Отиди на
Форум "Наука"

"BackDoor", или Нелинейната магия на ултразвука.


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте, колеги (по форум). Понеже интереса ми към темите в тази статия са налице, бих искал да видя как са през очите на специалистите, към които аз НЕ спадам.

Темите в статията са от разнородно естество, макар да става въпрос за нови технологии, решения и методи в звуковата техника и много широките варианти на приложенията им. Но автора на статията е явно човек с широки интереси и познания и исторически е разгледал и твърде любопитни явления и експерименти, дори от спорните "НЕ-научни" територии...

Твърде трудно ми беше да определя в кой раздел да пусна тази тема предвид сериозния кръг от въпроси, които тя разглежда. Това, че е на руски, предполагам че едва ли ще попречи на повечето от четящите...

И така

BackDoor, или Нелинейная магия ультразвука

https://3dnews.ru/956589

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Физика по принцип, ама и тука става. Още повече, че не знаем какво пише вътре (нямам сега време, а и ти не си чел, най-вероятно). Като мога ще я прегледам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

о, не - четох я, дори няколко пъти отделни фрагменти. Още повече че правих и справки с някои думи на руски.

И все пак - ако не я бях чел, нямаше въобще да я предлагам тук. :) Налице са доста обширни територии  от данни и екстраполации към едни или други теми. Твърде любопитна откъм факти за мен е частта за "звуковите записи от отвъдното", които в случая са поднесени с доста историческа и хронологична фактология.

Общо взето статията обобщава много широки теми от различни научни дисциплини, както и приложението им. Авторът на статията е характерен с този си подход към информацията.

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, ramus said:

о, не - четох я, дори няколко пъти отделни фрагменти. Още повече че правих и справки с някои думи на руски.

И все пак - ако не я бях чел, нямаше въобще да я предлагам тук. :) Налице са доста обширни територии  от данни и екстраполации към едни или други теми. Твърде любопитна откъм факти за мен е частта за "звуковите записи от отвъдното", които в случая са поднесени с доста историческа и хронологична фактология.

Общо взето статията обобщава много широки теми от различни научни дисциплини, както и приложението им. Авторът на статията е характерен с този си подход към информацията.

Малко, на откровен окултизъм бие статията, замаскиран като наука: с практика и "теория":) за "отвъдни" комуникации.

Информационни връзки с отвъдното няма как да има. Има връзки между неживите обекти (камъни, да речем) и електромагнитно поле. Известно е, че при облъчване се поглъщат и излъчват фотони. Тия фотони предизвикват механични изменения - фонони  в ... кристалните вещества, например. Това са механични трептения с честоти, характерни за материала, в който се пренасят. Те също могат да се поглъщат, преобразуват и излъчат като "колективен" ефект на структурата - така високите честоти на фононите се преобразуват в по-ниски честоти, дори и до чуваемия от нас диапазон, около 16 килохерца. Разни "шушнения и пукания" от камъни, които се "нагряват" от лъчения от ЕМПоле.

Да, но това не е еднозначна физична Информация, а смес от фотони и фонони + преносна "въздушна" или "водна" среда, която също променя честоти с преизлъчване. Така, от само себе си - няма как ИДЕАЛНА информация (от наш мисловен процес), да съответства на реална (?) физична информация, та ... чак и изречения да "пише".

Съвсем друг е въпросът, ако е направена нарочна инсталация за пренос на вълни на високочестотна лента+ "механичен" преобразувател. Тогава приемателя има нарочно четящо устройство - и това са все известни неща, с кодиране и декодиране. И да - няма да си признават "военните", че ползват такива антени за комуникации, щото има и някакви "вреди" за околната среда. Ама - то какво ли не е вредно, вече - важно е ползите да са повече и да се научим да се пазим... Пък и без технологии - не може... Стига да не се чалнем, че умрелото ни говори ... наистина.:af:

...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...