Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 3 минути, Кибик said:

Чай ся ти рубли ли вложи в инвестиционната компания Хамерикански Орел? 

Ми как ше го сринем долара когато всички почнат да инвестират не където требе? Инвестирай в рубли в златодобивните компаний Красний пролетарий.

Няма достъп, за съжалени е и преплащам от русия е по-ефтино.

Гладурко скъсан, знаеш ли, току що си погледнах тефтера, на 15 февруари миналата година oz t. ми е струвала 1881.6000 долара

Преди 12 минути, Capitainofmarine said:

Днес беше 1985.9500 долара за oz t.

 Тази разлика я плащаш ти или подобен на тебе, не аз 😂 и това ме кефи.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И най-накрая една новина за лека нощ на пещерният русофобизъм от мене :

Как сообщает Associated Press со ссылкой на американских чиновников, Пентагон собирается ускорить поставки танков на Украину и вместо новых моделей Abrams планирует передать киевскому режиму отремонтированные старые машины M1A1. Уточняется, что их могут взять из армейских запасов и отправить в течение 8-10 месяцев. 

Вижте се бре могъщи воини и работници, единственният останал завод за танкове на щатите в Детройт не може да произведе 31 бройки танкове а само ще модернизира от такива на хранение. И за това са му нужни 8-10 месеца, за ремонт на 31 танка.

😂😂🤣

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Capitainofmarine said:

Няма достъп, за съжалени е и преплащам от русия е по-ефтино.

Гладурко скъсан, знаеш ли, току що си погледнах тефтера, на 15 февруари миналата година oz t. ми е струвала 1881.6000 долара

 Тази разлика я плащаш ти или подобен на тебе, не аз 😂 и това ме кефи.

Още веднъж със съжаление трябва да отбележа че продължаваш да смяташ в прогнили долари, Смятай в рубли, юани и други валути от светлото бъдеще. 

Така не се срива долар.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Кибик said:

Още веднъж със съжаление трябва да отбележа че продължаваш да смяташ в прогнили долари, Смятай в рубли, юани и други валути от светлото бъдеще. 

Така не се срива долар.

Както вече казах заради кибизма си пропуснал много. Интернет кибизма води не само до затъпяване и губене на време но и до импотенция и педерастия, уф забравих че тя сега е символа на евроатлантическите ценности в България.

Та прочее пропеснал си най-главното. Не а,з Си с Пут-ин сриват долара. Аз съм добре и при долап и при евро и при рубла, плащам с пари които ти и такивамалки мравинчовци бачкатори и чиновници като тебе ми изработвате. Аз пуша пурета с аромат чери и махам одобрително със средният си пръст. Аз съм обикновен дребен бизнесмен на който ритането между атовете реално е много изгодно. След началото на войната като поскъпнаха химическите вещества с които работя, вдигнах цените. Да ти кажа ли как, от ен да мине. На клиентите англичани и прочие ЕС на 50% на руснаците които избягаха от Русия същото е и за украинците избягали от Украйна цената вдигнах в съответствие с полоитическите си страсти, на 100%, На кипърци игърци само с 15%. На работниците им казах че ще видя кога и как някой ден ще им увелича надницата. Ще почакат... При това при нас ни признават традиционно 80% присъщи разходи даже бездоказателно. А при писмени документи може и повече... 

Схвана ли?

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Capitainofmarine said:

Както вече казах заради кибизма си пропуснал много. Интернет кибизма води не само до затъпяване и губене на време но и до импотенция и педерастия, уф забравих че тя сега е символа на евроатлантическите ценности в България.

Та прочее пропеснал си най-главното. Не а,з Си с Пут-ин сриват долара. Аз съм добре и при долап и при евро и при рубла, плащам с пари които ти и такивамалки мравинчовци бачкатори и чиновници като тебе ми изработвате. Аз пуша пурета с аромат чери и махам одобрително със средният си пръст. Аз съм обикновен дребен бизнесмен на който ритането между атовете реално е много изгодно. След началото на войната като поскъпнаха химическите вещества с които работя, вдигнах цените. Да ти кажа ли как, от ен да мине. На клиентите англичани и прочие ЕС на 50% на руснаците които избягаха от Русия същото е и за украинците избягали от Украйна цената вдигнах в съответствие с полоитическите си страсти, на 100%, На кипърци игърци само с 15%. На работниците им казах че ще видя кога и как някой ден ще им увелича надницата. Ще почакат... При това при нас ни признават традиционно 80% присъщи разходи даже бездоказателно. А при писмени документи може и повече... 

