Отиди на
Форум "Наука"

Как може да свърши войната


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 5 часа, Димитър Йорданов said:

Имам въпрос. Според вас ...

Много е трудно да се прогнозира какво ще стане.

Да кажем, че украинците изтласкат руските войски от всички окупирани територии, включително от
Крим. Руснаците ще се признаят ли за победени? Ще седнат ли да преговарят - или ще започнат
подготовка за ново настъпление?

Ако украинците завземат обратно Крим, това изглежда като добра разменна монета за спиране
на войната ... но само ако руснаците са готови да я спрат.

Като цяло, в сегашната обстановка всичко зависи от руснаците. Аз лично не виждам как Путин ще
я спре. Надеждата е по някое време Путин да бъде свален от власт и на негово място да дойде
някой, който е готов да спре войната.

Не ми се мисли за обратния вариант, в който руснаците твърдо се вкопават в анексираните територии.
Дано не се стигне до там.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 136
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 5 часа, Absurde said:

Не виждам никакъв шанс Русия да пусне 4те нови региона, особенно Донбас.

Да, но ако украинците все пак успеят да изтласкат руските войски?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, gmladenov said:

Да, но ако украинците все пак успеят да изтласкат руските войски?

Ами тогава Путин ще започне подготовка за ново настъпление, но няма да е в състояние да го реализира ефективно. Аз лично очаквам Украйна да си върне всичко до есента на 2024 и тогава става доста интригуващо на президентските избори в Русия. Путин ще е в кампания като победен, но непризнаващ се за такъв.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мисля че Крим няма да успеят да си го върнат, провлакът, който го свързва с континента е съвсем тесен и ще е лесно за руснаците да го преградят и минират целия, както и да разрушат мостовете. Освен това там е може би единствената област, където имат на своя страна населението. Но украинците има мегдан да се върнат до границите от 23.02.22.

Редактирано от Warlord
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тоест,руснаците в Крим ще се самозазидат! Как ще осъществяват връзка със света и Русия,когато украинците ги блокират по море и разрушат Кримския мост? Руският флот вече панически избяга от Крим. А САЩ и Англия са дали гаранция за териториалната цялост на Украйна и няма да се съгласят Крим да остане руски. Тази беше и една от основните причини те да подкрепят Украйна във война и срещу Русия...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Warlord said:

Мисля че Крим няма да успеят да си го върнат, провлакът, който го свързва с континента е съвсем тесен и ще е лесно за руснаците да го преградят и минират целия, както и да разрушат мостовете. Освен това там е може би единствената област, където имат на своя страна населението. Но украинците има мегдан да се върнат до границите от 23.02.22.

Докато дойде това време за атака, Украйна ще може да го атакува и по въздух. А колкото до провлака, какво като го минират, в днешно време има най-различни видове миночистачи. А и какво ще постигнат руснаците там блокирани без вода, без доставки?! Да, населението в мнозинството си там е на руска страна, така че просто в момента, в който Украйна си го върне, ще има масова емиграция и някои райони на Русия ще си увеличат гъстотата на населението.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Провлакът може лесно да бъде държан и под постоянен масиран обстрел, така че никак няма да е лесно да се мине от там, дори и да се дадат огромни жертви. Ако им дадат много самолети дотогава - хубаво, но недостатъчно, една територия няма как да бъде овладяна само от въздуха, ще трябва да влезнат и сухопътни сили за да стане тоя номер. И дори и да успеят да нанесат непоправими щети по Керченския мост, руснаците ще могат по вода и по въздух да снабдяват Крим, вярно ще им излиза ужасно скъпо, ама какво му пука на диктатора - докато има ресурс ще го троши.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, skorpion1980 said:

Не, пресичането в зародиш означава, че украинската армия ще изгони напълно руската от 4те области и от Крим, с което всякакви условия за териториално орязване на Украйна отпадат.

С кои сили? 10та мобилизация на студентите и гимназистите?

arnold schwarzenegger no chance GIF

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

 

54996259.jpg

https://www.goodreads.com/book/show/54996259

 

"Планы Путина

 

До свержения президента Януковича мало кто в Украине предполагал, что Россия может начать военное вторжение. Похоже, эту опасность не предвидели ни украинские военные, ни общество. Ситуация изменилась после российской оккупации и аннексии Крыма. Теперь российское вторжение на материковую Украину выглядело вполне реальными. Екатерина Горчинская, главный редактор издания Kyiv Post, опубликовала документ «О кризисе в Украине». По ее словам, это был полученный из надежного источника план оккупации Украины, разработанный в Совете безопасности России. Он предусматривал включение в состав России Крыма, одиннадцати украинских областей и Киева:

 

«Во-первых, только полное вхождение территорий русских областей Украины, а именно: Крыма, Луганской, Донецкой, Запорожской, Днепропетровской, Черниговской, Сумской, Харьковской, Киевской, Херсонской, Николаевской, Одесской областей в РФ может гарантировать мир, безопасность и процветание их населению, а также надежную защиту интересов России. Во-вторых, обеспечить реализацию этой задачи можно, лишь установив контроль над матерью городов русских, столицей Украины, городом-героем Киевом».

