Отиди на
Форум "Наука"

Еволюция?


Recommended Posts

Преди 2 часа, skiahtro said:

..

Каквото и да си написал, то няма значение, ако не съществува вяра в него! Самия факт, че си го написал и мислиш така, е вяра! ...и е доказателство, за това! Освен, ако кажеш, че не се майтапиш.. Но зависи от вярата ти, дали наистина се майтапиш...😀

А фундаментализма, е радикално възприемане на вярата, а не само на догмите, които определят същността и!

 

Хм, възниква ми въпроса ти как мислиш, предполагам как, наблягам на Ти.😀 Усити ли заблудата за Ти ли се хвана............неее , не това, другото,  акцента е в ПРДПОЛАГАМ, това е ключа. Мога да мисля за даден въпрос, проблем, акцент, обект и пр по различни и противоречиви начини, принципно пълни с несъвместимостти, когато мисля правя това пак и пак. Правя тест на <субективната реалност> , няма никаква вяра тук.

<<<.........while others who are more skeptical of religion tend to think of faith as simply belief without evidence.[6]

<<<

verb (used without object), be·lieved, be·liev·ing.

to have confidence in the truth, the existence, or the reliability of something, although without absolute proof that one is right in doing so:Only if one believes in something can one act purposefully.

verb (used with object), be·lieved, be·liev·ing.

to have confidence or faith in the truth of (a positive assertion, story, etc.); give credence to.
to have confidence in the assertions of (a person).
to have a conviction that (a person or thing) is, has been, or will be engaged in a given action or involved in a given situation:The fugitive is believed to be headed for the Mexican border.
to suppose or assume; understand (usually followed by a noun clause):I believe that he has left town.

Verb Phrases

believe in,
  1. to be persuaded of the truth or existence of:to believe in Zoroastrianism; to believe in ghosts.
  2. to have faith in the reliability, honesty, benevolence, etc., of:I can help only if you believe in me. >>>

<<<< https://en.wikipedia.org/wiki/Belief

 

Сега разбираш ли мен ме няма във Вярата, нямаме и във вярването, 

Обикновен пример ,  Вярваш ли , че ако скочиш от 20 я етаж , ще умреш, приемаш ли го на доверие, без да гледаш надолу, а само го оценяш в главата си преди да скочиш. Вярваш , нали, представи си сега скачаш и........................... падаш на нещо меко и за повече от секунда скороста ти се убива до нула, ти си жив, пожарникарите са ти подготвили надуваемия <дюшек> , е за това не бива да вярваш, а да Предполагаш с вариации на вероятността, от близка до Единица до близка до Нула. Това е , дано разбра.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 909
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 2 минути, skiahtro said:

Не бива, да вярваш толкова на пожарникарите..!

А вярваш ли, в написаното от теб?

Не?

Във нищо ли написано от теб тук не вярваш?

 

В какъв смисъл в написаното от мен да вярвам, ако означава приемане за твърда истина, не , не вярвам, това е позиция някаква, търпяща развитие, критика, корекции или директно отмяна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 19.03.2020 г. at 14:02, deaf said:

Исус е проповядвал само спасение на душата. За него само хората които се стремят да спасят душите си имат значение. Той всъщност не прави разлика между добро и зло. ("Не съди,за да не бъдеш съден","Този който се смята за безгрешен,пръв да хвърли камък..." и т.н.) За него животът на Земята е само кратък страничен епизод по пътя към отвъдният живот.

Властва и до днес пълно неразбиране за това кой е и какво е проповядвал Исус...

Исус изключително много се грижи за целия човек: дух, душа и тяло. Идва деня на възкресението на мъртвите и тогава праведните ще получим нови, нетленни тела. Така че не е само душата, но тя сега е проблемната. А духът се ражда отново.

 

Сега по темата: Ако вселената еволюира, то по необходимост идва и промяна на законите под които всичко е/съществува. Тогава в едни краища на галактиката ще владеят едни закони, с в другия и край други. Тогава би било невъзможна каквато и да е наука,. защото елементите биха били различни, както и самото пространство. Някъде водата може да е гъста като сироп, а другаде отровна за нас. Златото може да се топи в ръка, или ледът да не може да се стопи при никаква позната температура, и т.н. Немислимо дори за науката днес

 Следователно еволюция няма.

