Отиди на
Форум "Наука"

Как може да свърши войната


Recommended Posts

  • Мнения 136
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 3 минути, Р. Теодосиев said:

Добре де, скоро скоро може да не го доживеем ;)

 

Ако китайците създадат филм като "Междузвездни войни" или музика като на Металика,тогава може... Но се съмнявам това да стане...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, deaf said:

😆🤣

Смей се ти, но Китай неизбежно ще надмине САЩ по иконимика в близките години и ще стане
най-голямата икономика в света. Така те естествено ще доминират света.

Друг въпрос е, че след като Китай не е демокрация, китайският модел няма да е привлекателен
за западните страни (в това число и нашата). Така че доминацията няма да е като американската.

Може би светът наистина ще стане многополюсен (ако двамата батковци устискат да не се сбият).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, deaf said:

Ако китайците създадат филм като "Междузвездни войни" или музика като на Металика,тогава може... Но се съмнявам това да стане...

Изпревари ме. 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, gmladenov said:

ако двамата батковци устискат да не се сбият).

САЩ и Китай нямат никакви причини да се сбият,защото Китай не е Япония и не представлява заплаха за Щатите...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, makebulgar said:

атаките към Киев бяха отвличащи вниманието и ресурсите

Отвличане на вниманието с най-елитните руски части. 🤣

Верно си в някаква алтернативна реалност ти и то не само по тази тема.

  • Харесва ми! 9
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, deaf said:

САЩ и Китай нямат никакви причини да се сбият,защото Китай не е Япония и не представлява заплаха за Щатите...

А дано ... но другарят Си изгежда че поема по пътя на диктаторите. От такива нищо добро не може да се очаква.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, deaf said:

Тази птица е национален унгарски символ и няма нищо нередно,че украинците са я свалили.

Не е съвсем редно. Не е национален ами е митичен. Прочети малко повече във викито.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, nik1 said:

Ти май малко се впрягаш от Орбановата пропаганда?.. При условие че руските власти забраниха изучаването на български в окупираното и анексирано Запорожие,  внушенията на орбанистите, че "добрия" Путин ще даде свобода и демокрация  за унгарците в Украйна не стоят много добре..

 

https://www.dnes.bg/obshtestvo/2022/09/22/kremyl-zabrani-izuchavaneto-na-bylgarski-ezik-v-zaporojka-oblast.544507

Тук става дума за украинците, че да не забравяме, че и те не са цвете за мирисане. Но затова питай Капитана. Не случайно ги мрази и затова е за руснаците....Май има доста негативни случаи с тях. 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 25 минути, Skubi said:

Тук става дума за украинците, че да не забравяме, че и те не са цвете за мирисане. Но затова питай Капитана. Не случайно ги мрази и затова е за руснаците....Май има доста негативни случаи с тях. 

И аз не харесвам македонцията дори може да ги смятам за българи, но това нито ми дава правото нито бих си помислил да тръгна да ги нападам и да ги избивам?!?

Хайде да започнем да гледаме обективно на нещата, а не от масата с ракията и салатата. Това не е футболен мач, това е война. Всеки ден умират хора, много хора, жени и деца ги изнасилват и измъчват. Войната не е нещо, което трябва да се случва в Европа. Ние вече трябва да сме го изживели това както културно така и цивилизационно.

Явно не сме, имаме още много цивилизационни грешки да повторим.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Р. Теодосиев said:

И аз не харесвам македонцията дори може да ги смятам за българи, но това нито ми дава правото нито бих си помислил да тръгна да ги нападам и да ги избивам?!?

Хайде да започнем да гледаме обективно на нещата, а не от масата с ракията и салатата. Това не е футболен мач, това е война. Всеки ден умират хора, много хора, жени и деца ги изнасилват и измъчват. Войната не е нещо, което трябва да се случва в Европа. Ние вече трябва да сме го изживели това както културно така и цивилизационно.

Явно не сме, имаме още много цивилизационни грешки да повторим.

Така е. Но тогава каква смисъл има да провокират унгарското малцинство в един етнически почти 100% унгарски град, с бруталното събаряне на един митичен символ, въстановен на билото на една историческа унгарска крепост наново, със съучастието на украинските власти? Каква политическа полза ще имат ако вместо турула сложат хърпуна? По ще са отдайни, лоялни малцинственните унгарци? Или ще променят политиката на Орбан? Как се отразява това на близо 300 000 българи в Украйна?

Те са в беда, на тях им е нужна помощ. Виждат, че Орбан словом е голям юнак руски, но на практика е лакай на ЕС и НАТО, изпълнява почти всичко което му нареди НАТО. Не дей забравя украинската наглост, надменност, превзетост и тнт. които си ги срещал не малко, рядом с руската в цивилният живот....

Знам, ВОЙНА е, за Украина отечественна, за Русия завоевателна, СЛАВА УКРАИНА, но да си имаме 1 НА УМ !!!!

