Отиди на
Форум "Наука"

Земята е плоска. Лъжат ни, че е сферична...


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 50 минути, Last roman said:

невежеството няма право на глас. А и не сме начално училище, че да се занимаваме с неуки и нежелаещи да учат индивиди. Така че си върви по пътя. В някоя фейсбук групичка за плоската земя ще ти се зарадват много. Краставите магарета отдалече се надушват ;)

 

Не ползвам фейсбук, имам регистрация, но не поствам нищо, не си правя селфита. Всепак, благодаря за насоките. Но имайте предвид, че вашата въртележка скърца, губи баланс и е пред разпадане. Евтиният ви хумор, не ми е интересен. Примерът с училището, е показателен, че сте с капаци на очичките и тапички в ушичките. Научили сте нещо и край, това е. Въпросите да си ги задават търсещите, учените си знаят.... невежеството е малко спорен момент, тези които много знаят, знаят, че нищо не знаят. А вие сте от тези, дето си мислят, че всичко знаят, ама.... 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 798
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 час, Last roman said:

Значи ислямът е твоята религия ;)

22539909_10213269379345822_2985872345642101249_n.jpg

Не се кланям на никого. А това, че тези са фанатици и всичко при тях е на религиозна основа, не ме прави част от тях. Опитите да набедите тези, които не са съгласни с "официалните" източници на информация, за радикалисти, не говорят добре за ортодоксалните "учени". 🤓

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Втори след княза said:

Само лъжеш, че ни оставяш в собствените ни ръце.

Толкова се зарадвах, като си помислих, че си сърдит и напускаш. 

Ще спра да пиша, няма проблем. Сърденето не е моя силна страна. Но за да ти доставя тази радост, трябва да ми докажеш, че Земята се върти, а ти не можеш. Четох мнение, нямам време да търся от кого беше, че водата следва заоблената форма на земята?!? Колкото и да съм прост, това ме надскача. Не мога да си тръгна, преди да го разбера как става. Баси и водата.

20201020_121930.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодаря за търпението спрямо моето присъствие на тази "плоскост" - дисплея на някое високотехнолодично устройство. За съжаление, не постигнах яснота по конкретния въпрос. Относно махалото на Фуко, бих използвал едно сравнение с едни анатомични органи, на едно рогато и брадато животно, дето се клатят, но не падат, обаче прецених, че не е много уместно. Според мен, най големия проблем е, че неистово се отхвъля очевидното и с много усилия и почерняне на бялото, ни се внушава, че асвалта се надига, а не пияната глава пада и се удря.

Беше ми приятно, успех и много здраве Ви желая.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Взвртнпстптлно said:

Ще спра да пиша, няма проблем. Сърденето не е моя силна страна. Но за да ти доставя тази радост, трябва да ми докажеш, че Земята се върти, а ти не можеш. Четох мнение, нямам време да търся от кого беше, че водата следва заоблената форма на земята?!? Колкото и да съм прост, това ме надскача. Не мога да си тръгна, преди да го разбера как става. Баси и водата.

20201020_121930.jpg

Само ти ли не виждаш, че снимката е сглобена от две. По средата цял ръб има.

Ти какво очакваш, земята да е кръгла, а водата да е права и да продължава извън земята? Това ли твърдиш?

И изобщо твърдиш ли нещо или просто се бъзикаш в обществен форум?

Още не мога да разбера, защо пишеш и имаш право да пишеш.

Последно земята кръгла ли е, или не?

Океанът равен ли е, или не?

image-1010711-galleryV9-tqhz-1010711.jpg

Започвай с доказателствата или спирай.  Изложи си тезата и ние да я видим и нейното доказване.

Или потърси специализирана помощ.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, miroki said:

Само ти ли не виждаш, че снимката е сглобена от две. По средата цял ръб има.

Ти какво очакваш, земята да е кръгла, а водата да е права и да продължава извън земята? Това ли твърдиш?

И изобщо твърдиш ли нещо или просто се бъзикаш в обществен форум?

Още не мога да разбера, защо пишеш и имаш право да пишеш.

Последно земята кръгла ли е, или не?

Океанът равен ли е, или не?

image-1010711-galleryV9-tqhz-1010711.jpg

Започвай с доказателствата или спирай.  Изложи си тезата и ние да я видим и нейното доказване.

Или потърси специализирана помощ.

 

 

 

 

Това отношение ме провокира, но няма да отговоря със същото. Снимката я правих лично аз, с телефона. А тази която ти си качил, не е ясно какъв и е произхода. Видях, че има нещо нередно ма снимката, но бях слязъл от кораба.

И да, точно това твърдя, че водата е с равна повърхност, а когато се издигнеш ти, лично ти и снимаш, ще ти се поклоня.

