Отиди на
Форум "Наука"

Мнението ви за хомеопатията


Recommended Posts

  • Потребител

Забранен е, защото на запад фармацевтичните компании са решили да популяризират парацетамола, за сметка на аналгина. Иначе това, че са бавни ацетилатори и на тях метамизолът по-зле им влияе /не че имат някакви усложнения, но това е силен коз за популяризирането на нискоефективвния парацетамол/, си е техен проблем. юНие, източноевропейците си метаболизираме бързо всички пиразолони, жалко че спряха амидофена, беше незаменим при свалянето на високи температури /при възрастни и деца/. Сега точно се опитваме да се лекуваме със западни боклуци /вкл. хомеопатия/.

витамин ц примерно не носи реална полза в 90 % от случайте а понякога и вреди

Дай да ги видим тея случаи.

С SRP никой няма да уплашиш, не се прави на оригинален. :smokeing:

нефролитиаза, нарушено пх равновесие, остър гастрит и язва, глюкозо 6 - фосфат дехидрогиназна недостатъчност, всички случаи на хемолиза на еритроцити, тромбофлебити, ангина пекторис....

не знам какво е SRP но не е C-RP /це реактивен протеин/ и не плаша а казвам че е много важен показател за включване на антибиотик...

пич явно си пропуснал лекцията за апластичната агранулоцитоза...

иначе данните са ми от проучване в Дания излезнало през 2008 г. налично е е нета.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 162
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор
нарушено пх равновесие, остър гастрит и язва, глюкозо 6 - фосфат дехидрогиназна недостатъчност, всички случаи на хемолиза на еритроцити, тромбофлебити, ангина пекторис....

Може би ще бъдеш така добър и да споделиш и процента НЛР за българската популация?

Иначе в листовката на аспирина и 'по-пикантни' чудесии има. Както и да е, считам че НЕ/лечението с хомеопатия е по-опасно от евентуален страничен ефект. Има такова нещо като съотношение полза-риск. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може би ще бъдеш така добър и да споделиш и процента НЛР за българската популация?

Иначе в листовката на аспирина и 'по-пикантни' чудесии има. Както и да е, считам че НЕ/лечението с хомеопатия е по-опасно от евентуален страничен ефект. Има такова нещо като съотношение полза-риск. :bigwink:

ми аз от години не ползвам аналгин при деца... и нямам проблеми... след навлизането на ибупрофена, понстана и нифлурила иамм достатъчен избор... обаче ако детето има астма /100% противопоказание за използване на НСПВС/ кво да правя? ползвам си хомеопатия и съм много доволен... както и при някои заболявания с повръщане... всъщност не вярвам че практикуваш иначе щеше да си се сблъсквал с тези проблеми... е всъщност може и да не ти пука...

иначе като стана дума за казармата се нагледах на хора които никога не бяха близвали антибиотик... на по 18 всички имаха поне по 1 хронично заболяване...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ми аз от години не ползвам аналгин при деца... и нямам проблеми... след навлизането на ибупрофена, понстана и нифлурила иамм достатъчен избор... обаче ако детето има астма /100% противопоказание за използване на НСПВС/ кво да правя? ползвам си хомеопатия и съм много доволен... както и при някои заболявания с повръщане... всъщност не вярвам че практикуваш иначе щеше да си се сблъсквал с тези проблеми... е всъщност може и да не ти пука...

иначе като стана дума за казармата се нагледах на хора които никога не бяха близвали антибиотик... на по 18 всички имаха поне по 1 хронично заболяване...

той и ибупрофена не е цвете за мирисане, но как и да е - предпочитам родните лекарства пред вносните западни 'ефикасни' препарати.

Иначе от две години работя в компания за производство на лекарства, аптекарството не ми хареса особено.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ех Тонев само като чета какъв сложен език употребяваш ми става ясно колко са ти нещастни пациентите...- т.е. не знаят, че ти не знаеш какво им даваш да пият... Толкова самуеверен и си ги употребява - как с надеждата, че ще помогнат или симптоматиката е лека и може с хомеопатия??????????

