе дръвник, питам как едно перце пада по-бавно от едно гюле??

Птицата летяла и имала “задължително“ ускорение, а перцето??

А листа хртия??

Нямало сила на тежестта.

Следващото ще е да кажеш и, че няма тежест и няма маса..

Ебати щуротиите, дето пишеш.

Абсолютно бръщолевене.

И всичко било задължително...

Тва, ти е проблема очилатко, ти ПРИЕМАШ всичко за ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.

А, аз приемам това, което виждам!

Задължават те, защото си РОБ, с робско българско мислене, точно както го описват обичаните от мен Вазов, Ботев, Алеко и много други!

А роб можеш да бъдеш САМО, ако го поискаш.

Роб може да си отвън (такъв е живота), но отвътре НИКОЙ не може да ти наложи, освен ти самият!!

И ония изплезен шизофреник, НЕ Е ПРАВ.

Не битието определя съзнанието, а точно обратното!!! Мисълта създава материята!!

И това е толкова елементарно и очеизвадно, че показва колко си БОЛЕН и УВРЕДЕН...

Тази мантра ви я разправят на бедните, за да ви държат бедни,мизерни и надупени!

И имам проблем с вас бедните (не само финансово), а не с богатите болна главо, точно затова и съм тук между тях.

Тук е истинският живот.

А не, в онази лайняна дупка, в която живуркате вие...

Болен мозък си ти.

Точно както и кумирите ти..

И не Земята е плоска буквално, плосък е Световният океан, сушата е релефна, писал съм го по-нагоре.

Пак не ме четеш бе олигофрен. Писна ми да се повтарям и да разяснявам елементарни неща, ейй.

Плоска Земя е общо понятие.

Както и баницата е плоска в едър план, но зумирана, корите и са релефни.

Която и плоскост да вземеш, която и повърхност да увеличиш под микроскоп, каква ще е??

Ееее аман от дребнави идиоти.

Ей, тва да спориш с идиоти, е ебаси енергоемкото нещо... Пълна безсмислица.

От двете страни на барикадата сме!

Живей си в твоята матрица и бъди щастлив!

Твое право си е!

Редактирано от Guest
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, nummer N said:

А бе дръвник, питам как едно перце пада по-бавно от едно гюле??

Абе, умник:D всъщност не пада нито перцето, нито гюлето, а Земята пада към тях.

Link to comment
Share on other sites

Преди 33 минути, scaner said:

И като са ви разказвали толкова, вие какво сте вдянал? И защо сега не го проверите, вече е супер евтино едно подобно пътешествие до южното полукълбо, Австралия, Тасмания, Нова Зеландия, по избор.

Достатъчно е 24 часа да прекараш там, за да схванеш какво е движението на звездите по тамошното небе, и наличието на втори център на въртене. Това е напълно достатъчно време, ако и мисленето ти е в ред, да схванеш колко е глупава идеята за плоската земя. Но ако мисленето не е наред, никой не може да помогне...

За два сезона трябва да схванете доста по-големи особености, свързани с движението на земята около слънцето. Но плоскоземието отива на кино и само след едно денонощие, наблюдавайки и южното небе.

Правилно сте отбелязали. Ами това е основният проблем на плоскоземците. И това отличава науката от техните сбъркани представи.

Мда, та да се върнем на думата и на проблемите от битието значи :):)

Как Бойко Борисов или Нютон или Айнщайн са ви е попречили да мислите логично?

От написаното до тук става се вижда, че нито Нютон, нито Айнщайн са ви ясни. В тази връзка следва че и Бойко Борисов ви е мъгла. Не сте ли се замисляли за причината целият свят да ви изглежда да е срещу вас, а само вие да се мислите за единствен борец за истина?

Едно време много ми кипваше от такива малоумни задръстеняци като теб.

Но откакто се преместих тук, нещо вече ми е все тая.

Не знам къде видя, че целият свят е срещу мен... Дреме ми вече за света, той си върви, накъдето си трябва, накъдето го водят кочияшите...

Много си ми е гот тук.

Поне тук са си устроили държавата и такива като теб са нищожно малцинство, щот и тук и навсякъде ви има.

Но просто тук нямате никакъв шанс за изява...

Много глупости си написал пак и няма смисъл.

Казах каквото имах да казвам и се оттеглям.

Който има глава на раменете си, и е здрава, ще разбере-проумее-осъзнае какво съм написал...