Схвана ли?

 

вЕрвам ти. От постингите ти струи спокойствие и душевна задоволеност като на истински успешен бизнесмен.

  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Кибик said:

 

вЕрвам ти. От постингите ти струи спокойствие и душевна задоволеност като на истински успешен бизнесмен.

ВЕрваш не вЕрваш на мен ми е през корниза и оттатък! Ти вместо да работиш продължавай, кибичи в интернет и ръкопляскай на русофобите, постваяй им знак за одобрение на постовете и карай така докато изядеш и свършиш паричките които взе от продажбата на наследствените нивички, после ще продадеш панелката и накрая ще питаш къде с...т гладните в България с основна евроатлантическа ценност черния лебед и Мравин.🤣

Защото новите евроатлантически ценности са разпраният задник или трансгендерната операция а работещият човек е лузър, нали?!

Е в България няма опасност да си работник тоест лузър...

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, vandu said:

Хич не им личи като да имат 3500 танка.

Те ги пазят за "битката с НАТО"... 🙂 

После ще ги пазят за Гражданската Война, а след това ще ги подарят на Поднебесната за скрап... 😉 🙂 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Capitainofmarine said:

И най-накрая една новина за лека нощ на пещерният русофобизъм от мене :

Как сообщает Associated Press со ссылкой на американских чиновников, Пентагон собирается ускорить поставки танков на Украину и вместо новых моделей Abrams планирует передать киевскому режиму отремонтированные старые машины M1A1. Уточняется, что их могут взять из армейских запасов и отправить в течение 8-10 месяцев. 

Вижте се бре могъщи воини и работници, единственният останал завод за танкове на щатите в Детройт не може да произведе 31 бройки танкове а само ще модернизира от такива на хранение. И за това са му нужни 8-10 месеца, за ремонт на 31 танка.

😂😂🤣

Така е, в същото време могъщият Уралвагон завод бълва стотици бройки  Армата, Курганец, Бумеранг БМПТ Терминатор, Бумеранг, САУ Коалиция....Всъщност арматите трябваше да са стотици преди 10 г. Но чакай малко, това е в кремълската пропагандна вселена. В реалността рециклират Т-62 от съветските бунища, започват да произвеждат(така заявиха) отново БМП 2, защото невероятните БМП 3 се оказаха само рекламен продукт. То и без това много не ги виждаме на фронта, а карат на антични БМП 1, МТЛБ, оръдия Д-10 образец от ВОВ, че дори и БТР 50 се видя наскоро. 

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Capitainofmarine said:

В същото време руската групировка в резерв зад фронтовата линия по данни от открити източници вече брои над 3500 танка включая и прочутите Т 62. Сега като ги наситят и с Т 55 според тях ще ги ползвали като артеирийски танкове и "познай кокво ти пее кака ти"?

Ми като няма танкове, и Т-52 е танк. Мислиш ли, че ако имаше по-съвременни танкове, щаха да паднат до Т-52 за "насищане"? :) Смях...

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Главное в вечерней сводке украинского Генштаба:

1. По состоянию на 22 марта все подразделения армии РФ, находившиеся в Новой Каховке Херсонской области, покинули город. В целом на Запорожском и Херсонском направлениях россияне обороняются.

2. На Бахмутском направлении продолжаются попытки россиян захватить Бахмут, в городе идут постоянные позиционные бои. ВСУ отразили атаки в районах Александро-Шультино и Васюковки.

3. На Авдеевском, Марьинском и Шахтерском направлениях армия РФ безуспешно пыталась наступать в направлении Новокалиново, Степного, Авдеевки и Северного Донецкой области.

4. На Купянском и Лиманском направлениях РФ держит подразделения в приграничных районах, чтобы ВСУ не перебрасывали войска на другие направления. Россияне безуспешно пытались прорвать украинскую оборону в районах Синьковки Харьковской области и Макеевки Луганской области.

