Отиди на
Форум "Наука"

Земята е плоска. Лъжат ни, че е сферична...


Recommended Posts

  • Мнения 798
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 7 часа, sir said:

Еее, на кого ни оставяш. :(

От любопитство проверих дали някой е писал. Ами оставям ви в собствените ви ръце, или по-скоро криле. Папагалите имат криле. Вие сте си самодостатъчни. Знаете си вашите мантри и си ги повтаряте. Чудя се само, наистина ли вярвате в това, което твърдите? Освен това, иронията спрямо инакомислещите, е признак на лееко себеизвисяване. Да, ако не като нас, значи е идиот :)))))

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 8.10.2020 г. at 21:56, Взвртнпстптлно said:

Като знам какъв инженер съм, ме е страх да отида на доктор.

 

Не, ти ми докажи, че твоето е вярно, а не да повтарят всички, като папагали. Няма никакви доказателства, че се въртиме, по оста, около слънцето, че и цялата Сл. система се движи на някъде въртейки се. 

aааа, не, драги, ако си некадърен инженер, проблемът си е твой. Пък и показва неглижираното ти отношение към познанието ;)

Колкото до доказателствата - ти твърдиш, че Земята е плоска. Следователно трябва да докажеш хипотезата си. Иначе просто спамиш. А спамът се трие. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нее, дараги, твърдя че не се върти, не твърдя, че е плоска. Твърдя, че водата е с равна повърхност а не е гърбава ;) ако ме разбираш :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи все пак смяташ, че земята е кръгла. Подобие на глобусите.

Ако тя е кръгла, как водата няма да е по нея?

Или имаш предвид това, че при екватора е по-изнесена на горе, а при полюсите надолу. Т.е. на това не вярваш, а не че водата не следва извивките на земята.

Ако е така, само с опит може да го видиш, което ти препоръчах. Или да вярваш на измерванията.

Учените са сметнали, че ако земята много плавно спре да се върти, водата която е надигната към екваторът, от центробежните сили, ще се урановеси и ще залее полюсите. И то толкова сериозно, че ще има два океана на полюсите и нещо, като един континент на екваторът.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, miroki said:

Значи все пак смяташ, че земята е кръгла. Подобие на глобусите.

Ако тя е кръгла, как водата няма да е по нея?

Или имаш предвид това, че при екватора е по-изнесена на горе, а при полюсите надолу. Т.е. на това не вярваш, а не че водата не следва извивките на земята.

Ако е така, само с опит може да го видиш, което ти препоръчах. Или да вярваш на измерванията.

Учените са сметнали, че ако земята много плавно спре да се върти, водата която е надигната към екваторът, от центробежните сили, ще се урановеси и ще залее полюсите. И то толкова сериозно, че ще има два океана на полюсите и нещо, като един континент на екваторът.

Не вярвам на нищо, казвам какво виждам и усещам. Може и да е кръгла, може и плоска, може да е всякъква. Не вярвам на ничии сметки. Няма ка водата да е изпъкнала или вдлъбната или незнам си каква. Учените може да смятат колкото си искат, за това им се плаща.  Водата е течно състояние е с равна повърхност. Това е. Няма на екватора е 40км висока, няма полюси и незнам си какво.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А като я завъртиш в кофа с вода, защо не стои равна?

Ти си прав за себе си да не вярваш на нищо. Но това не служи за оправдание. Както и непознаването на законите не те оневинява.

Просто не трябваше да питаш нищо. Така и така на никого не вярваш. За какво си чешем изобщо пръстите!?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе, хора, вие сериозно ли си мислите, че с една кофа вода, можеш да добие представа за поведението на водата на Земята? Ако водата в кофата се разплиска, то на Земета при същото въздействие, ще залее всичко. Вие не виждате ли какво се случва около вас? Ами учените могат да сметнат, че ако спре да се върти Земята ще падне в черна дупка. И? Какво доказва това. Не вярвам на учените, поради причината, че няма доказателства а само развиват разни теории, които биха били възможни при точно определени обстоятелства и условия?! Звездите били светели преди милиони години и ние наблюдаваме светлината която чак сега пристига при нас?! WTF? Луната била предизвиквала приливи и отливи, отразява слънчевата светлина? Аз съм виждал и Слънцето и Луната в една линия и позицията на луната, няма как да отразява слънчевата светлина, понеже Слънцето би трябвало да е зад нея. Нали? Всичко е спокойно, дори има дни, когато и едно листенце не трепва, няма вятър. Тихо и спокойно време му викат. Не се върти. За самолетите какво ще кажете? Гравитацията е успокоила нещата така, че изобщо, ама грам да не личи, че Земята се върти с бясна скорост? Как така тази скорост е абсолютно постоянна, как не се забавя или ускорява? Ала бала, само да има кой да ни вярва на глупостите. Как няма нито една снимка от някой телескоп, дето снимат разни мъглявини и Нептун примерно? Ако се вземе предвид осветеността на Нептун, то там трябва да е както привечер, мрачно. Даа но снимките са перфекни и светли и цветни, луда работа. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не вярваш, не искаш да гледаш от космосът, не искаш да правиш опити.

