Отиди на
Форум "Наука"

Земята е плоска. Лъжат ни, че е сферична...


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 часа, Взвртнпстптлно said:

Ако толкова съм нежелан тук, няма проблем, спирам да пиша. Това, обаче не променя нищо.

Мисля, че това би променило много. Най-малкото, ще ви остане повече време да се възхищавате на себе си :) В другата крайност, хората на спокойствие ще могат да осъзнаят този феномен, как толкова много глупост и невежество може да се е събрало на толкова малко място в рамките само на един човешки живот...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 798
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Мисля, че това би променило много. Най-малкото, ще ви остане повече време да се възхищавате на себе си :) В другата крайност, хората на спокойствие ще могат да осъзнаят този феномен, как толкова много глупост и невежество може да се е събрало на толкова малко място в рамките само на един човешки живот...

Пропуснах да спра съобщенията за нови коментари, та прочетох този толкова съдържателен и научно обоснован бълвоч. Кой вещ, кой невежа, така е в живота. Само душевната простотия не се променя, та дори и да си най-големия звездоброец. Роденият, душевно прост, си умира душевно прост. Душевната недостатъчност, не се лекува. Дерзай, всезнаещи и нищо не разбиращи научен капацитете. 

Между другото, обидите ръсени от пръстите ти по клавишите, говорят, че не си победител. Никакъв не си. Смешник!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Взвртнпстптлно said:

Пропуснах да спра съобщенията за нови коментари, та прочетох този толкова съдържателен и научно обоснован бълвоч. Кой вещ, кой невежа, така е в живота. Само душевната простотия не се променя, та дори и да си най-големия звездоброец. Роденият, душевно прост, си умира душевно прост. Душевната недостатъчност, не се лекува. Дерзай, всезнаещи и нищо не разбиращи научен капацитете. 

До голяма степен съм съгласен с всички тези. Само накрая нагазвате в картофите и се обърквате. Фактите са ясни - вие питате, ние отговаряме. Кой разбира и кой не разбира, е достатъчно видно. Те умните хора отдавна са го казали чрез една знаменита фраза, предупреждаваща човек да не се изказва над компетенцията си: "Sutor, ne ultra crepidam" (обущарю, не над подметките)!

Преди 11 минути, Взвртнпстптлно said:

Между другото, обидите ръсени от пръстите ти по клавишите, говорят, че не си победител. Никакъв не си. Смешник!

Аха. Кое от всичко казано беше обида, а не обективно споменаване на наличните факти? Иронизирането ми на жалките ви опити да принизите някак  елементарните истини, без да предлагате абсолютно нищо като алтернатива? "Не знам как е, ама не е така...". Или изразеното ми учудване за чутовните заблуди, които се опитвате да пробутате, без да слушате никакви аргументи, поведение на кон с капаци? Сигурно това ще да е...

Но това дали ще е достатъчно да ви подтикне и да мислите, освен да коментирате?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Взвртнпстптлно said:

Да, изцяло, но можеш да добавиш изпарения, вълни, други условия намаляващи видимостта. 

При намалена видимост, виждаме белите и тънки мачти, а гигантският корпус от над 200 метра дължина и 10 височина липсва на 100%. Това не е намалена видимост, а пълна липса.

И не се вижда най-голямото и най-видимото.

Въпросът е, че не желаеш да го признаеш и на себе си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

До голяма степен съм съгласен с всички тези. Само накрая нагазвате в картофите и се обърквате. Фактите са ясни - вие питате, ние отговаряме. Кой разбира и кой не разбира, е достатъчно видно. Те умните хора отдавна са го казали чрез една знаменита фраза, предупреждаваща човек да не се изказва над компетенцията си: "Sutor, ne ultra crepidam" (обущарю, не над подметките)!

Аха. Кое от всичко казано беше обида, а не обективно споменаване на наличните факти? Иронизирането ми на жалките ви опити да принизите някак  елементарните истини, без да предлагате абсолютно нищо като алтернатива? "Не знам как е, ама не е така...". Или изразеното ми учудване за чутовните заблуди, които се опитвате да пробутате, без да слушате никакви аргументи, поведение на кон с капаци? Сигурно това ще да е...

