Отиди на
Форум "Наука"

"Пфайзер" вдигна приходите си от ваксината с 24,1 милиарда долара за тримесечието


laplandetza

Recommended Posts

  • Потребител

В петък при засичане електромерът, ме уведомиха, че им се струва завишена консумация. Смениха ми го лятото. А съм на парно.

Явно не съм само аз, щом блокират моста заради токът.

А ТЕЦ Варна не спира да работи, дори днес.

Явно някой е имал информация какво ще се случва след година, за да купи ТЕЦ.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 55 минути, miroki said:

В петък при засичане електромерът, ме уведомиха, че им се струва завишена консумация. Смениха ми го лятото. А съм на парно.

Явно не съм само аз, щом блокират моста заради токът.

А ТЕЦ Варна не спира да работи, дори днес.

Явно някой е имал информация какво ще се случва след година, за да купи ТЕЦ.

 

Не вярвам година преди да започне кризата с корона някой да го е предвидил. Възможно е общата ситуация свързана с доминация на природен газ над други енергоносители, да е подтикнала към закупиване на ТЕЦ-а. ТЕЦ Варна или изцяло, или предимно разчита на суровината която закупува извън България - висококалорични антрацитни въглища и природен газ. И тука възниква въпросът на какви цени закупува централата тези суровини. Дали ги закупува на цените на първичния пазар, на вторичния пазар,  или пак може да има и някакви трети варианти ( възможно ли е природен газ да идва от Турция? )

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Orbit said:

Не вярвам година преди да започне кризата с корона някой да го е предвидил. 

По-скоро, информация за планираното.

...

Дърветата, които растат в България, с колко им поскъпна дървесината за 6 месеца от растежът си? А българските въглища защо си удвоиха цената, без намеса на външни сили.

Българските водопади и язовирни стени, кое и им увеличи разходът или на АЕЦ Козлодуй, та трябва да се променя тяхната цена.

Вярно е, че като има проблем с някое гориво, алтернативните стават по-търсени и им се вдига леко цената, за това има и регулатор, за да си остане леко.

Тук става въпрос за престъпление срещу нас.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, miroki said:

По-скоро, информация за планираното.

...

Дърветата, които растат в България, с колко им поскъпна дървесината за 6 месеца от растежът си? А българските въглища защо си удвоиха цената, без намеса на външни сили.

Българските водопади и язовирни стени, кое и им увеличи разходът или на АЕЦ Козлодуй, та трябва да се променя тяхната цена.

Вярно е, че като има проблем с някое гориво, алтернативните стават по-търсени и им се вдига леко цената, за това има и регулатор, за да си остане леко.

Тук става въпрос за престъпление срещу нас.

Споделям гневът ви в създалата се ситуация. Но нека да подхождаме с факти към ситуацията , а не с емоциите. Иначе няма какда разберем какво се случва на практика.

 Всяко едно трърдение във вашия пост трябва да се проверява фактически. Аз няма да се занимавам с това. Но миналата седмица проверявах цените на добиваните въглища в България. Няма никаква промяна на цената на добиваните въглища в България , поне не е и до последния отчет - 30/09/2021 : https://bgenh.com/page/22/Финансови-отчети.html  ( "мини марица изток" ЕАД ) При което до колкото разбрах цената на въглища които се продават на ТЕЦ- ове е около 18-20 лв за тон въглища.  Ако правилно съм разчел отчетите, това значи че вашето твърдение за увеличение на цените на въглища добивани в българия не е състоятелно , и не разбирам от къде е тази информация. Същото важи за всички останали твърдения. Не ме разбирайте погрешно, искам само да кажа че проблемът може да бъде решен само ако ние го виждаме този проблем .

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Изобщо не подхождам с емоция. А изложих само факти. 

Т.е. не виждате, че токът се увеличи многократно, а Ви е нужна допълнителна информация доказваща, че падащата вода от водопади и язовирни стени си е увеличила принадената стойност? Имате ли такава информация?  Както и че АЕЦ Козлодуй си е увеличил няколко пъти по 30% разходите? За това имате ли информация?

