Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Потребител

Олександър Тарнавски, командир на стратегическата оперативна група "Таврия", изчислява, че Русия е изразходвала 60% от времето и ресурсите си за изграждането на първата отбранителна линия и само по 20% за изграждането на втората и третата линия. Кремъл не очакваше ВСУ да пробие първата линия

💬 "В момента се намираме между първата и втората отбранителна линия, като завършваме унищожаването на вражеските части, осигуряващи прикритие за изтеглянето на руските войски зад втората отбранителна линия", заяви генералът пред "Обзървър".

Според него руските войски "просто са стояли и са чакали украинската армия", обстрелвайки техниката със снаряди и дронове, но сега тази бариера е преодоляна и окупаторите са принудени да прибягват до маневри, а украинците са върнали танковете и другите си бронирани машини на бойното поле след разминирането:

💬 "Противникът изтегля резерви не само от Украйна, но и от Русия. Но рано или късно руснаците ще изчерпят всичките си най-добри войници. Това ще ни даде стимул да атакуваме повече и по-бързо. Всичко ни предстои. Когато започнахме контранастъплението, отделихме повече време, отколкото очаквахме, за разминиране на районите. За съжаление евакуацията на ранените беше трудна. И това също затрудни настъплението ни. Според мен руснаците вярваха, че украинците няма да преминат тази отбранителна линия. Те се бяха подготвяли повече от година. Щом там се появеше някаква техника, те веднага започваха да я обстрелват и унищожават. Ето защо разминирането се извършваше само от пехотата и само през нощта".

Тарнавски обясни, че има много голяма разлика между първата и втората отбранителна линия - втората линия не е изградена толкова добре, така че ВСУ може да използва техника.

💬 "Колкото по-близо до победата, толкова по-трудно е това. Защо? Защото, за съжаление, губим най-силните и най-добрите. Така че сега от нас зависи да се съсредоточим върху определени области и да ги доведем докрай. Без значение колко трудно е за всички нас", каза той.

  • Харесва ми! 8
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 8 часа, makebulgar said:

Как ли би реагирал света, ако руснаците заради напредъка на украинците обявят пълна мобилизация и изпратят към фронта 2 милиона армия, и ако обявят, че ще защитават завладените територии на всяка цена дори с тактическите глави. 

Те това не го ли обявиха миналата година? 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

https://t.me/Donbas_Operativniy/54143

ВСУ овладяха стратегическите височини на Новопрокопиевка.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

https://t.me/Donbas_Operativniy/54155

4 руска танкова дивизия е претърпяла чувствителни загуби при Сватове.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Великата украинска армия вече е на подстъпите на Бородино ... (?) пардон - Роботино ...  9000 жертви за едно селце... напред към Мелитопол 

 

https://t.me/Tatarinov_R/19287?single

  • Неясен 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 минута, RIZAR said:

Великата украинска армия вече е на подстъпите на Бородино ... (?) пардон - Роботино ...  9000 жертви за едно селце... напред към Мелитопол 

 

https://t.me/Tatarinov_R/19287?single

Верно е велика.18 месеца без руснаците където ги хване.Самая могучая и непобедимия не измисли  нищо по гениално освен минни полета....

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, RIZAR said:

Великата украинска армия вече е на подстъпите на Бородино ... (?) пардон - Роботино ...  9000 жертви за едно селце... напред към Мелитопол 

 

https://t.me/Tatarinov_R/19287?single

Украинците се бият и умират за свободата на своята родина. Принудени са. А руснаците за какво гинат като мухи?

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 2 минути, deaf said:

Украинците се бият и умират за свободата на своята родина. Принудени са. А руснаците за какво гинат като мухи?

Те се бият срещу световната доминация на долара.Срщу Пепси и Кока кола. И срещу колонизацията на Централна Африка  .Абе каузи да искаш.

  • Харесва ми! 6
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, makebulgar said:

Как ли би реагирал света, ако руснаците заради напредъка на украинците обявят пълна мобилизация и изпратят към фронта 2 милиона армия ...

