Отиди на
Форум "Наука"

Земята е плоска. Лъжат ни, че е сферична...


Recommended Posts

Да ти отговоря,  не е заради гравитация, друго е .Има декомпенсирани сили на определени простр. райони от <обема> на телата, т.е. ефект на сила действаща от вън на вътре. Сега прехвърляне към гравитация, сили между всички градивни частици по между си, действащи една към друга. Как е най логично да се подредят ако бяха някакъв флуид примерно, дали плазма, течност, газ. Как, като палачинка нали, хахах . погледни го Слънцето е една голяма загоряла палачинка.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 798
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 30 минути, laplandetza said:

Хубаво, защо въздушните мехурчета във водата се стремят към сверична форма, защо и сапунените мехури правят същото,гледал ли си онези таварисши едно време на станцията Мир. каква форма заемаше водата при практическа безтегловност. Защо ?

Защото СА въздушни мехурчета в течност??

 

Ние върху въздушно мехурче в безтегловност ли сме?

 

Я по-сериозно бе пич, даваш ми типичното заучено, безумно, абсурдно и тотално нерелевантно сравнение.

 

Виж, всякви снимки и глупости могат да ми плямпат насреща, обаче водата я виждаме всички навсякъде!

И тя НЕ лъже!

Къде ти е гравитацията?? Ами птиците, ами перушинките, които си летят ей така из въздуха?

Ами цунамитата, ами 20-метровите вълни, ами водопадите, ами реките, които слизат на морското РАВНИЩЕ??

За тях няма гравитация, така ли?

Значи световният океан тежи квадрилиони тонове, а няква си найлонова торбичка, тежаща грам и половина си лети, както си иска...

Ебати интелигентната гравитация аз, ебати избирателната пропускливост майна... Тя си има собствен живот, явно... Хаха 🤣

Замисли се, ЗАЩО дъната на всички водни басейни, включително легена в банята ти са с ВДЛЪБНАТА форма?

Елементарно е. Защото иначе водата ще се излее. А ще се излее, защото е течност!

А една течност това прави - излива се!

Да вярваш, че Земята е сфера, покрита със заоблена и пречупена вода, и че австралийците живеят като прилепи с главата надолу,

а еквадорците хоризонтално, е като да вярваш в невидимият човек горе на небето, който разбираш ли контролира всичко и всеки...

Е т'ва е масов когнитивен резонанс, и показва колко изтъпели, зомбирани и немислещи калъпи сме, да вярваме в тази ДОГМА.

Земята е кръгла като часовника ти (така и се обикаля, както стрелките го обикалят) и има формата на леген пълен с вода,

която всъщност е плоската, а континентите в нея са релефни.

That's all folks!

 

why.jpg

Редактирано от Guest
Link to comment
Share on other sites

Преди 47 минути, laplandetza said:

Ауу , искам от твоите лекарства, не са от Радева, нали

На 16 ли си?

Много е просто пич, но просто така са ни свикнали от незнам колко хиляди години вече...

0,1% богати (Елита) и 99,9% гаврошовци, които се облизват и се избиват за огризките, които онея отгоре ни подхвърлят...

Това винаги е било нормално, и винаги ще бъде! Колкото и да те лъжат, че се били борели с бедността и неравенството.

Както е казал Виктор Юго - Раят на богатите е построен върху адът на бедните.

Едни имат милиарди, а едни други в Индия - долните касти, ринат лайна с голи ръце, буквално!

Така функционира света, и за да функционира света така, са нужни всякакви номера, за да се излъже и заблуди туземеца,

че повече не може и не трябва да има... Баламосват го с какво ли не...

И, ако се разровиш по-надълбоко в лайната на Системата, ще видиш как всичко опира до Хелиоцентричната им теорийка, като горе на снимката.

Тя е ОСНОВАТА на тази модерна Система и е градена с векове! За да се стигне до света, който имаме днес.

Ма, България е 209та дупка на кавала и това там не може да се усети. Отиди в някоя богата бяла държава и се огледай.

Всичко е така направено, че едни и същи хора да са си там горе. Сменят през 4 години президенти, министри и квит си искаш държавници,

ма онези от големите корпорации и банки сменят ли се?? Ей там е разковничето. Тънкият момент.

За Blackrock и Vanguard Group примерно, чувал ли си??

Америка, президенти и правителства ли ги контролират тях, или те контролират света??

Трябва да си много наивен да си мислиш, че света е sunshine and rainbows...

Това е един жесток, безмилостен и безскрупулен свят на откровена мракобесна война срещу нас,  в която онези горе са психопат до психопата,

и единственото, което ги интересува е ВЛАСТТА - КОНТРОЛЪТ над нас!

Да останат там горе и да не позволят НИКОГА на никого от нас долу, дори да се осмели да припари до тях!