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, Etienne said:

Исус изключително много се грижи за целия човек: дух, душа и тяло. Идва деня на възкресението на мъртвите и тогава праведните ще получим нови, нетленни тела. Така че не е само душата, но тя сега е проблемната. А духът се ражда отново.

 

Сега по темата: Ако вселената еволюира, то по необходимост идва и промяна на законите под които всичко е/съществува. Тогава в едни краища на галактиката ще владеят едни закони, с в другия и край други. Тогава би било невъзможна каквато и да е наука,. защото елементите биха били различни, както и самото пространство. Някъде водата може да е гъста като сироп, а другаде отровна за нас. Златото може да се топи в ръка, или ледът да не може да се стопи при никаква позната температура, и т.н. Немислимо дори за науката днес

 Следователно еволюция няма.

Нищо няма да получите, вашите мъртви са изядени, моите родственици се храниха с вас хилядолетия, аз, смирения, един от последните полубогове избих почти всички мои <родствени братя>.Останаха малцина, те са силни , а аз изгубих своето, длъжни сте да затриете целият ми род, иначе................ще дойдат неживите, тези които не са раждани и тези които няма да умрат.

 Хахахах, не ме разсмивай , Вселената, а частно твоят Космос се променя, а ти прозря един фундамент във физиката, зависимостоте в Космос не са еднакви навсякъде , това е естествено за материя.. <Пространството> наистина е различно, някъде водата наистина може да е отровна за познатия живот, това е нормално, зависи от изотопния състав., а леда също. В епохите има промени на базово ниво,за ЕМП, константи, за Гравитация и скорост <С>.   

 Следователно еволюция има.

 п.п. Първата част е майтапчийска, като религията ви, ...........мера според мвера!😀

Link to comment
Share on other sites

Преди 17 минути, skiahtro said:

Няма начин, да вярваш, наистина в това! Нали?

🙂

Вярвам, какво е това😀. наистина не те разбирам ти като наследник на древния разум, ти, в който виждам древните философи, та ти приличаш едно към едно с древните статуи.и сега ...........................християнство, не искам да е вярно!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, Etienne said:

Сега по темата: Ако вселената еволюира, то по необходимост идва и промяна на законите под които всичко е/съществува. Тогава в едни краища на галактиката ще владеят едни закони, с в другия и край други. Тогава би било невъзможна каквато и да е наука,. защото елементите биха били различни, както и самото пространство. Някъде водата може да е гъста като сироп, а другаде отровна за нас. Златото може да се топи в ръка, или ледът да не може да се стопи при никаква позната температура, и т.н. Немислимо дори за науката днес

 Следователно еволюция няма.

С твърде излишна фантазия подхождате към въпроси, за които се вижда, че имате малко знания, затова и заключенията са направо комични - най-малкото, те не следват от никъде.

Вселената, както е тръгнала, тя деградира, хаоса в нея се увеличава, полезната енергия намалява, ентропията расте. Но това не променя законите на различните места, а е резултат от действието на тези закони. Различното поведение на различни места е резултат от различната обстоятелственост там - някъде има повече гореща материя и се случва едно, другаде има повече студена и се случва друго - и в двата случая под действие на еднакви закони. А че са еднакви, ние го наблюдаваме навсякъде. Светлината от най-далечните места ни носи информация от какво е съставено веществото там, и тази информация ни казва, че и тук, и там, има еднакви химични елементи, с еднаква атомна структура, следователно с еднакви химични и физични свойства, следователно силите и взаимодействията които крепят тези елементи са същите които понаваме и тук.. Това го казва науката, която вие явно не познавате - затова и отхвърляте еволюцията, разбираемо. Да, водата някъде може да е гъста като сироп, леда може да се топи при 200 градуса, но това се спучва защото налягането, условията там са различни от тукашните.

Ограничете малко поривите за фантазиране, че така вече дори не е забавно...

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, laplandetza said:

Вярвам, какво е това😀

Значи вече приемаш този факт, че вярваш!

Остава сега да върнем на изходна позиция..! 

