Отиди на
Форум "Наука"

Еволюция?


Recommended Posts

Преди 1 час, scaner said:

... Стокхолмският синдром.

..

 

Сега в Швеция има нов виц, съвсем сериозно, нов е

 Какво е Стокхолмски синдром, Това е да си в Карантина и водката да ти е свършила!😀

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 910
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 1 час, scaner said:

...

Защо точно християнството трябва да приемам? Интересувал съм се от исляма, бих го предпочел пред християнството ако исках да се зарибя. В момента съм фен на пастафарианството, харесват ми духът му :)

...

Не ти трябва ислям, вече бях там , бях роден с това. Наистина до някъде е по интелигентно от християнство, но все пак е религия , а тя ..................знаеш как е.

  Пастафарианство, пиши ма и мен, ако на проповедите го сервира с вино, снажна <грипозна< италианска девойка!😇

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, laplandetza said:

Не ти трябва ислям, вече бях там , бях роден с това. Наистина до някъде е по интелигентно от християнство, но все пак е религия , а тя ..................знаеш как е.

  Пастафарианство, пиши ма и мен, ако на проповедите го сервира с вино, снажна <грипозна< италианска девойка!

Да, ислямът е по-интелигентен, но само като сравнение, ако трябваше да избирам. Но не трябва.

Иначе, няма ограничения за виното. Самият пастафариански рай представлява бирен вулкан със стриптийз бар :)Има от всичко за всеки вкус.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, laplandetza said:

Вай , вай !😀  Всевишни Маркс Енгелс и Брат Му Ленин😇. Богохулник!

Ако го нямаше комунизЪма, до сега поне две граждански войни и яка Демокрация!😀

Ако го нямаше комунизЪма българите може би щяха да са се обърнали към исляма, защото е по лесно отколкото да следваш Исус, да вършиш добро и да страдаш за доброто.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 часа, laplandetza said:

Какво е Стокхолмски синдром, Това е да си в Карантина и водката да ти е свършила!

Точен виц предвид положението в което сме. Но се замислих за другият Стокхолмски синдром,(оня истинският),защо трябва да го определяме като нещо лошо и въобще като психично отклонение?! Защо това да вникнеш (макар и под принуда) в тежките проблеми на някой друг човек,трябва да е "синдром"? Само си размишлявам,де.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Etienne said:

да следваш Исус, да вършиш добро и да страдаш за доброто.

Исус е проповядвал само спасение на душата. За него само хората които се стремят да спасят душите си имат значение. Той всъщност не прави разлика между добро и зло. ("Не съди,за да не бъдеш съден","Този който се смята за безгрешен,пръв да хвърли камък..." и т.н.) За него животът на Земята е само кратък страничен епизод по пътя към отвъдният живот.

Властва и до днес пълно неразбиране за това кой е и какво е проповядвал Исус...

Link to comment
Share on other sites

Според Иисус има само добро и няма зло! Казва, да правим добро, тук на този свят, а не на оня!

Неразбиране, защото ви е наложено, да търсите алтернативни източници на информация...

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, skiahtro said:

Според Иисус има само добро и няма зло! Казва, да правим добро, тук на този свят, а не на оня!

Неразбиране, защото ви е наложено, да търсите алтернативни източници на информация...

Хмм, значи си за едина Закон против фалшивите източници, подобно на реалния който подготвят ! , Бог да пази църквата и най вече Властта на невидимия Пагон!, онзи в болните им глави.............

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, skiahtro said:

Ти къде си учил твоята наука? В университета или от някой друг, по-достоверен източник, по твой избор?

Където и ти😀, във втория по ред. Сетне от други места и много от <живота>, както и ти😀. повтарям много от живота, който източник е нерегулиран

Link to comment
Share on other sites

Добре, много добре! А ако аз бях ходил, там където ти не би отишъл? ...Да речем, при някоя баячка, врачка, билкарка, магьосница и твърдях, че имам същите знания, като твоите, че и повече, защото, защото университета е политически коректен и преподавателите корумпирани? Как щеше, да възприемаш, твърденията които правя и с които целя, да те убедя в правотата си?

Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, skiahtro said:

Добре, много добре! А ако аз бях ходил, там където ти не би отишъл? ...Да речем, при някоя баячка, врачка, билкарка, магьосница и твърдях, че имам същите знания, като твоите, че и повече, защото, защото университета е политически коректен и преподавателите корумпирани? Как щеше, да възприемаш, твърденията които правя и с които целя, да те убедя в правотата си?