Ако искаш истината, реалността и действителността, ако искаш да знаеш как стават нещата, гледай професор Ричард Улф.

За най-важните и значими неща, никой не говори, и няма и да ти говори, да не е луд.

Това е, като шефът ти да ти издаде тайната на неговият бизнес и да ти връчи властта да вземаш решения,

веднага ще се отцепиш и ще си започнеш свой бизнес, и ще му станеш пряк конкурент, тоест смъртен ВРАГ!

Ако си мислиш, че свръх богатите не знаят каква е Земята, не знаят какво се случва по разни НАСИ, министерства, агенции, институти, университети,

ООН, МВФ, Ватикана, Ситито, ДиСи и квот се сетиш на най-високо ниво,значи нищо не знаеш за този свят, момче.

Ми, нали ТЕ са създали тази Система и те я ъпгрейдват и модернизират постоянно.

Създали са я по техен вкус, за тях, а не за нас. Да им работи на тях, не на нас. Това е смисълът на всичко това!

Абе я вземи прочети “Фермата на животните“ на Оруел и ще ме разбереш идеално.

Редактирано от Guest
Link to comment
Share on other sites

Преди 49 минути, nummer N said:

...

Хахах, ставаш за нашия файтонен клуб Плоскоземци, голям майтап ще пада, вземи достатъчно и за нас от Пафффчо огнедишащ дракон., хах.

  Мдаа де да бях на 16................. спомени, какви неща правихме, немаше ги кампютри, талафони, и цветни талавизори , ако някой ги имаше тежаха колкото мен сега.В НРБ и Пафффчо го нямаше даже ! Само другарката Радева!

Link to comment
Share on other sites

Преди 23 минути, laplandetza said:

Хахах, ставаш за нашия файтонен клуб Плоскоземци, голям майтап ще пада, вземи достатъчно и за нас от Пафффчо огнедишащ дракон., хах.

  Мдаа де да бях на 16................. спомени, какви неща правихме, немаше ги кампютри, талафони, и цветни талавизори , ако някой ги имаше тежаха колкото мен сега.В НРБ и Пафффчо го нямаше даже ! Само другарката Радева!

А, бе ти си плащай редовно сметките към Теленор, оправяй си гумите смирено във Вианор, пазари си съвестно чаршафите в Йиск (по чубански Жиск), и опъвай як бач за жълти стотинки за Yara и Norsk Hydro, че норвежците им е малко петролният фонд, че са решили и от грохналия българин да доят здраво, а вече са изкупили половин Лондон, барабар с Оксфорд Стрийт и Лестър Скуеър (ей така измежду другото по света), докато ти и баджанаците се дърлите за Ф16, Пафчо и Радева... Хахаха.  Нали знаеш приказката за баницата... Едни са играчи, други са играчки... Болен здрав носи... И, те така те 😉😁😅😂🤣

Редактирано от Guest
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, nummer N said:

... Едни са играчи, други са играчки... Болен здрав носи... И, те така те 😉😁😅😂🤣

 Така де, тва казвам, наиграх се, дрЪт,тъп и грозен реваншокомунист съм. Вече съм само <консултант>, хахахах

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, nummer N said:

Изобщо не са си направили и труда да попрочетат поне “200 доказателства, че Земята не е въртяща се топка“ на Ерик Дюбей... За тези, които не са, попрегледайте ги.

Някои сме я чели, представяш ли си? Искаш ли да ги обсъдим? Като начало може да погледнеш "доказателство" № 39

 

Преди 19 часа, nummer N said:

Като например скоростта на пътническите самолети и скоростта на Земята.. Как така са възможни полетите на изток, при положение, че Земята се движи 2 пъти по-бързо от самолетите - 1674 км/ч срещу ~800км/ч ? А, на запад самолетите би трябвало да се движат с 2500 км/ч, ако Земята се върти от запад на изток!!

Правиш ли разлика между ъглова и линейна скорост? И, ако това ти е сложно, как стигаш от предния до задния край на вагона, като влакът се движи със сто км/ч, а ти само с пет?

 

Преди 19 часа, nummer N said:

Ами липсата на “Южна Полярна Звезда“ - диаметрално противоположна на Северната Полярна Звезда, както са противоположни уж полюсите??

Има съзвездие Южен кръст. А и това какво общо има? От къде следва, че задължително трябва да има полярна звезда?

 

Преди 19 часа, nummer N said:

А липсата на антарктично лятно нощно слънце, както е тук горе сега в Арктика?? А фрапиращата разлика в температурите и дължината на дните и нощите между Арктика и Антарктика.

Не е вярно

Редактирано от самотния вълк
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки

Ревю на филма Behind the Curve - или какво кара един човек да стане плоскоземец?

behind-the-curve.jpg

22 май 2019 г. 17:15 ч.