Като си отговориш на всички въпроси, които зададох, пряко и коствено, за вярата, ще ти се отворят очите и ще ти се разширят възможностите! Тогава само, ще разбереш!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, laplandetza said:

Нищо няма да получите, вашите мъртви са изядени, моите родственици се храниха с вас хилядолетия, аз, смирения, един от последните полубогове избих почти всички мои <родствени братя>.Останаха малцина, те са силни , а аз изгубих своето, длъжни сте да затриете целият ми род, иначе................ще дойдат неживите, тези които не са раждани и тези които няма да умрат.

 Хахахах, не ме разсмивай , Вселената, а частно твоят Космос се променя, а ти прозря един фундамент във физиката, зависимостоте в Космос не са еднакви навсякъде , това е естествено за материя.. <Пространството> наистина е различно, някъде водата наистина може да е отровна за познатия живот, това е нормално, зависи от изотопния състав., а леда също. В епохите има промени на базово ниво,за ЕМП, константи, за Гравитация и скорост <С>.   

 Следователно еволюция има.

 п.п. Първата част е майтапчийска, като религията ви, ...........мера според мвера!😀

Според мене басните за еволюция се базират само на бълнувания, но не и на факти

Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, scaner said:

С твърде излишна фантазия подхождате към въпроси, за които се вижда, че имате малко знания, затова и заключенията са направо комични - най-малкото, те не следват от никъде.

Вселената, както е тръгнала, тя деградира, хаоса в нея се увеличава, полезната енергия намалява, ентропията расте. Но това не променя законите на различните места, а е резултат от действието на тези закони. Различното поведение на различни места е резултат от различната обстоятелственост там - някъде има повече гореща материя и се случва едно, другаде има повече студена и се случва друго - и в двата случая под действие на еднакви закони. А че са еднакви, ние го наблюдаваме навсякъде. Светлината от най-далечните места ни носи информация от какво е съставено веществото там, и тази информация ни казва, че и тук, и там, има еднакви химични елементи, с еднаква атомна структура, следователно с еднакви химични и физични свойства, следователно силите и взаимодействията които крепят тези елементи са същите които понаваме и тук.. Това го казва науката, която вие явно не познавате - затова и отхвърляте еволюцията, разбираемо. Да, водата някъде може да е гъста като сироп, леда може да се топи при 200 градуса, но това се спучва защото налягането, условията там са различни от тукашните.

Ограничете малко поривите за фантазиране, че така вече дори не е забавно...

Да сме коректни, вероятно не е точно така, но друга тема, .........във физика.

Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, skiahtro said:

Значи вече приемаш този факт, че вярваш!

Остава сега да върнем на изходна позиция..! 

Като си отговориш на всички въпроси, които зададох, пряко и коствено, за вярата, ще ти се отворят очите и ще ти се разширят възможностите! Тогава само, ще разбереш!

Интересно , ти искаш братята на еврейския господ , да се подчинят на сина му, Забравил си кой кара влака!😇

Link to comment
Share on other sites

Преди 22 минути, laplandetza said:

Интересно , ти искаш братята на еврейския господ , да се подчинят на сина му, Забравил си кой кара влака!😇

Нищо не си разбрал! Това няма никакво, значение! Говоря ти единствено, за начина, да разшириш възможностите си!

Link to comment
Share on other sites

Just now, skiahtro said:

Нищо не си разбрал! Това няма никакво, значение! Говоря ти единствено, за начина, да разшириш възможностите си!

Аз не мога да разширявам, стигнах предела и сега съм в декаденство.Точно тук в моя проблем е силата на Еволюция😀, пътят се проправя от други, аз съм като баласт, навлизам в собствения си Ад!

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, skiahtro said:

До колкото се поучих от темата, да не се променяш и не се развиваш, е много лош признак и това е факт, в познатия ни свят...

Това приятелю е Ада!, ставаш живия мъртвец и се молиш някой смел или пък от страх да го направи вместо теб!

Link to comment
Share on other sites

Браво! Само така! Да се молиш някому, значи трябва, да му вярваш! Продължаваи, да разширяваш възможностите си и ще промениш вярванията си! В началото неусетно...😉

Аз обещавам, да помагам, докато не ме изгонят...

