Отиди на
Форум "Наука"

Ваксини и ваксинация


Recommended Posts

  • Мнения 58
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Няколко пъти съм писал. Аз миналата година точно по това време/началото на март/ претърпях между първите в Унгария/ атаката на короната. С едноседмична 39-40 градуса температура ми се размина. Но почти станах захарно болен заради инзулин резистенцията, която имам съмнение е било впоследствие на високата температура и рязкото ослабване. 15 кг за седмица....Сега съм добре, захарта, ми е на около 5-6 ммола, така че....Вчера вечерта ми се обади домашната лекарка /те тук работят сега денонощно/, че следващият викенд ще ни ваксинират. Жената понеже е учителка и в класът и има деца с тежки болести и състояние, е помолена задължително да се ваксинира, и с нея и аз. Така, ще пиша подробно с какво ще ме боцнат, и как ще ми протече житието, че макар и имунизиран по естествен път, сега пак ще ме заразят....

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Днес и ние се ваксинирахме :)

За сега всичко е точно, в края на деня усещам лека отпадналост и ще си легна по-рано, но през целия ден бях без никакви оплаквания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Р. Теодосиев said:

Днес и ние се ваксинирахме :)

За сега всичко е точно, в края на деня усещам лека отпадналост и ще си легна по-рано, но през целия ден бях без никакви оплаквания.

С каква? Руска, китайска?

  • Pfizer/BioNTech - 95%
  • Moderna - 94,5%
  • Szputnyik V - 91,6%
  • Sinopharm - 79,4%
  • AstraZeneca/Oxford - 62%
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Ваксинарах се с AstraZeneca - ти не ги гледай тези цифри, горе във въдеото, което съм дал обясняват какво означават ;)

Вечерта ме втриса и вдигнах температура 37 градуса, вечерта спах, но сутринта бях като пребит. Сега съм доста по-добре, но пак ми е отпаднало и леко ме боли глава.

Утре трябва да съм пушка. Писах си с доста хора, които са се ваксинирали и всички казват, че втория ден е много зле, а на третия ти няма нищо.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 49 минути, Р. Теодосиев said:

Ваксинарах се с AstraZeneca

Ти ли я избра, или само такава имаше?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Само такава имаше.

То идваха хора, които бяха се записали през системата за друга ваксина, но им казваха, че има само AstraZeneca и хората се ваксинираха ;)

Днес майка ми се ваксинира :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тази ваксина със сигурност спасява човешки животи, кофтито е само, че трябва да чакаш 10 седмици преди поставянето на втората доза.

Link to comment
Share on other sites

Аз няма да чакам за втора доза. Ако изобщо реша да се ваксинирам , ще е с най масвата ваксина и втората доза , ще ми се сложи възможно най бързо, 3,4 седмици. 
Познайте защо?💉  , така или иначе ще ми изпишат ваксината, доброволци желаещи ако има им я давам да експериментират със себе си. За мен остава само Документа, без да ме е докосвала игла !🔥

 

Смятам ,че е важно тук  лицата , които познавам да са ваксинирани, разни мед.сестри и някои заблyдени лекари * не са ми близки, не допускам подобни индивиди в близост*, та тези приемници на ваксина неподписват Нищо, няма информирано съгласие, Държавата Уж поема пълна гаранция, колко поема е друга работа.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 2 часа, Warlord said:

Тази ваксина със сигурност спасява човешки животи, кофтито е само, че трябва да чакаш 10 седмици преди поставянето на втората доза.

Да, на картончето, което ни дадоха с ваксината пише 70 дни.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Warlord said:

Тази ваксина със сигурност спасява човешки животи, кофтито е само, че трябва да чакаш 10 седмици преди поставянето на втората доза.

