Отиди на
Форум "Наука"

Калпаво време


vanio

Recommended Posts

Преди 4 минути, Tahev loren said:

Защо се оплиташ като пиле в кълчища, ако за една футболна среща е изтекло 2 часа време, или 5 часа време, кой времеви интервал е по голям, и за кой интервал казваме че времето се е забавило, естествено че времевият интервал от 5 часа който е по голям, ще кажем че времето за мача се е удължило, значи го тълкуваме като забавяне на времето.

Друг път. Отчел си 5 единици време, значи твоя брояч е по бърз от моя( 2 еденици време), ти си с по <бързото> време, ти си се състарил с 3 еденици време, твоите биохим.процеси са по  наситени със Събития, демек, ще живееш по кратко.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 703
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Друг път. Отчел си 5 единици време, значи твоя брояч е по бърз от моя( 2 еденици време), ти си с по <бързото> време, ти си се състарил с 3 еденици време, твоите биохим.процеси са по  наситени със Събития, демек, ще живееш по кратко.

Е как ще е по бърз, по бързо ще се движи отброяването, но времето ще е по голямо, което означава че времето се забавя.  5 дена по дълго време ли е от 2 дена време, кое време е по голямо , ако за време от 5 дена изиграеш хоро, а аз го изиграя за 2 дена, кое време е по голямо за изиграното хоро, ти си го изиграл за 5 дена аз за ,2 дена, ти си го изиграл за 5 дена, значи си го изиграл с по малка скорост от мен.  Но твоето време е по голямо от моето, затова се приема че твоето време се е забавило спрямо моето.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Tahev loren said:

Е как ще е по бърз, по бързо ще се движи отброяването, но времето ще е по голямо, което означава че времето се забавя.  5 дена по дълго време ли е от 2 дена време, кое време е по голямо , ако за време от 5 дена изиграеш хоро, а аз го изиграя за 2 дена, кое време е по голямо за изиграното хоро, ти си го изиграл за 5 дена аз за ,2 дена, ти си го изиграл за 5 дена, значи си го изиграл с по малка скорост от мен.  Но твоето време е по голямо от моето, затова се приема че твоето време се е забавило спрямо моето.

Ми не е така, Какво е Време, в твоята локалност, <местно> време е как протичат процесите, с каква наситеност на <стъпки> събития и интензитет, това ти дава Време При <пряко> сравнение, което според мен не е възможно , аз играя хорото 5 дни, но за мен това е Огромен подвиг. Биохимията, цялата биология и биомеханика са с многократно превишаващи Твоето Двудневно хоро, да речем можем да изчислим и с някакъв Коефициент аз съм по брой елементарни Събития много над теб. Времето ми е забързанои моето хоро е несравнимо по енергоемко от твоето. Това при този конкретен пример. Ако обаче , анализирам хоро играно само от Теб, играеш го според мен 5 дни, но Мноооого флегматично, обратно, аз го играя, за теб е 2 дни , но е невероятно бързо и енергично за теб. Схващаш ли сега?Аз мисля много по бързо от теб, и ако можехме да сравним за твоите 2 минути вече съм решил задачата, защото съм на <скорост живот> 2 пъти и нещо над , по бърза от твоята.Ще умра в <абсолютно значение> по рано от теб и евентуално, ако някой ти прати <факс> с моите мисли, ти може да продължиш и прибавиш нещо, макар и да го сътвориш <флегматично>

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Ниkи said:

Май ти си се оплел като пиле в калчища 🙂

Виж сега, за време от 5 часа стават едни и същи събития като за време от 2 часа, според теб кои събития са се случили по бързо, естествено че събития разиграли се за 2 часа са по бързите. Но времето от 5 часа е по голямо от времето от 2 часа, значи че ако твоят часовник показва 2 часа а моят 5 часа , твоето време се е забързало защото 2 часа е по малко от 5 часа, и докато моят часовник е отброил 5 часа , за това време по твоят часовник са изтекли  същите събития, за по малко време, значи моето време се е забавило.

Редактирано от Tahev loren
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Tahev loren said:

Виж сега, за време от 5 часа стават едни и същи събития като за време от 2 часа, според теб кои събития са се случили по бързо, естествено че събития разиграли се за 2 часа са по бързите. Но времето от 5 часа е по голямо от времето от 2 часа, значи че ако твоят часовник показва 2 часа а моят 5 часа , твоето време се е забързало защото 2 часа е по малко от 5 часа, и докато моят часовник е отброил 5 часа , за това време по твоят часовник са изтекли  същите събития, за по малко време, значи моето време се е забавило.

Не ми се губи време да спорим излищно, да си знаеш, че не си прав, объркал си се.

100 Гатаники за събитич през една  минута е замен , 100 Гатанки Събития през 30 секунди за теб, Кой ще мисли по добре ?Кой е <изгорил> повече кръвна захар, ти , аз или по равно? Помисли защо разправят, че като наближиш Скорост<С> и времето ти <спирало>?

Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, Ниkи said:

В СТО, пророкува Лоренц. А той е твърд като "математическа формула" 🙂

Лоренц Говори друго, нямаш Общо Време за два часовника , относително подвижни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, laplandetza said:

Не ми се губи време да спорим излищно, да си знаеш, че не си прав, объркал си се.

100 Гатаники за събитич през една  минута е замен , 100 Гатанки Събития през 30 секунди за теб, Кой ще мисли по добре ?Кой е <изгорил> повече кръвна захар, ти , аз или по равно? Помисли защо разправят, че като наближиш Скорост<С> и времето ти <спирало>?