Но това дали ще е достатъчно да ви подтикне и да мислите, освен да коментирате?

Принуждавате ме да отговарям, въпреки, че заявих желанието си, да напусна това пространство. Заблудените не осъзнават заблудата, глупавия не знае, че е глупав, простия, не знае, че е прост, но този, който знае нещо и си мисли, че знае всичко, е по-заблуден от по-горе споменатите. 

Кои аргументи да слушам? Че земята е затворена система? Това да не е тенджера под налягане? За светлоотразителната луна ли? За кривата вода ли? За разни фейк снимки от космоса? За разни теории на съмнителен евреин ли? За Джордано Бруно, дето го изгорили поради не съгласие с църквата, а казват, че заради твърдение, че земята се върти. 

Вашите компетенции, не могат да бъдат мерило и то поради единствената причина - не сте убедителен!

Поведението на кон с капаци, е вашето. Не виждате в страни, от начертания от гуруто път.

Няма как да ме убедите, че земята се върти, и че водата е заоблена! 

Придържайте се към гурутата си и дерзайте. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 36 минути, Взвртнпстптлно said:

Принуждавате ме да отговарям, въпреки, че заявих желанието си, да напусна това пространство. Заблудените не осъзнават заблудата, глупавия не знае, че е глупав, простия, не знае, че е прост, но този, който знае нещо и си мисли, че знае всичко, е по-заблуден от по-горе споменатите. 

А вие как определихте кой какво си мисли? Някой ви каза, или просто така решихте? И ако сте решили така, защо не се вкарате в същата схема?

Преди 36 минути, Взвртнпстптлно said:

Кои аргументи да слушам? Че земята е затворена система?

Зависи от контекста на "затворена система". Не виждам вие да сте изложили смислена аргументация. А тъпото отричане не е аргументация. За какво се борите, след като не може да опровергаете нищо по този аргумент? Правите се на пън, който не може да бъде убеден? Ами точно това остава като впечатление у хората, дървената съставка...

Преди 36 минути, Взвртнпстптлно said:

За светлоотразителната луна ли?

А какво знаете за това нещо? Нищо и половина, ама не сте съгласни? Е това не е ли позиция за подигравка? Или да ви хвали някой очаквате?

Пясъка и скалите разсейват, и това всеки тъпак и на земята може да го установи. Луната да не е от марципан?

Преди 36 минути, Взвртнпстптлно said:

За кривата вода ли?

А тука пък съвсем се изложихте. Капка вода не сте виждали? Мъкаааа... Капките вода да не са плоски?

Забелязвате ли колко постна ви е позицията ви? Това, че не се съгласявате с нищо от споменатото - доколкото чета, доста добре зргументирано от другите - не показва ли промито мислене? Показва  ситуация, която е доста по-зле.

Преди 36 минути, Взвртнпстптлно said:

Вашите компетенции, не могат да бъдат мерило и то поради единствената причина - не сте убедителен!

Има една арабска поговорка - може да заведеш коня до реката, не може да го накараш да пие. Вие сте на мястото на коня. Щом нямате желание да научите нещо, нищо не може да ви убеди в каквото и да е, дори в това че квадрата има четири ъгъла :)  Това е проява на специфични проблеми, закостенялост в мисленето, и не е аргумент че нещата не са така, както ви ги излагат хората. А е аргумент че не сте способен да разберете.

Преди 36 минути, Взвртнпстптлно said:

Поведението на кон с капаци, е вашето. Не виждате в страни, от начертания от гуруто път.

Дали? Как разбрахте, като нищо не ви е ясно? И като елементарни съждения не успявате да навържете? Като не знаете какво е перспектива, и приказвате измислици тук - само за собственото ви оправдание, щото са ви прищипали в ъгъла?