5. На Волынском, Полесском, Северском и Слобожанском направлениях оперативная обстановка без существенных изменений. На территории Белгородской области РФ находится группировка войск для проведения демонстративных действий для недопущения перебрасывания подразделений ВСУ на другие направления.

6. Российская армия нанесла 2 авиационных и 2 ракетных удара, а также совершила 18 обстрелов из РСЗО.

7. Авиация ВСУ нанесла 11 ударов.
 

--------

Будет ли контрудар под Бахмутом, готовят ли ВСУ атаку "роя дронов" для прорыва к Крыму. Итоги

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Capitainofmarine said:

ВЕрваш не вЕрваш на мен ми е през корниза и оттатък! Ти вместо да работиш продължавай, кибичи в интернет и ръкопляскай на русофобите, постваяй им знак за одобрение на постовете и карай така докато изядеш и свършиш паричките които взе от продажбата на наследствените нивички, после ще продадеш панелката и накрая ще питаш къде с...т гладните в България с основна евроатлантическа ценност черния лебед и Мравин.🤣

Защото новите евроатлантически ценности са разпраният задник или трансгендерната операция а работещият човек е лузър, нали?!

Е в България няма опасност да си работник тоест лузър...

Като останем без пари ще следваме светлия пример на българските русофили(в твое лице) и децата на руските политици-ще идем на запад, за да работим за гадните капиталисти.

За новите ценности и "разпрания задник" какво казва гордостта на тати-щерката, на която ти плати образованието на запад? Или за да я предпазиш от трансгендерна операция си я пратил в МГУ Имени Ломоносова?

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Capitainofmarine said:

Най накрая да ви светне за какво става въпрос!

Ето какво казват американските източници: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_equipment_of_the_Russian_Ground_Forces

T-72 Main battle tank Active: 2,030 Reserve: 7,000[125

T-80 Main battle tank Active: 480 Reserve: 3000

T-62 Main battle tank Active: 800 Reserve: 1200 ;used in support and reservist positions by Russian military in its invasion of Ukraine

T-90 Main battle tank Active: 417 Reserve: 200 As of 21 March 2023, recorded losses of T-90 in the Russian invasion of Ukraine are as follows: 34 T-90A;1 T-90AK; 6 T-90S; 15 T-90M. Unknown number of T-90A withdrawn from storage in mid-September.  Unknown number of T-90M tanks delivered in 2022 amid the Russian invasion of Ukraine

T-14 Armata Main battle tank Active More than 100 serial models are planned to enter service by the start of 2023 according to Military-Industrial Commission of Russia

 

За непросветените и незаблудените от пропагандата  ВСУ планирали атака и контраофанзива пролетна. По пак американнски данни могат да им се съберат до 800 танка от различни модели Т 72 дарения и украински ремонтирани в Словакия Т 55 дарени Леопард 2 А4 и А5 колесни ударни разузнавателни френнски лекобронирани машини и последно Леопард А 1 неизвестно ми какава модификация. 

В същото време руската групировка в резерв зад фронтовата линия по данни от открити източници вече брои над 3500 танка включая и прочутите Т 62. Сега като ги наситят и с Т 55 според тях ще ги ползвали като артеирийски танкове и "познай кокво ти пее кака ти"?

 

Значи сам казваш, че украинците нямат танкое. Всички сме съгласни с това. Но коя страна извърши единствената маневрена операция през войната досега, при което беше анихилирана и елитната Кантемировска танкова дивизия? Кой отстъпи от Киев и Херсон? Та не е много хвалба, че с огромно количествено, а до един момент и качествено превъзходство руската армия стигна до  Бахмут.

Такова нещо като артилерийски танк през 21 в няма. Има си САУ. 105 оръдия с пряко мерене, оптимизирани за ПТ борба не са артилерия. Поне не и за модерна армия. Вкарването на стария съветски скрап само показва, че всъщност танкове вече няма. Поне не и в количеството, което е необходимо на напълно аналоговата неосъветска армия да постигне нещо.