Пелетите бях пропуснах, са с двойна цена. Информацията ми е от пазара на същите.

Имам познати, които с новите си котли на пелети инвестираха хиляди левове, изкараха само миналата зима. А тази инвестираха наново в 3 нови климатика, поради удвояването на цената на пелетите. Които са Българско производство.

А цената на чувал 25 кг с въглища вече е 16 лева. 

При стъпване на новото правителство официално обявиха от трибуната на парламента, че в новият състав има около 200 депутата обвързани с енергоизточниците.

Увеличи се цената на природният газ. От там тръгна лавината безконтролно, поради неработещ Кевър. 

Изводите си ги направете.

https://www.alo.bg/7790293#highlight=донбаски+въглища

Ако имаше регулатор, нямаше да се случи.

 

Бях качил стара статия.

Редактирано от miroki
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, miroki said:

Изобщо не подхождам с емоция. А изложих само факти. 

Т.е. не виждате, че токът се увеличи многократно, а Ви е нужна допълнителна информация доказваща, че падащата вода от водопади и язовирни стени си е увеличила принадената стойност? Имате ли такава информация?  Както и че АЕЦ Козлодуй си е увеличил няколко пъти по 30% разходите? За това имате ли информация?

Пелетите бях пропуснах, са с двойна цена. Информацията ми е от пазара на същите.

Имам познати, които с новите си котли на пелети инвестираха хиляди левове, изкараха само миналата зима. А тази инвестираха наново в 3 нови климатика, поради удвояването на цената на пелетите. Които са Българско производство.

А цената на чувал 25 кг с въглища вече е 16 лева. 

При стъпване на новото правителство официално обявиха от трибуната на парламента, че в новият състав има около 200 депутата обвързани с енергоизточниците.

Увеличи се цената на природният газ. От там тръгна лавината безконтролно, поради неработещ Кевър. 

Изводите си ги направете.

Прочетете тази статия в която пише, че цената на въглища и дърва в Топливо ще пада с 20% заради занижено търсене.

А то е причинено от поскъпването за което говоря.

https://www.google.bg/amp/s/m.investor.bg/bylgariia/5/a/toplivo-cenite-na-vyglishtata-i-dyrvata-za-ogrev-padat-s-nad-20--88392/amp/

Ако имаше регулатор, нямаше да се случи.

 

 

Аз се опитвам да работя само с факти, а не с информация от приятели и познати. 

Цената и добива на въглища падат от 30 години на сам .  Тезата ви беше че по скъпият ток е поради по скъпите въглища добивани в България . Аз само ви дадох факти че цената на въглища които купуват ТЕЦ-ве не е променена до 30/09/2021 . 

 Това за регулатора сте прави, него го има, но дали работи в интерес на обществото ?

 Виждам че трудно се разбираме . Успех.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Orbit said:

Аз се опитвам да работя само с факти, а не с информация от приятели и познати. 

Аз също. Информацията е моя. Аз съм човекът който ходи с буса да купува пелети на колегата си и да му помага с товаренето. А после да съдейства за климатиците. Описвам предимно лично преминали пред мен събития.

Преди 5 минути, Orbit said:

 Тезата ви беше че по скъпият ток е поради по скъпите въглища добивани в България.

Никога не съм имал такава теза.

А, че всички горива се увеличиха неконтролируемо на база увеличението на природният газ. Въпреки, че нямат увеличена производствена цена.

Преди 5 минути, Orbit said:

Аз само ви дадох факти че цената на въглища които купуват ТЕЦ-ве не е променена до 30/09/2021 . 

Увеличението е след тази дата. Последното на токът след стартът на новото правителство. Но моята информация е за чувал, тъй-като за бита се купуват на чувал 25 кг.

Преди 5 минути, Orbit said:

 Виждам че трудно се разбираме . Успех.

И аз така виждам. Успех и на Вас.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

По медиите днес започнаха да излизат и други доказателства за  писаното от мен свързано с енергетиката.

Относно ваксините, освен за кръводарители, на ваксинирани е забранено да правят и инвитро.

Задължени сте да попълните декларация, че не сте ваксиниран, преди процедура.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...