Отиди на
Форум "Наука"

Евро ромите ;)


Recommended Posts

  • Потребител

Ахъм ахъм ,не знам за другите градове , защото от новата година не съм ги посещавал ,но във София определено се забелязва вече , че мургавите ни съграждани зачезват . Вече явно са се запътили към "Еуропа" . И много ясно от тук крадът по 200 лв месечно , а от там ще "взимат" по 2000 евро месечно. И сега ми е много интересно как европейците дето досега бяха възмутени от отношението ни към бедните роми , които воабще не са виновни че крадат и грабят , а виновна е държавата че не им осигурява правилния път ! А сега да видим как ще се справят у Еуропа с ромите , щом толкова ние сме виновни за ромите . Я да видим как те ще се справят . Имам чувството ,че ще си паснат така както "на циганина ляво круше"

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ахъм ахъм ,не знам за другите градове , защото от новата година не съм ги посещавал ,но във София определено се забелязва вече , че мургавите ни съграждани зачезват . Вече явно са се запътили към "Еуропа" . И много ясно от тук крадът по 200 лв месечно , а от там ще "взимат" по 2000 евро месечно. И сега ми е много интересно как европейците дето досега бяха възмутени от отношението ни към бедните роми , които воабще не са виновни че крадат и грабят , а виновна е държавата че не им осигурява правилния път ! А сега да видим как ще се справят у Еуропа с ромите , щом толкова ние сме виновни за ромите . Я да видим как те ще се справят . Имам чувството ,че ще си паснат така както "на циганина ляво круше"

Кво друго ни остава освен просълзени и с дълбока мъка в сърцата излезем и им помахаме с носни кърпички и изрервем в един глас"ДА СА ВИ ЧЕСТИТИ И СЪС ЗДРАВЕ ДА СИ ГИ ОТГЛЕЖДАТЕ ЕВРОПЕЙЦИ :whistling: :whistling: :whistling: :whistling: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А може пък и да размислят - никоя държава в Европа няма да ги търпи колкото нашата. Макар и да дават големи социални помощи все пак си има изисквания, а и изпълнителната и законодателната власт си вършат работата, пак за разлика от тук, което значи, че с грабежите, изнасилванията и убийствата там няма да я бъде.

Е дано не им се намери толкова мозък, че да се замислят за такива работи и да се праждосват към Европата, там колко пакистанци, турци и араби търпят, че и още прииждат, няма да е зле и ние да им пратим малко измет :smokeing:

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Потребител

неделя, 19 август 2007

ДЕКЛАРАЦИЯ

Вече 17 години Българското население в Родината си – България, бива подлагано на системен тормоз и безконтролни изстъпления от страна на циганското малцинство, пред безучастния поглед на държавата. Цигани бият, грабят, изнасилват и убиват без адекватен отговор от страна на властите.

Не хиляди, а вече милиони са потърпевшите от тази лавинообразно нарастваща циганска престъпност. Само от началото на т.н. „Десетилетие на ромското включване" сме свидетели на множество престъпни актове, от страна на този етнос, отличаващи се с особена дързост и садизъм:

18 април 2004 – бивш военен е пребит с камъни и метални пръти

23 май 2005 – на абитуриентско тържество в кв. „Захарна фабрика" е убит проф. Калоянов

31 май 2005 – цигани пребиват екип на Бърза помощ в гр. Кюстендил

28 юли 2005 – 120 цигани нападат кравеферма край Козлодуй

31 юли 2005 – въоръжени цигани вилнеят в плевенският кв. „Сторгозия"

1 август 2005 – 73 годишен мъж в гр. Елин Пелин е убит с колове и лопати

8 септември 2005 – двама полицаи са тежко ранени в циганският кв. „Кошарник" в Монтана

12 юли 2006 – масов бой между цигани и Българи в гр. Павликени

3 август 2006 – цигани създават безредици в гр. Димитровград

19 август 2006 – полицаи е тежко ранен при изпълнение на служебните му задължения в гр. Казанлък

21 август 2006 – служители на МВР са нападнати и пребити в кв. „Хр. Ботев" в София

1 ноември 2006 – горски стражар е с черепно-мозъчни травми след нападение на цигани бракониери

19 ноември 2006 – полицай е ранен в гр. Сливен

13 януари 2007 – цигани изнасилват 16-годишно момиче в с. Бяла

27 март 2007 – циганин изнасилва 11-годишно момиче в Ломско.