Светослав Александров. Вчера направих своя дебют като гост-лектор на форума за популярна наука Ratio. Поводът - да изгледаме и  коментираме филма Behind the Curve. Филмът бе публикуван официално на 15-ти декември 2018 г. в САЩ, а от февруари 2019-та е в Netflix. 

Какво наистина кара един човек да се превърне в плоскоземец? Отговорът според посланието на филма е ясен - вярата в една щура теория дава на човек идентичност и принадлежност към общност.

Но ако си мислите, че типичният плоскоземец е изцяло неграмотен човек, който никога не е стъпвал на училище, ще се излъжете. Плоскоземците, които са показани в Behind the Curve, са добре изглеждащи хора, които имат професия и не са в състояние на финансов недоимък. Това са личности, които се стремят да придобият свое собствено разбиране за истината за света, в който живеем - колкото и налудничаво да е това разбиране. 

Общността на плоскоземците притежава всички възможни характеристики на всяка една човешка общност. Behind the Curve разкрива вълнуващи истории за завързани приятелства, караници и опити за романтични връзки. Естествено, има амбициозни хора, които искат да изпъкнат в рамките на общността и да водят останалите. Донякъде проблем се оказва тенденцията на плоскоземците да съзират конспирации във всичко и така те търсят дали сред редиците им няма внедрени агенти. Особено интересно е, когато известната блогърка Патриша Стиър е обвинена, че е тайна внедрена глобоземка, тъй като името ѝ, изписано на английски - Patricia, завършва на CIA - т.е. ЦРУ. Сиреч, Патриша е агент на ЦРУ. Самата тя признава във филма, че ѝ е забавно как останалите са в състояние да вярват такива небивали неща за нея, които изобщо не са верни и които я подтикват да се замисли дали тя случайно не греши за собствените си вярвания. Но все пак остава на мнение, че е права в разбирането си за формата на Земята. 

На фона на всичките тези недостатъци, общността на плоскоземците е като цяло гостоприемна, а щом се видят лице в лице, хората се държат един с друг топлосърдечно. Плоскоземните конференции се явяват последен пристан на хора, отхвърлени от близки и роднини. Behind the Curve разкрива тъмната страна на плоскоземното движение - ако някой човек се люшне по конспирациите и стане плоскоземец, рискува всички да го помислят за глупак или луд. Почти всички плоскоземци са загубили поне един приятел, а някои от тях са се развели и не говорят с децата си. 

Това дава отчасти отговор на въпроса защо плоскоземците отказват да се отрекат от вярванията си дори в светлината на доказателствата, че тези вярвания са погрешни. Ако признаят, че са сбъркали, плоскоземците ще загубят новите си приятели и подкрепата на плоскоземната общност, а същевременно бившите им приятели, които са ги зарязали заради плоскоземието, няма да се върнат. Никой не иска да е аутсайдер. 

Не е чудно, че плоскоземците се опитват да убедят останалите в правотата си по научен начин и провеждат собствени експерименти. Но и не бива да ни изненадва, че опитите им ги опровергават. Един човек се охарчва с цели $20 000 долара (отново повтарям: това не са хора без професия и пари), за да си купи лазерен жироскоп. Поведението на жироскопа е съвместимо с това на сферична Земя, а не на плоска. Този пич, виждайки, че резултатите от опита не представляват това, което е очаквал, отказва да ги сподели с останалите плоскоземци на местната конференция. Друг плоскоземец предлага експеримент с лазерно лъчение, което да премине през три измервателни поста в разстояние на четири мили. Ако Земята е плоска, лъчът ще е на височина от 8 фута над земната повърхност и при трите поста. Но ако Земята е сфера, ще бъде измерена височина от 8 фута само на първия и последния пост, докато на средния ще е измерена височина от 5.6 фута. Първоначално експериментът се проваля поради разсейването на светлинния лъч, което не позволява да се направят точни измервания. Плоскоземецът коригира опита и провежда друг, сходен такъв, само че с алтернативен светлинен източник. И когато опитът доказва очевидното - че Земята е с кълбовидна форма, филмът завършва с: "Интересно. Това е интересно". 

Да, интересно. Но колкото и да е интересно, фактите сами по себе си не могат да разрушат псевдонаучно вярване. Когато един човек е инвестирал емоционално много време в дадено гледище, дори и то да е погрешно, той не е готов да се откаже от него. "Моите вярвания - това съм аз", смятат повечето хора. Плоскоземието - това е идентичност. То дава облика на твоето "аз", а твоето "аз" е това, което виждат другите и очакват от теб като модел за поведение, за да продължиш да бъдеш приеман от тях. 

