Отиди на
Форум "Наука"

Мнението ви за хомеопатията


Recommended Posts

  • Потребител
Та моята версия беше, че при разреждането всъщност се постига не оставане на "поне молекула" или "памет на водата", а негатив на веществото, негова антиматерия. Иначе казано, хомеопатичното лекарство не "вкарва" вещество в организма, а унищожава определена категория от наличното. По-образно, макар и едва ли точно ако в организма има вирусна бактерия, лекарството вкарва антибактерия и щом двете се срещнат - "светват" :lightbulb: . Именно "светването" може да е в основата на хомеопатичния принцип за лечебната криза

Теорията ти е интересна, но ти приемаш лечебният ефект за даденост, а той е под съмнение.

А и дали е във водата?

Но Мадокс решил, че експериментаторите знаят кои са епруветките с хомеопатична вода и кои с обикновена и може би несъзнателно са повлияли на резултата. Затова ги помолил да повторят опита. Този път епруветките били били номерирани с таен код, така че никой да не знае кои какви са.

Мадокс и скептикът Ранди оборвайки едно свърхестествено твърдение за паметта на водата, без да искат доказват друго, даже по- необикновено. Самото знание в коя епруветка е хомеопатичната вода и очакването на учените оказва влияние върху резултата от опита.

може би несъзнателно са повлияли на резултата

Как са повлияли, с какво, по какъв начин, добавили са вещество или какво? Та нали точно те следят за това, да се проведе опита коректно, единствената разлика в двата опита е,че учените не знаят в коя епруветка е хомеопатичната вода. Не вярвам да са допуснали друга разлика и в такъв случай е коректно да си дадат обещания милион.

Това мисля накланя везните към плацебо ефекта, а ефекта върху животни може да се дължи на стопаните им които очакват подобрение.

А относно тези които имат подобрение и не знят,че приемат хомеопатично лекарство, то все някой знае, този който му го дава, този който прави опита, а както видяхме който прави опита може да влияе върху резултата :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Мнения 162
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Хомеопатията действа на 100%. Действа на енергийно ниво. Не на принципа на подтискането , а на принципа на стимулацията на организма със собствени сили да превъзмогне заболяването. Случвало ми се е множество пъти да го изпитвам, както на свой, така и на чужд гръб. Пример: Прибирам се вечерта с температура 38.6. Втрисане, болки в глават, не мога да си стоя на краката, очите ми се затварят. Взимам лекарството Gelsemium sempervirens и след два часа тези симптоми ги няма. Температурата я има, разбира се, но на следващия ден започва да спада и на третия ден вече е 37.00. Леля ми пострада от инфаркт. Не много тежък, но инфарктът си е инфаркт. След редовен прием на Arnica Montana 6 месеца, на контролния преглед лекарите не могат да познаят, че е имала инфаркт преди 6 месеца. Примерите са много, няма да ги изброявам.

Всеки е свободен да вярва в каквото си иска. Дори ефектът да е плацебо (което не е вярно), не е ли по-добре така, отколкото да се взимат най-различни хапчета с шепите? В България при 60 % от случаите се получава резистентност към антибиотици. И познайте защо - защото вече антибиотиците се взимат като витаминчета за щяло и нещяло. Малко се отщлоних.

Това от мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами айде обяснете как действат тези препарати- принципа. Всъщност всички опити за обяснение са стигали до задънена улица. Лошото е, че така се отрича принципа на класическата медицина. Тук подобното лекува подобно, лекуваш симптома, а не болестта, което както и да го погледнеш си е грешно.

Вярно е, че в България се изписват антибиотици без антибиотикограми, още по- лошо всеки може да си ги вземе и да се самолекува, но посочването на подобни измислени статистики е меко казано неправилно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никой образован лекар не отрича класическата медицина. Отричат я само тези, на които им отърва. Но да вземем един грип. Ако в осем от десет случаи, се постига успех с хомеопатия, а само при два от случаите се налага употреба на класическите средства, това пак би било някакъв напредък. Принципът, както казах е енргиен. И защо трябва да се доказва този тъй наречен "принцип", след като резултатите са явни и неоспорими?