Виж, в определението за време, са се оплели като пилета в кълчища много философи от древноста, пък и учени от съвремието. Аз мисля че времето няма скорост на протичане, то не е процес, събитие, случване, чрез него се дефинира скороста като изминат път за единица от време, следователно времето няма как да е следствие на изминат път от определена скорост след като скороста се дефинра отново с времето. Получава се тавтология като, отговора на въпроса, " кое е първичното, яйцето или кокошката "?

Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, Ниkи said:

Кой говори за общо време. Моментно съвпадане на показания на часовниците при втората обща точка.

В тази Втора точка, нямаме Равни показания за Момент, ако бихме имали, означава Общо Време. Примерно единия часовник 10 секунди , другия 6 секунди, нямаме и двата по 10 секунди.

Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, Tahev loren said:

Виж, в определението за време, са се оплели като пилета в кълчища много философи от древноста, пък и учени от съвремието. Аз мисля че времето няма скорост на протичане, то не е процес, събитие, случване, чрез него се дефинира скороста като изминат път за единица от време, следователно времето няма как да е следствие на изминат път от определена скорост след като скороста се дефинра отново с времето. Получава се тавтология като, отговора на въпроса, " кое е първичното, яйцето или кокошката "?

Ти разглеждаш, вероятно> Време като самостоятелен особен Обект. Тогава могат да се променят нещата. За мен разбиране за <време> , не е като твоето.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Ниkи said:

Кой говори за общо време. Моментно съвпадане на показания на часовниците при втората обща точка.

кой ти сра в гащите 

релативистите твърдят че двете времена не съвпадат а ти знаеш по-добре 😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Ниkи said:

Условието ти куца. Футболния мач е трети часовник. По него е изтекъл час и половина (ако не бройм полувремето :) ). от негова гледна точка се разглеждат другите два.

Не знаех, че футболните мачове могат да заместят часовниците в тяхното предназначение. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, laplandetza said:

Ти разглеждаш, вероятно> Време като самостоятелен особен Обект. Тогава могат да се променят нещата. За мен разбиране за <време> , не е като твоето.

Не, времето няма как да се разглежда като отделно от всемира, но не зависи от него, не знам по какви причини. Всъщност какво е времето?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, Tahev loren said:

Виж, в определението за време, са се оплели като пилета в кълчища много философи от древноста, пък и учени от съвремието. Аз мисля че времето няма скорост на протичане, то не е процес, събитие, случване, чрез него се дефинира скороста като изминат път за единица от време, следователно времето няма как да е следствие на изминат път от определена скорост след като скороста се дефинра отново с времето. Получава се тавтология като, отговора на въпроса, " кое е първичното, яйцето или кокошката "?

Затова са приели скорост на светлината да е константа.

Ако светлината за мен е изминала дадена отсечка за 1 секунда, но за теб светлината е изминала същото разстояние за 1,5 секунди, то времето при теб се е забавило. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Парадокса на времето е неизбежен в ТО и няма решение и е забелязан много отдавна, затова гения на всички времена и народи реши да го реши като го трансформира от симетричен в асиметричен, но поне е много ентелегентен не забелязва че парадокса пак си остава дори и асиметричен. 

https://einsteinpapers.press.princeton.edu/vol7-trans/82

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Ниkи said:

Спести ми тия селянии. Темата си  е твоя. Кажи, че не искаш да пиша в нея и повече няма да ме видиш тук

Напротив пиши, много е смешно. 😀

Link to comment
Share on other sites

Преди 13 минути, Ниkи said:

Не е задължително. Замести в Лоренц. В първа обща точка: скорост=V и Х=0, във втора обща точка скорост=V и пак Х=0. Общо време имаш при равен интервал а тук имаш съвпадащ момент

Няма как и втората точка по Х в Неподвижната система да е Нула, за едни и същи два часовника.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Ниkи said:

Орбит, обратното е. Ти виждаш, че около теб нещата се случват по-бързо, значи твоето време е по-бавно

Имаш два часовника. Единият показва 5:00, а дргият показва 4:50.
Кой е изостаналият? Отгвоворът е този с по-малкото показание.

Орбит е прав. Светлината е нашият репер. Ако тя изминава един и същи път
за 1сек и 1,5сек, по-големият интервал означава забавено време.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, Ниkи said:

Единия часовник е неподвижен през цялото време

Неподвижния е в Х=0, а подвижния приВтора точка се засича с Друг Неподвижен часовник в точка Х=Нещо си. 

Х1 =0 само в Първата Обща точка, при Втора точка отново Х1= о, но Х е различно от Нула !

Редактирано от laplandetza
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, gmladenov said:

Имаш два часовника. Единият показва 5:00, а дргият показва 4:50.
Кой е изостаналият? Отгвоворът е този с по-малкото показание.

Орбит е прав. Светлината е нашият репер. Ако тя изминава един и същи път
за 1сек и 1,5сек, по-големият интервал означава забавено време.

Това означава че СТО е вярната теория и парадигма която е адекватна на действителноста.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, vanio said:

Между другото от ЛТ следва че времето се ускорява а не се забавя, но това е друга история. 

корекция: пространството се разтяга а не се свива 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, gmladenov said:

Имаш два часовника. Единият показва 5:00, а дргият показва 4:50.
Кой е изостаналият? Отгвоворът е този с по-малкото показание.

Орбит е прав. Светлината е нашият репер. Ако тя изминава един и същи път
за 1сек и 1,5сек, по-големият интервал означава забавено време.

Обаче май Ники е прав.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Ниkи said:

Нали с Лапландеца това твърдим

Защо пък точно светлина избрахте? Как ще имате различно време спрямо нея?

Нали си защитник на СТО, и трябва сам да си отговориш. Защото иначе ще излезе че скороста на светлината не е инвариант, и изминава един и същи път за две различни времена, което е показател за нейната вариантност, т.е че не е константа и зависи или от движението на източника , или от движението на наблюдателят.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...