Утре може да стане регионална сила с най модерното оръжие и в кръв обучена професиолнална армия, която извън руската ще е единственната в Централна Европа с огромен боен опит....И ще си търси мястото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Skubi said:

Те са в беда, на тях им е нужна помощ. Виждат, че Орбан словом е голям юнак руски, но на практика е лакай на ЕС и НАТО, изпълнява почти всичко което му нареди НАТО.

Украинците се намират в силно емоционално състояние характерно за тероризираната страна и много силно реагират на иначе не чак толкова съществени неща. Включително и дипломатите. Това наистина не е най-доброто решение за тях, но вероятно точно в момента им е трудно да се сдържат.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Skubi said:

Но тогава каква смисъл има да провокират унгарското малцинство

Какъвто смисъл българите са намирали в това да бутат джамии веднага след Освобождението...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Пандора said:

Украинците се намират в силно емоционално състояние характерно за тероризираната страна и много силно реагират на иначе не чак толкова съществени неща. Включително и дипломатите. Това наистина не е най-доброто решение за тях, но вероятно точно в момента им е трудно да се сдържат.

6347d006ef16b.jpg

Тогава защо правят това? Досега неутралните или /+/ склоните към украинците и бежънците унгарци, с тожи "жест" да ги вкарат в кошарата на Орбан и да увеличат не малкото /40%/ число от  от населението което е  за РУСИЯ и са фенове на Путин? КАКВА ПОЛИТИЧЕСКА ПОЛЗА ИМАТ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, deaf said:

Какъвто смисъл българите са намирали в това да бутат джамии веднага след Освобождението...

Да Не се връщаме в парвобитният строй. 21 век сме с дневни проблеми...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Понеже тук се спомена и Орбан да кажем следното - неговото поведение далеч не е свързано само с доставки на руски газ. Той иска нещо много повече, а именно Унгария да си върне Задкарпатието, съответно Ужгород отново да бъде Унгвар. Да, не е в позиция да го афишира публично, но несъмнено това му е дълбокият замисъл. Не иска първи да признае незаконните руски анексии, но ако други го направят, ще ги последва, предявявайки паралелно претенциите си към Задкарпатието. Тези му сметки обаче ще излязат криви.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, skorpion1980 said:

Понеже тук се спомена и Орбан да кажем следното - неговото поведение далеч не е свързано само с доставки на руски газ. Той иска нещо много повече, а именно Унгария да си върне Задкарпатието, съответно Ужгород отново да бъде Унгвар. Да, не е в позиция да го афишира публично, но несъмнено това му е дълбокият замисъл. Не иска първи да признае незаконните руски анексии, но ако други го направят, ще ги последва, предявявайки паралелно претенциите си към Задкарпатието. Тези му сметки обаче ще излязат криви.

Глупости. Това е фейк нюз. Толкова не е смел. Нито словом, нито с действия не е правил, не прави нищо подобно. Не е толкова прост. 😂

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Skubi said:

6347d006ef16b.jpg

Тогава защо правят това? Досега неутралните или /+/ склоните към украинците и бежънците унгарци, с тожи "жест" да ги вкарат в кошарата на Орбан и да увеличат не малкото /40%/ число от  от населението което е  за РУСИЯ и са фенове на Путин? КАКВА ПОЛИТИЧЕСКА ПОЛЗА ИМАТ?

Съгласна съм, че реакциите им не винаги са обмислени.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Skubi said:

Глупости. Това е фейк нюз. Толкова не е смел. Нито словом, нито с действия не е правил, не прави нищо подобно. Не е толкова прост. 😂

Напротив, иска го, но първо се надява друг да бръкне в огъня. Нима ако има признаване на анексиите няма и той да поиска тази част от Украйна, която унгарците смятат за своя?! Би го направил разбира се. Но украинската армия няма да му даде тази възможност, пресичайки я в зародиш.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, skorpion1980 said:

Напротив, иска го, но първо се надява друг да бръкне в огъня. Нима ако има признаване на анексиите няма и той да поиска тази част от Украйна, която унгарците смятат за своя?! Би го направил разбира се. Но украинската армия няма да му даде тази възможност, пресичайки я в зародиш.

OK.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имам въпрос. Според вас доколко е възможен вариант,  ако украинците овладеят Донбас в някой момент или поне по-голямата част от него това да се ползва като разменена монета в едни преговори с Русия.

А именно Крим да остане руски с гаранции на страните от Г7 или НАТО+Русия,  Украйна да бъде задължена/принудена да даде свободен достъп на вода за полуострова,  а Русия да си запази там базите и всичко останало.  А целия Донбас да се върне в украински ръце. Така един вид Русия "печели"  запазва си важната военноморска база на полуострова,  гарантира се водоснабдяването,  а от друга украинците си връщат контрола над донбас. И съответните репарации от страна на Русия за възстановяване на донбас и другите разрушения из цяла Украйна, а от нея евентуално за щетите на моста между полуострова и континенталната част.  

