Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 16 минути, resavsky said:

Е хубава работа руснаците не били разбити в Кримската война.Бити са и то стратегическо поражение след което никога не възстановяват позициите си в Европа.И така и не получават достъп до проливите - чак до ден днешен. 

Говоря не де юре  а де факто... и то не по повод войната и  мира... а по повод десантната операция... Като съвет е твърде глупаво...

Какво постига десантната операция на кримската война, като се има в предвид и слабоста на Русия тогава?! Лиши я от военен флот и друго... Тукая става въпрос за земля руская - ти представяш ли си какъв патриотичен подем ще стане в Русия само да тръгне десантен съд... Преставяш ли си какво ще стане като знаеш че е казано " За какво ни е свят в който няма да има Русия"?

Нима Крим е единственият излаз на Черно море за Расея? И къде ще останат 6-е подводници от ЧФ и другите кораби и другите които могат да дойдат по балтоволгодонският и азовският канали! Абе вие можете ли да си ползвате мозъците? Или там има само каквото ви налеят в главата в мозъкозареждащата станция?! Просто от СВО го преврърнахте в Руско-украинска война а накрая ще го доведете до 3-та СВ в която всички ще са губещи...

Е-е-е честно разочароваш ме! Ако и на тебе трябва да ти смилам и изплювам... Ми това е нивото на Ск--и...

Е-ех Моканино, Моканино!!! И ти Бруте, и ти!!!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 24 минути, Absurde said:

Център на културата на коя държава? 

Ми размърдай гънките де. Не е на Московията, нито на Великото Московско княжество :)

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Р. Теодосиев said:

Те руснаците ако нямаха атомно оръжие

Ми противоречиш си!

Говориш за липса на технологии а пък наличност на страховито ядрено оръжие. Нещо повече доказани изпробвани нови оръжия в разработването на които високотехнологичните щати търпят трета година подред неуспехи и провали...

Или Русия е технологична държава която се опитват да кастрират или щатите са още по-нетехнологични щом не могат да направят хиперзвукова ракета и автономно ядрено торпедо което да застраши по същият начин националната сигурност на РФ така като Посейдон действа на САЩ...

Или на руснаците ядреното оръжие им го подариха иранците или китайците, всичките които просто копират руски военни технологии?!

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Ми размърдай гънките де. Не е на Московията, нито на Великото Московско княжество :)

Демек украинците са руснаци, а руснаци не са руснаци ? T.e. ти сега си за руснаците, които са укранци ама реално са руснаци. А московите не са руси а са некви други... Ебаси...

  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, scaner said:

Филм за руските престъпления в Украйна. Не се препоръчва за бременни и хора със слаба психика

Може да се гледа единствено от автора на поста и отхора с железобетонни либералдемократични глави за които "бронебойни патрони няма открити, няма открити!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, gmladenov said:

Това все едно за Русия е казано: много и се иска да завладее Украйна, ама не може.

Глупчо Бездънски!!! Имаше едно време такъв герой от мултипликационен филм...

Като не знаеш как се яде слон, не приписвай незнанието си на другите които го ядат...

Слона се яде така :

Реже се на малки парчета и последователно поглъщаш, първо Крим, после, Луганск Донецк и Мариупол, после Запорожие с аеца и двигателния завод и така нататък...🤣😂🤣

Ред е на Херсон, Чирнигов, Суми и накрая Одеса а след нея Лвов...

😜  

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Р. Теодосиев said:

Една държава, която няма вътрешна тоалетна

ОК това последното е велико! Такава мъдрост от теб не съм очаквал?! Но все пак да те питам, ами за какво им е да се харчат, като могат и във външна да гадят. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 4 минути, Capitainofmarine said:

 

Ред е на Херсон, Чирнигов, Суми и накрая Одеса а след нея Лвов...

