Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 38 минути, deaf said:

Ето цитати от Зеленски от Япония:

"Не мога да разкрия тактиката на военните..."

"Днес Бахмут не е окупиран от Русия..."

 

Е да той днес е вече Артьомовск. Чак след Г7 ще признае, сега е ПР. А междувременно Залужний продължава да е MIA, ще се окажат вярни слуховете...

 

  

Преди 19 часа, scaner said:

Много бързо се развива възможността Украйна да се сдобие със самолети F-16.

Поредното вундервафе, от Байрактарите насам минахме 20-25 вундервафете?

Редактирано от Absurde
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 2 часа, Capitainofmarine said:

Между другото защо САЩ отоново за една година /вече за 2026г/ повече отлагат предаването на платените отдавна и договорени истребители и защо не искат да ни дадат под наем за да си правим еърполисинга? Съвсем ще ни накарат да се оголим да знаеш...

Чакат да изтече мандата на руският ни президент.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 24 минути, Absurde said:

 А междувременно Залужний продължава да е MIA, ще се окажат вярни слуховете...

 

  

Вчера бяха публикувани снимки с него.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Филм за руските престъпления в Украйна. Не се препоръчва за бременни и хора със слаба психика. За достъп, трябва да се влезе в аканута на Гугъл за да се потвърди възрастт, защото е 18+:

На руски:

“АБСОЛЮТНОЕ ЗЛО” — жуткие преступления российской армии в Украине

 

На английски:

“ABSOLUTE EVIL” — terrible war crimes of Russia’s military in Ukraine

 

  • ХаХа 1
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, vandu said:

Чакат да изтече мандата на руският ни президент

Абсолютни глупости на търкалета. Знаеш защо е на търкалета?! Защото на лъжата краката и се къси и се придвижва таркаляйки се по тестикули

Причината е че не искат летци подготвени в България да летят на техни самолети. Първаначално заявяваха че имат собствена програма и че нашите летци летели на МИГ не стават били вече стари. Избират си курсантите, след предполетната теоретическа подготовка си ги вземат в свои школи...  Въпросът опира до промиването на мозъците, после тези летци чии интереси ще защитават във въздуха ?! Вземи се поинтересувай и потърси какво казват летците. Това не удар в гърба от съюзник а х-й в гъ-а на българската демокрация осъществявана от СЕРВИ. И как не се намери един политик с мъдя та да тропне с юмрук по масата, и да каже ако не, ликвидираме сделката и се връщаме към Грипен!  А глупаците подскачат и викат в подкрепа на разни нови СЕРВИТУТНИ кандитури за поста държавен глава и голямо крадене от бюджета. Прасен пример е бившият премире Кирето, скоро чакаме резултати какви пари е гушнал стой и татко му от "спасяването на Украйна". "Крадливите ми спасители в Ръжта"!!! Защото псевдолибералната демокрация друго освен крадци не може да излъчи. Още античните мъдреци са казали, че щом с пари се правят и печелят избори то избраният започва да отработва обратно парите... Неточно цитирам вече остарях и не помня точно но смисъ-ъла-а-а...

Редактирано от Capitainofmarine
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Capitainofmarine said:

Причината е че не искат летци подготвени в България да летят на техни самолети. 

А факта че 30+ пилота дето им пратихме само 2ма издържаха теста по математика. С това темпо към 2050 първите 8 пилота ще са обучени... И аз да бях и аз нямаше да си пратя самолетите на народ, които не може да смята. 

Редактирано от Absurde
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 58 минути, resavsky said:

Вчера бяха публикувани снимки с него.

И аз гледах некви снимки от сватба, от някъв плаж в Кипър на някво съвещание и на всичките изглеждаше на различна възраст.... А Киев мълчи упорито и факта че отказа да отиде на онази НАТО-вска конференция и то я отказа с писмо... Ще видим накрая ще се разбере, но мълчанието на Киев подхранва яко фабриката за теории. Приемам залагания, коя ще се окаже вярна :D

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Украинската армия може и да не успее да си върне Крим, но може да превърне живота на руснаците в ад, твърдят експерти", съобщава американският колумнист на Business Insider.