Кофтито е, че тук почнаха да говорят за 4-та вълна...Починалите и заразените още нарастват....Днес близо 250 души са заминали....Проблемът е, че с вече едногодишен опит властите освен маска, мий ръце, заключи се в къщи нищо друго не правят. Само тези безполезни глупости мантросват денонощно. Тук практически е извънредно положение и въпреки това нарастват цифрите....Вместо да засилват общият имунитет на хората, те с тази паника само още повече развалят с постоянният стрес здравословието на харата.....Би трябвало без пари да раздават витамините засилващи имунната система, /спомняте се едно време в детските ясли се облъчваха децата с кварцови лампи/, евтини /3% водороден пероксид 10-20 в 3-5 цл вода за жибуркане/ веществата дезинфециращи гърлото и ностната кухина /може и ракийка или лимонена киселина/но най-важнто да спрът плашенето на хората с тези негативни новини....СМСМ

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, laplandetza said:

Аз няма да чакам за втора доза. Ако изобщо реша да се ваксинирам , ще е с най масвата ваксина и втората доза , ще ми се сложи възможно най бързо, 3,4 седмици. 
Познайте защо?💉  , така или иначе ще ми изпишат ваксината, доброволци желаещи ако има им я давам да експериментират със себе си. За мен остава само Документа, без да ме е докосвала игла !🔥

 

Смятам ,че е важно тук  лицата , които познавам да са ваксинирани, разни мед.сестри и някои заблyдени лекари * не са ми близки, не допускам подобни индивиди в близост*, та тези приемници на ваксина неподписват Нищо, няма информирано съгласие, Държавата Уж поема пълна гаранция, колко поема е друга работа.

Важното е пасуша...За да се успокоят колегите, че с пасуш в ръка ще го хвани Ковида, ако му е писано....

Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, Skubi said:

Кофтито е, че тук почнаха да говорят за 4-та вълна...Починалите и заразените още нарастват....Днес близо 250 души са заминали....Проблемът е, че с вече едногодишен опит властите освен маска, мий ръце, заключи се в къщи нищо друго не правят. Само тези безполезни глупости мантросват денонощно. Тук практически е извънредно положение и въпреки това нарастват цифрите....Вместо да засилват общият имунитет на хората, те с тази паника само още повече развалят с постоянният стрес здравословието на харата.....Би трябвало без пари да раздават витамините засилващи имунната система, /спомняте се едно време в детските ясли се облъчваха децата с кварцови лампи/, евтини /3% водороден пероксид 10-20 в 3-5 цл вода за жибуркане/ веществата дезинфециращи гърлото и ностната кухина /може и ракийка или лимонена киселина/но най-важнто да спрът плашенето на хората с тези негативни новини....СМСМ

 

Противопоказната масова ваксинация, която не е ваксинация , а е Експеримент влошават нещата заедно с локдауните. Удължава се вирусния цикъл и то не на този конкретен Сарс , а и на другите корона, както и други вируси. Възможно е да се селектират по опасни мутации. Повечето хора вече имат антикоронавирус имунитет и след ваксинация, особенно с потенциалните дългосрочни поражения от РНК ваксини , ще дойдат късни проблеми.Онези с бурните реакции ги видяхме.

Мой колега следи Великобритания, той е тамошен <денди>, онези пакоиндийски <колеги> са решили над 30 процента от онкоболните да ги ,наблюдават> по телефона и са отложили лечения и операции за неопределено време, но със сигурност не по рано от есента. Знаете ли какво значи това, Заговор за бийство!

  • Харесва ми! 2
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Айде пак конспирации, мистериозните дългосрочни поражения от РНК ваксините са си чиста хомеопатия и плоскоземство, непочиващи на никакви факти и наука. Ваксини на основата на иРНК се прилагат успешно още от 2011 г., ако имаше някакъв проблем с технологията учените отдавна щяха да са го забелязали.

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка ще се достигне до ваксиниране на деца от 1г. до 18г с матрични РНК ваксини. Натам са напъните.
Говорено е доста како и как дава риск, няма да повтарям нещам който се интересува има една световна група от лекари и учени, вече над 60 хил. човека да ги издири в нета имат си <страница> и контакт, да зададе въпрос.
Аз съм лекар и аз преценям, нося отговорност и макар и далеч от такова лекуване, който и да ме е попитал съм давал съвет с цялото си съзнание и отговорност, не препоръчвам ваксинация с каквото и да е, напълно безмислено е в момента и дава само рискове, полза никаква.  Умните хора, на които им е нужна формална ваксинация вече го направиха, само на хартия разбира се.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Формалните" ваксинации обаче ни отдалечават от края на пандемията и ще струват човешки животи, ако се прилагат масово.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Четвъртък боцнаха жената с полимерът Pfizer/BioNTech а мен днес със Szputnyik V от яйца..... едни казват 3 дена, други 3 седмеци пак други 3 месецане забранено да се пие.....Почвам да имам съмнението, че тези ваксини не толкова против вирусът ами против алкохолизмът ги бият....Дявол да ги вземе.

