Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2024 година.


Recommended Posts

  • Потребител

Аз все повече си мисля, че крайната американска цел е тази война да свърши с компромисен мир, а именно Русия получава официално Крим и 4те области, а с около 15 % орязана територия Украйна влиза в НАТО, съответно повече не може да бъде закачана. Но това би сринало основите на международното право в частта за неприкосновеност на границите, съответно за  САЩ като най-голям производител на оръжие става изгодно да има още войни за прекрояване на граници. А кандидати не липсват - Индия и Пакистан, почти целия Близък Изток, Етиопия - Еритрея, Сърбия - Косово плюс Босна и Херцеговина, Венецуела - Гвиана и др.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Крайната цел е, че с победоносната украинска отечесвена война да доведе до разпадането на РФ чрез отцеплянето на заробените народи и демократизиране на руският народ и изциряване от вековната му краста, че са заложници на християнството и че те са 3. Рим и затова са над всички народи....Време е да стъпят от 17 век във 21 век....

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Американците от самото начало много ясно показаха, че не искат тази война да ескалира, а да си
остане регионален конфликт. На тях Тайван и Китай явно са им по-големи приоритети и не искат
да се ангажират много с Украйна, за да са им свободни ръцете за Таван, ако се наложи.

По моите наблюдения Западът като цяло гледа да си няма проблеми с Русия и се надява Путин
сам да се откаже да воюва по някое време, притиснат от икономическото положение в Русия.

Според мен Западът най-много го устройва конфликтът да се замрази, след което да се търси
политическо решение в бъдеще време.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, skorpion1980 said:

Но това би сринало основите на международното право в частта за неприкосновеност на границите, съответно за  САЩ като най-голям производител на оръжие става изгодно да има още войни за прекрояване на граници.

Това няма общо с реалността. ВПК на САЩ, включая и лобитата му са жалка част от американската икономика. Буквално са в графата “и други”. Номиналното БВП на САЩ е над 28 трилиона, много повече отколкото това на ЕС и РФ взети заедно. И огромна част от тези пари зависят от международната търговия, наука, образование, ресурси и пазари, финанси и т.н. Зависят от Европа и Азия. Това от което имат нужда САЩ е международна стабилност, за да си въртят бизнеса и да ходят по екскурзии. Няма да жертват начина си на живот, че да може боклучавата компания Боинг да продаде няколко ракети за няколко кирливи милиона долара. 

Редактирано от Amazonski
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, gmladenov said:

Американците от самото начало много ясно показаха, че не искат тази война да ескалира, а да си
остане регионален конфликт. На тях Тайван и Китай явно са им по-големи приоритети и не искат
да се ангажират много с Украйна, за да са им свободни ръцете за Таван, ако се наложи.

По моите наблюдения Западът като цяло гледа да си няма проблеми с Русия и се надява Путин
сам да се откаже да воюва по някое време, притиснат от икономическото положение в Русия.

Според мен Западът най-много го устройва конфликтът да се замрази, след което да се търси
политическо решение в бъдеще време.

Сега слушам новините. Путлер предлага мир, ако му оставят завоюваните украински територии. Може и да е фейк.... 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://t.me/operativnoZSU/146642

Подведен е под наказателна отговорност командира на 125 бригада от Териториалната отбрана на Украйна. Обвинението - умишлено неукрепяване на границата в района Харков.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

"Радио Свобода" публикува спътникова снимка, направена на 23 май - малко след атаката на украински дрон в Армавир, Краснодарски край, където е ударен радарът "Воронеж-ДМ", който е част от руската система за ранно предупреждение за изстрелване на вражески балистични ракети. 

Този комплекс осигурява радиолокационен контрол на разстояние до шест хиляди километра. Виждат се сериозни щети по сградите, в които се намират радарите. Двата комплекса "Воронеж-ДМ" в Армавир са ключова част от по-голямата стратегическа мрежа за ранно предупреждение на Русия и загубата им може да влоши способността на страната да открива приближаващи ядрени заплахи.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Кадри от украински удар, нанесен с управляеми бомби срещу окопаната руска пехота във Волчанск, Харковска област.