Ако си мислиш , че целя да те убеждавам в нещо............. не , пробвам те, мисля , че играеш и то много сполучливо😀, поне ми се иска да е така, ако греша, губим още една душа.................смляна в Империята на Замръзналото Време !

Link to comment
Share on other sites

Представи си, че същото би могло, да каже и една баба - баячка, за тебе!

Проблема, не е в това кой какво казва! Вие всички изключвате вярата и правотата и, и въпреки това, по един или друг начин сте религиозни, без да го съзнавате!

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, skiahtro said:

Представи си, че същото би могло, да каже и една баба - баячка, за тебе!

Проблема, не е в това кой какво казва! Вие всички изключвате вярата и въпреки това, по един или друг начин сте религиозни, без да го съзнавате!

Значи ли , че играеш😀

 Така изглежда, признавам.Мързи ме да пиша и да обяснявам, дано разбереш краткото изложение, на съзнанието ми е нужно даб се захване за Работна Организация, мотивирана с временен <морал>. Всичкон така построено може да се изменя, но основни неща в постройката се нуждаят от цяла епоха, няколко човешки живота, представи си го като война, правиш тактиката и тръгваш в нападение, взел ли си решението и си тръгнал, няма връщане назад, независимо, дали имаш свъмнения, ти  <изгаряш> , ако <победиш> победата е споделена, ако <загубиш> отоваш ти лично в Забравата, губиш само ти, но от провала други могат да имат проблясъка и да избегнат твоите грешни ходове.Ние , на които им е дадено ,. сме отбор, няма Аз,  персонализацията в тази война води до падение.............

Link to comment
Share on other sites

Питам се.. Таз насока, ти я даде политкоректността университета, дето си учил или си скрит агент на някаква религия и ни будалкаш тука? Кой те накара, да повярваш в това? Замислял ли си се, че разсъждавайки по този начин, ти си само една брънка, от Империята на Замръзналото време, независимо, от вярата ти в добротата и положителността на резултата? В случая, ти можеш, да бъдеш само употребен, след като нямаш право на свободна воля! Дефакто можеш, да бъдеш използван от всяка една сила, без значение каква, стига да ти се наложи, да повярваш, само веднъж, в правотата на някаква идея!

Ти в момента казваш, че си против убийството, поради което си готов да убиваш, дори и да бъдеш убит за това..

Това е някаква религия, в която няма осъзнаване, на понятието добро!

(;

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, skiahtro said:

Питам се.. Таз насока, ти я даде политкоректността университета, дето си учил или си скрит агент на някаква религия и ни будалкаш тука? Кой те накара, да повярваш в това? Замислял ли си се, че разсъждавайки по този начин, ти си само една брънка, от Империята на Замръзналото време, независимо, от вярата ти в добротата и положителността на резултата? В случая, ти можеш, да бъдеш само употребен, след като нямаш право на свободна воля! Дефакто можеш, да бъдеш използван от всяка една сила, без значение каква, стига да повярваш, само веднъж, в правотата на някаква идея!

Ти в момента казваш, че си против убийството, поради което си готов да убиваш, дори и да бъдеш убит за това..

Това е някаква религия, в която няма осъзнаване, на понятието добро!

Света не е черно/бял, тъкмо идеано се вързва с Еволюция и моят <морал>. Аз не познавам Добро и Зло, те са ми еднакво обичани, предполагам, нали са част от Космос, а аз съм влюбен в него.С еволюция е същото , няма Добро, нама Зло.

  Не скрит, а явен агент, нали съм Комунист, а той е рлигиоподобен😇, шегувам се, не съм комунист, харесва ми подходът в идеята, да кажем работя за Майката и Бащата на комунизма , работя за <Живия >,Разумен Космос, за Онова , което те кара да вървиш и никога да не спираш.В тази задача боговете са препядствие, пречка, трябва да ги преодолеем, вместо богове, да виждаме в далечното и чуждото, да виждаме <братя> , другари, ако щеш и любовници с които да се слеем, независимо дали ще е краят на нашата видова история.

Замислял съм се и съм брънка, наночастица, но не от Замръзналото Време, а от Промяната.Аз бях способен да реша, реших да съм употребен, все пак живота е крайно кратък и не бива да се пилее , нека има достоен ход. Аз не вярвам и не съм убеден в правотата на живота си , изпитвам постоянни съмнения и винаги обмислям отново и отново, но както казах когато хванеш пътя ......... война е , нека да е достойно, врмето е съвсем недостатъчно за генерална промяна в курса.