Айде не на нас такива празни приказки :)

Преди 36 минути, Взвртнпстптлно said:

Няма как да ме убедите, че земята се върти, и че водата е заоблена! 

Лично аз нищо не искам да ви убеждавам. Искам да покажа на другите колко са сбъркани и неадекватни аргументите и поведението ви, за да може някой с повече желание да се ориентира правилно. Вие просто станахте удобен пример за назидание. :D Руснаците имат един много точен термин за такиеа случаи: "козёл отпущения".

Така че не ни напускайте, поведението ви със сигурност ще донесе ползи и в бъдеще :)

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 50 минути, scaner said:

А вие как определихте кой какво си мисли? Някой ви каза, или просто така решихте? И ако сте решили така, защо не се вкарате в същата схема?

Зависи от контекста на "затворена система". Не виждам вие да сте изложили смислена аргументация. А тъпото отричане не е аргументация. За какво се борите, след като не може да опровергаете нищо по този аргумент? Правите се на пън, който не може да бъде убеден? Ами точно това остава като впечатление у хората, дървената съставка...

А какво знаете за това нещо? Нищо и половина, ама не сте съгласни? Е това не е ли позиция за подигравка? Или да ви хвали някой очаквате?

Пясъка и скалите разсейват, и това всеки тъпак и на земята може да го установи. Луната да не е от марципан?

А тука пък съвсем се изложихте. Капка вода не сте виждали? Мъкаааа... Капките вода да не са плоски?

Забелязвате ли колко постна ви е позицията ви? Това, че не се съгласявате с нищо от споменатото - доколкото чета, доста добре зргументирано от другите - не показва ли промито мислене? Показва  ситуация, която е доста по-зле.

Има една арабска поговорка - може да заведеш коня до реката, не може да го накараш да пие. Вие сте на мястото на коня. Щом нямате желание да научите нещо, нищо не може да ви убеди в каквото и да е, дори в това че квадрата има четири ъгъла :)  Това е проява на специфични проблеми, закостенялост в мисленето, и не е аргумент че нещата не са така, както ви ги излагат хората. А е аргумент че не сте способен да разберете.

Дали? Как разбрахте, като нищо не ви е ясно? И като елементарни съждения не успявате да навържете? Като не знаете какво е перспектива, и приказвате измислици тук - само за собственото ви оправдание, щото са ви прищипали в ъгъла?

Айде не на нас такива празни приказки :)

Лично аз нищо не искам да ви убеждавам. Искам да покажа на другите колко са сбъркани и неадекватни аргументите и поведението ви, за да може някой с повече желание да се ориентира правилно. Вие просто станахте удобен пример за назидание. :D Руснаците имат един много точен термин за такиеа случаи: "козёл отпущения".

Така че не ни напускайте, поведението ви със сигурност ще донесе ползи и в бъдеще :)

Я, радвам се, че на края на тази епопея, прочетох едно добре формулирано, макър и съдържащо обидно, или може би вярно описание на моята личност. 

Честно казано, не съм се и опитвал да променям дървеното си поведение, поради простата причина, че темата ми изглежда създадена с идеята да иронизира самата идея за плоска земя.

Относно луната, не знам колко е опесъчена, но, силно се съмнявам в информацията спускана към заведените на водопой коне, те за това и не искат да пият.

Виждал съм капки вода, но не толкова големи, че и въртящи се на всичкото от горе. 

Позицията ми, не е постна, а не е за тук. Всеедно да вляза в джамия и да се кръстя.

И как точно са ме прищипали в ъгъла? С едно видео ли? В тубата има десетки видеа, показващи, че с подходяща техника, всичко се вижда. 

За назиданието - радвайте се, че сте по-умни и учени от мен. 

Изкупителна жертва? За науката - всичко!

Не мисля, че има някаква полза от мен, дървен философ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Взвртнпстптлно said:

Честно казано, не съм се и опитвал да променям дървеното си поведение, поради простата причина, че темата ми изглежда създадена с идеята да иронизира самата идея за плоска земя.