▪️ Вместо скъпоструваща сухопътна офанзива за освобождаването на Крим от руски контрол, може да има по-лесен начин: да се използват безпилотни лодки, които да атакуват руските войски и да блокират полуострова, твърдят двама американски експерти.

▪️ Украйна "не е необходимо да изгони окупационните сили от Крим, за да го направи неизползваем за руските цели", пишат Уилям Кортни и Скот Савиц, двама изследователи от мозъчния тръст RAND Corporation.

💬 "Географията, която затруднява нахлуването в Крим, улеснява съвременната обсада", пишат Кортни и Савиц.

💬 "Всички руски сухопътни придвижвания трябва да преминават през един от два тесни коридора. Първият включва прекосяване на стотици километри окупирана територия, включително райони, които са сравнително близо до фронта и са населени с враждебно население, диверсанти и специални части, през провлак с минимално пространство за маневриране и в обсега на модерните украински оръжия."

▪️ Остава маршрутът през Черно море. В идеалния случай Украйна трябва или да започне десантна инвазия на полуострова, както направиха Великобритания и Франция по време на Кримската война през 1854 г., или да умори руснаците от глад с морска блокада.

▪️ Ако морските и сухопътните комуникации с Крим бъдат прекъснати, ще остане само въздушният транспорт. Снабдяването на руските войски на полуострова, включително на Черноморския флот, ще изисква много по-голям капацитет за въздушен транспорт, отколкото Русия има.

💬 "Украйна може да отслаби този поток, като удари пистите и съоръженията за гориво на полуострова", пишат те.

https://t.me/Crimeanwind/30701

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Absurde said:

А факта че 30+ пилота дето им пратихме само 2ма издържаха теста по математика

Айде сега айкюто на летците ще си мерим! Пат на търкалета вече знаеш защо. Те там във въздушен бой тригонометрични функции на ум ще решават... Че си абсурд си абсурд но стига абсурдни глупости говори!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, scaner said:

Вместо скъпоструваща сухопътна офанзива за освобождаването на Крим от руски контрол, може да има по-лесен начин: да се използват безпилотни лодки, които да атакуват руските войски и да блокират полуострова, твърдят двама американски експерти.

Имаше едно време един голям български писател: В една велика книга "Мъжки времена" той написа – Едно е да исскаш, друго е да можеш, а е трето и четвръто да го направиш... 

Те нацистките мераци са отдавна известни сами си ги публикуват...

Редактирано от Capitainofmarine
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Обучението на украински пилоти за управление на американския многоцелеви самолет F-16 ще започне през лятото.

Това заяви британският премиер Риши Сунак по време на срещата на Г-7 в Хирошима.

Вече няколко страни от НАТО заявиха желание да подкрепят Украйна в обучение на пилоти, а Нидерландия в даряването на самолети.

https://t.me/drmjournal/5247

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Capitainofmarine said:

Имаше едно време един голям български писател: В една велика книга "Мъжки времена" той написа – Едно е да исскаш, друго е да можеш, а е трето и четвръто да го направиш...

Това все едно за Русия е казано: много и се иска да завладее Украйна, ама не може. 🤣

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Аз само не разбирам от къде идва това съмнение в целия колективен запад?

Една държава, която няма вътрешна тоалетна да се мери с всички високо технологични държави?!?!

Как си го представяме? Те руснаците ако нямаха атомно оръжие до сега и държава да нямаха? Всичи там лежат на стари лаври от съветско време и от космоса се видя какво могат и колко струват.

А вие там какво виждате?

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, scaner said:

Остава маршрутът през Черно море. В идеалния случай Украйна трябва или да започне десантна инвазия на полуострова, както направиха Великобритания и Франция по време на Кримската война през 1854 г., или да умори руснаците от глад с морска блокада.

