Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2024 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 минута, deaf said:

Ако Русия използва ядрено оръжие,(дори и да е маломощно),Япония и Южна Корея веднага ще се сдобият със собствени ядрени ракети,което ще е удар по влиянието на САЩ и Китай.

Хвърлянето на ядрена бомба от Русия ще създаде огромен радиоактивен облак,който ще се разпростре над цяла Европа,(подобно на "Чернобил",но с много по-силна радиация). Как мислите,че ще реагират европейците?

Ще имали въобще който и където да реагира......на цял свят.....

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор
Преди 18 минути, deaf said:

Ако Русия използва ядрено оръжие,(дори и да е маломощно),Япония и Южна Корея веднага ще се сдобият със собствени ядрени ракети,което ще е удар по влиянието на САЩ и Китай.

Хвърлянето на ядрена бомба от Русия ще създаде огромен радиоактивен облак,който ще се разпростре над цяла Европа,(подобно на "Чернобил",но с много по-силна радиация). Как мислите,че ще реагират европейците?

Русия няма да използва ядрено оръжие.Няма такъв вариант.Говорим за обикновен блъф.Или шантаж ако предпочитате .

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Запазвам си Мнението за себе си ... но допускам ,че има РЕАЛЕН ШАНС точно пък Америка да провокира (в нейн стил ... тихо и подмолно) употреба на ЯО - както казах Доводът е много тежък ... върху тях вече десетилетия тежи догмата "единствените използвали ЯО срещу цивилно население" ... отделно - Европа е фикция , "банда без команда" , путин знае ,че "ще му се размине" ... А и правим уговорката ,че това все пак ще бъде локален маломерен удар (порядък от няколко килотона - буквално колкото да "покаже мускули") ... И тук аз ще продължа моята Конспирация :

КЪДЕ ТОЧНО ЩЕ БЪДЕ ИЗПОЛЗВАН ТАКТИЧЕСКИ ядрен боеприпас ... разсъждавайки дедуктивно (сигурно има развити подобни "сценарий" в главите на шапкарите с много звезди по пагоните) Ударът трябва да е супер примерен ... няма да е по-точка която може да мултиплицира конфликта (демек по щаба на НАТО) ... трябва да е тихо , почти "незначителен" таргет ... КОЛКОТО ДА СЕ ПОКАЖЕ РЕШИТЕЛНОСТТА ... и тук аз предполагам ,че таргет от рода на "Ново Село" е съвсем апетитина "цел" ... От една страна ние сме партньор на НАТО (и ще е звучен шамар) ... от друга страна ПОЧТИ СИГУРНО Е , ЧЕ ПОСЛЕДСТВИЕ НЯМА ДА ИМА ЗА Агресора ...

 

 

 

Вашето Мнение ?!?!?!

  • ХаХа 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, elektrotexnik said:

Запазвам си Мнението за себе си ... но допускам ,че има РЕАЛЕН ШАНС точно пък Америка да провокира (в нейн стил ... тихо и подмолно) употреба на ЯО - както казах Доводът е много тежък ... върху тях вече десетилетия тежи догмата "единствените използвали ЯО срещу цивилно население" ... отделно - Европа е фикция , "банда без команда" , путин знае ,че "ще му се размине" ... А и правим уговорката ,че това все пак ще бъде локален маломерен удар (порядък от няколко килотона - буквално колкото да "покаже мускули") ... И тук аз ще продължа моята Конспирация :

КЪДЕ ТОЧНО ЩЕ БЪДЕ ИЗПОЛЗВАН ТАКТИЧЕСКИ ядрен боеприпас ... разсъждавайки дедуктивно (сигурно има развити подобни "сценарий" в главите на шапкарите с много звезди по пагоните) Ударът трябва да е супер примерен ... няма да е по-точка която може да мултиплицира конфликта (демек по щаба на НАТО) ... трябва да е тихо , почти "незначителен" таргет ... КОЛКОТО ДА СЕ ПОКАЖЕ РЕШИТЕЛНОСТТА ... и тук аз предполагам ,че таргет от рода на "Ново Село" е съвсем апетитина "цел" ... От една страна ние сме партньор на НАТО (и ще е звучен шамар) ... от друга страна ПОЧТИ СИГУРНО Е , ЧЕ ПОСЛЕДСТВИЕ НЯМА ДА ИМА ЗА Агресора ...