Аман от Джи-Пи-та разбирачи и "новатори" - иначе аз не вярвам, че изобщо Ласт Роман някъде е споменавал да практикува хомеопатия изобщо.

Значи от сега нататък като се разболея нямам намерение да влизам в нито една поликлиника и Тонев ми затвърди опасенията - направо си влизам в болница и си плащам да ми пуснат нормални изследвания...и ако ще на системи да ме сложат, поне няма да ми изпишат нещо, за което не са сигурни, че ще ме излекува а просто си го употребяват....

Щото някой ще ми даде хомеопатия...който кой знае как е решил, че ибопруфенът не е вреден....или е по-малко вреден от аналгинът само защото се връзва на фармацефтичните компании, които му оставят подаръци в кабинетчето и техните форуми и конференции!

Мисля че за лекарствата, които Джи-Питата изписват в днешно време те знаят дори по-малко от пациентите си!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да добавя, че един анализ на хомеопатичен продукт веднага ще докаже, че в него няма никаква следа от активни вещества! Не и достатъчно, че да повлияят дори на една едничка КЛЕТЧИЦА. Физически в хомеопатичния продукт няма НИКАКВО вещество. Вода в някои също няма....И щом медицинско лице си позволява да сравнява ваксинацията с хомеопатията вече наистина се съмнявам...дали има смисъл човек да ходи на лекар в поликлиниката...

Да се рискува здравето на повръщащи деца с хомеопатични продукти е хазарт!

Добре че майките им ги слагат на диета и състоянията не са били сложни (сигурно и някое чайче мента са им дали и то минало само)- т.е. Тонев - късмет си извадил, но не знам как така си позволяваш да си играеш на така ъъъъъъ руска рулетка!

Може ли един лекар да предписва хомеопатия а да отрича билковите продукти (като пчелния клей примерно )от които дори се произвеждат много лекарства....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ех Тонев само като чета какъв сложен език употребяваш ми става ясно колко са ти нещастни пациентите...- т.е. не знаят, че ти не знаеш какво им даваш да пият... Толкова самуеверен и си ги употребява - как с надеждата, че ще помогнат или симптоматиката е лека и може с хомеопатия??????????

Аман от Джи-Пи-та разбирачи и "новатори" - иначе аз не вярвам, че изобщо Ласт Роман някъде е споменавал да практикува хомеопатия изобщо.

Значи от сега нататък като се разболея нямам намерение да влизам в нито една поликлиника и Тонев ми затвърди опасенията - направо си влизам в болница и си плащам да ми пуснат нормални изследвания...и ако ще на системи да ме сложат, поне няма да ми изпишат нещо, за което не са сигурни, че ще ме излекува а просто си го употребяват....

Щото някой ще ми даде хомеопатия...който кой знае как е решил, че ибопруфенът не е вреден....или е по-малко вреден от аналгинът само защото се връзва на фармацефтичните компании, които му оставят подаръци в кабинетчето и техните форуми и конференции!

Мисля че за лекарствата, които Джи-Питата изписват в днешно време те знаят дори по-малко от пациентите си!

прекрасно зная какво им давам. няма щастливи болни, всъщност като видя щастлив човек и ... абе виж ми подписа. ако мога да изразя процентно на кого какво давам - примерно използвам едва 0.01% хомеопатични препарати. казах защо - имат много ограничения, и доста често ми е много по лесно да използвам алопатични лекарствени средства. прегледа е по лесен, отнема с 2 часа по малко... просто имам едно на ум...

Романе, стана ми ясно къде работиш... имай предвид че за последите 5 години качеството ви е спаднало драстично, за разлика от цените ви. аз лично вече рядко изписвам български медикаменти... качеството е незадоволително...