Не знам къде четеш за Армата, но помня как последното отлагане за пускането й в производство беше за началото на 2022 г. От тогава нищо. Такъв танк няма въведен на въоръжение. А според запознати, всъщност отдавна са се отказали от проекта. Както и от много други рекламни проекти 

 

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Capitainofmarine said:

И най-накрая една новина за лека нощ на пещерният русофобизъм от мене :

Как сообщает Associated Press со ссылкой на американских чиновников, Пентагон собирается ускорить поставки танков на Украину и вместо новых моделей Abrams планирует передать киевскому режиму отремонтированные старые машины M1A1. Уточняется, что их могут взять из армейских запасов и отправить в течение 8-10 месяцев. 

Вижте се бре могъщи воини и работници, единственният останал завод за танкове на щатите в Детройт не може да произведе 31 бройки танкове а само ще модернизира от такива на хранение. И за това са му нужни 8-10 месеца, за ремонт на 31 танка.

😂😂🤣

Пак те хванах, че манипулираш. Ако и в бизнисът ти е такъв тогава....Не за ремонтът ами за производството са нужни на новият тип танкове, година, две. За старият танк са нужни месеци за да се подготви и изпрати за украинците, защото сега са още взапас на армията на САЩ. Гогле превод на оригинала.

ВАШИНГТОН (АП) — Пентагонът ускорява доставката си на танкове Ейбрамс в Украйна, избирайки да изпрати обновен по-стар модел, който може да бъде готов по-бързо, с цел да достави 70-тонните бойни мощности във военната зона до есента, Пентагонът каза във вторник.

Първоначалният план беше да се изпратят на Украйна 31 от по-новите M1A2 Abrams, чието построяване и изпращане можеше да отнеме година или две. Но служители казаха, че е взето решение да се изпрати по-старата версия на M1A1, която може да бъде взета от запасите на армията. Длъжностни лица казаха, че M1A1 също така ще бъде по-лесно за украинските сили да се научат да използват и поддържат, докато се бият с нахлуващите руски сили.

„Става дума за получаване на тази важна бойна способност в ръцете на украинците по-скоро, отколкото по-късно“, каза Бриг. Ген. Пат Райдър, прессекретар на Пентагона.

Администрацията на Байдън обяви през януари, че ще изпрати танковете в Украйна - след като в продължение на месеци настояваше, че са твърде сложни и твърде трудни за поддръжка и ремонт. Решението беше част от по-широка политическа маневра, която отвори вратата за Германия да обяви, че ще изпрати своите танкове Leopard 2 в Украйна и ще позволи на Полша и други съюзници да направят същото.

РЕКЛАМА

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От Александър Коваленко, по повод танка Т90М (автоматичен превод):

Напразно се вслушвах във вицовете на Медведев за танковете!

Медведев: "Т-90М "Пробив" е най-новият ни танк. Но по мое мнение това е най-добрият танк в света в момента. В света! Със сигурност е по-добър от "Леопард", от "Чалънджър", от "Ейбрамс", включително по отношение на спецификациите си.

Е, какво може да се каже... Разбира се, грехота е да се подиграваш на човек, страдащ от алкохолизъм, но да наречеш Т-90М Пробив по-добър от Леопард-2, Challenger-2 и Abrams е недопустимо дори за такъв идиот.

Затова нека ви припомня няколко интересни момента.

Танкът Т-90 е дълбока модернизация на Т-72Б, който по време на серийното си производство беше остарял и изостанал от западните модели. Важно е да се отбележи, че Т-72 беше по-изостанал не само от западните танкове, но и от съветските Т-80БВ и Т-64БВ!

Конструкторите на танка Т-90 имаха задачата да инсталират готовата система за управление на въоръжението 1A45-T в архитектурата на Т-72В. Те се справиха с това предизвикателство, както се очакваше, през задната врата, което доведе до намаляване на ергономичността и пространството за стрелеца и командира.

Успяха да прецакат и бронята на Т-90, който поради отвратителната схема на монтиране на заглушаващ прожектор "Штора-1" получи уязвима проекция на кулата в най-достъпната за обстрел зона.

Модификацията на Т-90А се опита да намали броя на отслабените участъци на заварената кула, но именно Т-90М "Пробив" върна всички уязвимости на мястото им и дори нещо повече - увеличи рисковете и в зоната на снарядите. Ето защо "най-запазеният танк" РОВ изгаря на ура.

