Отиди на
Форум "Наука"

Абсурд в СТО


laplandetza

Recommended Posts

Преди 6 минути, Relinquishmentor said:

 Лоренцовия фактор по дефиниция е 

lorenz%20factor.PNG

За да намериш интервала от време в движещата се система, умножаваш този на неподвижната с фактора. Понеже последния е по-голям от 1, интервала е по-голям в движещата се система, в сравнения с неподвижната. Когато сравняваш интервалите между светването на лампата в система К', която се движи инерциално спрямо нея, в нея тя е неподвижна, а лампата се движи. Следователно времето между светванията се удължава в К', в сравнение с това в К, не се скъсява, както си написал. 

 Не ако системата е приета за подвижна, а ако се наблюдава от друга система, която се движи спрямо нея. Тогава имаме разлика. При преход от една система в друга, получаваме различно време на протичане на един физичен експеримент. Ако това е ясно, ще си повторя пак въпроса: Кой е този електродинамичен или оптичен закон, който се променя при преход от една инерциална система към друга. Назови го и Айнщайн е разбит.

Ти разбра ли какво съм написал,  в Неподвижната система интервала е по голям от колкото измерен в Подвижната.Така става след ускоренията. Не се ли спази това, Няма Втори Постулат, няма и опитно доказано изоставане на часовницим забавен ядрен разпад и ядрени реалции по дълък живот на мююн и пр.  Така , че прехвърлянето на Интервал Време от Неподвижна система към Подвижна става с умножение на реципрочния Лоренцов Фактор по Интервала в Неподвижната система. Гледай сега като се замоташ как юе подставиш под съмнение Втори Постулат.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 595
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

On 24.10.2020 г. at 19:25, Relinquishmentor said:

...

Не ми отговори на простия Въпрос, Кой от тези 100 наблюдатели в своите ИОСи, е имерил Най/големия Интервал Време и Кой най/малкия Интервал Прос Въпрос по един псевдопарадокс по ТО.:D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, laplandetza said:

Сега да отговориш на Въпроса , след като всички отчитат интервала си пращат информация за отчетеното, Какви са резултатите, те не могат да са <относителни> имат напълно Еднозначно значение според ТО, в реалния свят не е така разбира се.

Докато системите са инерциални и са спрели ускорението, резултатите ще зависят само от относителната им скорост спрямо лампата.

Преди 12 минути, laplandetza said:

Ти разбра ли какво съм написал,  в Неподвижната система интервала е по голям от колкото измерен в Подвижната.Така става след ускоренията. Не се ли спази това, Няма Втори Постулат, няма и опитно доказано изоставане на часовницим забавен ядрен разпад и ядрени реалции по дълък живот на мююн и пр.  Така , че прехвърлянето на Интервал Време от Неподвижна система към Подвижна става с умножение на реципрочния Лоренцов Фактор по Интервала в Неподвижната система. Гледай сега като се замоташ как юе подставиш под съмнение Втори Постулат.

Разбрах, но не е вярно. Най-малкия интервал е в системата на лампата. Най-големия е в тази система, която се движи най-бързо спрямо нея.

Редактирано от Relinquishmentor
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Relinquishmentor said:

Докато системите са инерциални и са спрели ускорението, резултатите ще зависят само от относителната им скорост спрямо лампата.

Разбрах, но не е вярно. Най-малкия интервал е в системата на лампата. Най-големия е в тази система, която се движи най-бързо спрямо нея.

Относителната скорост спрямо Лампата, ами да де, не искам и друго от теб, това е достатъчно и тогава..........най голям е Интервала в Неускорената/приета за Неподвижна Система,  хай малук в 9/10С Система., а другите се нареждат според относителната си скорост. С такива експерименти, мислени стигаме до доказаното заключение , че в Истинската Природа , при правене на такова изследване Винаги ще има Система която Отчита Най Голям Времеви Интервал, това идва директно от ТО, съгласно тази теория, така се получава.

  Сега , ако това което казваш беше Вярно , Ето ти Истински парадокс. Две Системи, Едната нявга е Ускорила, Другата не е,  Относителна Скорост между двете е 2/3С, Имат Обща точка и в тази точка Подявижния наблюдател, това съм Аз Казва на теб , че е на 50 години и, че преди 5 минути по негово време е приключил ускорението, Ти казваш , че си на 23 години и не по,ниш някога да си се Ускорявал. Разминаваме се, по някое време, Аз , Подвижния Среша твой Авер и имаме Съюата относителна скорост, Правим обща точка и Той получава Хабер от Теб, като Ти твърдиш , че имаш рожден ден, другия месец и Ставаш на 50 години.  Пита се На Колко Години Ставам Аз ?, на 77 , на 177, или към 60 и нещо? :D

Да поясня , че простр. интервал от Двете Общи точки ограничава и ВРЕМЕВИ ИНТЕРВАЛ !

