Отиди на
Форум "Наука"

Земята е плоска. Лъжат ни, че е сферична...


Recommended Posts

  • Потребител

Я, тук голЕма тарапана станАло. Много тривърхи шапки. Е поне разбирам, че съм провокирал подигравки към мен. Няма лошо. Смейте се, това подъжа тонуса и е здравословно. 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 798
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Взвртнпстптлно, като продължение на мислите ти и в кореспонденция със зелената енергия на Тексас, която ги обърка тези дни, дали би приел следната идея:

Енергията на светенето на луната идва от възобновяеми източници- соларни панели. Обаче те я създават само като ги огрява слънцето. Поради това, там, където не е осветено от него, е тъмно (като в Тексас). А?

Ще потърся за Тексас, не знам за какво срава въпрос. Иначе бая панели ще трябват за луната. А има и друг вариант, едни детски играчки, като ги удариш, в пода примерно, започват да светят. А?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, miroki said:

Това само ти го твърдиш. Според повечето, все още си там, дори и да не физически.  Имаше една важна информация там за 100 000 пъти. Дано си я видял.

Като ми потвърдиш, че си разбрал останалите въпроси ще продължим на татък. Няма смисъл да чоплим баницата от всички страни и да стои наядена.

1. Ясно ли е че земята е като кълбо?

2. Вече ясно ли е, че океаните са плавно свързани (без ръбове по между им) и следват формата на земята, а не е плоска вода с ръбове между океаните?

3. Ясно ли е, че Луната отразява светлина, като всяко тяло.

4. Направи ли си моделите на земя с океани? Както и теста със светлината отразена от дланта. Понеже така ще получиш личен отговор. А не от някой друг.

Има един на работа който иска това онова да работим за него, само, че в края на месеца ми плаща заплата. Замисли се и благодари за подаръка до тук.

Когато всички видят, че имаш някакво развитие, може да продължим.

А в темата до сега писах само заради останалите, като теб, които ще намерят търсените отговори и за да не създават подобни теми.

 

 

Ако премем че имаме скачени съдове на разтояние 500км, ще ли е възможно да имаме едно и също ниво, следвайки заоблената форма на земята? Ей така, от любопитство питам, да не си отида прост от този свят.

Редактирано от Взвртнпстптлно
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Взвртнпстптлно said:

Ако премем че имаме скачени съдове на разтояние 500км, ще ли е възможно да имаме едно и също ниво, следвайки заоблената форма на земята? Ей така, от любопитство питам, да не си отида прост от този свят.

Нивото ще е едно и също на всичките, понеже се мери като надморска височина. Теоретично, ако са наредени в права линия и успееш да светнеш с лазарен лъч  ще видиш, че не са в една линия, а последователно описват дъга и следват тази на нивото на океана с радиус земният. Дори нивел мери по кривата заради земното притегляне и може да се види само на "око", че това не е права линия. Но е голямо разстояние. Това ти го показах и с кораба. В морето не се скрива първо едва видимата мачта, а големият корпус.

За тези 500 км. извивката на земята е около 40 минути часова разлика. А от диаметъра на земята,  можеш да си го сметнеш сам, колко метра е отклонението от права линия.

Само, че вече ми дължиш.

Не си отговорил на въпросите, а поръчваш музика. Който поръчва плаща.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, miroki said:

Нивото ще е едно и също на всичките, понеже се мери като надморска височина. Теоретично, ако са наредени в права линия и успееш да светнеш с лазарен лъч  ще видиш, че не са в една линия, а последователно описват дъга и следват тази на нивото на океана с радиус земният. Дори нивел мери по кривата заради земното притегляне и може да се види само на "око", че това не е права линия. Но е голямо разстояние. Това ти го показах и с кораба. В морето не се скрива първо едва видимата мачта, а големият корпус.

За тези 500 км. извивката на земята е около 40 минути часова разлика. А от диаметъра на земята,  можеш да си го сметнеш сам, колко метра е отклонението от права линия.

Само, че вече ми дължиш.

Не си отговорил на въпросите, а поръчваш музика. Който поръчва плаща.

Слаб 2!

Питай някой геодезист, да видиш какво ще ти отговори.

Редактирано от Взвртнпстптлно
Link to comment
Share on other sites

Преди 15 минути, Втори след княза said:

О-хо-о! Двойка? Дръзко! 

Я кажи, Човека от луната може ли да върви по Лунната пътека?

Ша върви по Всекви космически пътеки стига да е опитал от <ваксините> на КироГела. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, Втори след княза said:

Има ли въшки по космическите пътеки и как е по- правилно "Космическите болести- във Венерологичния кабинет" или "Венерическите болести в космическия кабинет"?

СмЕх, а?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Взвртнпстптлно said:

Слаб 2!

Питай някой геодезист, да видиш какво ще ти отговори.

Самооценката ти е правилна.

Написал съм съвсем ясно. Ще са на едно ниво спрямо морското ниво. Но не и на една права.

П.п. Понеже знам, че няма да го изчислиш, ето ти го смляно. 

Има сходни данни за твоето разстояние. 18,3 км. е падът от извивката на земята за 483 км.

http://www.kreport.eu/vat2/земята-1-извивката-на-земната-повърхн/

 

Редактирано от miroki
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, miroki said:

Самооценката ти е правилна.

Написал съм съвсем ясно. Ще са на едно ниво спрямо морското ниво. Но не и на една права.

Значи, ще са на една крива. Е да, водата е крива.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Преди 2 часа, Втори след княза said:

О-хо-о! Двойка? Дръзко! 

Я кажи, Човека от луната може ли да върви по Лунната пътека?

Може, ако е асвалтирано. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, miroki said:

Самооценката ти е правилна.

Написал съм съвсем ясно. Ще са на едно ниво спрямо морското ниво. Но не и на една права.

