Отиди на
Форум "Наука"

С какво помним Стив Ъруин


Recommended Posts

  • Администратор
От ентусиазиран ловец на крокодили, Ъруин успява да изгради международна телевизионна кариера и същевременно да развие активна дейност за опазване на околната среда и популяризиране на туризма.
Стив Ъруин загива нелепо на 4 септември 2006, когато при гмуркане по време на снимки в района на Големия бариерен риф, скат го убожда в зоната около сърцето с отровния шип на опашката си.
 
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз си спомням, че Стив Ъруин редовно се бореше/хващаше крокодили. Не знам точно какъв е бил и защо ги е ловил (били са заплаха за населението, избягали от паркове може би?) Затова и когато ПЕТА наскоро публикува туит против него аз бях принципно съгласен с тях. Идея си нямам защо хората го смятат за природозащитник или някакъв активист - не съм го виждал да прави нищо друго, освен да се въргаля с крокодили в калта.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ъруин беше велик човек. Хващаше какво ли не - паяци, змии, варани, крокита. Но като цяло винаги говореше с възхищение с тях, дори когато го хапеха и обясняваше начина им на живот. Това беше неговият способ да покаже, че и тези животни са уникални и заслужават да живеят. Бореше се не с крокодилите, а с предразсъдъците.

Определено човекът направи за популяризирането на дивата природа повече от ПЕТА, ФЕТА и всякакви съмнителни 'природозащитни' НПО-та, чиято цел основна цел е да вдигат медиен шум и да точат парички по проекти.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител
Преди 4 часа, Kujiro said:

Защо е хващал животните ? Ако е било само заради шоуто - да му имам величието.

 

ето защо.

On 26.02.2019 г. at 13:03, Last roman said:

Определено човекът направи за популяризирането на дивата природа повече от ПЕТА, ФЕТА и всякакви съмнителни 'природозащитни' НПО-та, чиято цел основна цел е да вдигат медиен шум и да точат парички по проекти.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

гонеше ги, хващаше ги, показваше ги, обясняваше за тях, пускаше ги и не отчиташе грам дейност пред никого. Само пред възхитения зрител, погледнал с други очи на видовете, които Стийв се стремеше да опази. Ако легендата Ъруин беше оживял и продължил дейността си и днес, все някой малоумник/малоумна организацийка, най-вероятно щяха да го погнат за 'тормоз над животни'. Но жалкото квичене отшумява, а героите остават.

Лично за мен Стийв Ъруин беше Джералд Даръл на нашето време.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Медиен продукт. Много добър медиен продукт. И както става винаги след смърта започва " легендата" . Аз го  гледах с интерес но да не забравяме как го пародираха заради култовата му емоция. Имаше един скеч по канал1 където той търсеше плашливия шумкар, мнооого труден за заснемане. 😁 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 10.03.2019 г. at 15:46, vvarbanov said:

ето защо.

 

Популяризирал сред кого ? Сред 100 килограмовите американци или европейци, които го гледат по телевизията ? Тези хора как са допринесли за опазването на дивата природа ? Като са ахнали два пъти колко е голям крокодила с който се въргаля в калта. А, и като пуснаха по една виртуална сълза за кончината му.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...