Разбира се че за това е създадена. Всеки с малко мисъл и знания в главата, би се ориентирал правилно, или по-точно - би имал шанс да се ориентира, стига да изяви желание. Но ако се страхува да бъде убеден в каквото и да било - няма такъв шанс. Този страх ще измени ли с нещо обективната реалност?

Преди 1 час, Взвртнпстптлно said:

Относно луната, не знам колко е опесъчена, но, силно се съмнявам в информацията спускана към заведените на водопой коне, те за това и не искат да пият.

Тива е проблемът - хем не знаете, хем се тръшкате.

Науката има редица методи, например diffuse reflectance spectroscopy of moon, чрез които още в 19-ти век е станало ясно, че основният градивен материал на луната е базалт - във формата на скали или фин пясък. Базалт има на земята в огромни количества, така че той отдавна е изучен и е ясно как и защо разсейва светлината. Но конета на опашката на водопоя може и да не научат тази информация, ако не се поинтересуват - защото на сила няма как да стане тая работа.

Преди 1 час, Взвртнпстптлно said:

Виждал съм капки вода, но не толкова големи, че и въртящи се на всичкото от горе. 

Така, така, позицията на Вуте - "те такова животно нема"... И какво като не сте виждали? Помислете само колко неща не сте виждали на този свят, за разлика от много други хора?  Значи ги няма? Или просто само светогледът ви е ограничен? Много по-вероятно е да е второто...

Ако освен че сте виждали капки, сте и мислели в същото време, трябва да ви е станало ясно, че няма причина капката да не може да е произволно голяма, стига да са налице нужните условия. Остава да ги определите, което не е трудно. Учи се още в основното училище, стига да се внимава. Пък ако не желаете да го научите - дали това ще е причина светът да не е такъв какъвто е, а вие само да не го разбирате? Ъ?

Преди 1 час, Взвртнпстптлно said:

За назиданието - радвайте се, че сте по-умни и учени от мен. 

Изкупителна жертва? За науката - всичко!

Не мисля, че има някаква полза от мен, дървен философ.

Ние това и правим - радваме се. А за ползата - споко, можем да изстискаме всичко, което е нужно :) Тук малко неща зависят от вас, при това поведение.

Всъщност вие сте в една много перспективна позиция, за която Илф и Петров са казали - "спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се". Единствено от вас зависи да поемете в смислена посока. Стига да започнете да се интересувате кое и как, а не да оправдавате незнанието си на всяка цена.

Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, scaner said:

Разбира се че за това е създадена. Всеки с малко мисъл и знания в главата, би се ориентирал правилно, или по-точно - би имал шанс да се ориентира, стига да изяви желание. Но ако се страхува да бъде убеден в каквото и да било - няма такъв шанс. Този страх ще измени ли с нещо обективната реалност?

Тива е проблемът - хем не знаете, хем се тръшкате.

Науката има редица методи, например diffuse reflectance spectroscopy of moon, чрез които още в 19-ти век е станало ясно, че основният градивен материал на луната е базалт - във формата на скали или фин пясък. Базалт има на земята в огромни количества, така че той отдавна е изучен и е ясно как и защо разсейва светлината. Но конета на опашката на водопоя може и да не научат тази информация, ако не се поинтересуват - защото на сила няма как да стане тая работа.

Така, така, позицията на Вуте - "те такова животно нема"... И какво като не сте виждали? Помислете само колко неща не сте виждали на този свят, за разлика от много други хора?  Значи ги няма? Или просто само светогледът ви е ограничен? Много по-вероятно е да е второто...

Ако освен че сте виждали капки, сте и мислели в същото време, трябва да ви е станало ясно, че няма причина капката да не може да е произволно голяма, стига да са налице нужните условия. Остава да ги определите, което не е трудно. Учи се още в основното училище, стига да се внимава. Пък ако не желаете да го научите - дали това ще е причина светът да не е такъв какъвто е, а вие само да не го разбирате? Ъ?

Ние това и правим - радваме се. А за ползата - споко, можем да изстискаме всичко, което е нужно :) Тук малко неща зависят от вас, при това поведение.

