Отиди на
Форум "Наука"

Въпрос - спешно!


Recommended Posts

  • Потребител

Въпросът ми навярно е елементарен, но ви го задавам, защото знанията ми, за съжаление, са още по-елементарни.

И така, беше ми наложено да рестартирам компа си за актуализация и накрая се появи това:

Classic shell needs to configure itself for the now operating system

Какво ще последва, ако кликна ОК? В момента съм в такова положение с работата си, че не искам абсолютно никакви новости и промени.

Благодаря предварително за отговорите!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, Шпага said:

И така, беше ми наложено да рестартирам компа си за актуализация и накрая се появи това:

Classic shell needs to configure itself for the now operating system

Какво ще последва, ако кликна ОК? В момента съм в такова положение с работата си, че не искам абсолютно никакви новости и промени.

Благодаря предварително за отговорите!

Теоретически нищо страшно няма да се случи. Ти вероятно си на Виндовс 10, и при неговите ъпдейти той периодично променя стандартната система за комуникация със системата, основно и нейният изглед. Така че давай смело напред.

Малко по-неприятно ще е ако след всяко рестартиране почне да ти се появява това съобщение, не че не може да се работи, но е добре да го погледне специалист какво конфлликтира. За сега действай.

При Виндовс 10 няма как да се откажеш да ти бъркат в компютъра с актуализациите и да си правят промени, с цел "подобряване на взаимодействието, изживяването и т.н...." благородни подбуди. И аз това го мразя, и затова минах на други системи дето сам си контролирам нещата.

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

  • 7 месеца по късно...
  • Потребител

Пак въпрос, който може би е елементарен - но не и за мен:ac:

Целта ми е да конвертирам един доста дълъг файл /350 стр./ от Word до PDF. Попаднах на тази програма, има и други подобни, но не съм сигурна дали ако ги използвам ще има някакакъв риск за лаптопа ми - вируси и прочие гадини.

https://www.ilovepdf.com/bg/word_to_pdf

Моля, дайте ми някакъв съвет!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 месеца по късно...
  • Потребител

Пак лаишки въпрос от мен☺️ Днес трябва да изпратя един материал, за който се изисква по-специфично форматиране. И ето с кое не успявам да се справя:

NO HEADERS OR FOOTERS OR PAGE NUMBERS!

Надявам се някой от форума да ми помогне!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Предполагам иска се номериране на страниците. Аз рядко работя с Word, основно с Open office, Но по принцип на всички редактори за да се номерират страниците трябва първо да се добави footer или header и после в едно от двете да се направи номериране. Всичко става чрез опцията Insert или Вмъкване. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, Шпага said:

Надявам се някой от форума да ми помогне!

Аз ползвам английската вересия на Уърд от 2007г. В тази версия номера на страници се добавят по следния начин:

word.thumb.png.9056e7ad8c77c0e12183a8575a11d295.png

 

Top of page = номерата са отгоре на страницата
Bottom of page = номерата са отдолу
Format page numbers = форматирай номерата

Кажи ако мога с още нещо да помогна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте!

Моето тълкуване на това изискване е, че материалът трябва да е без headers и footers.

А това, което най-много ме обърква, е, че - както изглежда - материалът не трябва и да е номериран🙄 Моят материал е около 300 страници. Е, как може да е без номерация?

И в крайна сметка как да ги премахна от файла тези "неща":

NO HEADERS OR FOOTERS OR PAGE NUMBERS!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми, може, ако пращаш документа за предпечатна подготовка , макар че биха могли и сами да я свършат тази работа.

Можее би това ще ти е от полза:

https://support.microsoft.com/bg-bg/office/премахване-на-всички-горни-и-долни-колонтитули-953e158d-425d-47b0-bf56-b02cb34772aa

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Doris said:

Ми, може, ако пращаш документа за предпечатна подготовка , макар че биха могли и сами да я свършат тази работа.

Можее би това ще ти е от полза:

https://support.microsoft.com/bg-bg/office/премахване-на-всички-горни-и-долни-колонтитули-953e158d-425d-47b0-bf56-b02cb34772aa

Да! Това ще ми свърши работа.

Благодаря:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Шпага said:

И в крайна сметка как да ги премахна от файла тези "неща":

NO HEADERS OR FOOTERS OR PAGE NUMBERS!

Отиваш на менюто Insert.

Там някъде по средата на линията има Header и Footer.

Като натиснеш всеки от тези бутони, някъде долу има "Remove header", съответно и за футера.

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...