Отиди на
Форум "Наука"

Земята е плоска. Лъжат ни, че е сферична...


Recommended Posts

  • Потребител
On 16.03.2021 г. at 9:10, Станислав Янков said:

Гургулицата е сокол, лъжат ни, че е гургулица! Нека някой ми докаже, че гургулицата е сокол и ще стана по-склонен към сериозно разглеждане на тази тема. Между другото, наскоро умря един плоскоземец, докато установяваше, че Земята си е сферична.

Изразът "кръгъл идиот", се ражда, по времето, когато са започнали да налагат теорията за кръглата земя. Сега идиотите, са тези, които отричат тази теория. 

Опитите за изопъчаване на очевидни неща, и налагането на неверни твърдения за истини, води до сериозно недоверие към всичко, що е "учен", или учение.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 798
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Я вижте, как хубаво се вижда, на тази некачествена снимка. Освен светлия контур, сенчестата част изглеждаше като жарава.

20210316_200044.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Взвртнпстптлно said:

Я вижте, как хубаво се вижда, на тази некачествена снимка. Освен светлия контур, сенчестата част изглеждаше като жарава.

Не е "изглеждала", а Е жарава. Просто извънземните са си правели там барбекю.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Взвртнпстптлно said:

Я вижте, как хубаво се вижда, на тази некачествена снимка. Освен светлия контур, сенчестата част изглеждаше като жарава.

Така е, в тази област собственото осветление на луната са го включили в режим на прифилактика :) Явно не достигал лунните мощности цялата луна да свети непрекъснато.

А не е ли по-логично това да е отражение от осветените части на земята?

Преди 1 час, Взвртнпстптлно said:

Изразът "кръгъл идиот", се ражда, по времето, когато са започнали да налагат теорията за кръглата земя. Сега идиотите, са тези, които отричат тази теория. 

А сега нещата си идват на мястото, вече се заражда армия от плоски идиоти... Плоскомислие, плоски представи, такива ми ти работи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

А не е ли по-логично това да е отражение от осветените части на земята?

Да, може да е отражение от МКС, може и от космическия боклук, може да отражение от автомагистрала "Хемус", може да е отражение от очилата на китайците. Логично?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Взвртнпстптлно said:

Да, може да е отражение от МКС, може и от космическия боклук, може да отражение от автомагистрала "Хемус", може да е отражение от очилата на китайците. Логично?

Не, не е логично. Двойка по способности за логическо мислене...

Хайде мислете де, не симулирайте мислене, щото не се получава. И МКС, и магистрала Хемус, и всеки космически боклук са мнооооого по-малки от цялата земна повърхност, която ще не ще, отразява слънчевата светлина. Само Сахара да вземеш, е много по-голяма и има много по-съществена роля в отражението на светлина от земната повърхност. Пясъкът в зависимост от състоянието си се движи между 30 и 50% коефициент на дифузно отражение. Така че само Сахара по своята площ е достатъчна да освети луната така, че да се вижда тази сосветеност нощем на тъмно А тя е едва 3% от земната повърхност. Водата от океаните, растителността по останалите площи разсейват съществено, от 20% до 40% от падащата светлина. Земята като цяло е измерено че разсейва около 30% от идващата от слънцето светлина. Значи луната освен от слънцето се осветява допълнително от едно фенерче което достига до 1/3 от слънчевата светлина падаща на земята, при това туй фенерчето свети от посока различна от слънчевата светлина, т.е. осветява и това което слънцето не може. И ние затова ясно го виждам.

Както виждате, загърбването на пробема не го решава, а само демонстрира че не можете да го решите чрез плоскомислие и само си търсите оправдание. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Още диваците, като се изкачели на някой връх и се огледали околовръст, забелязвали, че земята е кръгла. Не зная кой кръгъл идиот може да смята, че е триъгълна, ръбеста или звездообразна. На тези идиоти, които не вярват, да се огледат, дали в някоя посока е по- дълга, по- ръбеста или изобщо по- различна от кръгла. Наистина, ако са свързани в едни специални ризи, на които ръкавите се връзват и не излизат от правоъгълно или квадратно помещение, може да им се стори, че е друга. Жалко, много жалко за състоянието им. 