Като заключение бих препоръчал филма за всеки, които се интересува от темата защо някои хора вярват в налудничави конспирации. Той е лек, хумористичен (без да се подиграва с плоскоземците), на достъпен език. Може би най-важното - Behind the Curve осигурява трибуна на плоскоземците и им дава възможност да изразят мислите си пред публика. Вероятно самите плоскоземци, които са се навили да участват във филма, не осъзнават колко дълбоки тайни са разкрили пред зрителите - тайни за самото естество на психологическите нагласи да вярваш в такова безумие. 

http://www.cosmos.1.bg/portal/2014-10-24-20-54-26/2778-2019-behind-the-curve-review

Link to comment
Share on other sites

Преди 45 минути, самотния вълк said:

Правиш ли разлика между ъглова и линейна скорост? И, ако това ти е сложно, как стигаш от предния до задния край на вагона, като влакът се движи със сто км/ч, а ти само с пет?

1. 39 не ме интересува, подробност, ти ми кажи за водата? Как?

2. Какви ъглови и линейни скорости те гонят тебе?? И ти като горният (с мехурчетата), ми даваш напълно неадекватно и нерелавантно сравнение.

Направо е смешно! Вагона се движи, но НЕ и подът му! Подът е напълно СТАТИЧЕН! Но земята под него не е. Така е и със самолетите! Разликата не е

между теб и пода, а между вагона и земята. По твоята логика, ако скочиш от влака в движение, значи няма да се пребиеш. Самолетът лети във въздуха и

няма никаква връзка със земята. Това са 2 различни обекта, които имат различни скорости и са едно върху друго. Както 2 самолета един върху друг

примерно се разминават, без да си влияят.

Защо те могат да се разминават във въздуха, а земята и самолета не?? Тва е като да спорим, дали желязото е метал... Нелепо!!!

3. Южният кръст е доста далече от “южният полюс“, за разлика от Северната Полярна звезда, която точно върху “северният полюс“.

Задължително трябва да има, следва оттам, че ако сме на сфера, небето над южното полукълбо би трябвало да има център и да се върти точно, както се върти и над северното полукълбо, но това не е така! На юг НЯМА център и съзвездията се сменят като на филмова лента - праволинейно, докато тук горе имаш един кръг (като колелото на късмета), който си се върти всеки сезон. А това е възможно САМО и единствено на кръгла и плоска земя! Тъй като кръгът има само 1 център. А една въртяща се сфера има 2 центъра!

4. Вярно е! Познавам маса аржентинци и чилийци, които са ходили на Антарктида лятото. Системата го крие това, и го знаят само хората ходили долу!

Няма, защото външната (крайната) окръжност на Земята - “Антарктида“, е много по-дълга от централната окръжност - Арктика, а Слънцето няма толкова голям обхват на огряване. Той покрива напълно централната окръжност, и съвсем малко от крайната, и затова трябва да направи пълен оборот, за да обходи цялата външна окръжност

Оттам е и разликата  в температурите. И това е възможно пак само на кръг!

Редактирано от Guest
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Майка ми която беше с два крака на земята за такива.....хмммм плоскоземци и подобни би казала. "Завиждам им проблемите....." светът широк, за всякакви щуротии има хора....:dance3:Плоска земя.....олалалала:dance3:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, nummer N said:

1. 39 не ме интересува, подробност, ти ми кажи за водата? Как?

Защо не те интересува, нали ни предлагаш да видим тези "доказателства", а бягаш от обсъждането им

 

Преди 6 минути, nummer N said:

2. Какви ъглови и линейни скорости те гонят тебе?? И ти като горният (с мехурчетата), ми даваш напълно неадекватно и нерелавантно сравнение.

Направо е смешно! Вагона се движи, но НЕ и подът му! Подът е напълно СТАТИЧЕН! Но земята под него не е. Така е и със самолетите! Разликата не е между теб и пода, а

Едни такива, познати във физиката. Вагонът се движи спрямо кое, а подът му е неподвижен спрямо кое? Скоростта на самолетите спрямо кое се измерва, а скоростта на земята спрямо кое? Изобщо знаеш ли какво е отправна точка?

 

Преди 8 минути, nummer N said:

Задължително трябва да има, следва оттам, че ако сме на сфера, небето над южното полукълбо би трябвало да има център и да се върти точно, както се върти и над северното полукълбо, но това не е така! На юг НЯМА център и съзвездията се сменят като на филмова лента - праволинейно, докато тук горе имаш един кръг (като колелото на късмета), който си се върти всеки сезон. А това е възможно САМО и единствено на кръгла и плоска земя! Тъй като кръгът има само 1 център. А една въртяща се сфера има 2 центъра!

От къде следва, че центърът трябва да е отбелязан със звезда?