 

 

 

Вашето Мнение ?!?!?!

Едно е сигурно когато видиш типичното гъбичка дим над Витоша, опули се здравата, защото подобно още веднъж нема да видиш в живота си....

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 50 минути, elektrotexnik said:

Запазвам си Мнението за себе си ... но допускам ,че има РЕАЛЕН ШАНС точно пък Америка да провокира (в нейн стил ... тихо и подмолно) употреба на ЯО - както казах Доводът е много тежък ... върху тях вече десетилетия тежи догмата "единствените използвали ЯО срещу цивилно население" ... отделно - Европа е фикция , "банда без команда" , путин знае ,че "ще му се размине" ... А и правим уговорката ,че това все пак ще бъде локален маломерен удар (порядък от няколко килотона - буквално колкото да "покаже мускули") ... И тук аз ще продължа моята Конспирация :

КЪДЕ ТОЧНО ЩЕ БЪДЕ ИЗПОЛЗВАН ТАКТИЧЕСКИ ядрен боеприпас ... разсъждавайки дедуктивно (сигурно има развити подобни "сценарий" в главите на шапкарите с много звезди по пагоните) Ударът трябва да е супер примерен ... няма да е по-точка която може да мултиплицира конфликта (демек по щаба на НАТО) ... трябва да е тихо , почти "незначителен" таргет ... КОЛКОТО ДА СЕ ПОКАЖЕ РЕШИТЕЛНОСТТА ... и тук аз предполагам ,че таргет от рода на "Ново Село" е съвсем апетитина "цел" ... От една страна ние сме партньор на НАТО (и ще е звучен шамар) ... от друга страна ПОЧТИ СИГУРНО Е , ЧЕ ПОСЛЕДСТВИЕ НЯМА ДА ИМА ЗА Агресора ...

 

 

 

Вашето Мнение ?!?!?!

Айде пак американците виновни ...Миролюбивите,добродушни и наивни руснаци ще бъдат принудени от обстоятелствата да ползват тактичско ядрено оръжие- но те са невинни / правят го заради лошия Запад/.

Обще взето претоплена супа.

  • Харесва ми! 6
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, deaf said:

Ако Русия използва ядрено оръжие,(дори и да е маломощно),Япония и Южна Корея веднага ще се сдобият със собствени ядрени ракети,което ще е удар по влиянието на САЩ и Китай.

Хвърлянето на ядрена бомба от Русия ще създаде огромен радиоактивен облак,който ще се разпростре над цяла Европа,(подобно на "Чернобил",но с много по-силна радиация). Как мислите,че ще реагират европейците?

Замърсяването което направи Чернобил не може да се постигне от ядрена бомба, поне аз така мисля.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 минути, vandu said:

Замърсяването което направи Чернобил не може да се постигне от ядрена бомба, поне аз така мисля.

Зависи от бомбата разбира се.Поне на война все още  размера има значение 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Айде пак американците виновни ...Миролюбивите,добродушни и наивни руснаци ще бъдат принудени от обстоятелствата да ползват тактичско ядрено оръжие- но те са невинни / правят го заради лошия Запад/.

Обще взето претоплена супа.

   Не , не съм руzка партенка ... по-скоро обратното (меко казано "разочарован" от глупавата "идея" на путин - с малка буква) ... но това не е Тема за обсъждане сега ...

Коментираме хипотетично/реалистичен сценарий ... аз съм мъж на 50 и мислих ,че много малко неща могат да ме очудят ... затова сега се опитвам да "предвидя Бъдещето" 

 

 

 

ПП: не живея в София , нито близо до "интересна цел" - просто пледирам за диспут , а не за едносрични "критики" ... Според мен има някакъв % реален Шанс това да СЕ случи (за мен шанса е да кажем 5 % , НО В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ Е НУЛЕВ !!!)