След взетите решения , волята вече е употребена, играта е в ход, волята не ти принадлежи.

Не съм против убийството в какъв и да е смисъл, аз съм тракиец , жив  полубог и съм създаден да убивам, като и да създавам< Живот>,Светлина ,  Демон на Острието, забрави ли няма добро и зло има Промяна, еволюция , не мога да спра.

Не е религия, а вид програмирано самоунищожение, създаден съм така и незнам как да спра, искам но не мога, а ако някой ден се науча как, тогава живият полу бог трябва да умре, такива са правилата на Космос.😀

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм, но при всички положения, представено така, това е вид религиозен фундаментализъм!

Аз в никакъв случай, не съм толкова силно вярващ, като теб.. Повече ме интересува религията, като хедонизъм! Да го наречем християнски хедонизъм...😃

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, skiahtro said:

Съгласен съм, но при всички положения, представено така, това е вид религиозен фундаментализъм!

Аз в никакъв случай, не съм толкова силно вярващ, като теб.. Повече ме интересува религията, като хедонизъм! Да го наречем християнски хедонизъм...😃

Фундаментализъм, има нещо общо, но не религиозен. Обяасних, не познавам Вяра, незнам значението и за съзнанието, природно чужда ми е.

Християнски хедонист, приличаме си ,аз съм хедонист на Материя един вид Универсалист.😀Какво обаче разбираш под хедонист, предполагам тук се различаваме същественно.

Link to comment
Share on other sites

Най-лошото на фундаментализма, е че винаги е свързан с вяра! Вече, как ще наричаш някоя вяра, религия или нещо друго, няма никакво значение..!!! Игра на думи, в случая, с цел самозаблуда... (;

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, skiahtro said:

Най-лошото на фундаментализма, е че винаги е свързан с вяра! Вече, как ще наричаш някоя вяра, религия или нещо друго, няма никакво значение..!!! Игра на думи, в случая, с цел самозаблуда... (;

 

Казах прилича, но не е.

Представи си най простото , Изстрел с оръдие в <тъмното>. имаш някаква информация, но не достатъчна, опитваш да си направиш <карта> на терена, релеф , всичко, вятър и пр. Има приблизителни насоки на целта, подготвяш оръдието, имаш само няколко снаряда и неможеш да напуснеш позицията, нямаш никакво време, не можеш да разузнаеш, ншмаш никакво време, не можеш да помолиш за помощ, нямаш време за контакт с някого който да помогне. Нагласяш оръдието и гърмиш по предполагаемите координати на целта, гърмиш и гърмиш в <района за поразяване< без да знаеш дали има успех или не, така докато ти свършат снарядите. т.е Времето, това е жвота ти.

Link to comment
Share on other sites

След като успяхме и установихме и достигнахме, до консенсус, що касае определелението, каквото и да прибавяш или отнемаш, като факти в подкрепа на вярата ти, също няма никакво значение!! Същноста на идеята на вярата, догмата, остава непроменена!!!

Дори и това което казвам, наистина "да не прилича", то единственото на което може, наистина "да не прилича" е вярата ти, защото друго няма!!!

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, skiahtro said:

След като успяхме и установихме и достигнахме, до консенсус, що касае определелението, каквото и да прибавяш или отнемаш, като факти в подкрепа на вярата ти, също няма никакво значение!! Същноста на идеята на вярата, догмата, остава непроменена!!!

Дори и това което казвам, наистина "да не прилича", то единственото на което може, наистина "да не прилича" е вярата ти, защото друго няма!!!

Аз ти предложих хипотезен случай, идва извън космическия разум и ви се разкрива, като твърди, че е експериментирал с вас, с целия Космос, твърди , че има много други подобни на него и са лаборанти за вашата съдба, разкрива ви и ве насърчава да продължите пътя си. Сега след като си придобил тази информация, способен  ли си да захвърлиш твоята християнска Вяра, Християнския си Единствен Абсолютен бог или ще почнеш да се гърчиш в опит да спасиш Вярата .