 

Преди 8 минути, nummer N said:

4. Вярно е! Познавам маса аржентинци и чилийци, които са ходили на Антарктида лятото. Системата го крие това, и го знаят само хората ходили долу!

Нали военните не пускат, как са ходили? Пък и какво е това долу, нали земята е плоска

Link to comment
Share on other sites

Преди 40 минути, самотния вълк said:

Защо не те интересува, нали ни предлагаш да видим тези "доказателства", а бягаш от обсъждането им

 

Едни такива, познати във физиката. Вагонът се движи спрямо кое, а подът му е неподвижен спрямо кое? Скоростта на самолетите спрямо кое се измерва, а скоростта на земята спрямо кое? Изобщо знаеш ли какво е отправна точка?

 

От къде следва, че центърът трябва да е отбелязан със звезда?

 

Нали военните не пускат, как са ходили? Пък и какво е това долу, нали земята е плоска

 

Пич, заеби,  не става така.

Пишеш ми уклончиво. Не ми отговаряш конкретно на въпросите. Хващаш се за това, което ти е удобно.

Намекваш за неща, които не съм казал...

 

Ако ще ми носиш от 9 кладенеца вода, само и само да “докажеш“ най-идиотското твърдение в историята ни, няма да стане.

Вие казвате черно на бялото.

А на мен за това не ми се спори.

Вече обясних доста добре за огромното противоречие в същата тази физика, за която ти говориш.

А ма ти нито думичка за него... Или как?

И винаги ми обясняват как водата във вакум ставала сфера... Само, дето тук на Земята вакум НЯМА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Има атмосфера..... Ъъъъ?? Това вашето е пълно малоумие. Да виждаш нещо ОЧЕИЗВАДНО и да го отричаш...

Явно не си учил в университет, и явно не знаеш каква мафия, секта и затворено общество са, и как си пазят хляба един друг, и как се наговарят,

и как си нагаждат и натъкмяват всичко нематериално, което им е в интереса, и което е трудно да се види и докаже с просто око.

А ти ми говориш за физиката. ХАХА

Блажени са верующите. Толкова абсурди има на тоя свят, че не е истина. И само като ги притиснат, си сменят версията. Примери колко щеш!

Да я таковам у физиката и у науката измислена!

Те щом за една вода, дето всички я виждаме и влизаме в нея ни баламосват, и са успели да ни промият мозъка и да ни внушат,

с поколения и векове наред, че това което виждаме не е такова, значи загасяй и да си легаме...

Това, че някой си, ти казва нещо, щото бил еди къв си, не значи, че е вярно.

Това, че 7 милиарда повтарят и бълнуват една лъжа, не я прави истина.

 

Не е важна гледната точка, а точната гледка! 😉

 

Изобщо не ми дреме какво мислите и в какво вярвате.

Някой, някога ще влезе тук, точно както и аз, защото този форум е публичен, и ще види и другата страна на барикадата,

и може да му светне, точно както ми светна и на мен.

Защото и аз бях като вас - сляпо вярващ, отнесен и заблуден наивник...

Вие изобщо не знаете, къде се намирате и какво се случва!

Но точно няколко ей такива добре обяснени мнения ми цъкнаха искрата...

И точките започнаха да се свързват сами...

Хайде и със здраве! Аз бях дотук. Казах достатъчно.

Кой разбрал, разбрал...

 

 

Редактирано от Guest
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дежурното бля бля бля. Опре ли се до факти и се почва. Искаш да четем книгата на мошеника Дубей, ама бягаш от обсъждане, говориш за някакви скорости, ама изобщо не си наясно какво е отправна точка. Затова и се почват с нравоученията. Та, за водата, къде и кой ти каза, че във вакум е сфера? Почваш с едно невярно твърдение и почваш да го оборваш. Водата и другите течности са сферични в безтегловност. Цялата ви плоскоземна идиотщина е такава

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, nummer N said:

Вие казвате черно на бялото.

А проверихте ли преди това дали вие не сте далтонист в това отношение? :)

Цитирай

И винаги ми обясняват как водата във вакум ставала сфера... Само, дето тук на Земята вакум НЯМА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Има атмосфера..... Ъъъъ?? Това вашето е пълно малоумие. Да виждаш нещо ОЧЕИЗВАДНО и да го отричаш... 

Вие сигурен ли сте, че сте разбрали какво точно ви казват? Или само сте зацепили това което ви е харесало?

Ми водата и във въздух става на сфера. Вгледайте се внимателно как се формират и как падат капките от чешмата, и каква форма придобиват. Липсата на сили освен повърхностното напрежение  е формиращият сферата елемент На водата в чашата, дето не е сфера, и действат още луп сили, силата на гравитацията и реакцията на опората, които формират формата на водата. Това май сте го пропуснал? Или не ви е харесало на идеологията която защитавате?