днес ми попадна крещящ случай на некомпетентно изписване на хомеопатични препарати... 3 броя /за едни и същи симптоми/ + силно ароматен и анестезиращ спрей за гърло + неадекватен антибиотик... познайте резултата... :lightbulb: . дали ще се доверите на едно или друго лечение е ваш избор. иначе ако нещо от използваните от мен термини не ти е ясно питай - това са банални и всекидневно използвани в практиката неща и така са ми се набили, че не предположих че не са известни на широката публика ето примерно акво е це- реактивен протеин - много показателен показател - http://arsmedica.bg/bg/lab/c_id/2430/subpr...ns/alpha/0.html

суе - http://www.arsmedica.bg/bg/haematologictes.../c_id/2177.html

стреп тест - http://en.wikipedia.org/wiki/Rapid_Strep_test

това са основни понятия в медицината и съответно във фармацията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ама защо трябва да е така? Според мен самите лекари и ФАРМАЦЕФТИЧНИТЕ производители като че ли нямат добра кореспонденция... Всъщност не е ли въпрос на комуникация с тези компании примерно изборът ти на продукта, който ще изпишеш. Една компания спокойно може да дескредитира пред теб продукт, който е по-добър, за да пробута своя и ти да се чудиш - съвсем реално какво да правиш.

Пациентът трябва да знае точно какво му се предписва, какво съдържа и да бъде предупреден за страничните ефекти и това не го прави щастлив, но го прави способен да избере дали да изпие лекарството.

Ще ти дам един много озадачаващ пример...

Баба ми се оплака преди осем години на нашето Джи-Пи, (което между другото ми беше предписало вит.Ц алергозан, ксилометазолин и ампула антибиотик да се сметят и да си го слагам в носа, от което май получих хронична хрема макар да не съм сигурна, че е това)та баба ми й се оплака че не може да спи... МАйка ми я помолила да ни каже какъв чай да пие, който да не я УСПИВА много но просто да я успокоява (искахме някакъв плацебо ефект да постигнем повече от всичко друго)

АМА НЕ. Дават ми на другия ден нашите рецепта, прекрасно оцветена и аз отивам и КУПУВАм истински сънотворни за баба ми. Когато прочетох листовката преди изобщо да ги дам на баба ми...се наложи просто да ги изхвърля. Не помня дори името на лекарството. На него обаче пишеше ВНИМАНИЕ: да се избягва употребата от възрастни над 80 години, болни от ангина пекторис и ...още сто и петдесет неща. Та баба ми беше на лекарства за "гръдна жаба" и над 80 годишна... Щеше да си пие лекарството, на което със също толкова големи букви пишеше че води до привикване...и така.

Освен това това Джи Пи за всичко ни изписва ципрофлоксацин...-на баба ми де...Това й е любимия антибиотик или каквото е там...

За това вече почти не ходя на лекар...Или ако нещо ме заболи отивам на съответния специалист - гастроентеоролог, гинеколог, уши нос гърло, кардиолог...с недаждата че строгата специализираност поне малко го стимулира да НЕ ПРЕДПИСВА лекарства по подразбиране.

Мисля, че ме разбираш, че когато знам какво лекарство употребявам аз или баба ми, за която в случая нося отговорност аз....някак си е друго.

Колкото до това "прегледа е лесен" - ...също ми е много странно. Как Джи Пи-тата си изписват лекарства на хора, за чиято кръвна картина, урина, секрети...общо състояние и идея си нямат....

Как протича хомеопатичен преглед????? Не става ли дума за едно дъъъъъъъълго интервю..., което струва допълнително :lac:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Аз лично си гълтам аспирин понякога ей тъй...профилактично дори ако ми понастине някой кокълче Има хора, както казах гаджето ми е такъв, които изобщо не употребяват лекарства - той не знам как се лекува с люто ...ама му минава.. Дезинфекцира се яко или с люто шкембе или люти чушки или с каквото и да е друго люто нещо, включително и супер люто чили... И му минава грипът, да е жив и здрав, докато аз обикновено не минавам без температура и съответно без антипиретик...