 

 

 

 

Редактирано от Skubi
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 33 минути, Skubi said:

Четвъртък боцнаха жената с полимерът Pfizer/BioNTech а мен днес със Szputnyik V от яйца..... едни казват 3 дена, други 3 седмеци пак други 3 месецане забранено да се пие.....Почвам да имам съмнението, че тези ваксини не толкова против вирусът ами против алкохолизмът ги бият....Дявол да ги вземе.

Аз пък онзи ден се боцнах с ваксината за простосмъртни на Оксфорд/АстраСенека. И като типичен източноевропеец, вместо да питам сестрата кога ще се оправя, питах кога ще мога пак да пия. И тя като типична източноевропейска сестра в разрез с общоприетото, каза че само до края на деня не трябва да се употребява алкохол (беше 11:20 часа), после вече можело :)

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

@Warlord и @Skubi - как бяхме на следващия ден от ваксината?

А иначе и аз изчаках 24 часа преди да си отворя едно питие ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами лека температура, 37 може би и боцнатото рамо беше изтръпнало/схванато. Само това и на следващия ден вече нищо, не съм пил никакви хапчета.
Но впоследствие излезе, че всъщност май съм изкарал ковида преди ок. 3 седмици без да съм разбрал, че е това. Което ако вярно е било така може би обяснява защо сега имунната система, която вече разпознава вирусното днк, не откача при вкарване на вируса с ваксина.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мислех че е настинка първоначално или някакъв обикновен грип, макар че беше придружено и от малко странен главобол, но понеже го изкарах твърде бързо и нямах загуба на обоняние/вкус или суха кашлица, реших че не е ковид. Майка ми наскоро обаче получи положителен ПСР и каза, че и тя и баща ми са го карали това същото, няколко дни след мене (само че и със суха кашлица). Естествено не мога да съм сигурен защото не съм си правил антигенен тест, но всичките налични улики натам сочат.

Редактирано от Warlord
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Днес ме боцнаха с отоманската ваксина. Втората доза след две свдмици. Нямам за сега никакви проблеми. Не са ми казали да не пия и мушнах машко бърбън.

Армията движеше нещата, бяха временно заели някакъв мол.

Армейската организация беше такава, че ми хвръкна шапката. На мен часа ми беше от 12.30, като отидох таблото показваше, че от сутринта са ваксинирали 5000 човека.

Разбира се причината беше и в тълпата, не само в организацията От поне хиляда души от моята партида, един звук не чух. Следват се табели, четат се указанията, всички в крачка и спазват дистанцията, скоротечни резговори с войниците и персонала. Чак се почуствах сюреалистично. Никой не говори по телефона, не прави излишни движения. 

Редактирано от Amazonski
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За сега нищо от Спутникът. Освен чуствителното рамо и слязлата сатурация на 94%. Но после се качи на 96%. Под 90% трябва да се ориентираш към поликлиниката....Много млади така си отиват....Няма температура, няма кашлица, задъхване....Изведнъж припада и.....Вчера ми се обадиха от БГ за помощ–тоз пусти унгарски– само тел номер на някаква болница и трите имена и дата на раждане.....След 2-3 часа и поне 7-8 телефонни номера, в друга болница на ковид отдел, дежурният лекър каза, че е починал. За 3 дена. На 23 години. Свалят го от автобуса защото припаднал. В болницата още комуникирал, но после....Нищо не може да се прави докато болницата не прати официално документите към БГ власти а те към семейството....Аз трябва да мълча....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Щом е дал положителен ПСР, значи е хванал вируса преди ваксинацията, най-вероятно около 2 седмици преди това (колкото е инкубационния период на вируса). И отделно трябва да минат мисля към 20 дни след първата доза за да почне да дава някакъв реален ефект (антитела). Т.е. Коритаров е починал от вируса, а не от ваксината, разсъждавайки от написаното де, може да има и подробности, които не знам.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...