Link to comment
Share on other sites

Преди 20 минути, Relinquishmentor said:

,....

Преди 3 минути, laplandetza said:

...

  Сега , ако това което казваш беше Вярно , Ето ти Истински парадокс. Две Системи, Едната нявга е Ускорила, Другата не е,  Относителна Скорост между двете е 2/3С, Имат Обща точка и в тази точка Подявижния наблюдател, това съм Аз Казва на теб , че е на 50 години и, че преди 5 минути по негово време е приключил ускорението, Ти казваш , че си на 23 години и не по,ниш някога да си се Ускорявал. Разминаваме се, по някое време, Аз , Подвижния Среша твой Авер и имаме Съюата относителна скорост, Правим обща точка и Той получава Хабер от Теб, като Ти твърдиш , че имаш рожден ден, другия месец и Ставаш на 50 години.  Пита се На Колко Години Ставам Аз ?, на 77 , на 177, или към 60 и нещо? :D

Да поясня , че простр. интервал от Двете Общи точки ограничава и ВРЕМЕВИ ИНТЕРВАЛ !

Разбрах, но не е вярно. Най-малкия интервал е в системата на лампата. Най-големия е в тази система, която се движи най-бързо спрямо нея.

Без празни приказки и бръщолевения от рода , ама как е пратил хабер, нали голямо разстояние за да стигне сигнала минава време, той как е предвидил и пр, ами физик е сметнал е и няколко години по рано е завъртял <шайбата>.Нищо нередно според ТО, нормална житейска космическа ситуация:D

  Сега , ако най гиолям беше интервала време на най бързо движещия се, тогава , Аз Движешия трябва..................Ама той умрял бе !,............Мъченик  изтърпял мъките на ордите демони от 100 !:D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, laplandetza said:

Относителната скорост спрямо Лампата, ами да де, не искам и друго от теб, това е достатъчно и тогава..........най голям е Интервала в Неускорената/приета за Неподвижна Система,  хай малук в 9/10С Система., а другите се нареждат според относителната си скорост. С такива експерименти, мислени стигаме до доказаното заключение , че в Истинската Природа , при правене на такова изследване Винаги ще има Система която Отчита Най Голям Времеви Интервал, това идва директно от ТО, съгласно тази теория, така се получава.

  Сега , ако това което казваш беше Вярно , Ето ти Истински парадокс. Две Системи, Едната нявга е Ускорила, Другата не е,  Относителна Скорост между двете е 2/3С, Имат Обща точка и в тази точка Подявижния наблюдател, това съм Аз Казва на теб , че е на 50 години и, че преди 5 минути по негово време е приключил ускорението, Ти казваш , че си на 23 години и не по,ниш някога да си се Ускорявал. Разминаваме се, по някое време, Аз , Подвижния Среша твой Авер и имаме Съюата относителна скорост, Правим обща точка и Той получава Хабер от Теб, като Ти твърдиш , че имаш рожден ден, другия месец и Ставаш на 50 години.  Пита се На Колко Години Ставам Аз ?, на 77 , на 177, или към 60 и нещо? :D

Да поясня , че простр. интервал от Двете Общи точки ограничава и ВРЕМЕВИ ИНТЕРВАЛ !

Най-малък, не най-голям. Ето я формулата в случая когато събитията се случват в една и съща точка (или с една и съща проекция по правата - носител на вектора на относителната скорост)

time%20dilation%203.PNG

t е времевия интервал в системата на лампата, t' - в някоя от другите системи. Очевидно t'>t. Винаги времето тече най-бързо в тази система К, която е неподвижна спрямо апаратурата на експеримента. В друга система К', която се движи спрямо нея, времето за протичане на експеримента ще е по-голямо в сравнение с това в К, ако го наблюдаваме в системата К, но същия експеримент ще протече за същото време, ако е неподвижен спрямо К',защото К и К' са абсолютно равноправни по отношение на природните закони. Това следва от принципа на специалната относителност.