Е това е велика мисъл особено след като си спомня резултатите от "Великата десантна операция в Крим" съчетани с дизинтерията холерата и празното стоене и накрая когато руснаците взривиха укрепленията и се изтеглиха остана въпросът " ... що ги ручахме жабетата " и " ... кой ще плаща сметката"? 

На мераците на либералнацистите и укронацистите за разгром на Русия кой ще им плаща сметката ? Как ще възстановяват европейската икономика, която кюташе като смазана немска довоенна машина с ефтини руски суровини и реализираше огромна печалба та чак беше локомотива на обединена Европа и изтугляше от криза Гърция, Испаниа, Италия  а за нас деиндустриализиранете да не говорим, да не говорим и за огромната тежест с отварянето  на либералните задници за емигранти от Близкият изток и Африка. А сега нещата нещо понамирисват на развалено, със газта и въобще руските суровини тоест с липсата им... Пример не купуваме руски нефт а купуваме бензин от Индия направен от руски нефт. Да имам дървените глави... Спрете и АЕЦ или ги презапуснете под американски обогатен уран... 🤣😂😂

Тука виждам как голям сеир ще пада!!! Обаче помня един велик български писател да казва ..." Сеирджи чок - алъш-вериш йок!"

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, gmladenov said:

Това все едно за Русия е казано: много и се иска да завладее Украйна, ама не може. 🤣

Абе жертво на великото българското либерал демократично образование. На това което му викат Украйна хиляда години му викат Русия. Вие искате за тридесет години да смените кръвта?! Ти по-добре там от коневръза си мълчи, че не сме забравили"смешният ти  плач" ти по комунизирането на бедното инжинерно семейство...

Това да не ти е македония та да питат "колко ке ми платиш да се пишем бугарин"?

Редактирано от Capitainofmarine
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Capitainofmarine said:

Абсолютни глупости на търкалета. Знаеш защо е на търкалета?! Защото на лъжата краката и се къси и се придвижва таркаляйки се по тестикули

Причината е че не искат летци подготвени в България да летят на техни самолети. Първаначално заявяваха че имат собствена програма и че нашите летци летели на МИГ не стават били вече стари. Избират си курсантите, след предполетната теоретическа подготовка си ги вземат в свои школи...  Въпросът опира до промиването на мозъците, после тези летци чии интереси ще защитават във въздуха ?! Вземи се поинтересувай и потърси какво казват летците. Това не удар в гърба от съюзник а х-й в гъ-а на българската демокрация осъществявана от СЕРВИ. И как не се намери един политик с мъдя та да тропне с юмрук по масата, и да каже ако не, ликвидираме сделката и се връщаме към Грипен!  А глупаците подскачат и викат в подкрепа на разни нови СЕРВИТУТНИ кандитури за поста държавен глава и голямо крадене от бюджета. Прасен пример е бившият премире Кирето, скоро чакаме резултати какви пари е гушнал стой и татко му от "спасяването на Украйна". "Крадливите ми спасители в Ръжта"!!! Защото псевдолибералната демокрация друго освен крадци не може да излъчи. Още античните мъдреци са казали, че щом с пари се правят и печелят избори то избраният започва да отработва обратно парите... Неточно цитирам вече остарях и не помня точно но смисъ-ъла-а-а...