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 2 часа, elektrotexnik said:

Запазвам си Мнението за себе си ... но допускам ,че има РЕАЛЕН ШАНС точно пък Америка да провокира (в нейн стил ... тихо и подмолно) употреба на ЯО

Как си ги измисляте тези работи.

Най-грубо казано. Американците в своята си идея са капиталисти и като такива те искат да печелят и да забогатяват. Къде е логиката да започнат световна или каквато и да е глобална война, като с това ще предизвикат само шок в пазарите и обедняване на собствения си народ. Американците не са като руснаците да седят и търпят за благото на олигарсите ;)

Не виждате света такъв какъвто е, а такъв какъвто руската пропаганда Ви го показва ;)

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Айде бе...

resavsky 

1) аз пред Теб в Обяснителен режим няма да влизам (още повече от елязах съвсем НЕЗАЯДЛИВО моята позиция относно "СВО")

 

2 ... нали не си въобразяваш ,че понеже пишеш от преди мен в Тоя (на истина Уважаван от мен) Форум - си "по-съобразителен" от ... да го кажем по по-заобиколен начин "новодошлите"

 

 

;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, elektrotexnik said:

Вашето Мнение ?!?!?!

След 2+ години война би трябвало да е пределно ясно на всички, че Западът помага на Украйна
колкото да на загуби, но не и да спечели. Не дават достатъчно оръжие, дават го със закъснение,
а на всичкото отгоре и забраняват това оръжие да се ползва по цели вътре в Русия.

Това не е поведение на хора, които само чакат да унищожат Русия и да я заграбят (както е според
руската пропаганда). Напротив, това е поведение на хора, които не искат да си имат проблеми с
Русия - докато все пак не и разрешават тя да си разиграва коня.

Същите тези хора, които не искат да си имат проблеми с Русия, няма първи да използват ядрено
оръжие и така да си създадат проблеми с Русия.

Тук даже имаме обратния проблем: ако Путин първи използва ядрено оръжие, не е сигурно, че
Западът също ще отговори с ядрено оръжие - именно защото не иска да си има проблем с Русия.
Путин затова шантажира с неговите постоянни заплахи.

Добрата новина е, че по отношение на ядерното оръжие Китай е на същата позиция като Запада.
И ако Русия има глупостта да употреби такова оръжие, току виж Китай минал на страната на
Запада в този конфликт. Стой та гледай какво ще стане с Русия тогава.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вижте сега, още преди 2 години, когато украинците спряха първоначалното руско настъпление към Киев, Харков, Запорожие и Одеса, което в отбранителен план бяха първите им успехи, Путин заплаши с използване на тактическо ЯО. Не закъсня и американският отговор, че ако това се случи, САЩ ще изстрелят целия си арсенал от най-доброто си конвенционално оръжие за унищожаване на всички ядрени шахти в Русия. Тогава Путин се кротна по този въпрос. Има още една причина, поради която това няма да се случи - ако ПВО на Украйна прихване ядрени глави, те като нищо биха се взривили на руска територия и тогава проблемът на Путин се задълбочава най-меко казано.

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 6 минути, skorpion1980 said:

Вижте сега, още преди 2 години, когато украинците спряха първоначалното руско настъпление към Киев, Харков, Запорожие и Одеса, което в отбранителен план бяха първите им успехи, Путин заплаши с използване на тактическо ЯО. Не закъсня и американският отговор, че ако това се случи, САЩ ще изстрелят целия си арсенал от най-доброто си конвенционално оръжие за унищожаване на всички ядрени шахти в Русия. Тогава Путин се кротна по този въпрос. Има още една причина, поради която това няма да се случи - ако ПВО на Украйна прихване ядрени глави, те като нищо биха се взривили на руска територия и тогава проблемът на Путин се задълбочава най-меко казано.