Всъщност вие сте в една много перспективна позиция, за която Илф и Петров са казали - "спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се". Единствено от вас зависи да поемете в смислена посока. Стига да започнете да се интересувате кое и как, а не да оправдавате незнанието си на всяка цена.

Заблудено и безполезно. Нашия човек е милиционерски трол, задачата му е да развява знамето на малоумната <конспирация> за да може Злите сили да удавят, удушат неприемливи, потенцални заплахи , чрез Принизяване, Дескридитиране, Осмиване, Погнусяване и пр.  

Някакъв важен въпрос, някакво Пропукване в Системата, Бъг в първичния Код, Разбулване на Престъпен Сговор, Фалшификации в Моделирането и Фактологията, Прикриване на Престъпления срешу Суверена ,Открития, Обосновани Хипотези, Опити за Организация извън контрола на системата и пр. пр., всички тези се прикачват към >теория на конспирациите> с препратки към плоскоземци, митологии, градски легенди и всякакви оглупяващи и психо  млиционерски проекти. Говоря от опит, аз се занимавах навремето с подобни неща, но..............опасни и взимащи жертви, .......развивах добреплатена религиозна дейност, бях <посредник> между групите интереси........ на <бизнес начинанието> и хората с пагони.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, laplandetza said:

Заблудено и безполезно. Нашия човек е милиционерски трол, задачата му е да развява знамето на малоумната <конспирация> за да може Злите сили да удавят, удушат неприемливи, потенцални заплахи , чрез Принизяване, Дескридитиране, Осмиване, Погнусяване и пр.  

Някакъв важен въпрос, някакво Пропукване в Системата, Бъг в първичния Код, Разбулване на Престъпен Сговор, Фалшификации в Моделирането и Фактологията, Прикриване на Престъпления срешу Суверена ,Открития, Обосновани Хипотези, Опити за Организация извън контрола на системата и пр. пр., всички тези се прикачват към >теория на конспирациите> с препратки към плоскоземци, митологии, градски легенди и всякакви оглупяващи и психо  млиционерски проекти. Говоря от опит, аз се занимавах навремето с подобни неща, но..............опасни и взимащи жертви, .......развивах добреплатена религиозна дейност, бях <посредник> между групите интереси........ на <бизнес начинанието> и хората с пагони.

Можете да ме наричате както си поискате, разбирам ви и не ви се сърдя. Всячески се опитвате да задържите насила наложената глупост като единствената истина. За съжаление, не успявате. Милиционерите сте вие, научили сте се да мачкате тези, които не са съгласни. Осмивате ги, подигравате им се, пращате ги в четвърти клас, където да им обясняват как всичко се върти но ние не усещаме нищичко. Как звездното небе, въпреки бясната скорост на движение, не се променя, как земята през зимата е по-близо до слънцето а лятото по-далеч, как атмосферата се синхронизира с въртящата се планета и още куп приказки от 1001 нощ.

Да, пропукване има и то е във вашата теория - несъстоятелна е.

На лъжата, краката са къси.

Не съм посредник на никого, сам си сърбам попарата. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Втори след княза said:

Това не те ли навежда на мисълта, че звездното небе не се върти с бясна скорост, а се върти земята? Продължавай целенасочено. Това е единственият въпрос, който има смисъл и е от висша класа. Другото е за четвъртокласници. 

Още Архимед ІІІ в. пр. н.е. е направил модел от метал на въртене на луната и слънцето около земята и е изяснил фазите на луната

Още Магелан, ХVІ в. като се е движил все на запад (по компас) е обиколил земята и е доказал, че е кълбовидна.
Има и роман на Жул Верн, ТУК  с много забавна екранизация с Джеки Чан, както и един сериал с Пиърс Броснън от 1989 г. Запомнящ се! А романът го има в Читанка ТУК. Ако не полезни, ще ти бъдат забавни.