😜  

Между Одеса и Лвов е един Киев.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Capitainofmarine said:

Или Русия е технологична държава която се опитват да кастрират или щатите са още по-нетехнологични щом не могат да направят хиперзвукова ракета и автономно ядрено торпедо което да застраши по същият начин националната сигурност на РФ така като Посейдон действа на САЩ...

Или на руснаците ядреното оръжие им го подариха иранците или китайците, всичките които просто копират руски военни технологии?!

Мъка, мъкаааа...

Русия никога не е била технологична държава - от 90-те години до сега. Всичко което има, е наследено от СССР. Ядреното оръжие също истана от СССР. Останаха и носителите, ракетите "Сатана" - не може да ги произвежда, от 76 останали носители в строя са останали малко над 40, стари, ръждясващи. Стратегическата авиация - не може да произвежда самолетите, колкото са останали, пази ги щото това е.

СССР имаше развита полупроводникова промишленост, поне масовите чипове произвеждаше. Всичко е унищожено и разграбено в Русия, процесорите им "Елбрус" преди войната им ги произвеждаше Тайван, сега и това нямат. Гвоздеи не произвеждат, защото не е икономически изгодно и е унищожено. Вече и танкове не могат да произвеждат, само вземат корпуси от съхранението - поточните линии са нарязани още преди 20 години, персоналът отдавна се е разбягал.

Цялата им съвременна технология се крепи на мултипликационни филмчета и болни фантазии. Преди беше ясно за специалистите, а сега това излиза наяве за всички. "Кинжал", дето не само сегашните, а и бъдещите средства не можели да го свалят. "Посейдон", дето е само на филмче. Летящия "Буревестник", дето излъгаха Путьо че е удачно да се направи ракета с проточен ядрен двигател. Бълнуванията на Патрушев от оня ден са песен в сравнения с това тея идеи за точене на пари. Корупцията е разяла цялата държаван, необратимо.

Трябва ли да изброявам колко е затънала Русия в технологичното блато? А сега Китай си точи зъбите. Оня ден Китай обяви Владивосток за вътрешно пристанище за китайската ътрешна търговия... Така че освен технологии вече няма и бъдеще.

А ти си се вперил в пъпа на Путин и се кланяш ли, кланяш. Кому се кланяш? :D

 

Преди 1 минута, Absurde said:

Демек украинците са руснаци, а руснаци не са руснаци ? T.e. ти сега си за руснаците, които са укранци ама реално са руснаци. А московите не са руси а са некви други... Ебаси...

Ми разрови историческите реалности. На какво се е викало "Киевская Русь"? Баш преди 1000 години, ма той Капитана се е объркал с друга русия.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Може. И после някой е откраднал името, сети се кой :). Само да припомня, че преди 1000 години на мястото на Москва е имало блата, докато Киев е бил център на културата. И скоро пак така може да стане :) 

Не се пъхай в историята, като не я разбираш.

Абе ПСЕВДОРАЗБИРАЧО, ПСЕВДОИСТОРИКО хайде кажи ми какво друго е било името на Киевщината освен Киевско княжество или Велико княжество Киевско?

Кажи ЛЪЖКО от село ДЛЪЖКО, за името на селото мога и да греша, кога се появява името Русия като название за държава къде е центъра на държавата, кой е владетелят, каква титла носи и прочие скрити от тебе о жертво велика  на измисленото либералдемократично българско образование...

О рожбо на българскато платено образователно блато заври си главата в коневръза и си тра-а-ай и не споменавай неща които даже и не си чувал! 

Ти виждал ли си, оригинален полски или руски исторически документ където се споменава "окраина" государства което новата руска орфология при последната имперска правописна реформа която  изписва вече "Окрайна" като Украйна. Чувал ли си за това че след окупацията на Галиция Лвов и прочие земи от Полското кралство това е било воеводство "Червона Рус" за да го отличат от останалата Русь?! Не си чувал и няма и да го прочетеш понеже го пише на недостэпен за гугъл преводача език на старобългарски в източник в полски православен .....