Между другото сега тъъкмо ме хваща някакъв грип. Галахад, ако си купя хомеопатичен продукт и си дам за него парите, които ще дам иначе за аспирин и витамин Ц...дали няма да се прецакам??

Ами за лекарството за грип вече казах - тонзилотрен. А за набутката - ами този, дето си купува разните доста скъпи комбинации от парацетамол, аспирин и витамин Ц (Ефералган, Фервекс, Упсарин и прочея) - не се ли набутва? Хем 7 дни е с грип, като да не е взимал нищо, хем се е изръсил доста повече, отколкото ако си гкупи обикновен аспирин, парацетамол и вит. С.

А за злоупотребата с аспирин и ватимин С ... въпреки тези им сладички именца, нали знаеш че това по същество са киселини? Как си с гастрита?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не е така, аспиринът си го пия аз...както казах помага ми при схващания, мускулни трески - просто не трябва да се пие често, заради страничните ефекти. Аз парацетамол не употребявам отдавна... Нещо ми става на стомаха от него всъщност. Пия си аналгин ако имам температура - чист и течен. Инак аспирин Ц на Байер пия.

Нямам никакви проблеми със стомаха - от аспирин и вит Ц. Виж от НУРОФЕН получавам нещо като спазми, чак не мога да дишам - и киселини, а нали уж бил по-безвреден :)

Особено от витамин Ц - всеки ден пия - аз съм пушач, ако не пия витамини и то не просто като хранителни добавки ще се сбръчкам като бабиера :)

Е какво като са киселини? То в един цитрус, който ще изядеш има много повече киселина от колкото в едно в едно хапче аспирин. Само че не можеш да си набавиш вит Ц което е необходимо на един пушач дневно от един, два цитрусови плода а ако изядеш повече познай какво става със стомаха. За това си пия вит Ц. Между другото самите лекари забъркват представата на хората за това кое как влияе на организма им. Които и да са странични ефекти на Вит. Ц (не че знам сериозни такива) не могат да се сравнят с антиоксидантните му и имуностимулиращи действия, същото се отнася и за останалите вещества, които човек трябва да си набавя - и кво лошо има ако е под формата на някаква добавка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А колкото до грипът ми...май имам подготовка от предишното ми разболяване. Всъщност не ходих изобщо до аптеката, явно извадих късмет, защото симптомите ми изчезнаха.. Вярно е обаче че вчера пих чай от лайка, липа и мащерка с мед и си пия витамин Ц то. Освен това се натръшках с чесън - е това вече наистина си е лекарство против грип, чесънът - много е як. Често ми е помагал ама мога да го потребявам само когато няма да излизам веднага след това :fart:

Аз не искам да оставям впечатление, че съм само за съвсем ортодоксалните съвременни лекарства. Принципно в повечето случаи предпочитам меда, пчелните продукти и билките, по възможност местни такива...

Никога досега не съм лекувала ентеровирусни или подобни положения с друго освен със чай от смокинови листа, отвара от ориз, мента чай и компот от дренки в рандом последователност например - плюс диетка след това с пробиотици - айрянче. :) Поне на себе си. Иначе повръщането си го лекувам с КАФЕ или черен чай, ама че странно нали..ама помага.

Имам куп стари бабини рецепти за леки състояния. И те са действително ефективни. Особено съдържащите пчелен мед.

За хомеопатията, Галахад обаче съм скептична по много причини.

Първо - хомеопатичния продукт може изобщо да не отговаря на своето описание. Може да става дума за някаква водичка или таблетчици, които не съдържат и следа от нещо тръскано и разреждано и това НЯМА как да се проконтролира. Няма лаборатория в света, която да докаже, че един хомеопатичен продукт, особено за масова употреба е приготвен коректно.