Как точно се подготвят летците в България знаеш ли? По колко години им трябват, за да вземат клас, защото нямат нальот? А за начинът на подготовка, още настоящият президент, бивш командваш на ВВС, още по- бивш на Равнец е наказван като млад командир, защото се е опитвал да въведе западните системи за подготовка и тактика на въздушен бой. В замяна на все още използваната тогава съветска система, при която тренировките са били показуха по ясен сценарий, сакън да не се рискува и да стане някой сакатлък. А в бой летецът е бил прост изпълнител на нарежданията от КП. И именно Радев засилва сътрудничеството с американските ВВС, защото знае, че е най-добре да се учат от най-добрите. Има една случка, при която нашите са гостували във Флорида. И извън всякакви протоколи Радев е уредил двама млади и перспективни пилоти да летят заедно с местния командваш на Ф-16 и да попиват от него. Та реално трябва да сме благодарни на американците, че вместо просто да ги приучат на самолета за няколко седмици го поемат още на ниво реактивен УТС и ги вкарват в тяхната система за подготовка и начин на водене на въздушна война. Защото приемането на тази изцяло нова за нас платформа изисква нови навици и философия , за да се използва ефективно. Друг е въпросът, че дори и със сертифицирани пилоти и приет на въоръжение ще трябват години преди да започнем да използваме оптимално възможностите на самолета и въоръжението му. А според мен, при липсата на достатъчно летателни часове и тренировъчно въоръжение, това никога няма да стане.

А качеството на пилотите няма как да бъде високо. Като се почне от това, кой изобщо става курсант. Умните имат доста повече перспективи в частния сектор. Командващият в Долна Митрополия се оплакваше как най - добрият им кандидат в крайна сметка избрал информатика. Мисля, че имаше години, в които дори не покриваха зададените бройки.Отделно на каква точно подготовка могат да се надяват пилотите ни в нашите разсипани ВВС. Отделно дъртите пушки май много не се радват от  приемането на новия самолет, защото ще станат излишни. Затова и са тези глупости за "заместващите" самолети, които като цена доближават Ф-16, но щели да бъдат уж само за няколко години. Само че нито французите, нито шведите имат такива изисквания за сертифициране на пилотите. Майорите и полковниците ще се научат за няколко седмици да излитат и кацат и кое копче какво е и спокойно ще продължат да си взимат заплатите. Пък за видимата за партньорите ни, но скрита от командващи и тукашни медии русофилия във ВВС и изобщо в армията да не говорим. Командващият на Графа се изявява като виден русофил в изказванията си. А в неговата база дошли по ер полисинг холандки пилоти веднага са получили предложения да продадат информация за те техните ф-35. Даже се чудя как при това положение американците изобщо ще ни дадат самолет, който и те ще ползват в следващите години. 

 

 

 

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Capitainofmarine said:

На това което му викат Украйна хиляда години му викат Русия.

Може. И после някой е откраднал името, сети се кой :). Само да припомня, че преди 1000 години на мястото на Москва е имало блата, докато Киев е бил център на културата. И скоро пак така може да стане :) 

Не се пъхай в историята, като не я разбираш.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Capitainofmarine said:

Абсолютни глупости на търкалета. Знаеш защо е на търкалета?! Защото на лъжата краката и се къси и се придвижва таркаляйки се по тестикули

Причината е че не искат летци подготвени в България да летят на техни самолети. Първаначално заявяваха че имат собствена програма и че нашите летци летели на МИГ не стават били вече стари. Избират си курсантите, след предполетната теоретическа подготовка си ги вземат в свои школи...  Въпросът опира до промиването на мозъците, после тези летци чии интереси ще защитават във въздуха ?! Вземи се поинтересувай и потърси какво казват летците. Това не удар в гърба от съюзник а х-й в гъ-а на българската демокрация осъществявана от СЕРВИ. И как не се намери един политик с мъдя та да тропне с юмрук по масата, и да каже ако не, ликвидираме сделката и се връщаме към Грипен!  А глупаците подскачат и викат в подкрепа на разни нови СЕРВИТУТНИ кандитури за поста държавен глава и голямо крадене от бюджета. Прасен пример е бившият премире Кирето, скоро чакаме резултати какви пари е гушнал стой и татко му от "спасяването на Украйна". "Крадливите ми спасители в Ръжта"!!! Защото псевдолибералната демокрация друго освен крадци не може да излъчи. Още античните мъдреци са казали, че щом с пари се правят и печелят избори то избраният започва да отработва обратно парите... Неточно цитирам вече остарях и не помня точно но смисъ-ъла-а-а...