Британското разузнаване: Русия се опитва да привлече мигранти за войната в Украйна:
https://dnes.dir.bg/svyat/britanskoto-razuznavane-rusiya-se-opitva-da-privleche-migranti-za-voynata-v-ukrayna

Според Лондон целта е да се избегне мобилизация преди президентските избори другата година.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 1 минута, gmladenov said:

Британското разузнаване: Русия се опитва да привлече мигранти за войната в Украйна:
https://dnes.dir.bg/svyat/britanskoto-razuznavane-rusiya-se-opitva-da-privleche-migranti-za-voynata-v-ukrayna

Според Лондон целта е да се избегне мобилизация преди президентските избори другата година.

Според данни на британското министерство на отбраната, от края на юни 2023 г. Русия се обръща все по-често към граждани на съседни държави със съобщения за набиране на хора за участие във военните действия в Украйна.

В Армения и Казахстан бяха забелязани онлайн реклами, предлагащи първоначален аванс от 495 000 рубли и заплати от 190 000 рубли. В северната част на Казахстан, в Костанайска област, бяха извършени вербовъчни дейности с участието на етническото руско население.

От май 2023 г. Русия се обръща към мигрантите от Централна Азия с бързи предложения за гражданство и заплати до 4160 долара.
Според редица доклади на мигрантите узбекски строителни работници в Мариупол са били отнети паспортите им при пристигането им и са били принудени да се присъединят към руската армия.

Русия е дом на най-малко 6 милиона мигранти от Централна Азия, които Кремъл вероятно вижда като потенциални новобранци. Русия вероятно иска да избегне допълнителни непопулярни мерки за мобилизация у дома в навечерието на президентските избори през 2024 г.
Използването на чуждестранни граждани позволява на Кремъл да получи допълнителен персонал за военни операции в лицето на нарастващите загуби.

https://t.me/drmjournal/5930

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 44 минути, resavsky said:

Верно е велика.18 месеца без руснаците където ги хване.Самая могучая и непобедимия не измисли  нищо по гениално освен минни полета....

3 разкулачени Страйкъра + 1  Т-64/ или 72 не се вижда добре. 

 

 

Още един Лео  https://t.me/ChDambiev/25323

 

Държат се украинците и настъпват , благодарение на най-вече Западната помощ. Информация, онлайн 24/7 наблюдение в реално време на руската територия от натовски спътници, разузнавателни самолети и БПЛА.   Олигархично-автократичните кръгове на Москва не очакваха, че Запада ще помогне. Най-голямата им грешка. Сега касапницата не се знае докога ще продължи. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз чета Дир.бг и забелязвам, че коментарите там спрямо Украйна стават все по-злостни.

Изглежда, че след като украинската контра-офанзива най-накрая започва да дава някакви резултати,
русоробите започва да ги обзема паника.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, RIZAR said:

Олигархично-автократичните кръгове на Москва не очакваха, че Запада ще помогне. Най-голямата им грешка. Сега касапницата не се знае докога ще продължи. 

Значи за да няма касапница, Западът не трябва да помага на Украйна ... за да може орките да влязат в Киев без жертви. Нал тъй.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 13 минути, RIZAR said:

3 разкулачени Страйкъра + 1  Т-64/ или 72 не се вижда добре. 

 

 

Още един Лео  https://t.me/ChDambiev/25323

 

Държат се украинците и настъпват , благодарение на най-вече Западната помощ. Информация, онлайн 24/7 наблюдение в реално време на руската територия от натовски спътници, разузнавателни самолети и БПЛА.   Олигархично-автократичните кръгове на Москва не очакваха, че Запада ще помогне. Най-голямата им грешка. Сега касапницата не се знае докога ще продължи. 

А Русия какво щеше да прави без братската помощ от Иран, Северна Корея,Китай  и Куба????

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, RIZAR said:

3 разкулачени Страйкъра + 1  Т-64/ или 72 не се вижда добре. 

 

 

Още един Лео  https://t.me/ChDambiev/25323

 

Държат се украинците и настъпват , благодарение на най-вече Западната помощ. Информация, онлайн 24/7 наблюдение в реално време на руската територия от натовски спътници, разузнавателни самолети и БПЛА.   Олигархично-автократичните кръгове на Москва не очакваха, че Запада ще помогне. Най-голямата им грешка. Сега касапницата не се знае докога ще продължи. 

Докато не обесят Путин. Или хапне гъби.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 11 минути, gmladenov said:

Значи за да няма касапница, Западът не трябва да помага на Украйна ... за да може орките да влязат в Киев без жертви. Нал тъй.