 Погледни сега мен , казах в моя <морал> разбирай идейната система, целият комплекс с който съзнанието работи, там има неща , които след като съм ги инсталирал и синхронизирал работят , някои са временни, докато не ги заменя с по подходяши относно търсенето и изуяаването на Космос, Вселена, други не ги променям, не защото не мога или не искам( всъщност нито искам, нито неискам, това губи смисъл), просто относно тях за краткия ми живот в тази обстановка нищо в изучаването, търсенето, разбирането, пътят в Космос,Вселена, нищо не се е променило, няма основания за промяна.Да предположим, че съм безсмъртен , но не мога да променя анатпмично/физиологично тялото си, мозък, което си е Истинския Абсолютен Ад за един Материалист, ако имах Времето, вероятно бих<открил> в пътя си нещото в Космос,Вселена което да е основание за промяна в някои от устойяивите идеи, идейни субкомплекси в <морала> си.Без да има драми, променям и толкова, все едно сменяш партийния билет, вчера комунист, днес демократ, без емоции, в моя случай <идейна сделка> за партийнобилетарите просто  <приспособяване>😀

Link to comment
Share on other sites

Все повече ме убеждаваш, че става въпрос, за чиста религия, дори и догмата във вярата ти, да ти казва, че не е! Подробностите на вярата ти, за мен нямат никакво значение, аз ги приемам, като част от теб и не те съдя, докато не дойдем до конфликт! До тогава тези подробности имат значение, само за теб или за някой който се интересува от вярата ти!

Не става въпрос, за това, говоря, за осъзнаването и възприемането на нещата, без ограничения!

Ограниченията зависят от това не какво възприемате, а от това какво не възприемате!

В случая, ако възприемате, само науката, като факти, постулати, вие сте ограничени! Простото обяснение е, че науката е  сбор от субективни факти, само с претенции, за обективност, поради характера на човешката същност и възприятия! Като имаме в предвид това, за да вярвате в науката, на вас също ви е необходима вяра и са ви наложени догми! Без тази вяра и догми, науката ви не струва нищо!!!!

Даже, ако искате, да сте коректни, във вярата си, дори самия факт, че вярвате, в науката като не абсолютна, а променлива, логично би трябвало да води до намаляване на вярата в достоверноста и..!!!😀😀

Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, skiahtro said:

Все повече ме убеждаваш, че става въпрос, за чиста религия, дори и догмата във вярата ти, да ти казва, че не е! Подробностите на вярата ти, за мен нямат никакво значение, аз ги приемам, като част от теб и не те съдя, докато не дойдем до конфликт! До тогава тези подробности имат значение, само за теб или за някой който се интересува от вярата ти!

Не става въпрос, за това, говоря, за осъзнаването и възприемането на нещата, без ограничения!

Ограниченията зависят от това не какво възприемате, а от това какво не възприемате!

В случая, ако възприемате, само науката, като факти, постулати, вие сте ограничени! Простото обяснение е, че науката е  сбор от субективни факти, само с претенции, за обективност, поради характера на човешката същност и възприятия! Като имаме в предвид това, за да вярвате в науката, на вас също ви е необходима вяра и са ви наложени догми! Без тази вяра и догми, науката ви не струва нищо!!!!

Даже, ако искате, да сте коректни, във вярата си, дори самия факт, че вярвате, в науката като не абсолютна, а променлива, логично би трябвало да води до намаляване на вярата в достоверноста и..!!!😀😀

Разбирам какво смяташ , че те интересува, така поне ти си се заблудил, теб те интересува, < няма начин някой да няма никаква нужда от вяра в нещо си, каквото и да е то> .тука си се объркъл.

Отговори си на хипотетичното събитие, което ти предложих, това ще покаже има ли вяра или няма в теб, мен и кой да е.

Link to comment
Share on other sites

Преди 41 минути, laplandetza said:

Разбирам какво смяташ , че те интересува, така поне ти си се заблудил, теб те интересува, < няма начин някой да няма никаква нужда от вяра в нещо си, каквото и да е то> .тука си се объркъл.

Не! Казвам ти, не че съм се заблудил, а че не съм се ограничил или поне се стремя към това, да не създавам ограничения!

Ограниченията на вярата/религията ти, те кара, да бъркаш понятията..🙂

Каквото и да си написал, то няма значение, ако не съществува вяра в него! Самия факт, че си го написал и мислиш така, е вяра! ...и е доказателство, за това! Освен, ако кажеш, че не се майтапиш.. Но зависи от вярата ти, дали наистина се майтапиш...😀

А фундаментализма, е радикално възприемане на вярата, а не само на догмите, които определят същността и!

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...