Ето, какво си мислели пастирите преди хиляди годни и са го вписали в Библията. Бедни са им били познанията, прости са били, но не са оспорвали, че земята е кръгла. Какво точно е в главата на Взвртнпстптлно може само да се предполага.

 

Те, диваците, горките едвали са си задавали въпроси относно формата на земята. А ако са, значи много вероятно е, да не са били диваци. В Библията има една книга "Битие". Там са написани неща, които може и да са верни. 

Относно съдържанието на главата ми, трябва да мина на скенер и ще разберем какво е. Иначе, със сигурност ми служи за баланс. А относно психо-съдържанието, което имаш предвид, там нещата са извън контрол. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, scaner said:

Не, не е логично. Двойка по способности за логическо мислене...

Хайде мислете де, не симулирайте мислене, щото не се получава. И МКС, и магистрала Хемус, и всеки космически боклук са мнооооого по-малки от цялата земна повърхност, която ще не ще, отразява слънчевата светлина. Само Сахара да вземеш, е много по-голяма и има много по-съществена роля в отражението на светлина от земната повърхност. Пясъкът в зависимост от състоянието си се движи между 30 и 50% коефициент на дифузно отражение. Така че само Сахара по своята площ е достатъчна да освети луната така, че да се вижда тази сосветеност нощем на тъмно А тя е едва 3% от земната повърхност. Водата от океаните, растителността по останалите площи разсейват съществено, от 20% до 40% от падащата светлина. Земята като цяло е измерено че разсейва около 30% от идващата от слънцето светлина. Значи луната освен от слънцето се осветява допълнително от едно фенерче което достига до 1/3 от слънчевата светлина падаща на земята, при това туй фенерчето свети от посока различна от слънчевата светлина, т.е. осветява и това което слънцето не може. И ние затова ясно го виждам.

Както виждате, загърбването на пробема не го решава, а само демонстрира че не можете да го решите чрез плоскомислие и само си търсите оправдание. :) 

Сега се оказва, че и земята осветява луната. Явно затова има тъмни петна, понеже сушата не отразява както водата и пясъка. Чудно ми е, защо пътните знаци са с рефлектоно покритие, а не просто да сложат по един пернишки винкел или камък.

Едно допълнение, защо пътните знаци са плоски а не са сферични? 

Редактирано от Взвртнпстптлно
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Взвртнпстптлно said:

Сега се оказва, че и земята осветява луната. Явно затова има тъмни петна, понеже сушата не отразява както водата и пясъка. Чудно ми е, защо пътните знаци са с рефлектоно покритие, а не просто да сложат по един пернишки винкел или камък.

Осветява. Факт. Като сте на плажа, нали виждате безпроблемно тези части на хората, които слънцето не осветява директно? Е, светлината е от отражението от околните предмети и пясъка. Тя е напълно достатъчна, за да създаде това осветяване и на луната, което наблюдаваме.

А  това, че на вас ви се струва че не е така, на кой му пука? :)

Преди 18 минути, Взвртнпстптлно said:

Едно допълнение, защо пътните знаци са плоски а не са сферични? 

За удобство.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

А  това, че на вас ви се струва че не е така, на кой му пука? :)

Там е работата, че на много хора им се струва, че много неща не са така както "официалната наука" твърди и им пука. Да, пука им и то много. А ако на Вас, не Ви пука - жив и здрав.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

За удобство.

Не е за удобство, а за по-добра видимост. Сферата отразява по маалко по-различен начин и това може да се отнесе и към луната. Непукисте 😷.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Взвртнпстптлно said:

Приятел, що не се изстреляш в Космоса и да заснемеш плоската Земя с телефончето?! Направо ще разбиеш всички, а на нас тук просто ще ни увиснат ченетата от разбиването на тази глобална конспирация, че Земята уж била кръгла!!! И не е чак толкова сложно - трябва ти много по-малка височина от тази, на която е европейската космическа станция. Пък и напоследък няколко компании предлагат обиколка в Космоса срещу много по-тънко заплащане в сравнение с космическа програма. Даже тук имаше статийки, че се подготвял космически бар. Само щракваш плоската Земя с телефона и ни пращаш да пасем патките... ;) И аз когато имам някакви съмнения в науката, първо научавам, какво и защо твърди тя за даденото съмнително нещо и чак тогава се излагам (прекалено често съм бил твърде мързелив и/или неспособен да науча повече от вече известните детайли и затова не ми излизат сметките). Ето, досега въртях, суках всякак, за да не се сблъсквам с квантовата механика, ама всичко, дето ме интересува, е пронизано от нея и искам-неискам - ще ми се наложи да позадълбоча, доколкото успея и в тази област... Трябват страшно много знания, за да си обясниш някои неща и или ще си напънеш задника, да понаучиш повече, или ще си останеш с упоритото плещене на глупости. Очаквам разбиващи кадри от Космоса на тавата на плоската Земя...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Станислав Янков said:

Приятел, що не се изстреляш в Космоса и да заснемеш плоската Земя с телефончето?! Направо ще разбиеш всички, а на нас тук просто ще ни увиснат ченетата от разбиването на тази глобална конспирация, че Земята уж била кръгла!!! И не е чак толкова сложно - трябва ти много по-малка височина от тази, на която е европейската космическа станция. Пък и напоследък няколко компании предлагат обиколка в Космоса срещу много по-тънко заплащане в сравнение с космическа програма. Даже тук имаше статийки, че се подготвял космически бар. Само щракваш плоската Земя с телефона и ни пращаш да пасем патките... ;) И аз когато имам някакви съмнения в науката, първо научавам, какво и защо твърди тя за даденото съмнително нещо и чак тогава се излагам (прекалено често съм бил твърде мързелив и/или неспособен да науча повече от вече известните детайли и затова не ми излизат сметките). Ето, досега въртях, суках всякак, за да не се сблъсквам с квантовата механика, ама всичко, дето ме интересува, е пронизано от нея и искам-неискам - ще ми се наложи да позадълбоча, доколкото успея и в тази област... Трябват страшно много знания, за да си обясниш някои неща и или ще си напънеш задника, да понаучиш повече, или ще си останеш с упоритото плещене на глупости. Очаквам разбиващи кадри от Космоса на тавата на плоската Земя...

Повърхността на водата е плоска, за земята, не знам. А ако толкова си учил и знаеш, това цялото, дето си го написал, нали сам осъзнаваш, че е безсмислено? За теб и не само, плещя глупости. Щото виждам и не само аз, че голяма част от информацията е пълна с "истини".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 46 минути, Взвртнпстптлно said:

Повърхността на водата е плоска, за земята, не знам. А ако толкова си учил и знаеш, това цялото, дето си го написал, нали сам осъзнаваш, че е безсмислено? За теб и не само, плещя глупости. Щото виждам и не само аз, че голяма част от информацията е пълна с "истини".

Снимки от Космоса, пич! Снимки от Космоса! Гарантирана висичина, при която Земята гарантирано трябва да е кръгла според общоприетите твърдения, но ти да я щракнеш с телефончето и да ни я покажеш, каква плоска тепсия е всъщност. Дотогава, няма смисъл да губиш и твоето, и нашето време с философстване. Ние не ходим да пасем трева, както вероятно си си въобразил. Снимки чакаме! Снимки! Хващай се в ръце и - ВПЕРЬОД! АТАКА! Така ще ни скриеш топката, че ще се облещим от изненада! Дерзай!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

@Взвртнпстптлно Не се опитвам да ти променя разбиранията за света и мирогледа, но ти така и не ми отговори на въпроса зададен по-рано: Защо самолетите на по дълги разстояния летят по 'крива' линия, а не по 'права'? Ако си прав и всички транспортни фирми си поправят грешката представяш ли си какъв би бил ефекта върху околната среда, времето на пътуване и потенциалните спестявания? Пробвал ли си да отвориш очите на всички тези заблудени хора? 