Рицарят се оказва миротворец - путиноид, загрижен за клането. Ще брои строшени железа в темата, но няма да каже, че няма нито един загинал екипаж на Леопард, например.

Преди 10 минути, resavsky said:

А Русия какво щеше да прави без братската помощ от Иран, Северна Корея,Китай  и Куба????

А също така да напомним на поразените от рашката пропаганда за речта на човекоядеца Сталин по радиото от 3.07.1941г... с треперещ глас „другари, граждани, братя и сестри,... приятели мои... врагът продължава да се промъква...“ и последвалата хамериканска помощ, без която къде щеше да бъде сега раша.

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, RIZAR said:

Великата украинска армия вече е на подстъпите на Бородино ... (?) пардон - Роботино ...  9000 жертви за едно селце... напред към Мелитопол 

 

https://t.me/Tatarinov_R/19287?single

Хората, които не са изкушени от военната история трудно възприемат постулата, че целта е да унищожиш силите на противника. Точно това правят украинците - унищожават нашественици. При това сравнително успешно. Селото в което се извършва унищожаването е от второстепенно значение. За съжаление на този етап единственият начин да разчистиш главата на руснак от пропагандата е със шрапнел. 

  • Харесва ми! 9
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 25 минути, deaf said:

Теоретично,Путин може да мобилизира към два милиона руснаци без да предизвика бунтове и въстания. Но не повече от два милиона...

Като гледам видеата, из знаменитите суровикински окопи се мяркат на групи по 5-6 ватни воини. На позициите из целия фронт уж имат 300 или повече хиляди, но никакви не се виждат. Явно по стара руска традиция, като тръгнат към фронта подкупите решават кой къде ще се спре по пътя с някаква уж доблестна воинска задача.

Освен това с какво ще въоръжи тези 2 милиона?! За пример цирковете в 205 бригада, които продължават. Нямат логистика, нямат дронове, няма арт поддръжка. Лежат в окопите с Мосин и Калашник.

  • Харесва ми! 5
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 22 минути, Amazonski said:

Хората, които не са изкушени от военната история трудно възприемат постулата, че целта е да унищожиш силите на противника. Точно това правят украинците - унищожават нашественици. При това сравнително успешно. Селото в което се извършва унищожаването е от второстепенно значение. За съжаление на този етап единственият начин да разчистиш главата на руснак от пропагандата е със шрапнел. 

Амазонски, имаше едно видео в което се говореше, че Украйна щяла да бъде 20 млн или по-малко ... упорито отиват натам. .. Пълна касапница. 

Разбира се съотношението мъже към жени 1 към 17 в Русия , може би ще стане 1 към 30 ... 

 

Тук още 2-3 го отнесоха най-малко ... 

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 1 минута, RIZAR said:

Амазонски, имаше едно видео в което се говореше, че Украйна щяла да бъде 20 млн или по-малко ... упорито отиват натам. .. Пълна касапница. 

 

Аз от коментарите ти не разбира, теб сега за украинците или за руснаците те е жал или просто да кажем, че запада е лош?

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, RIZAR said:

Пълна касапница.

Добре де, и какво казваш с този коментар? Жал ти е за загиналите украински герои, защитници на родината. Нал тъй.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 9 минути, Р. Теодосиев said:

Аз от коментарите ти не разбира, теб сега за украинците или за руснаците те е жал или просто да кажем, че запада е лош?

Аз съм Ганя  - и едните, и другите са маскари. Но страдам, разбира се за всички загинали. 

За Запада какво лошо съм казал? Това, че използвам думата "Запад" - прави ли ме "русороб" ? Нато има превъзходство в разузнавателните средства и това е голям плюс за украинската армия. Не съм за  олигархиите и от двете страни - през 2014/5 украинските управляващи дадоха заповед да се стреля с Точка- У по тогавашното собствено население в Донецк. Помним снимките с "Донецката мадона". Сега е удобно всичко да се преписва на един човек - от когото всъщност нищо не зависи и който въобще не се знае къде е. Собствената му жена в репортажза демократични СМИ каза, че не познава, онзи, който са й представили за мъж. 

  • ХаХа 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, RIZAR said:

Това, че използвам думата "Запад" - прави ли ме "русороб" ?

Хихи, мразиш укронацистите (и техните "покровители") до мозъка на костите си ... но въобще не си русороб.
Ти просто си обективен. 🙄

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...