Всички тези случаи са ежедневие и са само една част от многобройните престъпления, извършени от циганите в годините на т.н. "демократичен" преход. Липсата на справедливи наказания създават у това малцинство чувство за безнаказаност и след всяко беззаконие му дават куража за нови престъпления.

Ние считаме, че наравно с преките извършители на тези престъпления отговорност носят и всички правителства от '89-та година насам, всички народни представители и ръководствата на МВР, които с бездействието си поощряват престъпността. Не на последно място е и вредната антибългарска дейност на многобройните правозащитните организации. Адекватно поведение в тази действителност винаги са имали само журналистите, които многократно са изнасяли истината за циганския терор в неподправен вид, за което многократно са били порицавани.

При така създалото се положение, ако в България не се вземат необходимите мерки за овладяване на този нарастващ хаос във всички случаи ще се стигне до ексцесии подобни на тези във Франция или още по-лошо, на въоръжени конфликти като тези в Босна и Косово. Ето защо когато Българските граждани са оставени на произвола на съдбата и милостта на своите мъчители, ние считаме за крайно необходимо гражданското общество да се организира в доброволни отряди в защита на своите интереси и физическото си оцеляване.

Днес, 19 Август ние от родолюбивата непартийна организация Български Национален Съюз (БНС) решихме да поставим основите на Българската НАЦИОНАЛНА ГВАРДИЯ. Желанието ни е да създадем съвременна европейска институция, която да бъде в помощ на държавните органи, на Гражданска отбрана и на органите на МВР за потушаването на масови безредици и в услуга на хората при природни бедствия.

Затова се обръщаме към всички Български граждани, към всички държавни институции, към всички правителствени и неправителствени организации за съдействие и помощ в изграждането на Българската НАЦИОНАЛНА ГВАРДИЯ.

Считано от 20 август 2007г., започва кампания по набирането на доброволци на територията на цялата страна.

Централен Щаб на Български Национален Съюз

http://www.bgns.net/site/content/view/612/1/

П.П. Това не е политическо изявление, БНС е непартийна патриотична организация!

БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не е възможно да се изброят и изчислят циганските изстъпления от последните 17 години. Но и БНС няма да реши така въпроса.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

българските цигани са български проблем, не мисля, че ще търпят е европа цигани, които крадат, бият и т.н. просто ще ни ги връщат

аз лично не съм забелязал ромите да намаляват в градовете, тъкмо обратното имам чувството, че се множат главоломно

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
българските цигани са български проблем, не мисля, че ще търпят е европа цигани, които крадат, бият и т.н. просто ще ни ги връщат

аз лично не съм забелязал ромите да намаляват в градовете, тъкмо обратното имам чувството, че се множат главоломно

Множат се, защото свикнака да живеят от системата на подаяния, подхранвана от политическата клика с цел "вечния" гласоподавател - гладен и некомпетентен. Така се създаде един "етнопролетариат". За сведение терминът пролетарий е от римски произход и означава "детепроизводител". Това са били онези римляни, които бидейки свободни, са били поставени извън възможността да старат "клиенти" на аристокрацията, живеели от кражби и изнудване.

Да живее "новият римлянин" - или РОМ, ако ви е по-благозвучно. Друг е въпросът дали няма да се появи един истински Сула и да реши проблема.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не може така да се гледа едностранчиво на нещата. Проблеми с циганите има, но не трябва всички да се поставят под един знаменател. Лично аз съм видяла от тях както добро, така и зло. Говоря за обикновена човечност, проявена от цигани към мен, когато съм се нуждаела от помощ, за разлика от някои българи, които предпочитат да стоят безучастни.