Който не, ще си я кара като България... по течението и към водопада...

Хайде и със здраве...

Редактирано от Guest
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, nummer N said:

А бе дръвник, питам как едно перце пада по-бавно от едно гюле??

Птицата летяла и имала “задължително“ ускорение, а перцето??

Абе тъпак, колко пъти да ти повтарям за съпротивлението на въздуха? Ти в бургаското ПМГ къде си блял?

Какви задължителни ускорения за птица, запознай се малко с аеродинамиката преди да се излагаш още. То бива ограничени мозъци, ама толкова не бива.

Цитирай

Нямало сила на тежестта.

Следващото ще е да кажеш и, че няма тежест и няма маса..

Къде съм казал такова нещо? Това само показва, че ни четеш, ни разбираш прочетеното. Е, после защо имало плоскоземци :)

Няколко пъти повторих, задължително има и втора сила която да уравновесява тежестта, за да бъде обекта в покой. И тази сила се нарича гравитация. Ма чети с внимание и мисъл, иначе що се хабиш да отговаряш?

Цитирай

А, аз приемам това, което виждам!

Ми не виждаш какво ти пиша некоклкократно, как си сигурен че виждаш и другите неща?

Цитирай

И имам проблем с вас бедните (не само финансово), а не с богатите болна главо, точно затова и съм тук между тях.

Тук е истинският живот.

Не е тук място да обсъждаме екзистенциалните ти проблеми. Толкова са ти смачкани представите за света, истински живот било това. Ега ти живота значи... Плоскоземците са по-първосигнални и по-лесно се управляват, затова се пръкват там дето е 'истинският живот'.

Цитирай

И не Земята е плоска буквално, плосък е Световният океан, сушата е релефна, писал съм го по-нагоре.

Плоска е повърхността на световния океан, и по една единствена причина - гравитацията. Ако не беше плоска, там където водата е на гърбица над околната вода, тя ще се стече и ще изравни повърхността. Но 'плоско' тук е в малък мащаб. При сферична земя, тъй като гравитацията е центростремителна сила, повърхността на световният океан става част от сфера - поради същите физически закони. Но, повърхността на световният океан няма общо с формата на дъното му, което си е вдлъбнато за да задържа водата (ако беше изпъкнало, нямаше да е дъно а планина). Сега си светнат за това :) . Ма елементарна интелигентност се иска за да се схванат тези неща, за тях не е виновен нито Бойко Борисов, нито богатите, нито бедните...

Цитирай

Плоска Земя е общо понятие.

Както и баницата е плоска в едър план, но зумирана, корите и са релефни.

Която и плоскост да вземеш, която и повърхност да увеличиш под микроскоп, каква ще е??

В едър план и сферична земя да земеш, ще ти изглежда плоска. От там идва заблудата на плоскоземците, че приемат първосигнално каквото видят, а не мислят.

Ти кажи, след като на небето звездите се въртят около два центъра, къде да наврем идеята за плоската земя?

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички, които ми се смеят.

Това значи, че ме четете.

Пак е нещо... 🤣

 

Но нещо усещам, че съм неканен на купона...

 

Хайде живи и здрави!

Редактирано от Guest
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Last roman said:

Земята не е плоска. Колкото и да носиш от вода от 9 кладенеца, няма как да промениш този простичък факт. Баси парадокса - стари суеверия оживяват в най-технологично развития век от историята на човечеството. Ератостен и Аристарх щяша да се спукат от смях, ако можеха да надникнат в бъдещето и да видят, че и сега невежата сган си е актуална. Ще ти препоръчам да повториш пак училищния курс по физика, а и да обогатиш познанията си по астрономия, преди да спамиш с ирелевантни глупости. :)

 

Не го бунай човека. Таман е набрал инерция, нека си говори. Сега си е намерил компания. Да му олекне. Па кат фурлатисва ще видиш, как лека полека почва да се пука и рони западноевропейският емайл намазан от празни усмивки и излиза грапавата /балканска/истина....

Онези северняци знаеш ли колко са обопщителни....Като сушените им риби....Може години да работиш да някого и да не му знаеш второто име. Пари колкото щеш, но пък е скучно ужасно. Пият и се съмоубиват. Добре че плащат добре затова се напълниха с психолози и психиатри от източна европа. За наша сметка, защото нашите неуронестандартни пък няма кой да ги лекува....:dance3:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, nummer N said:

По-нагоре съм ви дал и линк с рекорда за най-дълга снимка - 443км.