Цитирай

Явно не си учил в университет, и явно не знаеш каква мафия, секта и затворено общество са, и как си пазят хляба един друг, и как се наговарят,

и как си нагаждат и натъкмяват всичко нематериално, което им е в интереса, и което е трудно да се види и докаже с просто око.

Аз лично съм учил, и веднага ми става ясно че вие идея си нямате какво се прави в университет, съответно никога не сте посещавали такъв (освен като през музей) и за всичките ви изказани впечатления някой подло ви е изманипулирал - най-простото обяснение. Има и по-сложни.

Цитирай

Да я таковам у физиката и у науката измислена!

Хич няма да ви е лесно, защото първо трябва да разберете какво е това 'физика'. А като ви чета, това е задача неизпълнима за вас. Вие под 'физика' разбирате вашите предразсъдъци за нея.

Цитирай

Блажени са верующите. Толкова абсурди има на тоя свят, че не е истина. И само като ги притиснат, си сменят версията. Примери колко щеш!

Тук сте прав. Абсурди дал господ, и примерът от тук: абсурдно е човек който хал хабер си няма от физика, да я критикува.

Цитирай

Защото и аз бях като вас - сляпо вярващ, отнесен и заблуден наивник...

Вие изобщо не знаете, къде се намирате и какво се случва!

Но точно няколко ей такива добре обяснени мнения ми цъкнаха искрата...

Щом толкова лесно сте се прецакал, това показва много нисък праг на самокритичност. Не сте сам, среща се понякога...

Link to comment
Share on other sites

Ами , гаргите не са това което са. Колегата Енти Номер  , не случайно се кръстил така, изобщо не взима на сериозно това което говори. На водещата част от т.н. <плоскоземци> , колегите им създават схеми за разплащане, т. е те изпълняват едно задание.Както и преди казах и ние сме там за <масовката> съвсем неслучайно.

Защо е такъв <пърформанс> , ами отвържете фантазията си и ще се наредят нещата. Бях подсказал , по преценка и автора на темата има общо с.......Онези схеми , в никакъв случай не само за конкретната тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, laplandetza said:

Ами , гаргите не са това което са. Колегата Енти Номер  , не случайно се кръстил така, изобщо не взима на сериозно това което говори. На водещата част от т.н. <плоскоземци> , колегите им създават схеми за разплащане, т. е те изпълняват едно задание.Както и преди казах и ние сме там за <масовката> съвсем неслучайно.

Защо е такъв <пърформанс> , ами отвържете фантазията си и ще се наредят нещата. Бях подсказал , по преценка и автора на темата има общо с.......Онези схеми , в никакъв случай не само за конкретната тема.

Аха. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, nummer N said:

3. Южният кръст е доста далече от “южният полюс“, за разлика от Северната Полярна звезда, която точно върху “северният полюс“.

Задължително трябва да има, следва оттам, че ако сме на сфера, небето над южното полукълбо би трябвало да има център и да се върти точно, както се върти и над северното полукълбо, но това не е така! На юг НЯМА център и съзвездията се сменят като на филмова лента - праволинейно, докато тук горе имаш един кръг (като колелото на късмета), който си се върти всеки сезон. А това е възможно САМО и единствено на кръгла и плоска земя! Тъй като кръгът има само 1 център. А една въртяща се сфера има 2 центъра!

Ама вие сериозно ли? Ще вземете да убиете вярата ми във възможността хората да се учат наблюдавайки околната среда...

От километър се вижда, че нямате никаква идея за какво говорите, и на филм не сте виждали звездното небе от южното полукълбо. Какво се опитвате да постигнете, пробутвайки толкова ефтини и глупави измислици?

Аз поне съвсем скоро бях там, и лично наблюдавах нощното небе, защото в южното полукълбо има много интересни звезди, които от тук не се виждат. Та, за ваше сведение, там също има полюс, център, около който обикалят звездите (как ви хрумна тая нелепост за "филмовата лента? някой ви е излъгал, или се оправдавате за нещо?). Този полюс е съвсем близо до звездата Сигма от съзвездието Октант. Верно, тя е много слаба, трябва бинокъл, 5.5 звездна величина, но и там звездите си обикалят около нея точно така, както в северното полукълбо обикалят около Полярната звезда. Ако сложите фотоапарат на дълга експозиция, ще получите същите траектории на звездите, както и около Полярната звезда. Това че не сте го виждали, че не сте способен да го възприемете и поради куп други възможни проблеми не отменя този факт. Питайте някой който е бил там, или си вземете билет да се уверите лично.

Та, възниква интересният въпрос: как наличието на два полюса, около които обикалят едни и същи звезди (лесно може да се убедите, отбележете си Сириус, Бетелгейзе, Ригел и каквото се сетите от по-екваториалните съзвездия, които се виждат и от северното полукълбо). Аз не съм чул смислено обяснение, обикновено плоскоземците се правят на тапа не разбрали, или нямало такова нещо. Да, ама не! Има и е факт.