 

Документ был подготовлен задолго до начала беспорядков на востоке Украины и оккупации Россией Крыма, поскольку предусматривал разгон Майдана и роспуск Верховной Рады для установления единоличной власти Януковича. «Период хаоса» Россия планировала использовать в своих политических интересах, намереваясь, в частности, «обеспечить нейтрализацию наиболее видных представителей бандеровской оппозиции», провести «стабилизационные мероприятия» с целью создания благоприятных условий для углубления дальнейшего участия Украины в интеграционных процессах на территории СНГ и отстранения от власти сторонников вступления Украины в ЕС и НАТО.

 

Еще на Бухарестском саммите НАТО в апреле 2008 года, за несколько месяцев до российского вторжения в Грузию, президент Путин откровенно заявил, что Украина — несостоявшееся государство и многие украинские территории, присоединенные к Украине Россией в различные исторические периоды, следует забрать обратно. Тогда все собравшиеся, в том числе американский президент Дж. Буш, приняли высказывание Путина за шутку. Не смеялся только бывший советник президента Путина по экономическим вопросам Андрей Илларионов, разместивший в своем блоге статью «План военных действий против Украины», написанную российским экспертом, много лет работавшим на Министерство обороны России."

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 7 часа, gmladenov said:

Много е трудно да се прогнозира какво ще стане.

Да кажем, че украинците изтласкат руските войски от всички окупирани територии, включително от
Крим. Руснаците ще се признаят ли за победени? Ще седнат ли да преговарят - или ще започнат
подготовка за ново настъпление?

Ако украинците завземат обратно Крим, това изглежда като добра разменна монета за спиране
на войната ... но само ако руснаците са готови да я спрат.

Като цяло, в сегашната обстановка всичко зависи от руснаците. Аз лично не виждам как Путин ще
я спре. Надеждата е по някое време Путин да бъде свален от власт и на негово място да дойде
някой, който е готов да спре войната.

Не ми се мисли за обратния вариант, в който руснаците твърдо се вкопават в анексираните територии.
Дано не се стигне до там.


Те са се вкопчили и вкопали, но толкова си могат

В ЦК (съвета за безопасност) на РФ всички са верни чекисти ( с един-двама с граждаснки произход), военните ги няма..Путин не е военен, нито е ерудит

Лично мнение. Операцията (СВО) е осъдена на неуспех. И не само поради тази причина, а и заради неразбирането на международната подкрепа за Украйна, неразбирането че РФ ще изпадне в изолация, и неразбирането на ролята на морала на украинците, които защитват земята си,  нацията си, и най-вече свободата си..

 

Кога Украйна ще се върне в границите си, няма да прогнозирам- рано или късно

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Warlord said:

Провлакът може лесно да бъде държан и под постоянен масиран обстрел, така че никак няма да е лесно да се мине от там, дори и да се дадат огромни жертви. Ако им дадат много самолети дотогава - хубаво, но недостатъчно, една територия няма как да бъде овладяна само от въздуха, ще трябва да влезнат и сухопътни сили за да стане тоя номер. И дори и да успеят да нанесат непоправими щети по Керченския мост, руснаците ще могат по вода и по въздух да снабдяват Крим, вярно ще им излиза ужасно скъпо, ама какво му пука на диктатора - докато има ресурс ще го троши.

За постоянен обстрел на провлака от руска страна няма да може да се говори от момента, в който на руснаците им бъде спряно снабдяването. А в момента, в който украинците си върнат цялата Херсонска област, условията за взривяване на моста ще са далеч по-благоприятни. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, skorpion1980 said:

Сарказмът не ти се получава.

Сарказъм? Директно ти казвах, че нямат шанс. Нямат Хора, въоражени и силата. В момента боевете са за положението на новата граница.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, Absurde said:

Сарказъм? Директно ти казвах, че нямат шанс. Нямат Хора, въоражени и силата. В момента боевете са за положението на новата граница.

Имат си украинците и хора, и въоръжение. Нови граници ще има, но вътре в самата Русия, Башкирия вече организира протести и партизански отряди с цел отцепване. И това няма да е последният такъв случай.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, skorpion1980 said:

Имат си украинците и хора, и въоръжение. Нови граници ще има, но вътре в самата Русия, Башкирия вече организира протести и партизански отряди с цел отцепване. И това няма да е последният такъв случай.

И за други новини от страната на измислената реалност следете скорпиона...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 1 час, Absurde said:

Сарказъм? Директно ти казвах, че нямат шанс. Нямат Хора, въоражени и силата. В момента боевете са за положението на новата граница.