Използвани са четири американски малогабаритни бомби с прецизно насочване.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, Skubi said:

Сега слушам новините. Путлер предлага мир, ако му оставят завоюваните украински територии. Може и да е фейк.... 

Путлер по природа и убеждения е силовашко говедо и действа само със сила. На хора като него
мотото е "бий, за да те уважават". Няма такъв човек да предложи мир. Ако предложи, ще е измама.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://t.me/suspilnenews/33225

Руски удар с ракети по един от най- големите молове в Харков.Жертвите тепърва ще се изчисляват,но вероятно говорим за десетки убити и ранени цивилни.

 

  • ХаХа 1
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Е ако и сега американците не позволят да се използва тяхно оръжие на руска територия, то не знам какво трябва да се случи.

  • Тъжен 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, resavsky said:

https://t.me/suspilnenews/33225

Руски удар с ракети по един от най- големите молове в Харков.Жертвите тепърва ще се изчисляват,но вероятно говорим за десетки убити и ранени цивилни.

 

Отвратително. И руското оправдание отново като при болниците и други цивилни сгради ще бъде, че там се съхранява оръжие. Дори да е вярно, пак е нарушаване на международното право, съответно военно престъпление.

 

Преди 9 минути, Р. Теодосиев said:

Е ако и сега американците не позволят да се използва тяхно оръжие на руска територия, то не знам какво трябва да се случи.

С тяхната помощ на час по лъжичка не мисля, че е възможно да го позволят. Трябва руснаците да са напът да овладеят Харков и Запорожие, за да се стигне до това позволение.

 

Преди 1 час, Р. Теодосиев said:

Кадри от украински удар, нанесен с управляеми бомби срещу окопаната руска пехота във Волчанск, Харковска област.

Използвани са четири американски малогабаритни бомби с прецизно насочване.

Трябват по-масирани атаки над окапаните руски части, по-добре с дронове, имайки предвид колко драстично нарастна производството им в Украйна.

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 55 минути, gmladenov said:

Няма такъв човек да предложи мир. Ако предложи, ще е измама.

И още нещо. Путин и обкръжението му са абсолютно неконтактни. С тях адекватен разговор не може да се води. Винаги, когато става въпрос за мир, путин или неговите говорещи глави добавят, че мирното споразумение ще включва не само сегашните окупирани територии, а и други. Според наглеца песков, преговорите изискват компромис, но очевидно такъв трябва да направи само Украйна, но не и русия. Те живеят в измислен свят и преговорите с тях са невъзможни. Вж. например (видеото) обяснението на батката за войната. Според него войските на вторая не са яли бой при Киев, защото Зеленски нямал войски там, а защото евреите и католиците (кои католици?!) гарантирали на пути, че ако не превземе Киев всичко ще бъде наред и той оттеглил войските. 

Вчера през нощта в Минск пристигна пути. Води цялата банда. Там се мярна изпълзялият отнякъде Янукович. Обсъждан е мирът и, разбира се, че Зеленски е нелегитимен. Явно ще подписват мир с легитимния Янукович.

Цитирай

Пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков прокомментировал заявления. Его ответ был несколько расплывчат, однако он отметил, что у президента свое мнение на счет переговоров. Они могут начаться, если будут достигнуты все цели, поставленные в Кремле перед началом специальной военной операции. Помимо этого, России должны отойти некоторые украинские территории, которые находятся не только на линии фронта.

Однако переговоры – процесс двусторонний, который предполагает поиск компромиссов и поиска согласия.

 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 25 минути, skorpion1980 said:

Отвратително. И руското оправдание отново като при болниците и други цивилни сгради ще бъде, че там се съхранява оръжие. Дори да е вярно, пак е нарушаване на международното право, съответно военно престъпление.

Да, отвратително, но не по-малко отвратително е и поведението на цивилизования свят. Такива кадри в ООН не искат да гледат и се правят на ударени, че в Украйна не върви война, а СВО. Същите са и в Хага. Обявиха за издирване пути и чудовището лвова-белова за откраднатите украински деца, а не за военните престъпления.