Второ - хомеопатичния продукт е с ниезвестен механизъм на действие. Дори и да действа, не се знае дали страничните му ефекти примерно са проследими и доколко са фатални. (но според мен не действа)

Трето - ако "паметта на водата" толкова силно влияе, то досега всички да сме си създали имунитет срещу ВСИЧКИ възможни отрови и състояния, защото във водата по земята би трябвало да има ПАМЕТ за всяко едно вещественце, организъм, съединение, което тази вода е отмивала и разтваряла! Дори да го няма в нея и тя после да е дестилирана примерно! Или още по-лошо дори бихме се поболели направос... Щото то това тръскано, тръскано милиарди години все пак :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Романе, стана ми ясно къде работиш... имай предвид че за последите 5 години качеството ви е спаднало драстично, за разлика от цените ви. аз лично вече рядко изписвам български медикаменти... качеството е незадоволително...

wikipedia.org/wiki/Rapid_Strep_test

това са основни понятия в медицината и съответно във фармацията.

Айде да не говорим наизуст.

Предприятието, в което работя, притежава най-модерния завод в България, сравним със западноевропейските такива. Производството ни е по GMP стандарти, което е доказано от многобройни одити от чужди и вътрефирмени комисии.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Ама защо трябва да е така? Според мен самите лекари и ФАРМАЦЕФТИЧНИТЕ производители като че ли нямат добра кореспонденция...

Кореспонденцията трябва да е между общопрактикуващ лекар-фармацевтично представителство на съответната фирма-ИАЛ. На запад са имплементирали фармацевтичните и медицинските грижи, и обратна връзка към лекуващия пациент, тук тепърва нещата ще се развиват в тази насока.

В БГ координацията по принцип куца във всички сфери.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
А за злоупотребата с аспирин и ватимин С ... въпреки тези им сладички именца, нали знаеш че това по същество са киселини? Как си с гастрита?

Парацетамолът не уврежда стомаха, тъй като не е циклооксигеназен инхибитор. Но иначе НСПВП по правило блокират синтезата на простагландините, влизащи в състава на мукуса /слоя, предпазващ лигавицата на стомаха от разрушаващото действие на HCL/, та оттам идва и улцерогенното им действие/.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да вметна само, че ефекта, който предизвиква гастрити, язви от много Нестероидни противовъзпалителни средста не се дължи на това, че са киселини, а че блокират една от формите на циклооксигеназата - Cox-1 и така не могат да се синтезират простагландини, които пък имат много функции, една от които е да модулират и лигавицата на стомаха. Просто нещата не са толкова прости. Хората са се занимавали сериозно с изследвания на лекарствените средства, а хомеопатията е в средновековието от което я вадят единствено компании намерили добра ниша за печалба. При тях здравето на хората е ... не знам и аз къде, печалбата е важна.

edit:

Last roman малко ме изпревари:)

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Айде да не говорим наизуст.

Предприятието, в което работя, притежава най-модерния завод в България, сравним със западноевропейските такива. Производството ни е по GMP стандарти, което е доказано от многобройни одити от чужди и вътрефирмени комисии.

ако искаш да си говорим с цени а? иначе че имате техника - не споря... просто продуктите са по скъпи и/или остарели. само с копиране на чужди препарати не става...