Иначе за ускорението - то внася асиметрия между двете системи. Но когато приключи, симетрията се възстановява и всички събития, които протичат в едната К след приключване на ускорението се виждат от другата К' по същия начин както и ако бяха протекли в К', а се наблюдаваха от К.

Link to comment
Share on other sites

Преди 25 минути, Relinquishmentor said:

Най-малък, не най-голям. Ето я формулата в случая когато събитията се случват в една и съща точка (или с една и съща проекция по правата - носител на вектора на относителната скорост)

time%20dilation%203.PNG

t е времевия интервал в системата на лампата, t' - в някоя от другите системи. Очевидно t'>t. Винаги времето тече най-бързо в тази система К, която е неподвижна спрямо апаратурата на експеримента. В друга система К', която се движи спрямо нея, времето за протичане на експеримента ще е по-голямо в сравнение с това в К, ако го наблюдаваме в системата К, но същия експеримент ще протече за същото време, ако е неподвижен спрямо К',защото К и К' са абсолютно равноправни по отношение на природните закони. Това следва от принципа на специалната относителност.

Иначе за ускорението - то внася асиметрия между двете системи. Но когато приключи, симетрията се възстановява и всички събития, които протичат в едната К след приключване на ускорението се виждат от другата К' по същия начин както и ако бяха протекли в К', а се наблюдаваха от К.

Както казх, виж си Лоренцовите трансформации, разбира се те са част от проблемите на ТО и са неверни. 

Теченето на Времето като най бързо , не означава интервала между 2 събития да е отчетен така, че все едно те са <най бързи> т.е. отчетена най малка разлика. Най бързото време означава най много промени в обектите на системата, в случая промените в часовниците, отчели са най много времеви единици, т.е. най голям интервал. Това идва от 4 мерния ви модел. където имата Константно количество <движение>, ако приемем някаквия мат.израз в Т измерението за подобно на движение.При Покой, ако изобщо има такъв, според мен няма пълен покой, само приближение, тогава цалото Константно количество движение е по Измерение Т, което директно означава , че часовниците цъкат най бързо от всички останали състояния.

При движение в пространство, по някое от простр. измерения, Конст. количество движение се преразпределя и намаля в Измерение Т, което директно означава <забавяне> на цъкането на часовниците в сравненив с Покоя. Когато Айнщайн Наплюва някоя система за Неподвижна , той има съзнателно или не в предвид Състояние в Покой и точно описаното положение с Най бързите часовници в Света, Съвтските, имах едно време <спутник>.

Да ти обяснявам ли с <резонаторния часовник>, има ли смисъл, . Два напълно еднакви, с еднаква дължина разположени по Ос У , като системите в началото са неподвижни по между си, после едната ускорява, спира ускорение, приготвя се , резонатора е по Ос У, Имат Обюа точка, коорд. начало, зануляване и часовниците работят. Логично е ясно кой е <по бавния> и кой <по бързия> Една крушка отново , но тоя път да не се бъркаш тя е в подвижната система и е в Точката на Наблюдателя там, т.е. в точка Х1=0. Две светвания, за Подвижния наблюдател с резонаторния часовник е измерил 100 цикъла, единици време, обаче Неподвижния наблюдател няма да е измерил толкова,ще е измерил повече. От къде идва, ами от там където са мислили и Лоренц, т,е, преди него дори. При вертикален резонатор, пътя на светлина е по голям от същия в неподвижна система и отчита <по бавно> Да си играя ли да доказвам, не, нали?

Сега крушката е в Неподвижната система при тамошния Наблюдател при Х=0 , и в този случай Подвижния Наблюдател отчита 100 времеви единици , ако приложим директна трансформация, обратна трансформация на интервала ползваме отново само Лоренцов фактор, прав и умножаваме, получава се. 

Дано си разбрал, Вертикалния резонатор е директно изпитание, проверка за Втори постулат, той е Часовник ! За да спазиш Конст. <С> , тъй като събитията отражения са Задължителни за всички наблюдатели, и за 100 цикъла са да речем 200 събития , този Брой Събития е Абсолютен !, за Всички. Очевадно 200 събития за Подвижната Система  се случват по Бавно от 200 събития в Неподвижната система.Разбира се няма симетрична относителност.Не можеш да размениш системите и да наблюдаваш <симетрия> , двеста са си двеста, а един тюфлек , дори Ги такова с 200 !:D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, laplandetza said:

Да ти обяснявам ли с <резонаторния часовник>, има ли смисъл, . 

