Отиди на
Форум "Наука"

Земята е плоска. Лъжат ни, че е сферична...


Recommended Posts

  • Мнения 798
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 час, Взвртнпстптлно said:

Ако си беше завъртял изстисканите гащи и водата се върти заедно с тях, може би щеше да е доказателство. 

Вече получи достатъчно, сега ти си на ход за да си вземеш собственото доказателство.

Посещенията на станцията са достъпни, плащаш си, завърташ си гащите и ще ни споделиш резултатът. Освен това ще видиш земята и ще направиш най-истинската и снимка. Лично от себе си.

В лошият случай (безпаричният), влез в безтегловна среда и давай с водата. Завърти един глобус с някакво привличане в себе си симулиращо земно притегляне и си ти. Но при икономичният вариант ще останеш без така важната снимка. И няма да видиш лично земята отстрани. 

Ти търсиш доказателства.

Успех. 

Редактирано от miroki
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Взвртнпстптлно said:

Значи, можеш да синхронизираш вещества с различна плътност? И те да се държат без напрежение по между си обграждайки летящо из пространството тяло? Ти си господ, пикланям се!

Как да не се държат, флуида и земната твърд се държат от земното притегляне под напрежение, има налягане на земните пластове, и хидростатично налягане. Иначе всичко да бе се разлеъяло в космоса от центробежното действие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, самотния вълк said:

Още един, дето е проспал часовете в училище

Неее, не съм проспал нищо. Напротив, много буден се чувствам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Tahev loren said:

Как да не се държат, флуида и земната твърд се държат от земното притегляне под напрежение, има налягане на земните пластове, и хидростатично налягане. Иначе всичко да бе се разлеъяло в космоса от центробежното действие.

Добре, това всички сме го чували, но нали знаете, че едно твърдение за да се потвърди, трябва да се докаже в лабораторни условия, такива доказателства за сега липсват.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, miroki said:

Вече получи достатъчно, сега ти си на ход за да си вземеш собственото доказателство.

Посещенията на станцията са достъпни, плащаш си, завърташ си гащите и ще ни споделиш резултатът. Освен това ще видиш земята и ще направиш най-истинската и снимка. Лично от себе си.

В лошият случай (безпаричният), влез в безтегловна среда и давай с водата. Завърти един глобус с някакво привличане в себе си симулиращо земно притегляне и си ти. Но при икономичният вариант ще останеш без така важната снимка. И няма да видиш лично земята отстрани. 

Ти търсиш доказателства.

Успех. 

Получих видеоклип, който е по зле и от дипломна работа на холивудски начинаещ статичен актьор, а мехурчетата които отиват на горе какво са? Антиматерия? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Светът на Диска се носи из пространството на гърба на четири гигантски слона. Те, от своя страна са стъпили на корубата на още по-гигантската костенурка А'Туин. Противно на всички закони на физиката и астрономията този свят не се върти около някое слънце. Неговото миниатюрно слънце се върти около него.

Тонове вода се изливат от Ръба на Диска в космическото пространство всяка секунда. Това обаче, противно на понятията на географията, не довежда до пресушаване

Всеки има право да се позабавлява във "вселената" на Света на Диска. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Conan said:

Светът на Диска се носи из пространството на гърба на четири гигантски слона. Те, от своя страна са стъпили на корубата на още по-гигантската костенурка А'Туин. Противно на всички закони на физиката и астрономията този свят не се върти около някое слънце. Неговото миниатюрно слънце се върти около него.

Тонове вода се изливат от Ръба на Диска в космическото пространство всяка секунда. Това обаче, противно на понятията на географията, не довежда до пресушаване

Всеки има право да се позабавлява във "вселената" на Света на Диска. 

Глупости на търкалета.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Втори след княза said:

Моля, посочете имената на учените, които се придържат към идеята за плоска земя. Авторитетни ли са и в каква област?