Ами на всички е ясно,че ако Русия употреби ядрено оръжие под каквато и да е форма то това ще означава Трета световна война. Само,че при катастрофалното представяне на руската армия в Украйна / особено в технологичен план/ Путин едва ли гори от желание това да се случи.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://t.me/operativnoZSU/146796?single

Украински дрон прелетя 1500 км.за да удари успешно  рафинерия в Башкирия.Абсолютен рекорд засега във войната.Ледът се топи другари в Кремъл.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето ги помагачите на Украйна, които само чакат удобен момент да ударят Русия с ядрено оръжие. 🙄

--

Шолц е против използването на германски оръжия от Украйна за обстрел на цели на руска територия

Германският канцлер Олаф Шолц се противопоставя на евентуално разширяване на военната подкрепа за
Украйна от страна на Запада, като заяви днес, че не подкрепя възможността Киев да използва германски
оръжия за поразяване на цели в Русия, предаде ДПА.

https://dnes.dir.bg/svyat/sholts-e-protiv-izpolzvaneto-na-germanski-orazhiya-ot-ukrayna-za-obstrel-na-tseli-na-ruska-teritoriya

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Както казваше баща ми, светла му памет. Като започна Путин да плаши с ядрено оръжие.

"Светът май отново ще започне от Африка. Там сигурно няма да ударят с такова."

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, gmladenov said:

Шолц е против използването на германски оръжия от Украйна за обстрел на цели на руска територия

Швеция днес разреши украинците да бият орките с нейни оръжия на тяхна територия. Германия е неузнаваема със страхливия чиновник шолц.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Incorrectus said:

Швеция днес разреши украинците да бият орките с нейни оръжия на тяхна територия. Германия е неузнаваема със страхливия чиновник шолц.

Шолц прави опити да се реабилитира пред електората предвид предстоящите евроизбори.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, skorpion1980 said:

Шолц прави опити да се реабилитира пред електората предвид предстоящите евроизбори.

Нали имаше един германски компромат и тогава омекнаха.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 4 часа, skorpion1980 said:

Тогава Путин се кротна по този въпрос.

И още по въпроса. Миналата година ученията на тихоокеанския флот, които наред с всичко друго трябваше да проверят ядрените носители се оказаха фарс, заради който командващият беше уволнен. След това пути се уплаши, когато Макрон му обясни, че Франция също има ядрени ракети и може да ги използва без да пита когото и да е. Асланян казва, че на ухо са му чели Бялата книга на Франция. Потъна за седмици в бункера. После неочаквано за всички прати в девета глуха патрушев, който е идеологът на руския ядрен шантаж. А днес Андрей Юсов каза, че украинското разузнаване знае къде се намират всички бункери на путин, че в тях не се пускат неговите двойници... А такова изявление е успешна тактика срещу путинския шантаж, защото той мисли единствено за себе си. Единственият начин да спреш мерзавеца е с неговите средства, от други той не разбира.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

🔵 Можете да ни подкрепите, като станете член на YouTube канала:   yt_favicon.png / @reportajotukraina   🔵 Можете да ни подкрепите с дарение през бутона "Thanks" под видеото В това видео ще разгледаме актуалните военни новини и най-интересните събития от фронтовете в Украйна през ден 822 от руската инвазия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Безпилотен самолет на украинското отбранително разузнаване атакува руския радар „Воронеж-М“, прелетял повече от 1800 км, в Орск, Оренбургска област - УП, позовавайки се на източници в отбранителното разузнаване на Украйна

Последствията от нападението са в процес на изясняване.

https://t.me/s/operativnoZSU/

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 50 минути, scaner said:

Безпилотен самолет на украинското отбранително разузнаване атакува руския радар „Воронеж-М“, прелетял повече от 1800 км, в Орск, Оренбургска област - УП, позовавайки се на източници в отбранителното разузнаване на Украйна

Последствията от нападението са в процес на изясняване.

https://t.me/s/operativnoZSU/

Съмнителни ми са тези хиляди километри до фюфюкат с огромна 100-120 км/час дрончета, без да ги догони и свали никой......Не е ли по реално, да биват зглобявани някъде на близо и пускани в нападение....Или идват от някой, от съседните .........истани, които имат да си връщат на братушките за доброжелателните им кланета правени през десетилетията на великият СССР, па  и после.😉

Редактирано от Skubi
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...