Обясни ми първо кой електродинамичен или оптичен закон не е инвариантен при преход от една инерциална система в друга, та твърдиш, че има нарушение на първия постулат на СТО. Или което е еквивалентно, какъв експеримент ще направиш в една инерциална система К, без да намесваш външни наблюдатели К', К" и т.н., за да покажеш, че тя се движи, а не е в покой?

И да разбирам ли, че признаваш всичките си други "парадокси" за оборени, че измисляш нов сега?

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, Relinquishmentor said:

...

Сега на кратко , дано вникнеш , 200 събития , Това е !, Приемаме че в общата точка се разбират да броят до 200 ( 100 цикъла) и  който стигне Първи  пуска сигнал, разбира се те са сверили и други часовници, Който отчете най голям интервал време,отчитайки сигнала от другата система, т.е най голяма времева дистанция, той печели !

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Relinquishmentor said:

Обясни ми първо кой електродинамичен или оптичен закон не е инвариантен при преход от една инерциална система в друга, та твърдиш, че има нарушение на първия постулат на СТО. Или което е еквивалентно, какъв експеримент ще направиш в една инерциална система К, без да намесваш външни наблюдатели К', К" и т.н., за да покажеш, че тя се движи, а не е в покой?

..

Различно протичане на физичните процеси, различно действие на физичните закони в зависимост от ориентацията спрямо относителната скорост, такова противореие дава СТО , което е Груба грешка, Абсурд и е Невъзможно.Питай създателите на СТО защо не са проумели тези неща, не е мой проблем.Не е възможно страничен наблюдател про равни условия да установява такава разлика, а сетне с грешните лоренц трансформации тази разлика да се запазва при трансформиране в системата на експеримента, пълен Абсурд.

Експеримента е ясен този Скоростомер6, може и 3. а и 1, а и 2(но със специфично сверяване на часовници). Намесването на друг наблюдател, двойки системи е необходимо за Показване на Абсурдите в ТО, СТО, това са мислени задачи, експерименти.Единствения начин за ненамеса е Практическо изпълнение на Експеримент, до колкото знам такъв признат няма, ако има не съм чувал.В този случай ти си правият, Няма поне за мен известно експериментално доказателство , само с обекти от Една система, няма и теоретично, защото ТО,  в СТО приема за неподвижна ИОС, такава която има характеристика на ИОС в Покой, онзии за който говорих.

  Отговори на моя Въпрос, моля🙂

Link to comment
Share on other sites

Преди 13 минути, Relinquishmentor said:

...

И да разбирам ли, че признаваш всичките си други "парадокси" за оборени, че измисляш нов сега?

Казах, няма нито практичен, нито теоретичен експеримент за Една система, само обекти и наблюдатели от Една ИОС, по елементарната причина , наложеното грешно Постулиране , а с него Факта че Неподвижнаб система практически има всички характеристики на Абсолютно Неподвижна, когато е изследвана , сама за себе си, без относителни сравнения с обекти с Относителни скорости, т.е други ИОС.

Практически експеримент изпшълнен коректно и замислен умно , ще разбие Неправилното и Грешно Постулиране, Което практически е със значени Постулиране на Единственна Истина без право на Оспорване, Недопостим научен подход !

Link to comment
Share on other sites

Преди 19 минути, Relinquishmentor said:

..

Колко по близко до реалния свят е , когато се обявиш за неподвижен, да има значение само и единственно за привиднонеподвижен при което приемаш възможност докато има ЕМГ сигнали, твоите обекти да се движат спрямо тях и Едновременностите изобщо не са гарантирани, автоматично означава отпадане на Първи постулат, остава в сила само Втори, при който ако допуснеш <собственно движение> няма нарушения. Лесни са нещата, неразбираемо е защо са ви увредени мозъците. Ще се окажем прави за вашата негодност и спешната нужда от подмяна......................

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, laplandetza said:

Различно протичане на физичните процеси, различно действие на физичните закони в зависимост от ориентацията спрямо относителната скорост, такова противореие дава СТО , което е Груба грешка, Абсурд и е Невъзможно.Питай създателите на СТО защо не са проумели тези неща, не е мой проблем.Не е възможно страничен наблюдател про равни условия да установява такава разлика, а сетне с грешните лоренц трансформации тази разлика да се запазва при трансформиране в системата на експеримента, пълен Абсурд.