Не знам твоята информация от къде се черпи, но ето какви хора имат в рашата:

 

Ти не ги мисли имат ли украинците хора - хора те имат, другите нямат хора и оръжие вече нямат ;)

А на Украйна доставките на ново и съвременно оръжие не спират.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Р. Теодосиев said:

Не знам твоята информация от къде се черпи, но ето какви хора имат в рашата:

 

Ти не ги мисли имат ли украинците хора - хора те имат, другите нямат хора и оръжие вече нямат ;)

А на Украйна доставките на ново и съвременно оръжие не спират.

Дори да е истина тая статия, какво доказва точно? Корпуция във високите етажи ли? Като корупцията с ония даренията за "украйнскта мъст"? 

А ти ако искаш не ги мисли украйнците, кво ти пука на тебе ти там рода нямаш, да мрат викаш, само и само да се бият с Русия. ОК. Времето ще покаже, колко са ефективни тия доставки, като доставките на секво вундервафе, тип М777, Химарси, Байрактари и М133 и прочие. Накрая нещата се решават от пехотинците на фронта.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 2 часа, Absurde said:

А ти ако искаш не ги мисли украйнците, кво ти пука на тебе ти там рода нямаш, да мрат викаш, само и само да се бият с Русия.

Аз много ги мисля украинците и роднини и приятели имам там. И не, не да мрът, а да се защитават. Защо вие тая разлика все не може да я направите?!?!

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Absurde said:

И за други новини от страната на измислената реалност следете скорпиона...

Измислена е твоята реалност, защото наистина си повярвал, че Русия трайно ще промени границите, което няма как да стане.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 4 часа, Absurde said:

Накрая нещата се решават от пехотинците на фронта.


Руският мобик (кандидат мобик) е човек без никаква  мотивация да се бие да  в Украйна, за Путин или за каквото и да е, и е ужасен от това което се случва.. Путин брутално наруши неписания "обществен договор" - "вие гражданите не ни се месете в политиката и облагодетелстването, ние няма да ви се месим в личния живот и няма да ви закачаме"  ..Руският мобик (кандидат мобик) е ужасен  от това че ще бъде убит или ранен на чужда земя, и е ужасен от това че е прецакан от властта..

Като отчетем че мераклийте за Вагнер посвършиха, а професионалната армия е почти разбита, такъв край изглежда предрешен.. 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 27 минути, Absurde said:

Явно са избягали от служба... 

Това какво означава?

Как така е явно?

Ако така ги хвърляш тези думи не си за този форум.

Предупреждавам те, че ако продължаваш да пишеш без да мислиш ще ти е за последно!

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 11 часа, nik1 said:


Руският мобик (кандидат мобик) е човек без никаква  мотивация да се бие да  в Украйна, за Путин или за каквото и да е, и е ужасен от това което се случва.. Путин брутално наруши неписания "обществен договор" - "вие гражданите не ни се месете в политиката и облагодетелстването, ние няма да ви се месим в личния живот и няма да ви закачаме"  ..Руският мобик (кандидат мобик) е ужасен  от това че ще бъде убит или ранен на чужда земя, и е ужасен от това че е прецакан от властта..

Като отчетем че мераклийте за Вагнер посвършиха, а професионалната армия е почти разбита, такъв край изглежда предрешен.. 

 

ПС

Виждах го в продължение на 10 дни. Почивах в хотел, в които гостуваха избягали мобилизацията руски момчета и семейства.. Чувах какво си говорят, и какво говорят с роднините си в РФ.

Митът за непобедимата и корава руска армия, направи лоша шега на чекисткия глупак и съветчик Путин. Той стана жертва на собствената си пропаганда. 

Апропо

По време на ВСВ руският войник има стимули да воюва (ако откаже, става много много кофти), но най-вече има мотив да победи, и желание за мъст.. Последното сега важи за украинците.. 

Та, стигне ли до там пехотите да решават, няма какво да го мислим. Сега руската армия има решаващо превъзходство в тежко въоръжение. 

 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, nik1 said:

Руският мобик (кандидат мобик) е човек без никаква  мотивация да се бие да  в Украйна

Но подкрепя войната на Путин срещу Украйна,стига да не воюва той на фронта.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, deaf said:

Но подкрепя войната на Путин срещу Украйна,стига да не воюва той на фронта.

 

Във всеки авторитатен режим с репресии резултатите от социологическите проучвания са подвъпросни и несигурни. По-голямата част от хората отговарят, така както се очаква от тях, под страх да не бъдат санкционирани или да си нямат проблеми. Или отговарят така, че да не се разделят от мнозинството. 

В конктетния случаи оценката преди мобилиьацията беше, че има едни 25 процента, които подкрепят войната(СВО) . Със забележката, че я подкрепят само дистанционно, от креслото пред екрана на телевизора, когато и където войната е далеч от тях и не ги касае лично. 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...