А това относно "Лекуваш симптома" си е направо смешно. В действителност повечето от днешните GP-та в България лекуват на такъв принцип. А при хомеопатията стигаш до болестта чрез симптомите (така трябва да е и в класическата медицина). Изборът на препарат се прави на базата на симптомите, което НЕ ОЗНАЧАВА, че се лекуват именно сиптомите. Този извод е грешен.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Никой образован лекар не отрича класическата медицина. Отричат я само тези, на които им отърва. Но да вземем един грип. Ако в осем от десет случаи, се постига успех с хомеопатия, а само при два от случаите се налага употреба на класическите средства, това пак би било някакъв напредък. Принципът, както казах е енргиен. И защо трябва да се доказва този тъй наречен "принцип", след като резултатите са явни и неоспорими?

А това относно "Лекуваш симптома" си е направо смешно. В действителност повечето от днешните GP-та в България лекуват на такъв принцип. А при хомеопатията стигаш до болестта чрез симптомите (така трябва да е и в класическата медицина). Изборът на препарат се прави на базата на симптомите, което НЕ ОЗНАЧАВА, че се лекуват именно сиптомите. Този извод е грешен.

Проявяваш прекомерна фантазия, което е разбираемо, тъй като ти липсва нужното образование.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Каквото и да се говори не бива да се отхвърля ефектът плацебо ....т.е. особено за по-леки заболявания, които о принцип имунната система успява да пребори разни хомеопатични капки, хапчета и прочие просто те карат да си въобразиш че си добре - всъщност дори не лекуват симптомите, просто лекуват възприятието ни за симптома. Ефектът плацебо е особено мощен, когато човек му вярва а заболяването е леко....щото то си отминава само, а успокоен, че взима лекарство човекът се чувства по-добре.

Кой ли хомеопат СМЕЕ да лекува ТЕЖКИ инфекции с антибиотици - абсурд, нали ще го осъдят!

Но някои си позволяват да заявяват че лекуват неща, които не лекуват и така губят ценно време на пациенти, които при класическо лечение биха имали шанс да се оправят! Например форми на рак, хронични заболявания, астма, сърдечни заболявания, които трябва да се оперират или подложат на подходящо лечение.. Поне в България има всякакви шарлатани!

Според мен има логика хомеопатията евентуалнооо по някакъв начин да лекува алергии...нещо като приучване на имунната система да привикне с алергена и да не реагира остро и бурно на появата му - това за подобното с подобно :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Каквото и да се говори не бива да се отхвърля ефектът плацебо

Плацебо ефектът изобщо не бива да се подценява /позитивно настроеният болен вече е наполовина излекуван/, но когато някой се опитва да шмекерува, баламосвайки пациента, че помощните вещества /от които са съставени гранулките/ лекуват сериозни заболявания, изтъквайки квазинаучни доводи за 'енергии', 'памет на водата' и пр., това вече е сериозно нарушение на медицинската етика. Лошото е, че напоследък сред българските лекари, практикуващи хомеопатия, се наблюдава тенденцията да изписват подобни препарати при тежки заболявания, заблуждавайки лековерните им клиенти.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

muzicantini, енергиен принцип ... фантазия, докато няма доказателства. И хайде да не вземаме грипа за пример, защото специално при него в България почти нищо не се използва, което действа с/щу вируси. А явните и неоспорими доказателства мисля , че отново са доста, доста преувеличени. И аз бих искал хомеопатията да действа, но уви. Тя действа имено чрез такива като теб- убедени, сляпо вярващи. И наистина е голям, огромен бизнес, ей за това ме е яд, че много хора се лъжат и си дават парите, за да пълнят гушите на някаки псевдоучени. Успокояващото е, че поне плацебо ефекта е ценен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Е то за грипа ако стане въпрос - той минава за 7 дена с лекарства и за една седмица без лекарства - и то и вдвата случая трябва да имаш късмет да не те бамне някоя зла бактерийка в тоя период, когато имунната система е заета :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Е то за грипа ако стане въпрос - той минава за 7 дена с лекарства и за една седмица без лекарства - и то и вдвата случая трябва да имаш късмет да не те бамне някоя зла бактерийка в тоя период, когато имунната система е заета :)