Експеримента е ясен този Скоростомер6, може и 3. а и 1, а и 2(но със специфично сверяване на часовници). Намесването на друг наблюдател, двойки системи е необходимо за Показване на Абсурдите в ТО, СТО, това са мислени задачи, експерименти.Единствения начин за ненамеса е Практическо изпълнение на Експеримент, до колкото знам такъв признат няма, ако има не съм чувал.В този случай ти си правият, Няма поне за мен известно експериментално доказателство , само с обекти от Една система, няма и теоретично, защото ТО,  в СТО приема за неподвижна ИОС, такава която има характеристика на ИОС в Покой, онзии за който говорих.

  Отговори на моя Въпрос, моля🙂

Почерненото не е вярно. Това, което е измерено от наблюдателя в системата К' не е това, което е измерено в системата на експеримента К. В К както и да въртиш апаратурата в пространството, ще получиш един и същ резултат. Ти просто интерпретираш грешно първия постулат на СТО. Но вече 2 пъти казах по различен начин какво гласи той и как трябва се прилага.

Отговарям ти. За да бъде нарушен първия постулат, трябва в една система, която не знаем дали е в покой или се движи праволинейно равномерно спрямо нещо , да направим такъв електродинамичен експеримент, който да го покаже недвусмислено. Без да намесваме външни тела, сили, лъчения, микровълнов фон и наблюдатели. Все едно да се затворим в един адиабатно изолиран вагон далече в открития космос и да докажем, че се движим спрямо нещо. Така ще докажем, че има физични закони, които имат различна форма в 2 различни инерциални системи. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Relinquishmentor said:

Почерненото не е вярно. Това, което е измерено от наблюдателя в системата К' не е това, което е измерено в системата на експеримента К. В К както и да въртиш апаратурата в пространството, ще получиш един и същ резултат. Ти просто интерпретираш грешно първия постулат на СТО. Но вече 2 пъти казах по различен начин какво гласи той и как трябва се прилага.

Отговарям ти. За да бъде нарушен първия постулат, трябва в една система, която не знаем дали е в покой или се движи праволинейно равномерно спрямо нещо , да направим такъв електродинамичен експеримент, който да го покаже недвусмислено. Без да намесваме външни тела, сили, лъчения, микровълнов фон и наблюдатели. Все едно да се затворим в един адиабатно изолиран вагон далече в открития космос и да докажем, че се движим спрямо нещо. Така ще докажем, че има физични закони, които имат различна форма в 2 различни инерциални системи. 

Глупости. За СТО е задължително след трансформиране от коя да е друга систъема към системата на експеримента дса получиш същия резултат като този директно отчетен в системата на ексоеримента. Ти се опитваш да лъжеш и мамиш, съжелявам, това е Несеризно и Недостойно, отделно нагло и престъпно към интелекта. Недвусмислено има Противоречие и неверен апарат на теорията, Невярно конструирана теория.

Налага се да измислиш нешо истинско като защита, но нямаш ход, провалат е заложен в ТО, не е твой проблем.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, laplandetza said:

Ще се окажем прави за вашата негодност и спешната нужда от подмяна......................

👍🏿👍🏾Hitler and Stalin liked that. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, laplandetza said:

Глупости. За СТО е задължително след трансформиране от коя да е друга систъема към системата на експеримента дса получиш същия резултат като този директно отчетен в системата на ексоеримента. Ти се опитваш да лъжеш и мамиш, съжелявам, това е Несеризно и Недостойно, отделно нагло и престъпно към интелекта. Недвусмислено има Противоречие и неверен апарат на теорията, Невярно конструирана теория.

Налага се да измислиш нешо истинско като защита, но нямаш ход, провалат е заложен в ТО, не е твой проблем.

Нали и аз това ти казвам. Правиш трансформация от К към K'. Получаваш различно протичане в пространството и времето на процеса в К' в сравнение с това в К. Правиш обратната трансформация от К' към К. Получаваш същото, каквото се получава в К преди трансформациите.А ти какво написа? Че разликата, измерена в К' се запазвала и в К. Естествено, че не се запазва.

Абе да не си вярно съветник на Доган? Или по скоро на Волен Сидеров, речника ти ми напомня на тия от "Атака", може и да си въобразявам де.