В наше време това са прости неща, не оставай на тях. Въртенето на небесния свод е висшата теория. Как се доказва, че се върти земята, а не небето? Виж там Фуко- Муко, жироскоп- мироскоп, такива работи. :) Те обаче са за шести- седми клас.

Ха ха ха, разсмяхте ме. Само земята ли се върти? Според теориите ви, всичко във вселенара се движи, т.е. не е статично. Т.е. мести се. Движението е преместване в пространството. Аз ако тръгна от ж.к. Младост за ж.к. Обеля, движа ли се спрямо бай Иван, който се движи от Лъвов мост към Манастирски ливади? Според вас, се движим, но позицията на единия апрямо другия, си остава не променена. 

Айде, приятни сънища със Снежанка и седемте джуджета. Само гледай, да не те объркат със Снежанка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 36 минути, Взвртнпстптлно said:

Аз ако тръгна от ж.к. Младост за ж.к. Обеля, движа ли се спрямо бай Иван, който се движи от Лъвов мост към Манастирски ливади? Според вас, се движим, но позицията на единия апрямо другия, си остава не променена. 

Хахаха, поредните глупости. Ми докажете де, как стигнахте до толкова "умна" мисъл? Ей на, всичките ви твърдения са такива въздухарски. Пък после дори се засягатв“ За какво?

Като съдя по разсъжденията ви, вие още не сте станал първокласник, сега напускате детската градина. Тогава браво, усвоили сте добре писането с клавиатурата, макар и на безсмислици. Сега и като се научите да разсъждавате логично, има шанс някога да пораснете :) Но сега трябва да си седнете на шесте букви и да учите до посиняване.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, scaner said:

Хахаха, поредните глупости. Ми докажете де, как стигнахте до толкова "умна" мисъл? Ей на, всичките ви твърдения са такива въздухарски. Пък после дори се засягатв“ За какво?

Като съдя по разсъжденията ви, вие още не сте станал първокласник, сега напускате детската градина. Тогава браво, усвоили сте добре писането с клавиатурата, макар и на безсмислици. Сега и като се научите да разсъждавате логично, има шанс някога да пораснете :) Но сега трябва да си седнете на шесте букви и да учите до посиняване.

Да, въздухарски са. Архимед и другите, са повели хорото и вие ги следвате. Аз си играя моята ръченица. Мисленето, е дейност, мисленето е дейност на мозъка, следването на определани теории, също е водено от мисълта. Така, че всеки си ходи по пътечката. А в кой клас съм, няма никакво значение, освен за вас, дето ме пращате за да повярвам на написаното в учебниците. Да, виждаме светлина, която е на нам си колко хиляди години. Баси. Ами да, ако съм пъви клас, повервАх от раз. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Взвртнпстптлно said:

Мисленето, е дейност, мисленето е дейност на мозъка, следването на определани теории, също е водено от мисълта. Така, че всеки си ходи по пътечката.

Така е. Сега остава да го приложите и на прктика... Чакаме.

Преди 20 минути, Взвртнпстптлно said:

А в кой клас съм, няма никакво значение, освен за вас, дето ме пращате за да повярвам на написаното в учебниците.

Ами ако не щете да повярвате на написаното в учебниците (което е обобщение на огромен човешки опит), какви са ви вариантите? Да направите сбствени експерименти? Ако можехте, сега нямаше да сте в това смешно положение. Какво остава? Да повярвате на някаква измислена религия? Ей на, точно това е сегашното ви състояние. Вие вярвате от безпомощност.

Преди 22 минути, Взвртнпстптлно said:

Да, виждаме светлина, която е на нам си колко хиляди години. Баси. Ами да, ако съм пъви клас, повервАх от раз. 

Тъй, тъй. А замисляли ли сте се някога, защо вярвате на това в което вярвате сега? На база някакъв опит, или просто сте лесно манипулируем, неспособен да се ориентирате? Умишлено изключва безпределно глупавата ситуация, "аз не знам, затова вярвам че не е така".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не вярвам на това, което не може да се докаже. А вие, не можете да докажете теорията си. 