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, skiahtro said:

Браво! Само така! Да се молиш някому, значи трябва, да му вярваш! Продължаваи, да разширяваш възможностите си и ще промениш вярванията си! В началото неусетно...😉

Аз обещавам, да помагам, докато не ме изгонят...

Сега ти искаш да ме променяш, искаш нереалното според теб Зло да се върне в божецтвената реалност. Забравяш, без Нас , вашия Бог ще умре!

Редактирано от laplandetza
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Към ...skiahtro   -  чест и почитания .  Подкрепям напълно !  Изненадан съм от теологичните познания/ или по скоро интереси/  (макар и доста грешни)  на scaner  .  Особено с подобни ….заключения …., че ислямът бил по....интелигентен от християнството !  Глупости разбира се .

Забележката ми е относно Константин ….че бъкел не е разбирал от ….християнство ! Напротив !

Флавий Валерий Аврелий Константин - с основание приеман за военен гений  спечелил блестящи победи над ….

външни врагове франки , алемани , вестготи , сармати , карпи , готи ! 

Вътрешни : Максенций и Лициний .

 Нито едно загубено сражение !   А , те ...сраженията са ....повече от много !   Толерантност към християнството, което се трансформира от враг към верен служител на империята. Преустрояване на старата мегарска колония Византион в нова столица под името Нови Рим ! Но в негова чест по-късно е наречен Константинопол.   За 6 (шест) години Константин изгражда 300 хиляден град с цялата инфраструктура - крепостни стени , пристанища , дворци , павирани улици , площади , бани , водопроводи , форуми , църкви и   ….езически храмове !  

Откъде е научил трако-илирийчето Константин тънкостите на архитектурата и ….теологията ?

Отговорът е : през  пет годишният си престой като юноша  в ….Никомедия -  Диоклециановата  имперска столица !    Там е получавал знания от най-големите учени на Римския свят (Ойкумена)  - и християни и езични философи ! Точно там се сформират знанията , мирогледът , възгледите и идеите му / концепцията / ….Сведеният са , че Константин е бил ….добър ученик !  И то много !  Наученото е приложено срещу многобройните външни и вътрешни врагове ...до един победени от геният на Флавий Константин !

А в античността ученият = на успешен пълководец !   Примерите са безчет !

Та ...Константин си е бил на ...ТИ с  християнството и неговите течения през IV столетие .

 

                                                                     

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти Евристей, за подкрепата!

Напълно възможно или дори сигурно, е било Константин, да е запознат с християнството. Само, че що касае такива тънки моменти, като християнската концепция, за Светата троица, когато все още не е била изкристализирала, едва ли е бил запознат с точност! По онова време, единици са схващали напълно смисъла.. Дори и днес е същото..

Кон/тин е бил политик и не християнин и не го е интересувало проблема в християнството, а както казва Сканер, стабилността на империята.

Това показва и решението му, на събора, въпреки че практически, е бил на страната на арианите...

Дори самия факт, че приема арианството, едва на смътния си одър, показва отношението му към християнството, само като към политика, но показва и предпочитанията му към арианството или поне неразбирането му!

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Православието е секта от десети век, а не мерило за вярата. И Константин няма никаква връзка с вярата най вероятно. Проблем на повечето българи е историческото промиване на съзнанието на тема вярата в Иесус. Иесус не е създавал религиозни организации, а е заповядал на хората да  се отдалечат от злото, да обичат ближния си и да вярват е него.

Link to comment
Share on other sites

Преди 53 минути, Etienne said:

Православието е секта от десети век, а не мерило за вярата. И Константин няма никаква връзка с вярата най вероятно. Проблем на повечето българи е историческото промиване на съзнанието на тема вярата в Иесус. Иесус не е създавал религиозни организации, а е заповядал на хората да  се отдалечат от злото, да обичат ближния си и да вярват е него.

Константин нямал връзка, вери разни, разнообразни😀, Коцето е наложил християнския обект на вяра със сила, без тази сила , без държавна религия щеше да е много, много по различно.

Исус не е можел да заповядва, бил е месия , Друг е заповядвал, а и кой го е слушал, те са били сектанти, малобройни в сравнение с правоверните.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...