Както и не може да се прави статистика на престъпленията, извършени само от една етническа група. Това си е манипулация. Защо не ги съпоставите с престъпленията на други хора, опасявам се, че тогава те няма да са толкова мащабни на фона на всичко останало.

А ще ме прощава ИванИванов IYI, моите уважения, но тази гвардия е една голяма глупост. Първо тя ескалира допълнително напрежение. После не виждам причина да се създава военна организация, която да има правата на полиция, при положение, че в България има такава и за обучението на нейните служители се изисква време. Не може просто да хванете някой от улицата, само защото има желание и да го назначите да въдворява ред. Аз никога не бих се доверила на подобна организация за моята защита, по скоро бих се страхувала от нея. Такава ли е целта? И отново се извинявам, но този вид на малки хитлеристчета е направо противен (Като жена е нормално да имам отношение и към външния вид).

И не ме разбирайте погрешно, аз обичам България! Но не съм съгласна с крайните националистически изказвания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Не може така да се гледа едностранчиво на нещата. Проблеми с циганите има, но не трябва всички да се поставят под един знаменател. Лично аз съм видяла от тях както добро, така и зло. Говоря за обикновена човечност, проявена от цигани към мен, когато съм се нуждаела от помощ, за разлика от някои българи, които предпочитат да стоят безучастни.

Както и не може да се прави статистика на престъпленията, извършени само от една етническа група. Това си е манипулация. Защо не ги съпоставите с престъпленията на други хора, опасявам се, че тогава те няма да са толкова мащабни на фона на всичко останало.

А ще ме прощава ИванИванов IYI, моите уважения, но тази гвардия е една голяма глупост. Първо тя ескалира допълнително напрежение. После не виждам причина да се създава военна организация, която да има правата на полиция, при положение, че в България има такава и за обучението на нейните служители се изисква време. Не може просто да хванете някой от улицата, само защото има желание и да го назначите да въдворява ред. Аз никога не бих се доверила на подобна организация за моята защита, по скоро бих се страхувала от нея. Такава ли е целта? И отново се извинявам, но този вид на малки хитлеристчета е направо противен (Като жена е нормално да имам отношение и към външния вид).

И не ме разбирайте погрешно, аз обичам България! Но не съм съгласна с крайните националистически изказвания.

Като мъж съм длъжен да ти отговоря:

- аз не искам моята жена и деца да се прибират със страх да не бъдат ограбени, бити изнасилени.

- аз искам само ред, дисциплина и законност.

- аз не виждам държава/тя не изпълнява своите функции/.

- аз искам сама създаването на невоенни формирования, които ще защитават от подобни безредици.

- аз не вижда защо някои изпитват страх от тях.

- аз виждам в униформите само необходим респект.

- аз подозирам всички, които не са съгласни с горните точки в егоизъм и по-зле в служене на не български интереси.

Иван Иванов - Движение Гвардия - Сливен

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може да мислиш за мен, каквото пожелаеш, това е твое право. Във всеки случай в настоящия момент работя точно в интерес на българските национални интереси, но не обикалям улиците насам-натам, създавайки излишно напрежение.

Ако аз ти нямам доверие и не желая подобна гвардия да пази за реда в моето населено място, то тогава кое ти дава право да налагаш твоите идеи и да се грижиш за моята и на близките ми безопасност?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Може да мислиш за мен, каквото пожелаеш, това е твое право. Във всеки случай в настоящия момент работя точно в интерес на българските национални интереси, но не обикалям улиците насам-натам, създавайки излишно напрежение.

Ако аз ти нямам доверие и не желая подобна гвардия да пази за реда в моето населено място, то тогава кое ти дава право да налагаш твоите идеи и да се грижиш за моята и на близките ми безопасност?