Screenshot_20201021-110845_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Взвртнпстптлно said:

И да, точно това твърдя, че водата е с равна повърхност...

Заяви го малко по-ясно. Зададох въпрос, в който бе включена и земята, върху която стои тази вода.

Земята каква е? Едно изречение по-нормално напиши. Все отговор с две думи. С преглъщане на половината отговор.

Напиши, ако смяташ, че е така. "Земята е кръгла, но водите в нея са равни. И един къде си се отделят от кръглата повърхност"

Или каквато смяташ че е земята. Ако беше го написал до сега, нямаше няколко седмици да дъфчем глупости.

Не може с полу-обяснения и половин изказвания.

Заяви си цялата теза.

После ще коментираме въртенето и т.н. динамики.

Дай да уточним първо реално, как си я представяш. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

При достатъчно приближение и баскетболната топка изглежда... плоска:

A0qHGoi.jpg

https://imgur.com/gallery/nSGtPtz

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Last roman said:

При достатъчно приближение и баскетболната топка изглежда... плоска:

A0qHGoi.jpg

https://imgur.com/gallery/nSGtPtz

 Поради динамиката на ежедневието ми, нямам много свободно време и пиша максимално кратко. Не мога да си представя, че водата би могла да придобива заоблена форма на повърхността. Това е течност. Няма как да има форма. Може при определени условия, например вълните, но те са моментно явление. Няма как да няма завихряне при въртенето на земята, което да утихне след време. Вентилатора постоянно ли движи въздуха? Витлото на кораба постоянно ли изтласква? Не мога да знам каквае формата на земята, прието е, че е сферична, не мога да коментирам. Не мога да съставя картинката, нямам наблюдение, а да развивам разни теории, не искам а и нямам време и потготовка. Правил съм снимки на облаци, които за около 30 мин. не помръднаха спрямо моята позиция.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е за какво спориш тогава и не приемаш фактите. 

Не разбираш ли, че освен земята се върти цялата земна атмосфера т.е всички облаци са заедно с нея. Подобие на завъртяна центрофуга и прането в нея. Иначе щеше да е такъв ураган, какъвто не е имало на земята...

При полюсите може въртенето да е на едно място, но при екваторът земята се върти с 1600 км/ч За да се завърти с един оборот за 24 часа. В това е увлечено всичко. И ако не беше, щеше да е постоянно мега цунами. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, miroki said:

Е за какво спориш тогава и не приемаш фактите. 

Не разбираш ли, че освен земята се върти цялата земна атмосфера т.е всички облаци са заедно с нея. Подобие на завъртяна центрофуга и прането в нея. Иначе щеше да е такъв ураган, какъвто не е имало на земята...

При полюсите може въртенето да е на едно място, но при екваторът земята се върти с 1600 км/ч За да се завърти с един оборот за 24 часа. В това е увлечено всичко. И ако не беше, щеше да е постоянно мега цунами. 

Поради наличността на много общи свойства течностите и газовете носят общото наименование флуиди. Характерно за флуидите е, че молекулите им са силно подвижни една спрямо друга и в резултат от това нямат определена форма, а заемат формата на съда, в който се намират. Флуидите преминават в състояние на движение и при най-малкото въздействие и не може да възвръщат формата си след премахване на действащите сили.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

300px-Airplane_vortex_edit.jpg

Завихряне, получено в резултат на преминаването на самолетно крило и разкрито от дим. Вихрите са един от много феномени, свързани с предмета на аеродинамиката.
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

май доста си бягал от часовете по физика в школото....

https://bg.khanacademy.org/science/physics/one-dimensional-motion/displacement-velocity-time/a/what-is-displacement

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Last roman said:

май доста си бягал от часовете по физика в школото....

https://bg.khanacademy.org/science/physics/one-dimensional-motion/displacement-velocity-time/a/what-is-displacement

Няма въртене. В покой е всичко. Правете уравнения и смятайте колкото искате.

За мен този разговор приключи!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Взвртнпстптлно said:

Поради наличността на много общи свойства течностите и газовете носят общото наименование флуиди. Характерно за флуидите е, че молекулите им са силно подвижни една спрямо друга и в резултат от това нямат определена форма, а заемат формата на съда, в който се намират. Флуидите преминават в състояние на движение и при най-малкото въздействие и не може да възвръщат формата си след премахване на действащите сили.

Така, и като завъртиш съда в който се намира водата, пак ли си седи така? Или си променя формата?

По-рано говорихме за това. Ти искаше да е отвънка, показах ти и това как става.

В самолета, водата "остава" на летището или лети заедно с него и обикаля земята? И запазва формата на съдът в който е без значение, че самолета се движи с 700-1000 км/ч.