Ако бяхте поне малко бяхте чели и поне малко се бяхте образовали щяхте да знаете и да претендирате за име Окрайна а не Украйна.

Ти си крещящт пример на джуджешка образованост и великански претенции...

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, resavsky said:

Между Одеса и Лвов е един Киев.

Той не е важен 🤣

 

Преди 9 минути, scaner said:

Ми разрови историческите реалности. На какво се е викало "Киевская Русь"? Баш преди 1000 години, ма той Капитана се е объркал с друга русия.

А кой е основал Московията? Една война и всички си загубиха ума

the joker GIF

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Capitainofmarine said:

Абе ПСЕВДОРАЗБИРАЧО, ПСЕВДОИСТОРИКО хайде кажи ми какво друго е било името на Киевщината освен Киевско княжество или Велико княжество Киевско?

Кажи ЛЪЖКО от село ДЛЪЖКО, за името на селото мога и да греша, кога се появява името Русия като название за държава къде е центъра на държавата, кой е владетелят, каква титла носи и прочие скрити от тебе о жертво велика  на измисленото либералдемократично българско образование...

О рожбо на българскато платено образователно блато заври си главата в коневръза и си тра-а-ай и не споменавай неща които даже и не си чувал! 

Ех, както пикаеш газ, вземи някакъв договор да изпълняваш, личен маркуч в газопровод някой да ти дадат, че и пари може да спечелиш :)

Не ти ли писна толкова много глупости за толкова малко време да изприказваш?

 

Преди 2 минути, Absurde said:

А кой е основал Московията? Една война и всички си загубиха ума

Това е съвсем друга тема.

Аз само посочих, че това на кооето преди 1000 години са му викали "Русия" няма общо с това, което е на друго място и после е взело същото име..

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, scaner said:

Русия никога не е била технологична държава - от 90-те години до сега. Всичко което има, е наследено от СССР. Ядреното оръжие също истана от СССР. Останаха и носителите, ракетите "Сатана" - не може да ги произвежда, от 76 останали носители в строя са останали малко над 40, стари, ръждясващи. Стратегическата авиация - не може да произвежда самолетите, колкото са останали, пази ги щото това е.

Ако беше истина о лъжецо днес щеще да има парад не на победата в Москва а на поледителите урконацисти ама не.е.е... С самолетите си опикават с високотехнологичните дронове и те падат в Черно море...😂 Преди месец продадохо 36 самолета СУ 35 но Иран... 

Америка не може вече пет години да построи 8 самолета Ф 16 за да предаде на България и вече плащате на чужди самолети за еърполисинг. Америка не може да произведе танкове и да даде на Украйна а ще им предава 40 броя стари за ремонта на които са нужни три-шест месеца...

Даже след над хиляда санкции от щатите и европа не могат да спрат производството на танкове и самолети...

О технологично чудо на майка си и татко си, о рожбо на гендерната политика, иди да пасеш на ливадата пред Белият Дом, само внимавай за таквиз каквито ги се...ш тука там се плащат големи глоби...

Чудя се и се мая, ти чуство за достойнство знаеш ли какво е ?! 

Днес си хиляда пъти изоличен като лъжец...

Ти си ебати дебелокожото гендерно технологично чудо без чувство за срам!!!!

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, resavsky said:

Между Одеса и Лвов е един Киев.

Знам че си против яденето на слона. Не съм сигурен дали не си го ударил на веганство, но всички хапки да ти изброявам ли...

Какво е Киев?! Мать городов руских!

Е-ех пак ме разочароваш Моканино-о!

Но всеки сам си мери пътя...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тука обичате да цитирате псевдоСтрелков-Гиркин, а също и Женката Пригожин.

Хайде да ви почеша краставите дупета.