Редактирано от Relinquishmentor
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Relinquishmentor said:

Нали и аз това ти казвам. Правиш трансформация от К към K'. Получаваш различно протичане в пространството и времето на процеса в К' в сравнение с това в К. Правиш обратната трансформация от К' към К. Получаваш същото, каквото се получава в К преди трансформациите. 

...

Когато трансформираш от приетата за Неподвижна система към подвижната на Експеримента, трябва да получиш съшото като резултата в самата подвижна система, която отчита приета сама по себе си като неподвижан, Ако  не същия резултат изобщо няма смисъл от трансформации или, теорията е и ,или трансформациите са фондамент. сгрешени.  СТО не допуска такива противоречия.

 Сега отговори за моята и твоята <възраст>, през деня ще видя резултата.............🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Когато трансформираш от приетата за Неподвижна система към подвижната на Експеримента, трябва да получиш съшото като резултата в самата подвижна система, която отчита приета сама по себе си като неподвижан, Ако  не същия резултат изобщо няма смисъл от трансформации или, теорията е и ,или трансформациите са фондамент. сгрешени.  СТО не допуска такива противоречия.

 Сега отговори за моята и твоята <възраст>, през деня ще видя резултата.............🙂

Когато правиш преход от К в К' резултата в К' важи ако си неподвижен спрямо нея, това е пределно ясно.

Ти първо отговори на моя въпрос. Кой мисловен експеримент нарушава първия постулат на СТО? Защото досега нито един не успя да измислиш.

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 часа, Relinquishmentor said:

Когато правиш преход от К в К' резултата в К' важи ако си неподвижен спрямо нея, това е пределно ясно.

Ти първо отговори на моя въпрос. Кой мисловен експеримент нарушава първия постулат на СТО? Защото досега нито един не успя да измислиш.

Този за който говорим, той нарушава Първи и практически Втори постулат. Разлики по Оси Х и Ос У при абсолютно еднакви експоерименти, еднакви процеси, подчинени на Еднакви физични закони. Недопостимо за ТО. Абсурд !

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 часа, Relinquishmentor said:

..

Ти първо отговори на моя въпрос. Кой мисловен експеримент нарушава първия постулат на СТО? Защото досега нито един не успя да измислиш.

Експеримента Скоростомер на Лапландеца Ном. 6  Нарушава първи постулат, като това става най лесно обяснимо, като се нарушава Втори постулат, Според резултата от Неподвижната Наблюдателна система за да има Разлика в резултатите напротиюането на едни и същи процеси по едни и същи физични закони, вкл. Втори Постулат, това означява Императивно ,че Скорост на Светлина не може да ъде Една и съща по Осите Х и У , ориентирани спрямо Вектора на Относителна Скорост. Тези <закъснения. по Ос Х за да са Съществуващи изискват различна от <С> скорост в Системата на Експеримента.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, laplandetza said:

Експеримента Скоростомер на Лапландеца Ном. 6  Нарушава първи постулат, като това става най лесно обяснимо, като се нарушава Втори постулат, Според резултата от Неподвижната Наблюдателна система за да има Разлика в резултатите напротиюането на едни и същи процеси по едни и същи физични закони, вкл. Втори Постулат, това означява Императивно ,че Скорост на Светлина не може да ъде Една и съща по Осите Х и У , ориентирани спрямо Вектора на Относителна Скорост. Тези <закъснения. по Ос Х за да са Съществуващи изискват различна от <С> скорост в Системата на Експеримента.

Добре, Императоре. Нека твоята дума е закон. От днес нататък официално Първи и Втори постулат спират да бъдат в сила. Всеки, който се е облагодетелствал по някакъв начин от тях ще плати данък на хазната. Или, както намекна, твое Императорско величество, направо да минава под гилотината.

Редактирано от Relinquishmentor
Link to comment
Share on other sites

 

 

Доказах Скоростомер  6 , и стана въпрос и за реалната относителност, различна от Айнщайновата.
Сега ще разнищим  съкрушаващият ТО Парадокс от Скоростомер на Лапландеца 3 ,Скоростомер на близнаците.

 

 

 

 

 

Скоростомер на Лапландеца 3 ( Скоростомер на Близнаците )

 

Проста мисловна задача ( всички доказателства за грешната СТО, ТО са базови и за това доволно елементарни )

Имаме 2 ИОС а с Наблюдатели, мрежа от детектор часовници, едната е подвижна, другата неподвижна ( в сто неподвижна има смисъл на псевдоабсолютно неподвижна).