За началните стадии на грип принципно е добре да се взима Ремантадин, който блокира свързването на вирусната частица с клетката гостоприемник.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами при грип Тонзилотрена върши чудесна работа, нищо че пише, че е хомеопатично лекарство. Преди да почне да ми го изписва него ДжиПи -то ми беше изписала при един грип някакви прехвалени вносни и скъпи антибионици. Макар при цялата хвалба трябваше да се постигнат 10 плацебо-ефекта, резултата беше двойна пневмония. След този случай вече даже не споменава за антибиотици. А за Тонзилотрена си мислех, че е нещо за смукане докато минат обичайните 7 дни, но върши работа. Може ефекта му само да е обезболяващ, ама поне не прави поразиите на антибиотиците, а всичко си минава и бързо и без последици.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Антибиотиците действат само на бактерии, а не на вирусите, предизвикващи грипа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Антибиотиците действат само на бактерии, а не на вирусите, предизвикващи грипа.

Ами при грип антибиотиците имат много повече почитатели, отколкото ефект. Но идеята ми беше, че макар "чудотворните антибиотици" да са неефективни, то хомеопатичното средство върши работа. Тъй че едва ли ще е само самовнушение.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Ами при грип антибиотиците имат много повече почитатели, отколкото ефект. Но идеята ми беше, че макар "чудотворните антибиотици" да са неефективни, то хомеопатичното средство върши работа. Тъй че едва ли ще е само самовнушение.

На мен не ми е помагало. Всичко опира до имунитет. Замислял си си се, че оздравяването ти се дължи най-вече на самия организъм, а не на плацебото, което пиеш?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
muzicantini, енергиен принцип ... фантазия, докато няма доказателства. И хайде да не вземаме грипа за пример, защото специално при него в България почти нищо не се използва, което действа с/щу вируси. А явните и неоспорими доказателства мисля , че отново са доста, доста преувеличени. И аз бих искал хомеопатията да действа, но уви. Тя действа имено чрез такива като теб- убедени, сляпо вярващи. И наистина е голям, огромен бизнес, ей за това ме е яд, че много хора се лъжат и си дават парите, за да пълнят гушите на някаки псевдоучени. Успокояващото е, че поне плацебо ефекта е ценен.

Ех, тези доказателства... Но все пак трябва да се обърне внимание, че един флакон от тези лекарства е под 3 лв, което показва, че не се използва за огромна печалба от "шарлатанските" фирми.

Целта на хомеопатията именно е да накара организма сам да се пребори със заболяването. Тези "гранулки" не са магическа пръчка, но е очевидно, че действат.

Аз като гледам тук никой май не е чел нещо повече от злобни публицистични статии (нищо лично).

Едит: Не знам кои хомеопати визирате, които "губят ценно време на пациенти", но това са хора, недостатъчно образовани по въпроса. И за това има вина системата. Има множество добре образовани лекари, които знаят кое къде да използват и съчетават традиционната медицина с хомеопатията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами при грип антибиотиците имат много повече почитатели, отколкото ефект. Но идеята ми беше, че макар "чудотворните антибиотици" да са неефективни, то хомеопатичното средство върши работа. Тъй че едва ли ще е само самовнушение.

Хомеопатичното средство никаква работа не върши. Просто оня дето го е пил е с яка имунна система или грипът просто е бил посрещнат адекватно от имунната му система, т.е. бързо е изработил антитела. Това няма нищо общо нито с плацебото, нито с хомеопатията а със състоянието на организма.

Ем то грипът не се лекува с антибиотици, те не действат при вирусни инфекции. Грипът се лекува с Вит Ц и имуностимуланти по принцип :) Но тъй или иначе грипът и повечето вирусни инфекции се лекуват с течности, добра храна и локални лекарства за симптомите. Ако някой лекар лекува грип с антибиотици значи не знае ко прави. Лекарите лекуват с антибиотици усложненията на грипа - бронхити, плевмонии, ангини, синуити и дори перикардити и миокардити! Тия работи вече са бактериални инфекции и ако се оставиш на хомеопатия и плацебо най-мнаго да се увредиш за цял живот!