От Пригожина Зеленскому "Привет"

Согласно последней информации, украинцы оставили также посёлок Хромово, убрав свои части подальше от города. По подсчётам Жени Пригожина, в "бахмутской мясорубке" ВСУ теряли ежедневно от 400 до 600 человек. В попытке удержать город ВСУ сжигал резервы, предназначавшиеся для несостоявшегося зимнего и проваленого весеннего контрнаступления ВСУ. У них одна надежда осталось на летне.осеннее и Ф 16 которые над Росии не надо летать как и ракеты Шадоу. Так что продолжать украинцы убивать мирное украинское население. А русская армия получила необходимую передышку после неудач минувшей осенью перед решительным поворотом в пользу России в украинской войне.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, resavsky said:

Между Одеса и Лвов е един Киев.

Е така се прави активна и интересна 😃тема!

Разбутай се, размърдай се малко, няма все да ти върша работата!

Лека нощ наивни ми Моканино!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 50 минути, resavsky said:

Между Одеса и Лвов е един Киев.

А преди Киев са Крематорск и Славянск, и още няколко стотин с техните размери, че и река има. Радват се на превземането на бахмут все едно са превзели Полстава или Храков.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Коментар от Игор Гиркин по повод превземането на Бахмут:

Вече бях изразил накратко мнението си за завършването на щурма на "Бахмут" вчера в "телеграм". Но, четейки нечистоплътно щастливите коментари във "ВКонтакте", си помислих, че трябва отново да разгледам подробно и спокойно тази операция, която се раздухва по всички възможни начини (за да получи "Готвача" всички "лаври на победата").

И така, накратко.

1. След унизителните и почти катастрофални поражения в Харковска област, първо отрязването на Херсонския плацдарм под напора на противника, а след това и пълното му изоставяне, Въоръжените сили, след като проведоха частична "недомобилизация" (тъй като правният ѝ статут беше напълно неясен и тя се ограничаваше до призоваването на 250-300 хил. души и нищо друго), се опитаха по време на зимната кампания (която постепенно прерасна в пролетна) "да си отмъстят" на Донбаския фронт. Точно и само на Донбаския (Донецко-Луганския) фронт. Защото още по-рано (през пролетта на миналата година - след "деескалацията") Кремъл възприе (и остава непроменена и до днес) политика на "замразяване на конфликта чрез компромисно споразумение с партньорите". А в рамките на "постигането на това споразумение" изобщо не се обмислят никакви настъпления в така наречената "Украйна" - каквито и стратегически перспективи да обещават те. Следователно единственото, което може да се направи, е да се "води битка на изтощение" срещу врага в Донбас с надеждата, че "рано или късно партньорите ще узреят". Кретенизмът на тази концепция и нейното мъртвородено упорство са изключителни. Но тя се изпълнява със същата мрачна идиотска упоритост, с която вече 8 години се опитват да изпълнят абсолютно същите "безалтернативни мински споразумения". От края на април миналата година - всички настъпателни операции на руските въоръжени сили се провеждат САМО в Донбас. Дори след като окупираха част от Харковска област по линията на Северски Донец, те нямаха намерение да настъпват на запад от нея - те се придвижваха изключително на юг - към най-силно укрепената Славянско-Краматорска агломерация. Със съответния резултат...

2. с други думи, започвайки настъпление в Донбас в края на миналата есен, нашите "военни стратези" отново се опитваха да решат пред политическото ръководство задачата, която нашите възрастни кретени бяха "нарисували" в главите си: "Да освободим напълно Донбас и да започнем преговори с Киев и скъпите западни партньори за налагане на "статуквото": Крим, Донбас и коридорът към Крим - зад нас, без повече претенции".
Както виждаме, тази задача не е решена за седем месеца кървави боеве (в много райони - например край Авдийвка и Маринка, почти непрекъснато), дори в малка степен.
И фактът, че Вагнер - който беше снабдяван и презапасяван до средата на зимата на тази година. Въпреки това по време на многомесечната месомелачка те успяха да вземат два малки града - Соледар и Бахмут - и всичко това с цената на почти пълна загуба на собствената си пехота, което е единствената тактическа победа. А във връзка с пълния провал на стратегическата задача превземането на Бахмут е представено като "венец на военното изкуство" и "епохална битка със световноисторическа стойност".