Ако не си летял виж снимка в линка: https://www.alamy.com/stock-photo-a-seat-back-screen-on-a-korean-air-passenger-plane-82884561.html?pv=1&stamp=2&imageid=16BB5952-DC5A-4DA4-9240-9776AD4839A9&p=170320&n=0&orientation=0&pn=1&searchtype=0&IsFromSearch=1&srch=foo%3dbar%26st%3d0%26pn%3d1%26ps%3d100%26sortby%3d2%26resultview%3dsortbyPopular%26npgs%3d0%26qt%3din%20flight%20entertainment%20screen%26qt_raw%3din%20flight%20entertainment%20screen%26lic%3d3%26mr%3d0%26pr%3d0%26ot%3d0%26creative%3d%26ag%3d0%26hc%3d0%26pc%3d%26blackwhite%3d%26cutout%3d%26tbar%3d1%26et%3d0x000000000000000000000%26vp%3d0%26loc%3d0%26imgt%3d0%26dtfr%3d%26dtto%3d%26size%3d0xFF%26archive%3d1%26groupid%3d%26pseudoid%3d%26a%3d%26cdid%3d%26cdsrt%3d%26name%3d%26qn%3d%26apalib%3d%26apalic%3d%26lightbox%3d%26gname%3d%26gtype%3d%26xstx%3d0%26simid%3d%26saveQry%3d%26editorial%3d1%26nu%3d%26t%3d%26edoptin%3d%26customgeoip%3d%26cap%3d1%26cbstore%3d1%26vd%3d0%26lb%3d%26fi%3d2%26edrf%3d%26ispremium%3d1%26flip%3d0%26pl%3d

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, discounts said:

@Взвртнпстптлно Не се опитвам да ти променя разбиранията за света и мирогледа, но ти така и не ми отговори на въпроса зададен по-рано: Защо самолетите на по дълги разстояния летят по 'крива' линия, а не по 'права'? Ако си прав и всички транспортни фирми си поправят грешката представяш ли си какъв би бил ефекта върху околната среда, времето на пътуване и потенциалните спестявания? Пробвал ли си да отвориш очите на всички тези заблудени хора? 

Ако не си летял виж снимка в линка: https://www.alamy.com/stock-photo-a-seat-back-screen-on-a-korean-air-passenger-plane-82884561.html?pv=1&stamp=2&imageid=16BB5952-DC5A-4DA4-9240-9776AD4839A9&p=170320&n=0&orientation=0&pn=1&searchtype=0&IsFromSearch=1&srch=foo%3dbar%26st%3d0%26pn%3d1%26ps%3d100%26sortby%3d2%26resultview%3dsortbyPopular%26npgs%3d0%26qt%3din%20flight%20entertainment%20screen%26qt_raw%3din%20flight%20entertainment%20screen%26lic%3d3%26mr%3d0%26pr%3d0%26ot%3d0%26creative%3d%26ag%3d0%26hc%3d0%26pc%3d%26blackwhite%3d%26cutout%3d%26tbar%3d1%26et%3d0x000000000000000000000%26vp%3d0%26loc%3d0%26imgt%3d0%26dtfr%3d%26dtto%3d%26size%3d0xFF%26archive%3d1%26groupid%3d%26pseudoid%3d%26a%3d%26cdid%3d%26cdsrt%3d%26name%3d%26qn%3d%26apalib%3d%26apalic%3d%26lightbox%3d%26gname%3d%26gtype%3d%26xstx%3d0%26simid%3d%26saveQry%3d%26editorial%3d1%26nu%3d%26t%3d%26edoptin%3d%26customgeoip%3d%26cap%3d1%26cbstore%3d1%26vd%3d0%26lb%3d%26fi%3d2%26edrf%3d%26ispremium%3d1%26flip%3d0%26pl%3d

Съвсем наясно си е с нещата. Само се прави на глупак, за да си намери идиоти, които да му се вържат и да се бъзика с тях. Пък, ако не се намерят такива - ще позатроли малко за забавление. Миналата година на два пъти летях със самолет до Германия и дори от тези височини вече се вижда сферичната форма на Земята. Да прелети със самолет от София до черноморието ни и лесно ще види сам всичко, доста евтино. Пък ако и след това си продължи да ги плещи същите - значи или е луд, или нас ни смята за луди.

Редактирано от Станислав Янков
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не се бъзикам с никого и не си търся забавления. А ако някой ми докаже, че се въртим и че водата е заоблена, ще млъкна като немец. 

IMG_20160824_100802.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Взвртнпстптлно said:

Не се бъзикам с никого и не си търся забавления. А ако някой ми докаже, че се въртим и че водата е заоблена, ще млъкна като немец. 