Тогава не питай нищо повече. Чети и се ограмотявай на друго място, на/от хора, на които вярваш.

За начало почни от Коперник и Галилей. Те не са могли да гледат земята , а останалите планети, които ги обикалят спътници. И виждат, че не всичко се върти около земята.

И от там нататък имаш време чети до днес.

Аз не желая повече нито да те чета, нито да ти пиша.

Изгубих достатъчно време.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не си ме разбрал. Аз не запичнах да пиша тук за да се ограмотявам. Има много книги за четене. Пиша тук, за да изкажа виждането си по някои въпроси. А време, загубено няма, има загубени хора. 

Има много изворчета, но вода от някои е негодна за пиене.

Зомбирането е психиеско, не е физическо. 

Грамотността е да можеш да отсееш информацията, а не да попиваш без да мислиш.

Дерзай.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

баси, почитатели на Птолемей ли са се появили пак на тази грешна негеоцентрична планета :)))

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 13.10.2020 г. at 11:40, Last roman said:

баси, почитатели на Птолемей ли са се появили пак на тази грешна негеоцентрична планета :)))

 

Не, появили са се почитатели на Галилео Галилей, Джордано Бруно, Алберт Айнщайн, Николай Коперник.... и изсмуканите от пръстите им теории. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

нали се досещаш, че Земята продължава да се върти и невежеството ти не е никакъв аргумент в случая :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 часа, Last roman said:

нали се досещаш, че Земята продължава да се върти и невежеството ти не е никакъв аргумент в случая :)

 

 

Досещам се, че няма никакви доказателства, че се върти. И да, незнанието не е оправдание, но въвеждането в заблуда и подържането на заблудата, лъжата... са престъпления.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, Взвртнпстптлно said:

Досещам се, че няма никакви доказателства, че се върти. И да, незнанието не е оправдание, но въвеждането в заблуда и подържането на заблудата, лъжата... са престъпления.

Доказателства бол. Това, че плоскомозъчните отказват да ги видят и дълбаят в невежеството си е друга тема

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, самотния вълк said:

Доказателства бол. Това, че плоскомозъчните отказват да ги видят и дълбаят в невежеството си е друга тема

Бол, ама няма нито едно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Взвртнпстптлно said:

Бол, ама няма нито едно.

Я ми обясни изгревите и залезите без въртене на земята

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, самотния вълк said:

Я ми обясни изгревите и залезите без въртене на земята

Ако искаш, може да се обясняваме цял ден, може па и да харесаме. Доказателства трябват, не обяснения.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

за пореден път те призовавам да дадеш доказателство, че Земята е плоска/неподвижна или в каквато там глупост вярваш. 
Щото ако продължиш да словоблудстваш, просто ще изхвърчиш от форума. Тук не е развъдник на тролчета. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Last roman said:

за пореден път те призовавам да дадеш доказателство, че Земята е плоска/неподвижна или в каквато там глупост вярваш. 
Щото ако продължиш да словоблудстваш, просто ще изхвърчиш от форума. Тук не е развъдник на тролчета. :)

 

 

Е и? Мисля, че няма как аз да оборя нещо, което не съществува. Ти даде ли ми доказателства, че се върти? А ако изхвърча от форума, какво? Еие ще стоите гордо и необезпокоявани стъпили здраво върху разни теории. Самолетите са достатъчно доказателство, че не се върти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, Last roman said:

... или в каквато там глупост вярваш. 
 

 

 

Не - вярвам, а - виждам. Глупости да само обясненията, изсмукани от пръстите, в които вие вярвате, но не можете да докажете. И по-добре ме блокирай, като си с толкова правомощия, за да докажеш, че сте като сектантите, а именно да вярваш в глупостите на гуруто. Чао.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

невежеството няма право на глас. А и не сме начално училище, че да се занимаваме с неуки и нежелаещи да учат индивиди. Така че си върви по пътя. В някоя фейсбук групичка за плоската земя ще ти се зарадват много. Краставите магарета отдалече се надушват ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...