Само, че като променяме скоростта се променя малко и формата и до познатото в кола натискане на спирачките и излизане от чашата. Или в завой от центробежните сили.

Да, водата се стреми да заеме формата на съдът в който е. Когато и действа само една сила на земното притегляне.

Когато не и действа нито една, блуждае в пространстовто (подобие на тази в космоса).

А когато и действат две, земно притегляне и центробежни сили или инерционни, става лека промяна от съдът в който е. Описаното в колата. А има и други сили.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Взвртнпстптлно said:

Няма въртене. В покой е всичко. Правете уравнения и смятайте колкото искате.

За мен този разговор приключи!

И за Нас отдавна.

Ние няма какво да смятаме, всичко си е сметнато.

Смятай си ти. Проблемът е само твой.

Сега остава да докажеш, че слънцето се върти около земята. И също, че другите спътници на планети не се въртят около самите тях, а около земята, само, че това се вижда дори с телескоп. И хората отдавна са видели, че се въртят около тях си.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 22.10.2020 г. at 9:39, miroki said:

И за Нас отдавна.

Ние няма какво да смятаме, всичко си е сметнато.

Wow, само не сте сметнали къде е центъра на тежестта на Земята и защо луната ако привлича водата не привлича и други предмети и коя сила е по - голяма, гравитацията ако съществува, или центробежната сила, която е задължителна и постоянна ако има въртене.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако гравитацията беше по-слаба, водата щеше да изхвърчи. Същото важи и за луната, само, че нейната е пъти по-слаба дори от центробежните. Да не говорим за земната.

Къде може да е центърът на тежестта на въртящо се тяло? Гумите на колата сте ги балансирали нали?

Центробежните, както писах по-рано увеличават диаметъра с 40 км при екваторът.  Това прави 20 км в радиус, а луната увлича допълнително още само 18 метра, и това е рекорд.

Виж и тук за слънчевото въздействие подобно на лунното.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Приливи_и_отливи

Има много описани неща, само да ви се чете.

https://invite-games.ru/bg/protection-foundation/the-strongest-tides-in-the-world-the-bay-of-the-fandi-and-the-strongest-tide/

Може ли един личен въпрос.

Кой клас/курс сте завършили?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, има много описани неща, но колко са възможни извън теорията, е друг въпрос. 

Вечерно училище завърших. Повтарях 3 години осми клас и ето резултата.

Не разбрах и как е възможно да виждам едновременно на синьото небе и слънцето и луната, пълнолуние при това?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето и за самолетите, обяснено като за полуидиоти като мен. Само, че е пълна фантастика и освен да се изсмея със сълзи, няма как да реагирам.

https://www.obekti.bg/zemya/ako-zemyata-se-vrti-na-iztok-zashcho-leteneto-na-zapad-ne-e-po-brzo

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дами и господа! Защо се връзвате на Възвратнопостъпателния потребител? Явно има да пише курсова работа/реферат, твърде е грамотен /с изключение на пунктуацията/ за плоскоземец. 

Моля да споменете в работата си и формата на капка вода във вакуум, както дължината на сянката. Не забравяйте, че в днес денят в Норилск - град в Русия, разположен зад северния полярен кръг, е с продължителност от 7 h 50 min, а в столицата на Ангола - Луанда е 12 h и 22 min.

И прочетете "Автобиография" на Бранислав Нушич. Ако все пак се разколебаете, ето и 101 доказателства, че Земята е плоска /на руски/:

https://concluder.livejournal.com/73706.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Самодива said:

Дами и господа! Защо се връзвате на Възвратнопостъпателния потребител? Явно има да пише курсова работа/реферат, твърде е грамотен /с изключение на пунктуацията/ за плоскоземец. 

Моля да споменете в работата си и формата на капка вода във вакуум, както дължината на сянката. Не забравяйте, че в днес денят в Норилск - град в Русия, разположен зад северния полярен кръг, е с продължителност от 7 h 50 min, а в столицата на Ангола - Луанда е 12 h и 22 min.

И прочетете "Автобиография" на Бранислав Нушич. Ако все пак се разколебаете, ето и 101 доказателства, че Земята е плоска /на руски/:

https://concluder.livejournal.com/73706.html

Има създаден материал, който отблъсква водата, когато попадне вода върху му, става на сферички. Защо гравитацията не придърпа водата и да я сплеска?

Дипломната ми работа и изобщо специалността ми, нямат нищо общо с обекта на тази тема. Попаднах тук търсейки отговори, но така и не ги откривам. Исках да се махна, но самодоволното поведение на някои участници ме провокира да остана още.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Взвртнпстптлно said:

... ... ...

От изявленията Ви дотук останах с впечатлението, че си представяте земята като една голяма тепсия в ръцете на Господ😇

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...