Това хората трябва да го знаят - че вирусните заболявания и бактериалните са РАЗЛИЧНИ както по това как се отразяват на тялото ни, така и по това как то се бори с тях и как се лекуват съответно!

Не е самовнушение бре Галахад - един здрав организъм се справя с грипът, стига щамът или вирусът да не е прекалено непознат на имунната система или бързо адаптиращ се, т.е. мутиращ в тялото. За това всъщност хората им минава грипът и без лекарства! И без хомеопатия. Само с почивка, лимонче, течности и добра, здравословна храна! Но ако организмът повиши телесната си температура прекомерно познай колко ще ти подейства хомеопатично средство! Докат чакаш плацебото и ефекта на лекарството, току виж мозъкът ти се сварил :bigwink: За това най-добре да се знае кога и как се приемат лекарства и да се ходи на лекар.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ех, тези доказателства... Но все пак трябва да се обърне внимание, че един флакон от тези лекарства е под 3 лв, което показва, че не се използва за огромна печалба от "шарлатанските" фирми.

Целта на хомеопатията именно е да накара организма сам да се пребори със заболяването. Тези "гранулки" не са магическа пръчка, но е очевидно, че действат.

Аз като гледам тук никой май не е чел нещо повече от злобни публицистични статии (нищо лично).

Едит: Не знам кои хомеопати визирате, които "губят ценно време на пациенти", но това са хора, недостатъчно образовани по въпроса. И за това има вина системата. Има множество добре образовани лекари, които знаят кое къде да използват и съчетават традиционната медицина с хомеопатията.

Е имах си аз да искат повече от 3 лева за чиста вода, която някой е тръскал (която вероятно дори никой не е тръскал, защото няма лаборатория на света, която да може да провери дали това лекарство изобщо е тръскано)!

Ама пък да взимаш по 3 лева за мъъъъъъъъничко флаконче вода или таблетки от целулоза с капчица вода по тях си е чиста проба ОБИРДЖИЙСТВО!

Действат таратанци.

Вече бях споменала горе, че тука един некадърен доктор Джи Пи, тогава бяха участъкови предписа такива неща на една моя бременна приятелка с ОТИТ и тя умря от остър, гноен менингит. ЗА нея и за бебето й щеше да е милиарди пъти по-безопасно да пие антибиотици дори. 22 годишно момиче!И тя и бебето и отидоха в гроба, заради някакъв доктор, който вярва в хомеопатия и лекува неадекватно.

Ако не сте наистина болни а просто нещо ви е кофти ей така, уморенички сте - оки пийте там плацебо. Но когато сте зле се лекувайте по класическите методи, ЗАЩОТО ТЕ ДЕЙСТВАТ и са доказали че действат, а на всичкото отгоре се знае механизмът на действието им.

Айде да сте здрави, че никакви лекарства да не ви се налага да пиете.

Горещо препоръчвам БИЛКОВИ, а не хомеопатични продукти :) дори за профилактика.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Хомеопатичното средство никаква работа не върши. Просто оня дето го е пил е с яка имунна система или грипът просто е бил посрещнат адекватно от имунната му система, т.е. бързо е изработил антитела. Това няма нищо общо нито с плацебото, нито с хомеопатията а със състоянието на организма.

А защо яката имунна система не сработва при антибиотици или онези "чудотворни прахчета" от рекламите ... нали се сещате : вие не знаете какво е да сте болен от грип ... о, не не знам ... и от студ не се боиш .... ? Доста проплакаха и от онтигрипната ваксина - естествено не по ТВ рекламите.

Вече бях споменала горе, че тука един некадърен доктор Джи Пи, тогава бяха участъкови предписа такива неща на една моя бременна приятелка с ОТИТ и тя умря от остър, гноен менингит. ЗА нея и за бебето й щеше да е милиарди пъти по-безопасно да пие антибиотици дори. 22 годишно момиче!И тя и бебето и отидоха в гроба, заради някакъв доктор, който вярва в хомеопатия и лекува неадекватно.