  • Харесва ми! 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Днес русщата варварщина мина всякакви граници.Само по Харков имаше четири ракетни атаки и то изцяло по цивилни обекти.Озлоблението от проваленото настъпление доведе до тази агресия.Същята работа кято Буча преди две години.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 часа, skorpion1980 said:

Аз все повече си мисля, че крайната американска цел е тази война да свърши с компромисен мир, а именно Русия получава официално Крим и 4те области, а с около 15 % орязана територия Украйна влиза в НАТО, съответно повече не може да бъде закачана. Но това би сринало основите на международното право в частта за неприкосновеност на границите, съответно за  САЩ като най-голям производител на оръжие става изгодно да има още войни за прекрояване на граници. А кандидати не липсват - Индия и Пакистан, почти целия Близък Изток, Етиопия - Еритрея, Сърбия - Косово плюс Босна и Херцеговина, Венецуела - Гвиана и др.

Аз това отдавна го писах.На първо място е  Крим ,той е безвъзвратно загубен за Украйна ,руснаците си го анексираха още 2014  ,но им трябва международно признание.Ако не се лъжа само Беларус ,досега е признала анексацията.Същият този така или иначе загубен Крим е блестяща възможност за Украйна ,да го използва за разменна монета ,при едни мирни преговори и да си върне поне Херсон и Запорожие.Малко звучи ,като пионки в игра , но каквато и Украйна  ,да има в Източната и част ще има хора чувстващи се повече руснаци от украинци.Путин малко озлоби тези хора избивайки ги безмилостно ,с което ги провокира ,да събудят държавническите си чувства към Украйна и знам метаморфоза на хора ,които преди 10 години ,бяха против Майдана и за  отцепване на тези региони от Украйна ,сега след това  ,което им с е случи са на обратното мнение.Една нова Украйна трябва,да е устроена по начин в  ,който националните чувства на хората ,да не се засягат.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Just now, todorg said:

Аз това отдавна го писах.На първо място е  Крим ,той е безвъзвратно загубен за Украйна ,руснаците си го анексираха още 2014  ,но им трябва международно признание.Ако не се лъжа само Беларус ,досега е признала анексацията.Същият този така или иначе загубен Крим е блестяща възможност за Украйна ,да го използва за разменна монета ,при едни мирни преговори и да си върне поне Херсон и Запорожие.Малко звучи ,като пионки в игра , но каквато и Украйна  ,да има в Източната и част ще има хора чувстващи се повече руснаци от украинци.Путин малко озлоби тези хора избивайки ги безмилостно ,с което ги провокира ,да събуд

Херсон отдавна си го върнаха .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, resavsky said:

Херсон отдавна си го върнаха .

Областите имам в предвид ,отделно огромна част от Донбас населението също е  с украинско самосъзнание  ,за селското говоря и по малките градове.Някакъв автономен статут нов в рамките на Украйна на тази област.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://blitz.bg/svyat/business-insider-ot-saratov-i-moskva-do-tsiklon-eto-kak-ukrayna-udrya-ruskiya-chernomorski-flot_news1019728.html

Кратка хронология на загубите на Черноморския флот. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

... като ,че ли "много" започна да се говори и за употреба на ЯО в тоя ужасен Конфликт ... имам "киселото" усещане ,че ВСЕ пак Америка (конкретно !) "няма да има нищо против" да се използва маломерен заряд в тоя Конфликт ---> само и само за да не остане в Историята като ЕДИНСТВЕНАТА страна използвала ЯО срещу цивилно населени !

 

 

 

(темата е много Дълга и интересна - Тук пишат доста ерудирани Специалисти ... какво мислите по моята "теория" ?!?)

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, elektrotexnik said:

какво мислите по моята "теория" ?!?)

Ако Русия използва ядрено оръжие,(дори и да е маломощно),Япония и Южна Корея веднага ще се сдобият със собствени ядрени ракети,което ще е удар по влиянието на САЩ и Китай.

Хвърлянето на ядрена бомба от Русия ще създаде огромен радиоактивен облак,който ще се разпростре над цяла Европа,(подобно на "Чернобил",но с много по-силна радиация). Как мислите,че ще реагират европейците?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...