Посочете имена на учени, които са доказали въртенето, гравитацията, формата и всичко което се набива в главиците на нищо не подозиращите люде.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вие на виждате ли, как  всичко е подчинено на определени непонятни правила. Например просто преминаване от една държава в друга. Климата е различен, рестителността е различна, хората са различни, небето дори е различно, слънцето се усеща по различен начин. Водата за пиене е различна. Имам чувството че границите са и на горе в атмосферата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Втори след княза said:

Благодаря за предоставената информация. Намирам всички посочени от вас автори за наистина авторитетни, а лабораторните изследвания, за които знаете за точни. 

Авторите и учените пишат и казват само каквото им е позволено. Поради тази причина не мога да се доверя на тези учени. Следователно няма ка да посоча когото и да било.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Втори след княза said:

Така е. Като пресякох границата със Сърбия и аз го почувствах. Дори си пренастроих часовника. Какво ви говори чувството, защо при сърбите слънцето не изгрява в същия момент като в Япония?

Сигурно, защото земята не се завъртяла още достатъчно. Апропо, предвид разтояноето, на което ни кзват, че се намира Земята от Слънцето, има ли някъкво значение тази малка "песъчинка" колко ще се завърти та да огрее и при съседите?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Втори след княза said:

Достъпен експеримент

Необходими пособия: глобус, карта на света, насочен светлинен източник

В тъмна стая, сега- около 0.30 ч. осветете глобуса. Въртете го леко докато България попадне в светлина, а после в сянка. Ако имате приятел в САЩ или Нова Зеландия, обадете му се и питайте дали при  него е тъмно.

Осветете картата. Направете така, че едни страни да са осветени, а други не... Свихте я на руло, нали?! Хитро! 

Направете изводи за формата на земята.

 

На картата, Русия е по-голяма от Северна Америка, а истината е, че е доста по-малка. Ще направя експеримента, няма физическа възможност в момента. Идеята е, че слънчевата светлина би трябвало да е разпръсната и дори и не осветената част на Земята би трябвало да е видело, сумрак, а не е.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 12 часа, Взвртнпстптлно said:

Глупости на търкалета.

докажи, че са глупости на търкалета. Що не вярваш в костенурки и слонове, при положение че вярваш в плоската земя? :)))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Втори след княза said:

Стигам да два нееднозначни извода.

1. Има хора, които остават на ниво "чалга" и умът им не побира по- високо изкуство и наука. Те се впечатляват от ярки и фрапиращи образи и вярват в това, че първият и световен език е българският, че земята е плоска и че по- велики артисти от комедиантите и поп- фолк звездите няма. 

2. Под формата на зевзеклък, някои разпространяват примитивни научни обяснения с което правят общо примитивното ниво на мислене приемливо. Така разпространяването на интересни небивалици става занимателно прекарване на времето, нещо като разправяне на вицове.

Мога да коментирам само: изпий си хапчетата!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, Втори след княза said:

в Слънчевата система само Месечината отразява, когато е от другата страна на Земята. 

 

 

Какво отразява, слъчевата светлина ли? Ми тя е с перфектна форма, какви чудеса е създала майката природа. Свети като китайски ксенон.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За съжаление в последно време са на власт само идиоти, които си мислят, че знаят и могат всичко. 

 

Няма какво да обяснявам за плоска земя, порди причината, че няма представа дали е плоска или не. 

 

Твърдя, че

-това на което се намираме, не се върти;

-водата винаги е с равна повърхност;

-всичко, което ни заобикаля е изкуствено създадено, т.е. не е възникнало от нищото, най- вече все по-дебилизиращата се раса хомо сапиенс;

-Луната е източник на светлина и не отразява слънчевата;....

Имам и други твърдения, но за сега ще са тайна само за мен и другото ми аз. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

докажи го де:))

Иначе идиотите са едни 80% от световното население /под идиоти имам предвид хора, неспециалисти в дадена област, но претендиращи че тяхното мнение е меродавно/. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Last roman said:

докажи го де:))

Иначе идиотите са едни 80% от световното население /под идиоти имам предвид хора, неспециалисти в дадена област, но претендиращи че тяхното мнение е меродавно/. :)

 

Като знам какъв инженер съм, ме е страх да отида на доктор.