Ти какво очакваш, да ти обучават български ватенки на американски самолети ?

Вземи мисли с тези мустаци.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Capitainofmarine said:

Е това е велика мисъл особено след като си спомня резултатите от "Великата десантна операция в Крим" съчетани с дизинтерията холерата и празното стоене и накрая когато руснаците взривиха укрепленията и се изтеглиха остана въпросът " ... що ги ручахме жабетата " и " ... кой ще плаща сметката"? 

На мераците на либералнацистите и укронацистите за разгром на Русия кой ще им плаща сметката ? Как ще възстановяват европейската икономика, която кюташе като смазана немска довоенна машина с ефтини руски суровини и реализираше огромна печалба та чак беше локомотива на обединена Европа и изтугляше от криза Гърция, Испаниа, Италия  а за нас деиндустриализиранете да не говорим, да не говорим и за огромната тежест с отварянето  на либералните задници за емигранти от Близкият изток и Африка. А сега нещата нещо понамирисват на развалено, със газта и въобще руските суровини тоест с липсата им... Пример не купуваме руски нефт а купуваме бензин от Индия направен от руски нефт. Да имам дървените глави... Спрете и АЕЦ или ги презапуснете под американски обогатен уран... 🤣😂😂

Тука виждам как голям сеир ще пада!!! Обаче помня един велик български писател да казва ..." Сеирджи чок - алъш-вериш йок!"

Ти направо говориш като чист руснак. Дори когато губи Русия печели. Всъщност Кримската операция далеч не е добре организирана от съюзниците. И при добре организирана руска армия и флот трябваше да ги издавят или да оставят да измрат от глад без снабдяване. В реалността след една загубена полева битка - заради некадърността на руския командваш, просто се затварят в Севастопол. Поставяне на началото на традиция. Руснаците просто не могат да водят адекватни открити бойни действия. Карат само на устойчивост и храброст. Започва и традицията флотът да се самопотопи. Вместо да се разправи със снабдяването на съюзниците, които поне в началото нямат морско превъзходство. И моряците да се превърнат в най - добрата руска пехота. Нещо което се утвърждава в 20 в през гражданската война и ВОВ.

В резултат: Русия няма право на свой флот в Ч.Море, няма право да поддържа крайбрежни укрепления и губи позицията си на защитник на православното население в О.И. А и Нахимов загива вместо на кораб, ръководейки сухопътната отбрана.

 

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 43 минути, Capitainofmarine said:

Е това е велика мисъл особено след като си спомня резултатите от "Великата десантна операция в Крим" съчетани с дизинтерията холерата и празното стоене и накрая когато руснаците взривиха укрепленията и се изтеглиха остана въпросът " ... що ги ручахме жабетата " и " ... кой ще плаща сметката"? 

 

Е хубава работа руснаците не били разбити в Кримската война.Бити са и то стратегическо поражение след което никога не възстановяват позициите си в Европа.И така и не получават достъп до проливите - чак до ден днешен. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Преди 46 минути, Р. Теодосиев said:

Аз само не разбирам от къде идва това съмнение в целия колективен запад?

Шолц, Макрон, Урсула и който е ПМ на англия тая седмица все лица които излъчва увереност. Байдън и той не знае каде се намира...

 

Преди 26 минути, scaner said:

Може. И после някой е откраднал името, сети се кой :). Само да припомня, че преди 1000 години на мястото на Москва е имало блата, докато Киев е бил център на културата. И скоро пак така може да стане :) 

Не се пъхай в историята, като не я разбираш.

 

Център на културата на коя държава? 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 5 минути, Absurde said:

 

 

 

 

Център на културата на коя държава? 

На истинската Рус на която после тъпите московци крадат името. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...