П.п. Понеже знам, че няма да го изчислиш, ето ти го смляно. 

Има сходни данни за твоето разстояние. 18,3 км. е падът от извивката на земята за 483 км.

http://www.kreport.eu/vat2/земята-1-извивката-на-земната-повърхн/

 

То, изчислението, всеки го може. Практиката обаче, друго казва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Втори след княза said:

Йес! Допускаш ли, че тъмната част на луната е асфалт? Не асвалт.

Добре, една правописна грешка и ме линчуваш? Там са с луноходи, бъгита и на подскоци. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Втори след княза said:

Не се мъчи да го разбереш. Направо купувай маркуча и съдовете.

Няма нужда, вече е тествано. Само, че вашите сметки казват, че не е така.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Взвртнпстптлно said:

Значи, ще са на една крива. Е да, водата е крива.

Точно така. Имаш напредък.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, miroki said:

Точно така. Имаш напредък.

Ниагарския водопад, дали може да се разглежда, като плавна връзка между океаните?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Втори след княза said:

Не се мъчи да го разбереш. Направо купувай маркуча и съдовете.

Добре, че има готови модели.

...

Пристанище Варна до Севастопол е близо 500 км. В един басейн, Черно море. Даже няма нужда да счака съдове.

И двете са на морско ниво. Кривата е същата. Над 18 км. Ще се скрие не само кораб ами и Еверест.

По-рано за това дадох пример с две други пристанища с голяма часова разлика в един океан. В едното е ден, а другото нощ, което показва кривата на повърхността. За да не стига ме изобщо то този въпрос. Обаче пак.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Взвртнпстптлно said:

Ниагарския водопад, дали може да се разглежда, като плавна връзка между океаните?

Първо ми отговори на въпросите с точките които те питах, После аз ще ти отговоря.

През това време си мисли, кои два океана според теб свързва водопадът.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Втори след княза said:

Взвртнпстптлно,

Ще ти споделя нещо. Само още един човек във форума го знае и с тебе ще станем трима. Има един камък, минерал, наричат го хелиотроп. Името му идва от Хелиос- слънце и Антроп- човек. Не като при растението. Той има особени свойства. Който го притежава, притежава и всичкото знание. Буда е намерил парче. Особеното е, че е много, ама много черен и поглъща всичката светлина, която пада върху него. Заради това става невидим,не отразява и трябва да се наведеш при търсенето за да го напипаш. Едно естествено находище на хелиотроп в България има някъде край с. Левочево. Тодор Батков имал камъче, колкото за пръстен. Понеже този камък, като магнит привлича всичката околна информация, просто трябва от време на време да я обираш, както могат да се оберат стружки на магнит. Няма да четем, няма да мислим. Разбираш ли?
Предлагам ти да направим на пролет една експедиция до Пампорово, хем ще се порадваме на Родопите, хем ще се поразходим да потърсим хелиотроп. Обаче нека запазим датата в тайна, за да няма други, които само ще ни пречат. Чакам да пишеш на лични кога ще отидем. ВсК.

ПП. Според италиански възрожденци, (не алхимици), които са запознати с минерала, той може да те направи и невидим.

Може ли да доведа и бай Ставри? Че аз не мога да се навеждам, а пък ти ще търсиш и ако намериш, си е за тебе. Бай Ставри, само ще подпира.

ПП. За по-лесно, ако искаш, може да взема и Вазелин.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, miroki said:

Добре, че има готови модели.

...

Пристанище Варна до Севастопол е близо 500 км. В един басейн, Черно море. Даже няма нужда да счака съдове.

И двете са на морско ниво. Кривата е същата. Над 18 км. Ще се скрие не само кораб ами и Еверест.

По-рано за това дадох пример с две други пристанища с голяма часова разлика в един океан. В едното е ден, а другото нощ, което показва кривата на повърхността. За да не стига ме изобщо то този въпрос. Обаче пак.

Въпросът е конкретно за водопада. Разбрах, че няма вероятност да е права, кривата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Взвртнпстптлно said:

Въпросът е конкретно за водопада. Разбрах, че няма вероятност да е права, кривата.

Първо ми отговори на въпросите с точките които те питах, После аз ще ти отговоря.

Цитирай

плавна връзка между океаните

През това време си мисли, кои два океана според теб свързва водопадът.

Не разбра какво съм написал ли?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Втори след княза said:

Преувеличаваш. Просто предположих, че щом не можеш да си обясниш светенето на луната с отражение, имаш обучителни затруднения и по другите предмети до 4 клас.

Нямам обучителни затруднения. Всичко опира до това, колко няма доказателства за преподаваните теории и колко много ви се иска, всички да имат на главата си рога, с къдраво между тях и да следват неотлъчно партийната крива линия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Не съм твоя учител, не зная как си се учил. Зная само, че не можеш да обясниш собственото твърдение как така, част от луната, обърната към слънцето излъчва светлина, а другата част- не. Неспособността да обясниш идеите си те поставя в особеното положение на артист. Когато комедиантът на сцената разказва небивалици, той нищо не трябва да доказва. Хората се смеят и всичко е наред. Приеми положението си с ведро сърце. Разказвай, не доказвай. След смешките за луната и равната вода, разкажи и друго. Чакам с нетърпение и радостно вълнение новото, но разбира се това за излъчваната от луната светлина е за бис.

Всеедно твоето обяснение за светещата луна, отговаря на действителността? То дори не е твое обяснение, но ти си съгласен с него. Виждал съм луната в много различни светещи "режими" и те не са зависими от положението и спрямо слънцето. Т.е. за да няма, ама обясни,  свети част от луната, която не е обърната към слънцето. Водата е равна и няма научно обяснение, което да ме убеди в нейната заобленост. 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...