По пътя по който сте тръгнали, губите пълна обективност за всичко...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Досега винаги съм мислила, че приказките за плоскоземците са шеги и измислици.

Игнорират факта, че има съзвездия,  които се виждат само от Южното полукълбо.

Игнорират факта, че водата в Южното полукълбо има водовъртеж по посока на часовниковата стрелка. 

Разбирам, че и гравитация и атмосфера нае съществуват според тях...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 14 часа, laplandetza said:

Ами , гаргите не са това което са. Колегата Енти Номер  , не случайно се кръстил така, изобщо не взима на сериозно това което говори. На водещата част от т.н. <плоскоземци> , колегите им създават схеми за разплащане, т. е те изпълняват едно задание.Както и преди казах и ние сме там за <масовката> съвсем неслучайно.

Защо е такъв <пърформанс> , ами отвържете фантазията си и ще се наредят нещата. Бях подсказал , по преценка и автора на темата има общо с.......Онези схеми , в никакъв случай не само за конкретната тема.

nummer N на норвежки значи номер 1, бе галфон проз. Другото няма кво да го коментирам, меко казано е нелепо...

А бе вие там в тая държавица бая сте издали багажа, не е истина просто...

Редактирано от Guest
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Самодива said:

Досега винаги съм мислила, че приказките за плоскоземците са шеги и измислици.

Игнорират факта, че има съзвездия,  които се виждат само от Южното полукълбо.

Игнорират факта, че водата в Южното полукълбо има водовъртеж по посока на часовниковата стрелка. 

Разбирам, че и гравитация и атмосфера нае съществуват според тях...

 

 

 

А на екватора пък никакъв водовъртеж няма....

 

😮

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 14 часа, scaner said:

Ми водата и във въздух става на сфера. Вгледайте се внимателно как се формират и как падат капките от чешмата, и каква форма придобиват. Липсата на сили освен повърхностното напрежение  е формиращият сферата елемент На водата в чашата, дето не е сфера, и действат още луп сили, силата на гравитацията и реакцията на опората, които формират формата на водата. Това май сте го пропуснал? Или не ви е харесало на идеологията която защитавате?

Аз лично съм учил, и веднага ми става ясно че вие идея си нямате какво се прави в университет, съответно никога не сте посещавали такъв (освен като през музей) и за всичките ви изказани впечатления някой подло ви е изманипулирал - най-простото обяснение. Има и по-сложни.

Световният океан пада ли? Ъ? Или е като водата в чашата??

Единствено съм съгласен за “липсата на сили“.

Ако има гравитация, то тя значи е ебаси ИЗБИРАТЕЛНАТА!!!

Може да залепи квадрилиони тонове световен океан, но една птица или един човек НЕ, да не говорим за едно перце... УАУ!!!

Гравитация с интелект... Муахахахахха смешковци

Писах вече мнението ми за гравитацията, защо ме карате да се повтарям??

Единствената сила, която и действа е силата на ТЕЖЕСТТА!!!

И при нея НЯМА избирателност напосоки, а просто този, който има ПО-ГОЛЯМА МАСА (ТЕЖЕСТ), той пада по-бързо,

и ако е достатъчно тежък, НЕ МОЖЕ ДА СЕ МРЪДНЕ.

Тва е.

А, ти не си учил, а си ЗУБРИЛ! Нищо не си разбрал.

Назубрил си бълвочите им, за да може и ти да се впишеш в сектантската им гидийка, за да си начешеш нарцистичното его и да си прибереш кинтите после,

и да си навириш носа, че си някой...

Гледай си ю-тюб каналчето смешено, и не пиши смешки, знам кой си. И не ми говори в множествено число (един съм),

че така епттен си проличава откровената ти шизофрения... 😉

Link to comment
Share on other sites

Преди 16 часа, самотния вълк said:

Защо не те интересува, нали ни предлагаш да видим тези "доказателства", а бягаш от обсъждането им

 

Едни такива, познати във физиката. Вагонът се движи спрямо кое, а подът му е неподвижен спрямо кое? Скоростта на самолетите спрямо кое се измерва, а скоростта на земята спрямо кое? Изобщо знаеш ли какво е отправна точка?

 

От къде следва, че центърът трябва да е отбелязан със звезда?

 

Нали военните не пускат, как са ходили? Пък и какво е това долу, нали земята е плоска

Не ме интересува, защото такива разстояния са прекалено дълги и изискват сложни и времеемки експерименти.

Като си много ербап и говориш за факти, защо ПРОПУСКАШ предните 38??