3. междувременно - както беше отбелязано по-горе - операцията като цяло завърши със стратегически провал за нашите войски. Противникът НЕ беше изтласкан от Донбас по всички основни направления, а по повечето направления - изобщо не беше придвижен.
По време на настъплението руските въоръжени сили изразходваха много подготвена жива сила, изчерпаха почти до дъно запасите от оръжие, оборудване и боеприпаси, необходими за по-нататъшни настъпателни операции.
Ето защо през последните 2 месеца на Бахмут се обръщаше повишено внимание - беше необходимо да се постигне поне някакъв резултат "за пропаганда", за да може след това да се "поеме дъх"... Например, като че ли спечелихме... А вчера спряхме в покрайнините на Бахмут, едва го достигнахме - нямахме сили да продължим...

4) Сега трябва да изчакаме "ответния ход" на врага. Подобен на онзи, който врагът направи през септември, веднага след като нашите доблестни генерали за месец "опитомиха" малкото градче Пески в покрайнините на Донецк.
Защо смятам, че врагът ще атакува скоро? - Точно защото сега има най-голям шанс да успее. - Най-добрите ударни части на руските въоръжени сили са изтощени от месеци наред сражения. Резервите от боеприпаси са минимални. Ако например врагът реши да атакува Донецкия фронт (например в посока Мариупол), ще бъде посрещнат от силно разбити и "разредени" части и резерви, разположени в Бахмут. А ако реши да атакува Запорожкия фронт, няма да му се налага да се притеснява за стабилността на отбраната си в Славянско-Краматорското направление и край Авдеевка.

5. И следователно - считам, че победата при Бахмут:
а) По своята същност е ненужна ("отклоняване на вниманието към негоден обект", писал съм за това много пъти);
б) "пирова". Тя не си струваше усилията и парите, похарчени за нея, дори приблизително.

НАДЯВАМ СЕ ДА ГРЕША.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Хайде и капитана вече няма да пише в този раздел, защото във всеки пост само обижда както потребителите така и екипа на форума. 

Хайде сега да се чете с разбиране и мислене, а не само да се пишат глупости.

  • Харесва ми! 6
  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 16 минути, vandu said:

А преди Киев са Крематорск и Славянск, и още няколко стотин с техните размери, че и река има. Радват се на превземането на бахмут все едно са превзели Полстава или Храков.

В къщата на слепците и едноокия е цар.... 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, Capitainofmarine said:

Ако беше истина о лъжецо днес щеще да има парад не на победата в Москва а на поледителите урконацисти ама не.е.е...

Много бързаш. Всичко с времето си. СССР все пак остави много барахло, още не всичко е унищожено и разграбено.

Преди 33 минути, Capitainofmarine said:

Америка не може вече пет години да построи 8 самолета Ф 16 за да предаде на България и вече плащате на чужди самолети за еърполисинг. Америка не може да произведе танкове и да даде на Украйна а ще им предава 40 броя стари за ремонта на които са нужни три-шест месеца...

Хехе, България е последната дупка на кавала. Има огромна опашка за кандидати за такива самолети... Така че Америка не смогва да задоволи желаещите, а не че както Русия, е неспособна да произвежда нещо. Пак руската пропаганда ти е дошла в повече :)

Преди 34 минути, Capitainofmarine said:

Даже след над хиляда санкции от щатите и европа не могат да спрат производството на танкове и самолети...

Сигурен ли си? В Русия в момента не се произвеждат танкове и самолети. Само се свалят стари танкове от съхранение, и се модернизират ако има с какво. А тъй като няма с какво - вече ти обяснявах преди за оптическите прицели - то нещата самички си вървят надолу. Пак си се назобал с руска пропаганда.

