Отиди на
Форум "Наука"

Може ли Желяз Андреев от Добрич да бъде екстрадиран в САЩ заради войната в Сирия


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 35 минути, dora said:

И какво като не е посочен? Това е търсене на формален повод да се прекрати производство.

Съдията не може да нарежда на страните какви доказателства да му представят (поне така си мисля) и какво  да пише в обвинителния акт . В тази връзка поводът не е формален - ако такъв режим/списък в действителност не същества (например - има пропуск в ЕС законодателството) , или ако в в него не са упоменати въпросните електронни части, или там въпросната компания..(каквото трябва)? Съдията е отсъдил каквото всеки съдия би отсъдил на негово място (в тази връзка)

По скоро ми изглежда, че ако има списък, прокуратурата е тази която е направила "грешката" ,т.е умишлено поради една или друга причина  не го е приложила в обвинителният акт и не го приложила. Искам да ги видя  какви ги вършат..и защо ..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 59
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Снощи нямах време да търся документи относно това гражданин в чужда държава да бъде съден по американското законодателство, ето два:

http://www.corporatecompliance.org/Portals/1/691_0_us_jurisdictionabroad.pdf

https://www.whitecase.com/publications/insight/how-us-laws-can-apply

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 20 часа, nik1 said:

Е как да не е, след като го съдят в САЩ, бе брато?

ееей, това уиски? :)

Подсети ме, имам още, да си го допия

Е така, братовата. Тамошния закон може друго да казва, но то си е негова работа. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 19 часа, dora said:

И какво като не е посочен? Това е търсене на формален повод да се прекрати производство.

Ти не си се докосвала май до наказателен процес никога. Не ти и трябва, впрочем. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 18 часа, nik1 said:

Съдията не може да нарежда на страните какви доказателства да му представят (поне така си мисля) и какво  да пише в обвинителния акт . В тази връзка поводът не е формален - ако такъв режим/списък в действителност не същества (например - има пропуск в ЕС законодателството) , или ако в в него не са упоменати въпросните електронни части, или там въпросната компания..(каквото трябва)? Съдията е отсъдил каквото всеки съдия би отсъдил на негово място (в тази връзка)

По скоро ми изглежда, че ако има списък, прокуратурата е тази която е направила "грешката" ,т.е умишлено поради една или друга причина  не го е приложила в обвинителният акт и не го приложила. Искам да ги видя  какви ги вършат..и защо ..

Да не ти се иска на всяка цена да го осъдят човека? Прокуратурата е американска, обвинителният акт също. Тука ся гледа сал екстрадицията.. 

Иначе съдията има известни правомощия да "нарежда" какви да са доказателствата и какъв - обв. акт.. Но това в общия ни и наш си наказателен процес; при екстрадиране май ги няма.. Но има тези да каже, че нито акта нито доказателствата са в ред. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 15 часа, КГ125 said:

Иначе съдията има известни правомощия да "нарежда" какви да са доказателствата и какъв - обв. акт..

Пълна каша ти е "правото и кривото" приятелю, добре е и при българите масово е така (и в цялата ви корумпирана система- клиентилизма, алчността, и простотията доминират), иначе адвокатите щяхте да сте улицата..

съдията,решаваш изхода на делото, започне ли да "нарежда" и да търси доказателства,  става като съдия-следовател в латиноамериканска ситема   (това го няма в нашето устройство,имаме си магистрати-следователи и магистрти-прокурори )

съдията ,решаващ изхода делото, започне ли да  дава "нареждания" и съвети на страните - веднага сe губи impartial-a!

 

Цитирай

Прокуратурата е американска, обвинителният акт също

Това доказва горните ми думи, нищо не можеш и няма да схванеш,кактовото и да се каже.

Опасеният ми горе бяха че прокуратурата е играла своята игра, за да манипуира изходът от делото ,и мотивите не  са постигнане на  правото, а задоволяване на публичния и политически интерес : Изготвила е обвинителния акт така, че единствено възможното решение на съдията поделото е било оправдаването на обвиняемия.("как може това бяло, младо и невиино наше българче и съгражбанин да е виновно, виновни са другите, лошите западняци, той няма никаква вина" , само дето си е взимал заплатата, продавайки неща на сирийка авиокомпания)

Дали искам това момче  да лежи 10 години в американски затвор - не, и затова не съм съдия или в системата.

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хубавото на правото, драги познавачо е, че търпи всевъзможни мнения и тълкувания, пък решаващий орган избира едно, а често има и свое. 

Хубаво също би било е да се гледат кавичките, в случая на думата "нарежда". Например, случва се съдът да върне делото и да укаже едни неща, но да не се отплесваме. 

В случая българската прокуратура действа към момента правилно. 

То не може съдебната поръчка да се приравни едва и не на заповед :animatedwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 44 минути, КГ125 said:

Хубавото на правото, драги познавачо е, че търпи всевъзможни мнения и тълкувания, пък решаващий орган избира едно, а често има и свое. 

Хубаво също би било е да се гледат кавичките, в случая на думата "нарежда". Например, случва се съдът да върне делото и да укаже едни неща, но да не се отплесваме. 

В случая българската прокуратура действа към момента правилно. 

То не може съдебната поръчка да се приравни едва и не на заповед :animatedwink:

Опасенията ми драги "тълковачо"  бяха че прокуратурата изготвила така обвинителния акт, че  е изготвен така, че единствено възможното решение на съдията по делото е било оправдаването на обвиняемия! Удовлетворила е обществения и политическия интерес, ане правто!

(как може това бяло, младо и невинно наше българче и съгражбанин да е виновно, виновни са другите, лошите американци, той няма никаква вина" , ...само дето си е взимал заплатата, както се разбра, продавайки неща на сирийката авиокомпания)

PS

В тази връзка - искаш ли да ти покажа че в действителност че има такъв режим в ЕС - регламенти, в документи, които са преведени на български??
Драги "тълковачо" на правото, ти дори все още не схващаш , че тези регламенти са приложими в нашето законодателство!!!

Темата се ниже няколо дни, ти се скъсваш да пишеш ..Tи дори все още не схващаш, че тези регламенти са приложими в нашето законодателство, и все още продължаваш с "лошите американци"!!!, Поне да беше сменил малко посоката!!

Ебати... ако ти си типичен представител на системата, препоръчвам на всички бъдещи и сегашни родители- да мислят как да изритат децата си вън от България-на Запад. Не ги оставяйте в  балканско-руско-съветска  кочина, в която я превърнаха (страната е хубава, но планината от боклук е огромна)

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хайде, хайде :) Не горячись, както казват руснаците, а поясни какво имаш предвид, кои точно регламенти и пр. 

Впрочем, уточни и кой точно обвинителен акт имаш предвид? 

Щото въпросът е почти строго правен, нали, нито аз съм казал "лоши американци", нито ти - "добри и винаги прави американци". Или ? 

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...