Не всичко беше наред и с огневата мощ на танка. Скоростта му на стрелба беше 6-8 изстрела в минута, а бронепробиваемостта на руските (чети съветските) снаряди изоставаше и продължава да изостава от западните. От друга страна, автоматичното зарядно устройство ограничаваше развитието на този показател.

И конструкторите, и танкистите бяха недоволни от танка, но Т-90 получи прякото покровителство на Борис Елцин. Това е случаят, когато един алкохолик, който не знае нищо за танкостроенето, си организира пиар заради пиара, който завършва с позор и катастрофа.

И така кръгът се затваря с още един алкохолик. Борис Елцин започва да доставя тези дефектни танкове на руската армия и по хвалба на Дмитрий Медведев процесът на изчезване на танкове Т-90 от руските сили горящи  нонстоп в Украйна.

https://t.me/zloyodessit/18664

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Главное из утренней сводки Генштаба ВСУ.

За сутки отражено более 79 атак противника.

В районе Бахмута произошло больше всего боевых столкновений. Также они шли в районах населенных пунктов Орехово-Васильевка, Богдановка и Предтечино.

На Авдеевском, Марьинском и Шахтерском направлениях - попытки наступления в направлении Новокалиново, Новобахмутовки, Степного, Авдеевки, Северного, Первомайского, Марьинки и Новомихайловки.

ПВО сбили две управляемые авиационные ракеты Х-59 и четыре БпЛА разных типов.

------

ISW, 23 март ключови моменти (автоматичен превод)

  • Финансистът от групата "Вагнер" Евгений Пригожин смекчи реториката си спрямо руското Министерство на отбраната (МО) вероятно от страх да не загуби напълно наемническата си сила в Бахмут.
  • Пригожин отрича твърденията на Кремъл, че Русия се бори с НАТО в Украйна, и поставя под въпрос дали в Украйна действително има нацисти, както постоянно твърди Кремъл.
  • Блумбърг съобщи, че Пригожин се готви да намали операциите на Вагнер в Украйна, след като руското военно ръководство е успяло да прекъсне ключови доставки на персонал и боеприпаси.
  • Украински официални лица подкрепиха предишните оценки на ISW, че руските сили не са в състояние да провеждат мащабни, едновременни настъпателни кампании по няколко направления.
  • Възможно е руските сили да променят тактиката на ракетните си удари, за да се съсредоточат върху украински военни обекти, тъй като общите руски ракетни удари намаляват, което показва изчерпване на руските запаси от високоточни ракети.
  • В обръщение към Държавната дума министър-председателят на Русия Михаил Мишустин очерта различни мерки в подкрепа на руския военен персонал, руската отбранително-промишлена база (ОПБ) и независимостта на Русия от Запада.
  • Международната агенция за атомна енергия (МААЕ) съобщи, че "Росатом" може би работи по възстановяването на три електропровода в Запорожската атомна електроцентрала (ЗАЕЦ), което би увеличило руския контрол върху ЗАЕЦ.
  • Руските сили проведоха ограничени сухопътни атаки североизточно от Купянск и по линията Сватово-Кремина.
  • Руските сили продължават да атакуват град Бахмут и районите в близост до него и около Авдийвка.
  • Украинските сили продължават да извършват набези над река Днепър в Херсонска област.
  • Кремъл продължава да полага усилия за принуждаване на руски резервисти, срочнослужещи и друг персонал към договорна служба.
  • Руският министър-председател Михаил Мишустин обявява, че Русия продължава да полага усилия за интегриране на новоокупираната Украйна в руските институции и инфраструктура.
  • Наскоро руските сили в Беларус се прехвърлиха обратно в Русия преди пролетното призоваване на руските военнослужещи на 1 април.