Преди 36 минути, Capitainofmarine said:

О технологично чудо на майка си и татко си, о рожбо на гендерната политика, иди да пасеш на ливадата пред Белият Дом, само внимавай за таквиз каквито ги се...ш тука там се плащат големи глоби...

Тука изпиканият газ нещо прелива и ти отвлича вниманието :)

Преди 37 минути, Capitainofmarine said:

Чудя се и се мая, ти чуство за достойнство знаеш ли какво е ?! 

Аз знам какво е. Но не намирам такова нещо в обърканите русиофили, дето много се загрижили за нашите въоръжени сили...

Но ти се чуди, това е първата стъпка при сблъсъка с реалността.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 47 минути, scaner said:

Сигурен ли си? В Русия в момента не се произвеждат танкове и самолети.

Не съм съгласен, тук и ти лансираш пропагандата на една страна без да гледаш обективно.

-----------------
Иначе някой (няй-вероятно руски източник) е направил списък със всички подразделения които Украина прати срещу Вагнер в Бахмут. Доста от тези подарзделения са потвърдени от различни OSINT Изглежда доста впечатляващ:
 

 

Редактирано от Absurde
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Absurde said:

Не съм съгласен, тук и ти лансираш пропагандата на една страна без да гледаш обективно.

Сега не мога да ти цитирам точните документи, но положението е следното. След 2014 г. и първите санкции се повдига въпроса да се ускори импортозамещението във руския ВПК. Тогава се оказва, че в новите самолети и ракети има до 90% западни компоненти, непроизвеждани в Русия. Малко преди войната се появи документ отчитащ резултатите - зависимостта от западни компоненти е намалена до към 70%, варирашо за разните изделия. Санкциите след войната силно затрудниха снабдяването със западни части, работеше се известно време на запаси, сега вече се работи само като има материали от сив внос. Това се вижда добре при ракетите, там обема производство падна в пъти в сравнение с предвоенното време. Можем да не се съмняваме, че така е и със самолетите, още повече че при ракетите качеството може и да падне, при самолетите е недопустимо.

При танковете положението е малко по-различно. В края на 90-те години бяха демонтирани основните производствени линии, които правят базовите танкови детайли, включая корпуса, матриците за важните детайли бяха ликвидирани. Това е публична информация, може да се провери. Доколкото знам, танкове Т-80, Т-82 не могат да се произвеждат от 1998 г., Т-90 - от 2011 г. Всичко което влиза в експлоатация сега, е сваляно от консервация, възстановявано доколкото може чрез канибализация, и модернизирано основно в боевата част. На практика Русия не разполага с производствена база, а с ремонтна база. Единствено в Уралвагонзавод са се съхранили някои по-базови процеси, но в малък обем, и няма майстори които да се справят. Погледни Армата - той не е в масово производство, наличните екземпляри се водят единични. Да, за единични бройки много неща могат да направят, но това е бавна и скъпа работа, не може да задоволява нуждите на фронта.

При тази обстановка на писаните по вестниците обещания, че ще се увеличи производството на нови танкове в пъти, трябва да се гледа с голям скептицизъм. То освен материалната база, мобилизацията им прецаква и работната сила.

Сегашната ситуация не може да се сравнява със ситуацията през Втората световна война и Сталиновото време. Сега липсват всички възможности, които тогава са работели за мобилизация на населението за увеличаване на производството. Ситуациите са коренно различни.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Absurde said:

Демек украинците са руснаци, а руснаци не са руснаци ? T.e. ти сега си за руснаците, които са укранци ама реално са руснаци. А московите не са руси а са некви други... Ебаси...

Колега, това е исторически форум все пак...

Тия глупости си ги пишете с калло и христослав във форума на Еъргруп!

Московия няма нищо общо с Русь, те дори името на Киевската Русь не могат да напишат правилно и затова са Россия...😎😊

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...