Вижте долу в коментарите в линка, има калкулатор с теоремата на Питагор за кривина на сфера,

вкарайте параметрите и ще видите, че върховете трябва да са с над 1000 метра под хоризонта!!!

А, това го бях пропуснал. Ма елементарно бе, Уотсън. Основният път на светлинните лъчи на тая снимка е над водна повърхност. Там се създават прекрасни условия за вертикален температурен градиент във въздуха, което води до променлив коефициент на пречупване. Просто казано, образува се леща, и светлинните лъчи не вървят по права линия, при което може да се виждат обекти и под хоризонта в далечина, особено в слънчев ден, когато има пряко нагряване на водната повърхност и прилежащите слоеве въздух.. Явлението се нарича рефракция.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, nummer N said:

Значи хем признаваш, че повърхността на Световния океан е плоска, хем че е върху сфера...

Ти прочете ли следващото ми изречение? Не си. Е, това е пряка демонстрация на ограниченост в мисленето. Търсиш думички които пасват на предубежденията ти, а цялостната идея минава край ушите ти.

Цитирай

Ако не, хайде сега всеки да си вземе глобуса в ръце и внимателно да го огледа и да ми каже,

как така аджеба, повърхността на цялата тази СВЪРЗАНА вода по ЦЯЛАТА “ПЛАНЕТА“, е възможно да е заоблена и с формата на 71 процентова сфера???????????????/

Щеше да е пълна сфера, ако имаше достатъчно вода за да покрие стърчащата суша. Ама с толкова малко вода, колкото е покрила - покрила. Останалото е суша. Как се изхитряш да задаваш толкова глупави въпроси?

Погледни се колко приказки изписа около това си неразбиране, каква малоумщина изля. Айде не се излагай повече, че вече не е смешно, а е тъжно...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, nummer N said:

аква вода в Пиренеите бе тъпунгер??

Дори и вода да има, това да не ти е леген и локвам че да си видиш там отражението бе, олигофрен болен??

https://beyondrange.files.wordpress.com/2016/08/generate_a_panorama_-_2016-07-24_02-28-50.png

Преди да се пениш, научи повече за рефракцията. Това за отражението, както може би можеш да се сетиш, са само твои предразсъдъци :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, scaner said:

https://beyondrange.files.wordpress.com/2016/08/generate_a_panorama_-_2016-07-24_02-28-50.png

Преди да се пениш, научи повече за рефракцията. Това за отражението, както може би можеш да се сетиш, са само твои предразсъдъци :)

Сканер, спри да го атакуваш с непосилни за "мозъка" му обяснения, защото така ще го умориш от смях. Сам виждаш, че човечецът вече само се смее ли, смее...:bash: Опасно е за здравето му вече!

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, scaner said:

https://beyondrange.files.wordpress.com/2016/08/generate_a_panorama_-_2016-07-24_02-28-50.png

Преди да се пениш, научи повече за рефракцията. Това за отражението, както може би можеш да се сетиш, са само твои предразсъдъци :)

Тва, за рефракцията, ако го вярваш, значи си тежък патологичен случай и си за централната веела болница...

 

Докъде е стигнало човечеството - до дъното на простотията си...

 

Мъдреца посочил към Луната, а глупака се загледъл в пръстта му...

 

Кон с капаци си, който не вижда по-далеч от очилата си...

 

Ти си една сгрешена и дефектна формула, на която каквито и параметри да ѝ зададеш, винаги ще дава грешен отговор.

 

Защо, ми защото е изначално сгрешена и дефектна...

 

Ти си просто ГРЕШНО научен, програмиран и вменен с ДОГМА от самото ти раждане!

 

Закърмен си така дори!

 

Така сте целокупното население от 90% на този свят... Затова и сме на тоя хал...

 

Радвам се, че няма да живея в края на този и следващия век, ако изобщо някой оцелее дотогава...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Шпага said:

Сканер, спри да го атакуваш с непосилни за "мозъка" му обяснения, защото така ще го умориш от смях. Сам виждаш, че човечецът вече само се смее ли, смее...

Еми като не може друго, да се смее, това му е останало. Иначе нали се сещаш, Бойко Борисов, Айнщайн, лоши хора навсякъде..  То и ние се смяхме, докато беше весело :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...