По-подробно: Луганска област

На 23 март руските сили провеждат ограничени наземни атаки североизточно от Купянск и по линията Сватово-Кремина. Украинският генерален щаб съобщи, че руските сили са провели неуспешни наземни атаки в близост до Синкивка (на 8 км североизточно от Купянск), Макивка (на 22 км северозападно от Кременна), Билохоровка (на 10 км южно от Кременна) и Верхнокамианске (на 21 км южно от Кременна). Министерството на отбраната на Обединеното кралство (МО) съобщи, че руските сили вероятно целят да превземат Купянск, да разширят зоната си за сигурност на запад и да включат река Оскил в отбранителните си линии.  Говорителят на Източната група сили на Украйна полковник Серхий Череват заяви, че украинските сили са унищожили много нови единици руска техника през последните няколко седмици, тъй като руските сили използват повече конвенционални сили и бронирани машини в направленията Лиман и Купянск.  Геолокационни кадри, публикувани на 23 март, показват ограничено руско настъпление югоизточно от Билохоровка.  Руски милблогър твърди, че руските сили са провели неуспешни настъпателни операции край Терни (17 км западно от Кременна), Макиевка и Билохоровка, но са напреднали към река Сиверски Донец в района на Серебрянската гора (10 км южно от Кременна) Друг милблогър усилва кадри, за които се твърди, че показват 331-ви въздушнодесантен полк от 98-ма въздушнодесантна дивизия, действащ край Кременна.  Ръководителят на Чеченската република Рамзан Кадиров публикува кадри, в които се твърди, че командирът на специалните сили "Ахмат" и заместник-командир на 2-ри армейски корпус на Луганската народна република Апти Алаудинов е заловил украински военнопленник близо до Билохоровка.

Руските сили продължават да изграждат укрепления в пограничните райони на Брянска и Курска област. Украинският генерален щаб съобщава, че руските сили продължават да изграждат инженерни укрепления в Брянска и Курска област и да провеждат неуточнени демонстративни действия в Белгородска област в опит да предотвратят прехвърлянето на украински сили в други райони на фронтовата линия.

Донецка област:

На 23 март руските сили продължават да атакуват град Бахмут и околностите му. Командващият украинските сухопътни сили Олександър Сирски заяви, че елементите на групата "Вагнер" остават основните руски сили, действащи в посока Бахмут, и че те все още не са загубили настъпателните си способности. Сирски отбеляза, че макар силите на "Вагнер" все още да имат числено предимство на фронтовата линия, украинските сили продължават да изтощават наемниците, което ще позволи на украинските сили да провеждат неуточнени бъдещи настъпателни операции. Говорителят на Източната група сили на Украйна полковник Серхий Черевати заяви, че руските и украинските сили са влизали в контакт 35 пъти на цялата фронтова линия в Бахмут, като 29 от тях са се случили в града или в непосредствена близост до него.  Украинският генерален щаб съобщи, че в Бахмут се водят постоянни позиционни сражения и че украинските сили са отблъснали руските нападения северозападно от Бахмут в Олександро-Шултин и Богдановка; североизточно от Бахмут във Васюковка; и южно от Бахмут в Предтечене.  Руски източници също така твърдят, че руските сили са разчистили напълно индустриалната зона в северната част на Бахмут и продължават да се сражават в централната и южната част на Бахмут.  Руски милиблогъри твърдят, че боевете продължават югозападно от Бахмут в Иванивское и че наемници на Вагнер атакуват Кромне северозападно от Бахмут.  Геолокални кадри, публикувани на 22 март, показват украински сили, които се сражават с леко стрелково оръжие с близките руски сили на западния бряг на река Бахмутка, което вероятно показва, че някои руснаци са пресекли реката.

--------

Сводка МО на Великобритания   (автоматичен превод)

  • Към средата на март 2023 г. Русия вероятно е преразпределила поне 1000 военнослужещи, които са се обучавали на полигона Обуз-Лесновски в югозападната част на Беларус.
  • Въпреки че не е отбелязана нова ротация на войските, Русия най-вероятно е оставила палатковия лагер на място, което предполага, че обмисля да продължи програмата за обучение.
  • Фактът, че Русия е прибягнала до обучение на своя персонал при много по-малко опитната беларуска армия, подчертава как руската "специална военна операция" сериозно е разстроила системата за обучение на руските военни - инструкторите в голяма степен са били разположени в Украйна.
  • Вероятно Русия разглежда продължаващата непряка подкрепа на Беларус за операцията и като важно политическо послание.
     