IMG_20160824_100802.jpg

Продължаваш, значи! Не виждаш заоблянето! Добре! Да качим още малко височината (отдалечеността от повърхността на Земята)! Снимка на Земята с МКС на фона (направена е от друг космически апарат, ако не можеш сам да се досетиш) и ако и това не ти стига - можеш да се научиш на търсене с Гугъл и да разгледаш снимки на Земята от още по-далече (от програмите Аполо, включващи дори снимки на Земята от Луната). С това времето ми за благотворителност към хората в неравностойно положение приключва - нататъка ще си търсиш сам, а ако не си съгласен с кадрите, винаги си добре дошъл с твои снимки на Земята от височината на МКС, на които да се вижда, че е като тавата в кухните ни (или нещо подобно, само не и твърдяното елипсовидно, почти сферично). Успех и с най-голямо нетърпение очаквам снимките ти с плоската Земя от височината на МКС (след като не можеш да забележиш заоблянето на хоризонта от височината на самолет).

mks-soyuz-kosmos-zemlya-planeta.thumb.jpg.c501c740d704cc3f6970fa115fa48087.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Ниkи said:

Не той ти губи времето... ти сам си го губиш :) 

Ти що се връзваш😉

За да се полигавя за малко и аз със смешки. Защо? Забранено ли е? За какво мислиш, че по-дълбоко запознатите с физиката коментатори, от сорта на Скенер и 5-6 други, отговарят и на някои доста нелепи коментари тука? В част от случаите - просто за да се позабавляват малко. Естетствено, в друга част, когато има смисъл - и за да са полезни, разбира се, но с част от отговорите си просто се забавляват с твърдоглавото невежество.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Взвртнпстптлно said:

Не се бъзикам с никого и не си търся забавления. А ако някой ми докаже, че се въртим и че водата е заоблена, ще млъкна като немец. 

 

On 22.02.2021 г. at 10:12, miroki said:

Ти този кораб от видеото от предната страница не го ли видя? Пусни ги и виж отново, защо не му се вижда корпусът??

Редактирано от miroki
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 52 минути, miroki said:

 

Заради перспективата, колкото повече се отдалечава, долната част се скрива. Ако отидеш на по-високо, отново ще видиш корпуса.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Станислав Янков said:

За да се полигавя за малко и аз със смешки. Защо? Забранено ли е? За какво мислиш, че по-дълбоко запознатите с физиката коментатори, от сорта на Скенер и 5-6 други, отговарят и на някои доста нелепи коментари тука? В част от случаите - просто за да се позабавляват малко. Естетствено, в друга част, когато има смисъл - и за да са полезни, разбира се, но с част от отговорите си просто се забавляват с твърдоглавото невежество.

То, така се учи квантова физика. Забавлявай се, няма лошо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, Взвртнпстптлно said:

Заради перспективата, колкото повече се отдалечава, долната част се скрива. Ако отидеш на по-високо, отново ще видиш корпуса.

Перспективата намаля обектите изцяло, както корпусът така и мачтите, а не само корпусът. А тук е невидим корпусът отдолу, а видими по-малките мачти и надстройка, защото са отгоре.

Ако се качим по-нависоко и видим малко от корпусът, всъщност доказва овалността на водата. Ти май току що го доказа за себе си.

Сега остава да си изпълниш обещанието за немците.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, miroki said:

Перспективата намаля обектите изцяло, както корпусът така и мачтите, а не само корпусът. А тук е невидим корпусът отдолу, а видими по-малките мачти и надстройка, защото са отгоре.

Ако се качим по-нависоко и видим малко от корпусът, всъщност доказва овалността на водата. Ти май току що го доказа за себе си.

Сега остава да си изпълниш обещанието за немците.

Да, изцяло, но можеш да добавиш изпарения, вълни, други условия намаляващи видимостта. 

Ако толкова съм нежелан тук, няма проблем, спирам да пиша. Това, обаче не променя нищо.

Има мбого видеа, които показват, как невидим, скрит зад хоризонта кораб, с помощта на техника, се появява?!

Камъчето от обувката, самО излиза. Лек път ви желая.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Взвртнпстптлно said:

Заради перспективата, колкото повече се отдалечава, долната част се скрива. Ако отидеш на по-високо, отново ще видиш корпуса.

Поредната двойка.

Перспективата не скрива, тя само променя мащаба.

Младежо ,от къде сте насъбраи толкова заблуждения, некачествени знания и представи за живота? Обяснимо е тогава да сте толкова невежа... Но е необяснимо, защо не искате да промените това?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...