пп. виж сега зная че това е въпрос за менджъмнта на едно предприятие случайно попаднало в едни ръце... при това много далеч дори от това да са добри мениждъри, да не говорим че материята им е чужда.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Да вметна само, че ефекта, който предизвиква гастрити, язви от много Нестероидни противовъзпалителни средста не се дължи на това, че са киселини, а че блокират една от формите на циклооксигеназата - Cox-1 и така не могат да се синтезират простагландини, които пък имат много функции, една от които е да модулират и лигавицата на стомаха. Просто нещата не са толкова прости. Хората са се занимавали сериозно с изследвания на лекарствените средства, а хомеопатията е в средновековието от което я вадят единствено компании намерили добра ниша за печалба. При тях здравето на хората е ... не знам и аз къде, печалбата е важна.

edit:

Last roman малко ме изпревари:)

хайде да видим да вземем нимезулида който е селективен инхибитор... а сега ми кажи защо много пациенти се оплакват от болки в стомаха след употребата му и казват да не им го изписвам? :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
хайде да видим да вземем нимезулида който е селективен инхибитор... а сега ми кажи защо много пациенти се оплакват от болки в стомаха след употребата му и казват да не им го изписвам? :post-20645-1121105496:

Някои се оплакват, други не. Когато работех в аптека, болшинството пациенти си го приемаха за щяло и нещяло /което разбира се също не е правилно/.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами нимезулида си има такива странични ефекти:

Нежелани реакции (с честота 5-10%) - парене в епи-

гастриума, повдигане и стомашни болки; главоболие, све-

товъртеж, кожни обриви; преждевременно затваряне на

ductus arteriosus на плода и риск от развитие на atonia uteri.

И все пак макар и слабо инхибира и Cox-1.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Ами нимезулида си има такива странични ефекти:

И все пак макар и слабо инхибира и Cox-1.

Вече има и свръхселективни COX 2 инхибитори на пазара.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Айде ако обичате специалистите, МОЛЯ ВИ СЕ да се съобразите с аудиторията и да давате описание на термините, които употребявате, защото все пак ми писна да се ровя из нета след всеки следващ пост пък! Мразя когато не разбирам!! Та обяснете моля какво значи Х да инхибира У та пациента да го заболи стомах малко пооо- простичко!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Айде ако обичате специалистите, МОЛЯ ВИ СЕ да се съобразите с аудиторията и да давате описание на термините, които употребявате, защото все пак ми писна да се ровя из нета след всеки следващ пост пък! Мразя когато не разбирам!! Та обяснете моля какво значи Х да инхибира У та пациента да го заболи стомах малко пооо- простичко!

Казано по-разбираемо - циклооксигеназата е един ензим, който разцепва арахидоновата киселина на производните й, от които в края на краищата се получават въпросните просагландини. Има два ензима циклооксигенази. Идеята е да се блокира само този, който синтезира медиаторите на възпалението, а не другия /COX 2/, който е отговорен за получаването на протектиращи стомашната лигавица простагландини.

Но ние много се отклонихме от хомеопатията, нещо.

art-apt466536.fig4.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Разбира се, че можете, но не това е въпроса, а дали другото вещество може да го направи, без значение от пътя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами за мен е много по-важно човек да се излекува, пък дори и да не е ясно механизма, по който това се получава, отколкото да си ходи болен, но гордо да не лапва нищо друго освен лекарствата на ортодоксалната медицина. В продължение на хилядолетия много неща са използвани успешно, без да се знае как точно действат напр. сапунът е бил ползван векове без да е било ясно защо той мие. Тъй че ако хомеопатичните лекарства не отговарят на методиката на ортодоксалната медицина, то трябва ли да спрем да прилагаме пък ортодоксалната медицина, ако нейните лекарства и методи на лечение не отговарят на концепцията на хомеопатията? Струва ми се, че трябва да тръгнем от тук. Ортодоксалната медицина залага на принципа, че дадено вещество действа и може да лекува ако определено количество от него се вкара в организма. Но това си е нейна концепция. Източната медицина пък разчита на точковия масаж при който не се вкарва нищо в организма. Е, и там има пиене на лекарства, ама то и хомеопатични лекарства има.

А и нека отграничим дейността на шарлатаните от тази на тези, които познават разумните граници на своята лечителска сила. Иначе има риск да превърнем темата в оплаквателна книга за пострадали от ортодоксалната медицина. А там векъдърници бол и не си поплюват никак.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...