В подвижната има Централен наблюдател с детекторчасовнци и специална <катапултна система> . Имаме Двама Близнака, всеки с часовник и един демонстратор, резонатор, разположен по Х .Същия демонстратор/резонатор разполага и централния наблюдател. Относителна скорост между системите е някаква, обичам си 2/3.С .

Обща точка както си е редно и координатни начаа, сверявания и пр. Неподвижните <откриват> скъсен резонатор, той е бил обявен за някаква дължина, но те регистрират скъсяване, нали е по Х ос. Да речем е 1 метър , измерен от Подвижната система.Близнаците са със сверени часовници , едва <пулсът> на катапултиране, ускорение, те са ускорени според Подвижния наблюдател с 3/4С . Разбира се спрямо неподвижен Наблюдател крайните скорости юе са други , но по посока на движение, задължително по голяяма от 2/3С , а обратно задължително по малка от 2/3С. Съответно близнашките резонатори са пуснати в действие, и те са според неподвижния по посока на движението на базовата подвижна система , по къс , скъсен от оньи на централния подвижен наблюдател. Същото отчита и този подвижен наблюдател, по скъсен резонатор, той отчита и <забавен> резонатор, забавен часовник ,след ускорението по посока на движение резонатора и часовника <цъкат> по бавно. Така е и според сто , при прилагане на трансформации ако вложим интервал събития става ясно.

Обратно, Близнака ускорен в противоположна посока на движение според Неподвижната система също е <скъсен> , но сравнено с другия близнак,  и с базовата Подвижна система, нейния резонатор, скъсяването е по/малко поради по малката относителна скорост. Съответно и времето е по / малко <забавено> , проверява се с трансформации на интервал събития.

Сега забележете , от гледна точка на базовата подвижна система , според СТО, трябва да се отчита абсолютно еднакво  скъсяване с онзи предния близнак по посока на движението защото между двете системи тази на <обратния> близнак и Базовата Подвижна относителната скорост е същата2/3С и при отчитане интервали трябва да е същото. НО според Неподвижната система не е така, изобщо не е същото , резонатора е много по дълъг от <напредничивия> Близнак, времето е по <збързна> и това лесно се доказва с нарочно вместена постановка.  Най важното Броя на отчетените <цикли> в резонатора е Нерелативен , той е Абсолютен, докато трае изследването,  а то е фиксирано също с Абсолютен Маркер, физично ограничено по трасето, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО според Т.О  отчетеният брий на циклите от Базовта  Неподвижна система трябва да е Абсолютно равен на отчетения Брой цикли от Неподвижната система. Имаме Истински Парадокс, напълно нерешим в Т.О.  Този парадокс е в основата на Скоростомер 3 , само той е достатъчен да приключим с доказано лъжливта ТО. Аз ще продължа , защото Скоростомер 3 и многобройни варианти.......

Така ускорените близнаци минават по подготвеното трасе и стигат до маркера за Край на експеримента ( еднакви дължини в системата на Базовия Подвижен Набл.). Спират си часовниците , отчитат се разликите, а разлики спрямо Неподвижноата система в отчетените врмена са доказани, надявам се разбирате Как.  Относно Базовата Подвижна система не би трябвало да има съществена разлика, вероятно само в това невъзможност каквото и да се направи да има Едновременност в ускоренията, но тези разлика,разлика е многократно пренебрежима от онази доказана в разликите в скоростите спрямо Неподвижната система и Голямата разлика в броя <цикли> в демонстраторите/резонаторите. 

По този начин Едни Наблюдатели в Една ИОС могат да открият Собственното си Движение. Доказано !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Relinquishmentor said:

Добре, Императоре. Нека твоята дума е закон. От днес нататък официално Първи и Втори постулат спират да бъдат в сила. Всеки, който се е облагодетелствал по някакъв начин от тях ще плати данък на хазната. Или, както намекна, твое Императорско величество, направо да минава под гилотината.

Общината нямала отговорност да ги прибира тея. От Четвърти километър казват, че и те нямат ресурси, оставяли ги на доизживявне. Там Наполеоните вече си пречели един на друг. Само някои частни болници се наемали да ускорят естественият подбор, но вземали много пари.

Link to comment
Share on other sites

Ето го Парадокса Скростомер 3.