 

Не, ти ми докажи, че твоето е вярно, а не да повтарят всички, като папагали. Няма никакви доказателства, че се въртиме, по оста, около слънцето, че и цялата Сл. система се движи на някъде въртейки се. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 7.10.2020 г. at 22:20, Взвртнпстптлно said:

 

Мислех да не отговарям. Хем искате отговори, хем не им вярвате. За какво са Ви тогава?

Това каква болест е?

Ако питате нещо и Ви отговорят, го запомнете.

Ако знаете отговор, не питайте. А си излезте с научната публикация.

Цитирай

 

 

Цитирай

Твърдя, че

-това на което се намираме, не се върти;

Официално се върти и около себе си и около слънцето. Излезте с научната си публикация по твърдението си. И докажете, че се върти слънцето и вселената или, което решите.

Цитирай

-водата винаги е с равна повърхност;

Дори с просто око се вижда, че не е така. Явно не сте ходили на плаж. И корабите слизат надолу зад хоризонта и се вижда само горната част и изчезват освен навътре и надолу.

Явно е, че и с кораб не сте пътували. Писахте, че много пътувате. От кораб се вижда в открито море кръглата земя, доста добре. При това пяната от винтовете остава видима до край и подчертава извивката. Но трябва и да се гледа. Не като дядо Йоцо. Мога да го снимам, но какъв е смисълът, като няма да вярвате.

Както не вярвате и на астронавтът на станция Мир, като си изстисква прането. Той нито е актьор, нито работи с камера, а се снима.

Цитирай

-всичко, което ни заобикаля е изкуствено създадено, т.е. не е възникнало от нищото, най- вече все по-дебилизиращата се раса хомо сапиенс;

Това никой не го знае. Представете доказателствата, които имате. Примерно скалите как са създадени и вулканите, кой им пали фитила, земетресения и т.н. за всичко и без остатък.

Цитирай

-Луната е източник на светлина и не отразява слънчевата;....

Защо има тъмна част тогава? Явно не е. И нито една сонда не го доказва. И вечер не се печем на луна. А само денем на Слънце.

Цитирай

Имам и други твърдения, но за сега ще са тайна само за мен и другото ми аз. 

По-добре и такива да си останат.

Консултирайте се с колегите от Вашият университет и излезте с научната си публикация. Всеки сам си доказва твърденията и си финансира доказването. Иначе априори, никой на никого не вярва. Дори са заплашвали с обезглавяване всеки, който си мисли за въртенето на земята.

П.п. от телефон не мога да изтривам празните цитати. И съжалявам за остатъците от цитатът.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е по линоята Livorno - Bastia, 30.09.2020г./ 04.10.2020г. Bastia - Livorno. Днес Dunkerque - Dover, преди 10 дена Igoumenitsa - Ancona. И имам много много плавания и никога не видях кривини! А мантрата, че се скрива кораба зад хоризонта си има обяснение и то е, че видимостта намалява поради ред причини, да не ги изброявам.

Снимката е от 8-ми етаж на кораба и намалих размера заради ораничението на сайта.

20201008_211229.jpg

Редактирано от Взвртнпстптлно
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А онзи е космонафт, колкото съм и аз. Винаги нагласен, добре изглеждаш, чист. Ти представяш ли си как се подържа хигиена там, на МИР? Онова ще се превърне във воняща дупка точно за 2 седмици, а тези имат повече клипчета даже и от премиера на нашата територия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти даже и на мен не вярваш, сега космонавтът крив.

Корабите не се скриват целите, а само долната им част (корпусът) и мачтите се продължават да се виждат. Това е точно заради овалността. Бреговете също започват да се виждат само върховете.

Снимай от най-горна палуба следващият път.

Защо да пиша, след като не вярваш.

Не задавай въпроси, а давай отговори щом не вярваш.

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...