Разбрах, че съм смешен, няма нужда да ми го повтаряте. Освен това, ме касае само мен, а понеже не ми дреме, че съм смешен, следователно, натякването за моята смешност, не променя нищо.

Опитът, не е задължително да означава правилно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Взвртнпстптлно said:

Не вярвам на това, което не може да се докаже. А вие, не можете да докажете теорията си. 

Аз мога да докажа на теорията си. Имам достъп до достатъчно сложна апаратура, работил съм в много направления и за това съм сигурен в твърденията си. Целта е да се получат факти, които да се осмислят от хората притежаващи критично мислене, те ще разберат за какво става дума. А който се пъне и старае да не бъде убеден в нищо - ми да продължава, теорията ще бъде доказана и без него.

Вашето положение обаче е незавидно. Вие хем не можете да опровергаете нищо от това в което се стараете да не вярвате. Хем не може да докажете нищо от това в което се стараете да вярвате.  Тоест избрали сте си религия, която е изключително безпомощна в житейски план :)

Преди 17 минути, Взвртнпстптлно said:

Разбрах, че съм смешен, няма нужда да ми го повтаряте. Освен това, ме касае само мен, а понеже не ми дреме, че съм смешен, следователно, натякването за моята смешност, не променя нищо.

Вие станахте полезно средство за обществена поука, ще трябва да носите този кръст още дълго...

Преди 18 минути, Взвртнпстптлно said:

Опитът, не е задължително да означава правилно.

А кое е правилното? Болното въображение? И най-добре, да не знаете колко е болно?

Единственият критерии за верност е експеримента. На негова база е изградена съвременната наука. Останалото е безплоден солипсизъм. Макар че и там са възможни няколко решаващи експеримента :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, scaner said:

Аз мога да докажа на теорията си. Имам достъп до достатъчно сложна апаратура, работил съм в много направления и за това съм сигурен в твърденията си. Целта е да се получат факти, които да се осмислят от хората притежаващи критично мислене, те ще разберат за какво става дума. А който се пъне и старае да не бъде убеден в нищо - ми да продължава, теорията ще бъде доказана и без него.

Вашето положение обаче е незавидно. Вие хем не можете да опровергаете нищо от това в което се стараете да не вярвате. Хем не може да докажете нищо от това в което се стараете да вярвате.  Тоест избрали сте си религия, която е изключително безпомощна в житейски план :)

Вие станахте полезно средство за обществена поука, ще трябва да носите този кръст още дълго...

А кое е правилното? Болното въображение? И най-добре, да не знаете колко е болно?

Единственият критерии за верност е експеримента. На негова база е изградена съвременната наука. Останалото е безплоден солипсизъм. Макар че и там са възможни няколко решаващи експеримента :)

До сега, няма признаци, че доказвате нещо. Само характеристики относно моята персона. Това в какво положение съм аз, не ви поставя в по-правилно от моето. Ако можете да дакажете нещо, направете го. За сега се пънете като глист на буца и ме унижавате и подигравате. Това не доказва въртенето на земята и заоблената вода.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Взвртнпстптлно said:

До сега, няма признаци, че доказвате нещо.

То всичко е доказано отдавна. Но досега няма признаци да сте го проумял. Тва не засяга доказателствата, нали?

Преди 1 минута, Взвртнпстптлно said:

Само характеристики относно моята персона.

Ами тя е тази, която отрича натрупаният опит, без дори да направи усилие да го разбере. Това не е ли достатъчно интригуващо изключение? Чисто първосигнална система: виждам светлина, значи е лампа, виждам плоска вода, значи водата винаги е плоска, не виждам Австралия, значи Австралия не съществува. Като по учебник :)

Преди 2 минути, Взвртнпстптлно said:

Това в какво положение съм аз, не ви поставя в по-правилно от моето.

Поставя ме. Моите неща са проверими, вашите не са. Вашите са очевадни заблуди, които дори хора преди 400 години са проумяли. Странното е, че след 400 години още се срещат такива състояния... Е, статистиката казва, че може и да има такива редки изключения...

