Отиди на
Форум "Наука"

Стефан Цанев


АЧулаков

Recommended Posts

  • Потребител

Еми старите хора тачат времената на комунизма защото тогава са били млади и всичко им е изглеждало наред, дори и под тоталитаризъм. Но тогава е имало и такива, на които не им е било добре, пращали са ги без причина в трудовите лагери, взимали са им земята за ткзс-тата, не са можели да пътуват, и като цяло не са били свободни и т.н. 

През онзи переод е построено много, но няма как да казваме, че тогава било построено всичко в България. И преди 44-та година България расте доста бързо индустриално, а в онези страни, които не са били похлупени от комунизма, е построено много повече от тук. Затова и днес сме последни в ЕС, и по-малки западноевропейски страни днес са далеч пред нас.

Link to comment
Share on other sites

Защо си мислиш, че комунизма е причината да сме на тоя хал? Румъния също е била по-назад от нас през социализма, но сега е няколко обиколки пред нас. 

Причината да сме на този хал е, че това ни е нивото. Колкото и гадно да звучи, това е истината... Затова от повече от десет години ни управляват Тикви и Харварди и сме колония на САЩ. Някой да е питал политиците ни по казуса "Македония"!? 

Освен това, тия оправдания с "носталгия по младините", звучи прекалено удобно. Дядо ми не помни лагери, помни, че за три години си е изплатил апартамента на центъра на Толбухин. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, makebulgar said:

През онзи переод е построено много, но няма как да казваме, че тогава било построено всичко в България.

В капиталистическа Гърция 94% от гърците притежават собствени имоти. В комунистическа България процента е някъде 87%. Посочвам по памет процентите,но съм сигурен,че в Гърция са повече. Което казва всичко...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, T.Jonchev said:

Като мисъл и държавническа дейност Кимон Георгиев наистина е забележителен, но политическото проституиране, както се изразявате, дебело е засенчило тези негови качества.

Изпревари ме, същото важи и за Жозеф Фуше та прякора си му приляга.Една лъжица катран разваля каца с мед, а при Кимон Г, роднината  на Г.Г. тя е по скоро черпак та...Чел съм достатъчно за ВС и превратите в България. :)

Редактирано от Горо Петков
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Кимон Георгиев said:

Защо си мислиш, че комунизма е причината да сме на тоя хал? Румъния също е била по-назад от нас през социализма, но сега е няколко обиколки пред нас. 

Причината да сме на този хал е, че това ни е нивото. Колкото и гадно да звучи, това е истината... Затова от повече от десет години ни управляват Тикви и Харварди и сме колония на САЩ. Някой да е питал политиците ни по казуса "Македония"!? 

Освен това, тия оправдания с "носталгия по младините", звучи прекалено удобно. Дядо ми не помни лагери, помни, че за три години си е изплатил апартамента на центъра на Толбухин. 

с 400000 руски имота и над 100000 официално записани в ТР фирми с руско участие ли сме американска колония??? "Лукойл" и подобни руски фирми източват годишно милиарди от България.Скоро не бях попадал на 30 г.(твои думи), човек с мислене на соц носталгик с в-к"Дума" у джоба. ;)

Казуса 'Македонияяяяя" днес приключи та дишай! :)

Редактирано от Горо Петков
Link to comment
Share on other sites

Преди 7 часа, Горо Петков said:

с 400000 руски имота и над 100000 официално записани в ТР фирми с руско участие ли сме американска колония??? "Лукойл" и подобни руски фирми източват годишно милиарди от България.Скоро не бях попадал на 30 г.(твои думи), човек с мислене на соц носталгик с в-к"Дума" у джоба. ;)

Казуса 'Македонияяяяя" днес приключи та дишай! :)

Уникална логика ! Руснаците са виновни за това, че Костов им хариза Нефтохим (естествено за жълти стотинки), понеже... бачкал само с руски петрол и РАБОТИЛ НА ЗАГУБА ! Рафинерия на загуба... ми те руснаците са виновни за това, кой друг, ако не те. Неска глей, ква жега е ! Мама им руска...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Mисля, че темата придоби твърде много политическа злободневност, а това никак не съответства на правилата на форума. Ако това продължи и по-нататък, ще се наложи заключване. Моля, съобразете се.

Бел. мод.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 16.07.2022 г. at 13:23, Кимон Георгиев said:

Защо си мислиш, че комунизма е причината да сме на тоя хал? Румъния също е била по-назад от нас през социализма, но сега е няколко обиколки пред нас. 

Причината да сме на този хал е, че това ни е нивото. Колкото и гадно да звучи, това е истината... Затова от повече от десет години ни управляват Тикви и Харварди и сме колония на САЩ. Някой да е питал политиците ни по казуса "Македония"!? 

Освен това, тия оправдания с "носталгия по младините", звучи прекалено удобно. Дядо ми не помни лагери, помни, че за три години си е изплатил апартамента на центъра на Толбухин. 

На вас да, ама като си тръгнат другарете ще се разбере, засега нищо не е променило от 1944г насам, та не ни разказвай сказки. Викаш ако беха комунетата щяхме да блеснем, както 89г кога нямаше какво да ядем,ли? 

 

Преди 8 часа, Кимон Георгиев said:

Уникална логика ! Руснаците са виновни за това, че Костов им хариза Нефтохим (естествено за жълти стотинки), понеже... бачкал само с руски петрол и РАБОТИЛ НА ЗАГУБА ! Рафинерия на загуба... ми те руснаците са виновни за това, кой друг, ако не те. Неска глей, ква жега е ! Мама им руска...

Виновни са за това, че карат както в Русия само с крадене и измами. Това стига.

 

Преди 4 часа, T.Jonchev said:

Mисля, че темата придоби твърде много политическа злободневност, а това никак не съответства на правилата на форума. Ако това продължи и по-нататък, ще се наложи заключване. Моля, съобразете се.

Бел. мод.

Ами ние не лъжем а истината е такава каквато е.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...