Защо не започнеш от началото, от номер 1, а??

Тарикат! На кой ги пробутва тея номера бе смешко бешко??

Каква отправна точка бе? А на Земята спрямо кое ѝ се измерва скоростта, а?

И какво значени има спрямо кое се измерва, аз това ти говоря, и за това че се РАЗМИНАВАТ??

Дадох ти много точно сравнение на Земята спрямо самолетите и самолетите по между си,

но ти пак най-уклончиво избегна въпроса и отваряш нова тема...

Защото не ти е в интереса да говориш по него, защото НЯМАШ какво да кажеш, защото просто НЯМА какво да се каже!!!

Не съм казвал, че центърът трябва да е отбелязан със звезда, това са ТВОИ свободни интерпретации!

Казва, че ако и “южното полукълбо“ се върти и то, би трябвало поне една звезда да се върти близо около него, а такава НЯМА!

Казвам “долу“ защото “така е прието“ от малоумницо като тебе, и защото е на твоя език, да ме разбереш правилно,

а НЕ защото мисля, че е така. Защо се заяждаш а такава глупост??

За военни пък НЕ съм обелвал и дума!! Защо ми слагаш думи в устата??

Но понеже си бавнозагряващ, ще ти го обясня като на втора година в детската градина.

Ако решиш да плаваш там лично, тогава ти трябва разрешение, и ако нямаш, тогава ЩЕ имаш големи неприятности.

Отиди питай половината безследно изчезнал екипаж на норвежеца, сед срещата им с новозеландския военнен кораб,

които СА ИМАЛИ разрешително издадено от Аржентина!!!

А, ако решиш да отидеш на екскурзия, самата фирма ти изкарва такова, включено е в пакета.

 

Лекувай си НПД-то, като за теб обяснено - Нарцистично Личнонстно Разстройство.

Това, което правиш ти (едно от нещата), тук на запад му викаме - gaslighting,

а там на чобани като теб, им е известно като “обръщане на палачинката“.

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 16 часа, самотния вълк said:

Дежурното бля бля бля. Опре ли се до факти и се почва. Искаш да четем книгата на мошеника Дубей, ама бягаш от обсъждане, говориш за някакви скорости, ама изобщо не си наясно какво е отправна точка. Затова и се почват с нравоученията. Та, за водата, къде и кой ти каза, че във вакум е сфера? Почваш с едно невярно твърдение и почваш да го оборваш. Водата и другите течности са сферични в безтегловност. Цялата ви плоскоземна идиотщина е такава

Тоно ти си този който говори бла-бла.

ТИ си този, който бяга от обсъждане.

Малко ли факти дадох??

Колко от тях обсъди и опроверга ти, че имаш наглостта да говориш, че аз съм бягал??

Който може да чете и да разбира текст, вижда за какво се случва...

Както казах, нарцисист който се опитва много елементарно да манипулира си.

Ма на мен тези не ми минават. Затова и не се пробвай повече! Няма смисъл!

Явно не четеш какво пиша, и не го разбираш. Бая врял и кипял съм в спорове и обсъждания с хора от цял свят, бая годинки вече.

Идвам там наъдето ти и не си тръгнал още дори...

Ниска топка си ми пича.

Подготви се добре и тогава ела и ми се слагай.

Казах вакум, щот една твоя колежка наскоро ми изцепи тая простотия, и като цяло колегите ти говорят за вакум.

Но ти пак се хващаш за думата, която НЕ е темата на обсъждане, имах предвид бетегловност, или си наистина супер тъп и не можеш да госхванеш??

Та, къде имаме безтегловност при Световният океан??

Или и това е “невярно твърдение“???????????????????????????????????

Ти и всички тук си говорите както ви изнася и каквото си искате...

Не става така.

38 не ме интересува, както и много други точки, щото са много по-малко или изобщо невидими с просто око, ЗАТОВА!

Интересуват ме по-фрапиращите и всеизвестни факти! Опорните и стратегически точки.

Точно онези, където ви издиша нескопосаната теорийка!

Като водата примерно - ВИЖДА СЕ с просто око, и имаме постоянен и неограничен достъп до нея!

Защо ме караш да си губя времето и да обяснявам простотии като за съвсем невръстни деца??

 

Тъпа тактика, особено за човек като мен. Нищо няма да постигнеш с нея, освен да ми изгубиш времето.

Мисля, че е близко

Link to comment
Share on other sites

Преди 52 минути, nummer N said:

nummer N на норвежки значи номер 1, бе галфон проз. Другото няма кво да го коментирам, меко казано е нелепо...

А бе вие там в тая държавица бая сте издали багажи, не е истина просто...

Да ти приличам на изкълченяк норвежец, там съм бил няколко пъти , хубава държава за турист, за друго незнам от първо лице.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...