--------

Руските загуби. Отново много в жива сила:

780x1037.jpg

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Армията на САЩ създаде постоянен гарнизон в Полша, като основни функции ще са свързани с изискванията на армията на САЩ в Европа и Африка, подобряване на способностите за командване и контрол, и управляване на оперативни обекти в Полша.

https://t.me/drmjournal/4829

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Skubi said:

Първоначалният план беше да се изпратят на Украйна 31 от по-новите M1A2 Abrams, чието построяване и изпращане можеше да отнеме година или две

Ето това е новината? Пак тъпееш? 31 танка ще правят година или две. За да модернизират31  стари са нужни месеци! Страдате от една болес:т Импотенция.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Capitainofmarine said:

Ето това е новината? Пак тъпееш? 31 танка ще правят година или две. За да модернизират31  стари са нужни месеци! Страдате от една болес:т Импотенция.

Какво искате да кажете, че американците нямат технологии, защото не произвеждат масово танкове. Колко трябва да си деформират за да мериш ,каквото там мерите с брой танкове. Преди години бях в завод в Кумертау. Ако не знаете, там се правят вертолети. Правеха закачалки , защото не можеха да си прозиведат двигатели, които трябваше да внасят от Украйна. До скоро търсеха инвеститори. Няма да коментирам разликата в нивата на космическата програма, защото явно не ви е в областта, опитайте с автамобилостроенето . Че по-лесно.  Или пък защо образованите тичат да работят извън тази технологичната за вас Мека, а движение обратно няма. Освен Сноудън, ама много е вероятно да не е вече между живите.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Путин обедини скандинавските ВВС. :)

Ръководителите на военновъздушните сили на Дания, Финландия, Швеция и Норвегия подписаха споразумение за експлоатация на техните комбинирани 250 бойни самолета като една съвместна сила.

https://www.aftenposten.no/norge/i/BWzxA7/luft-generalene-i-norden-enige-250-kampfly-skal-drives-som-en-felles-luftstyrke

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, Amber said:

Какво искате да кажете, че американците нямат технологии, защото не произвеждат масово танкове. Колко трябва да си деформират за да мериш ,каквото там мерите с брой танкове. Преди години бях в завод в Кумертау. Ако не знаете, там се правят вертолети. Правеха закачалки , защото не можеха да си прозиведат двигатели, които трябваше да внасят от Украйна. До скоро търсеха инвеститори. Няма да коментирам разликата в нивата на космическата програма, защото явно не ви е в областта, опитайте с автамобилостроенето . Че по-лесно.  Или пък защо образованите тичат да работят извън тази технологичната за вас Мека, а движение обратно няма. Освен Сноудън, ама много е вероятно да не е вече между живите.

Нищо не иска да каже, защото неинформирано лъже. Истината по въпроса е, че могат да правят по 33 танка на месец, но ако се наложи могат и повече.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хамериканците имат 3700 Абрамси на склад включително и в Германия. Ако искаха още утре можеха да доставят стотици. Не щат по някакви си техни причини.

Предполагам обучението отнема време и някои твърдят че ги е страх за военни тайни по конструкцията

https://www.thedrive.com/the-war-zone/m1-abrams-tanks-in-u-s-inventory-have-armor-too-secret-to-send-to-ukraine

Редактирано от Кибик
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Capitainofmarine said:

Ето това е новината? Пак тъпееш? 31 танка ще правят година или две. За да модернизират31  стари са нужни месеци! Страдате от една болес:т Импотенция.

Че ти доде на ум импотенцията. Ама кой тип? Защото има няколко. 

  • impotentia generandi, 
  • impotentia coeundi, 
  • impotentia ejaculandi, 
  • impotentia satisfactionis: 
  • impotentia concipiendi, 
  • impotentia gestandi.

Лъжеш както ТИ ЗАПОВЯДВАТ ОТ МОСКВА и когато Те хванат мълчиш като дупи в гащи. Хванах те с поредната лъжа: "....единственният останал завод за танкове на щатите в Детройт не може да произведе 31 бройки танкове....".

И когато сложа оригинала, веднага заичаш. Ето: "......Първоначалният план беше да се изпратят на Украйна 31 от по-новите M1A2 Abrams, чието построяване и изпращане можеше да отнеме година или две. Но служители казаха, че е взето решение да се изпрати по-старата версия на M1A1, която може да бъде взета от запасите на армията....."

ПОЛИТИЧЕСКО решение са взели. И дума няма за това, че НЕ МОЖЕ да се произведе 31 танка....🖐️😂🤣

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...