Националната Гвардия е наш проект, той търпи развитие и ще бъде изграден по ясни критерии, които ще оповестим. Те ще бъдат ЗАКОНОСЪОБРАЗНИ!

БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

лично аз също не мисля, че някаква гвардия ще реши проблема, защото проблем явно има, но за него само се говори. Очакваната интеграция не се случва, а къде е причината не се знае. Видно е, че конфликтите се задълбочават, а тази гвардия според мен ще направи положението още по-лошо

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Знам само, че за момента сондираме мнения, събираме желаещи - и повярвайте ми не са малко.

Тази формация ще бъде далеч от политическата ни организация и няма да обслужва нейните интереси. Събрали сме достатъчно информация за подобни структури в САЩ и Унгария.

Мисля, че ще се получи. Събираме екип от психолози и инструктури. Желанието ни беше да се сработим и с МВР, но за съжаление Р.П. не прояви пълно разбиране. Прокуратурата, благодарение на Кънчен и Шалом също се сезира - ясно е че безродниците се обединяват за да потъпчат и малкото останало от националното ни достойнство. Ние не сме нито против циганите, нито против евреите - ние сме против грабителите и мародерите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

По повод на гвардията - да се научат първо да маршируват, а и да поотслабнат малко, че почти всички, дето ги даваха по телевизията бяха топки; а "маршируването" по-добре да не го опитват повече - направо на глас се смях, докато ги даваха как се излагат.

А иначе и аз се надявах циганите да се поизнесат малко, но не виждам признаци; а и за какво им е - тук си им е добре.

sisinda, за мен понятието "циганин" е повече социално, а не етническо - това са тези хора, които са превърнали размножаването в своя професия. Няма човек от цигански произход, който да иска да се интегрира и да не се е интегрирал. Тези, които не се интегрират, просто не го искат - на тях им харесва паразитния начин на живот. Проблемът, разбира се, не е в тях, а в българската държава, която вместо просто да нахрани гладните и да подслони бездомните, е превърнала социалното подпомагане в цяла индустрия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напълно съгласна съм, че процесът трябва да е двустранен. А ги наричам "цигани", защото те самите така се наричат като цяло. Иначе се делят на куп племена с различни названия, и доколкото ми е известно названието "роми" се е използвало от една определена група (докато на някой "велик" ум не му е хрумнало, че така звучи по цивилизовано).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не искам да влизам в спор - аз съм пристрастен, защото съм един от близките съратници на Расате. Що се отнася до момчетата, действително ще положим усилия относно физическата и организационната им подготовка. Униформата също ще бъде друга. /за да не води към разни асоциации/

Искам да ви кажа, че само опитът води към реално познание. Т.е. - длъжни сме да опитаме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лично аз уважавам иделите ти, макар че не приемам формата, която приемат и искрено се надявам да не се стигне до злощастни последици. Мислех по въпроса, но не ми хрумва как едни такива отряди биха спомогнали за сигурността. По-скоро биха били полезни в други области, като например с работна ръка при пострадали селища от наводнения, независимо от етническото им население (виж това донякъде може да ме убеди, че искате да работите в интерес на цялото общество); да се помогне при гасенето на пожари, охрана на защитени природни местности и други подобни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Лично аз уважавам иделите ти, макар че не приемам формата, която приемат и искрено се надявам да не се стигне до злощастни последици. Мислех по въпроса, но не ми хрумва как едни такива отряди биха спомогнали за сигурността. По-скоро биха били полезни в други области, като например с работна ръка при пострадали селища от наводнения, независимо от етническото им население (виж това донякъде може да ме убеди, че искате да работите в интерес на цялото общество); да се помогне при гасенето на пожари, охрана на защитени природни местности и други подобни.

Това е част от идеята. Свидетели сме как никой не се погрижи за хората от Цар Калоян. Само остатъкът от Българската армия са намеси да поразчисти улиците - но за хората - подаяния от 1000 лв. - това е повече от подигравка. Къде е гражданска защита, къде са органите, които трябва да преодоляват кризи?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...