 Системата на Експеримента (Експ.) . В нея има наблюдатели с детектор/часовници, мрежа от такива , Един Централен Наблюдател в Точка в Центъра, Централна Точка. Там е Катапултната Система и Двата Близнака, Бързия и Бавния.  Има трасе за ускорение и подготовка, после Две Писти по Ос Х, Едната по посока на Главното Относително Движение , напред, Другата по Обратна посока на оносит. движение, назад. Двете Писти са с Точно определена Дължина в  Експ. Имат Начало  и Край.

 

Системата на Бързия Близнак ( СБърз.Б ). Има Близнак, часовник/детектор, Един Резонатор с Дължина 1 метър.

 

Системата на Бавния  Близнак ( СБав,Б) Има Близнак , часовник/детектор, Един Резонатор с Дължина 1 метър.

 

Неподвижната Наблюдателна Система ( ННС) , има мрежа от наблюдател , детектор/часовници.

 

1. Всички системи са в относителен Покой, те са Неподвижни по между си.

2. Експ.  ускорява и придобива относителна скорост спрямо  ННС от 2/3 С .

3. Подготовка на постановката , резонатори ориентирани по Ос Х, спрямо ННС , тезио резонатори и цялата експерим. постановка са <скъсени>

4. Сверяване , синхрон. на часовници в системите си .

5. Обща Точка и Координ. начала при Центр.Наблюдател и Близнаци Х, Х1 , Х СБързБ, Х СБавБ=0. В този Момент Старт на Катапултната система Започват ускоренията.

6. Близнаците ускоряват, приключват ускоренията и  СБързБ има 3/4С отн. скорост спрямо Експ. , положителна по Ос Х.

7. СБав.Б. има минус 3/4С отн. скорост спрямо Експ , отрицателна по Ос Х , обратно на движението.

8. Според ННС , СБързБ има по висока от 3/4С относит. скорост ( точно се смята по правила релатив. сумиране на скорости).

9. Според ННС, СБавБ има много по ниска от 3/4С относ. скорост ( точно се смята по правила релатив. сумиране на скорости).

10 Според  Експ. Резонаторите и на Двамата Близнака Според СТО, трябва да са Еднакво <скъсени> и имат Еднаква по магнитуд, скаларна скорост.Точно колко скъсени , ползване Лоренц трансформ. (дори и грешни, са ни достатъчни)

11. Според ННС поради различни, много голяма разлика на отностелните скаларни, по магнитуд скорости на Двата Близнака , Според СТО Двата резонатора ще са Много рзлично скъсени, голяма разлика.( точно колко, първо смятане сумираните релатив. скорости, сетне лоренц трансф.)

12. Вече инерциално движещите се Близнаци се подготвят за своята част от експеримента.

13. Единият близнак, СБавБ. стига до точка Начало на пистата и Отброява циклите на резонатора, които са Събития и часовник едновременно.

14. Другият Близнак СБързБ стига до точка Начало на пистата и Отброява циклите на резонатора, които са Събитие и часовник едновременно.

15. Експ. със своята мрежа набл/детек.часов. също следи и Отброява.

16. ННС със своята мрежа набл./детек.часовници също следи и Отброява.

17. СБавБ. стига до точка Край на пистата и прекратява отброяването , също прекратчват и Експ , ННС , записва се резултата.За да няма никакви съмнения СБавБ. праша информация за броя на Събитията/цикли до ННС и Експ.

18. СБързБ. стига до точка Край на пистата и прекратява отброяването, също прекратяват и Експ, ННС, записва се резултата. За да няма съмнения СБързБ праща информация за броя на Събития/цикли до ННС и Експ.

19. Анализ на резултатите. 

    Реален резултат. Броя Събития/цикли от СБавБ. е много по голям от броя  Събития/цикли от СБързБ. 

 

 Пророчествата на Т.О. в часта и СТО.

  Според Експ.  и СБавБ и СБързБ,  Броят на Събитията /Цикли трябва да е Равен ! 

  Според ННС Броят на Събития/Цикли трябва задължително да е Различен и то с голяма разлика.

 

Анализ на Хипотезата, теорията СТО, ТО , приложена за този Експеримент.   Противоречие, Непоправимо Противоречие, Различяни Събития, невъзможност за обяснение, никой наблюдател не влияе на Случването и Физическото случване на Събития!, те са Абсолютно Независими от Наблюдател.

 

 Заключение. Несъвместим с живота на ТО,  Абсурд, Грешна теория, 

Препоръка. Спешна евтаназия !

 

Редактирано от laplandetza
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...