 

Преди 4 минути, Взвртнпстптлно said:

Ако можете да дакажете нещо, направете го. За сега се пънете като глист на буца и ме унижавате и подигравате. Това не доказва въртенето на земята и заоблената вода.

Доказва, всичко доказва. Без значение дали вие разбирате това. Вие бъркате въпроса за доказателство с въпроса за убеждението. Нищо общо нямат, и в това ви е огромната заблуда :)

Схващате ли сега каква е разликата между моята и вашата позиция? За да проумеете нещо, трябва да имате съответната даденост. Ако я нямате, никакви доказателств не могат нищо да променят. Опитайте на интелекта на листната въшка да докажете че земята е плоска. Няма да успеете, за нея земята има най-разнообразна клонеста форма. Така че тук сме в ситуацията: имате ли нужната даденост, за да се доказва изобщо нещо, или не? До сега има сериозни съмнение по този въпрос...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 5 часа, Взвртнпстптлно said:

Осмивате ги, подигравате им се, пращате ги в четвърти клас, където да им обясняват как всичко се върти но ние не усещаме нищичко. Как звездното небе, въпреки бясната скорост на движение, не се променя

Айде бе, верно ли звездното небе не се променяло?! Я пак погледни и помисли. Последното изглежда трудно се получава, не е и за връщане в четвърти клас даже, аз още в детската градина ги знаех тия работи. Тези неща са ги знаели още в Антична Елада, така че дори и да намериш начин да се върнеш с машина на времето 2500 години назад и да разкажеш плоскоземските си щуротии на тогаваните хора, дори и тогава щяха да те смятат за глупак и да ти се подиграват по същия начин. Няма какво друго да очакваш.
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, Warlord said:

Айде бе, верно ли звездното небе не се променяло?! Я пак погледни и помисли. Последното изглежда трудно се получава, не е и за връщане в четвърти клас даже, аз още в детската градина ги знаех тия работи. Тези неща са ги знаели още в Антична Елада, така че дори и да намериш начин да се върнеш с машина на времето 2500 години назад и да разкажеш плоскоземските си щуротии на тогаваните хора, дори и тогава щяха да те смятат за глупак и да ти се подиграват по същия начин. Няма какво друго да очакваш.
 

 

А пък аз, онзи ден гледах междузвездни войни, и там имаше много хубава анимация, т.е. направо истинско си беше.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 10 минути, Взвртнпстптлно said:

А пък аз, онзи ден гледах междузвездни войни, и там имаше много хубава анимация, т.е. направо истинско си беше.

Аха всички са се наговорили да те лъжат тебе. Работата на всички астрономи по света е да фотошопват снимки и да фалшифицират клипчета, за да си мислим че Земята е кръгла. И кой им плаща за това и защо? Откъде би идвала възвръщаемостта за някой да вложи такъв гигантски ресурс в подобна глупост?
Иначе на мен далеч не ми е забавно, а доста тъжно, че във века на информацията съществуват хора, които са по-глупави и дезинформирани отколкото "примитивните" хора живяли преди 3 хилядолетия. Даже и тъжно не е, а пълна трагедия и резил.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Warlord said:

Аха всички са се наговорили да те лъжат тебе. Работата на всички астрономи по света е да фотошопват снимки и да фалшифицират клипчета, за да си мислим че Земята е кръгла. И кой им плаща за това и защо? Откъде би идвала възвръщаемостта за някой да вложи такъв гигантски ресурс в подобна глупост?
Иначе на мен далеч не ми е забавно, а доста тъжно, че във века на информацията съществуват хора, които са по-глупави и дезинформирани отколкото "примитивните" хора живяли преди 3 хилядолетия. Даже и тъжно не е, а пълна трагедия и резил.

Епа, то ако бях само аз, ама май само аз съм загубенякът, дето си губи времето да пише тук. 

А ресурси, колкото искаш. Печатницата си работи.

От друга страна, глей къв ел пресиденте им избраха на краварите?! От де толкос ресурс и защо?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...