 

Просто си мисля когато се стигне един ден до преговори дали подобен вариант би бил реален за да има все пак и капка мед в кацата с катран, в която мечока си е забил муцуната и да има някакъв морков и за него за да се сложи някакъв край на войната. 

Редактирано от Димитър Йорданов
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, Димитър Йорданов said:

Имам въпрос. Според вас доколко е възможен вариант,  ако украинците овладеят Донбас в някой момент или поне по-голямата част от него това да се ползва като разменена монета в едни преговори с Русия.

А именно Крим да остане руски с гаранции на страните от Г7 или НАТО+Русия,  Украйна да бъде задължена/принудена да даде свободен достъп на вода за полуострова,  а Русия да си запази там базите и всичко останало.  А целия Донбас да се върне в украински ръце. Така един вид Русия "печели"  запазва си важната военноморска база на полуострова,  гарантира се водоснабдяването,  а от друга украинците си връщат контрола над донбас. И съответните репарации от страна на Русия за възстановяване на донбас и другите разрушения из цяла Украйна, а от нея евентуално за щетите на моста между полуострова и континенталната част.  

 

Просто си мисля когато се стигне един ден до преговори дали подобен вариант би бил реален за да има все пак и капка мед в кацата с катран, в която мечока си е забил муцуната и да има някакъв морков и за него за да се сложи някакъв край на войната. 

Не виждам никакъв шанс Русия да пусне 4те нови региона, особенно Донбас. По-вероятно е догодина да стигне пак до Киев и тогава да влязат от запад НАТО-овски миротворци (разбирай поляците) и Украйна да остане да съществува като 3-4 региона около Киевския... Югославия 2.0 само че раздробена от Русия с бонус санкции от запада...

И после ще почне по-голямата война - Тайван.

 

Преди 4 часа, skorpion1980 said:

...Но украинската армия няма да му даде тази възможност, пресичайки я в зародиш.

В зародиш? Демек украйнската армия ще влезе в Унгария и ще нападне базите на Унгарската армия или ще ги удари с някво далекобойно оръжие в УНГАРИЯ ? Пак да повторим не натовската Украйна, която е във война с Русия, ще нападне НАТО-вска държава превантивно? ОК. 
Morgan Freeman Good Luck GIF

Редактирано от Absurde
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Димитър Йорданов said:

Имам въпрос. Според вас доколко е възможен вариант,  ако украинците овладеят Донбас в някой момент или поне по-голямата част от него това да се ползва като разменена монета в едни преговори с Русия.

А именно Крим да остане руски с гаранции на страните от Г7 или НАТО+Русия,  Украйна да бъде задължена/принудена да даде свободен достъп на вода за полуострова,  а Русия да си запази там базите и всичко останало.  А целия Донбас да се върне в украински ръце. Така един вид Русия "печели"  запазва си важната военноморска база на полуострова,  гарантира се водоснабдяването,  а от друга украинците си връщат контрола над донбас. И съответните репарации от страна на Русия за възстановяване на донбас и другите разрушения из цяла Украйна, а от нея евентуално за щетите на моста между полуострова и континенталната част.  

 

Просто си мисля когато се стигне един ден до преговори дали подобен вариант би бил реален за да има все пак и капка мед в кацата с катран, в която мечока си е забил муцуната и да има някакъв морков и за него за да се сложи някакъв край на войната. 

Това имаше щанс преди войната...Но Путин пребърза. Европа беше готова да развее белият лист за мир както Чамбарлайн, беше подкупена, заслепена от евтиният руски гас и нефт. Тръмп беше тръгнал да се затваря в америка.....Но Капутин иска да се впише в историята като велик ръководител....Почна в 2014 и му дойде меракът....Па и лакаите му лошо прецениха политическото положение в Украйна....Сега губи и живота си....СМСМ

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Absurde said:

Не виждам никакъв шанс Русия да пусне 4те нови региона, особенно Донбас. По-вероятно е догодина да стигне пак до Киев и тогава да влязат от запад НАТО-овски миротворци (разбирай поляците) и Украйна да остане да съществува като 3-4 региона около Киевския... Югославия 2.0 само че раздробена от Русия с бонус санкции от запада...

И после ще почне по-голямата война - Тайван.

 

В зародиш? Демек украйнската армия ще влезе в Унгария и ще нападне базите на Унгарската армия или ще ги удари с някво далекобойно оръжие в УНГАРИЯ ? Пак да повторим не натовската Украйна, която е във война с Русия, ще нападне НАТО-вска държава превантивно? ОК. 
Morgan Freeman Good Luck GIF

Не, пресичането в зародиш означава, че украинската армия ще изгони напълно руската от 4те области и от Крим, с което всякакви условия за териториално орязване на Украйна отпадат.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...