Лекарската некадърност е втори въпрос. На приятелката ти пак са дадени лекарства. Един умен лекар взел гаденето при бременност за сигурен белег за жълта треска и препоръчал бременната да бъде хвърлена в морето. Естествено, като си знаели стоката не изпълнили препоръката, а само малко го по ръкоположили. :tooth: Та нека не бъркаме некадърността на лекаря с ефективността на лекарствата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
А защо яката имунна система не сработва при антибиотици или онези "чудотворни прахчета" от рекламите ... нали се сещате : вие не знаете какво е да сте болен от грип ... о, не не знам ... и от студ не се боиш .... ? Доста проплакаха и от онтигрипната ваксина - естествено не по ТВ рекламите.

Добре де колко пъти да ти се ПОВТОРИ че вирусните заболявания НЕ СЕ ЛЕКУВАТ с антибиотици. Даже е ВРЕДНО, защото антибиотикът ти ОТСЛАБВА понякога имунната система ЗА ТОВА се нарича АНТИБИОТИК, а ти си биологичен обект, трови бактериите, трови теб, а вирусите изобщо не се поддават на него. КОГАТО си болен от вирус НЯМА да сработва.

А чудотворните прахчета са само реклама. Повечето съдържат парацетамол, болкоуспокояващи или ацителсалицилова киселина - това е антипиретично и противовъзпалително (против бактериални инфекции) превантивно средство, както и за смъкване на температура. А това, че някои хора са тъпи да бутат на реклами - то има и реклами на хомеопатични продукти също толкова нахално всичко оправящи като тази на Осциол.цуим или квото беше там! То има СЪЩИЯ никакъв ефект, както и другите лекарства .

Грипът не се влияе от лекарствата без рецепта. Влияят се симтпомите. Не може да си 40 градуса температура и да пиеш хомеопатичен продукт обаче. Налага се да си бутнеш една ампулка течен аналгин или амидофен (ма те го спряха от производство) или парацетамол инак си в много опасна неприятна позиция спрямо изхода на заболяването. Искам да ми дадеш пример за хомеопатичен антипиретик! Няма такъв. Щото смъкването на температурата трудно се влияе от възприятието, обикновено хората с висока температура "не са в час" и нищо не могат да си въобразят. :)

Лекарската некадърност е втори въпрос. На приятелката ти пак са дадени лекарства. Един умен лекар взел гаденето при бременност за сигурен белег за жълта треска и препоръчал бременната да бъде хвърлена в морето. Естествено, като си знаели стоката не изпълнили препоръката, а само малко го по ръкоположили. tooth.gif Та нека не бъркаме некадърността на лекаря с ефективността на лекарствата.

никакви лекарства не й бяха дадени. Отитът е бактериална инфекция и то особено опасна. Той се лекува с антибиотици. Не с плацебо. Хомеопатичните лекарства не са лекарства а ВОДА.

П.П. Може да си вярвате в ефекта им колкото си искате - все пак нали трябва да пълните гушите на техните производители и ако спрете да вярвате в тях ефектът плацебо ще изчезне и грипът ви ще е все така минаващ за 7 дни...но няма да се чувствате "оправящи се от хомеопатичното лекарство" а болнички 7 дни :)

КОгато съм болна от грип не пия никакви лекарства и прахчета. Пия аспирин за температурата или аналгин (стари, изпитани средства) и витамин Ц, пия течности и ям мед. Така не се лекувам. Така помагам на организма ми да се пребори с нападащите го бактериите, докато той е зает да си създава антитела и да прави имунен отговор на грипния вирус. Някои хора нямат нужда и от това. Например гаджето ми - той само яде люто. И не пие никакви лекарства. И му минава по-бързо от на мен!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само че парацетамолът ще смъкне температурата без да излекува болестта. Примерът с приятелката ти, умряла от менингит, е показателен какво става, когато некадърник с диплома се прави на чичо Док. Сигурно няма да повярвате, че и дискова херния може да се лекува с хомеопатия...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Само че парацетамолът ще смъкне температурата без да излекува болестта. Примерът с приятелката ти, умряла от менингит, е показателен какво става, когато некадърник с диплома се прави на чичо Док. Сигурно няма да повярвате, че и дискова херния може да се лекува с хомеопатия...

Бе то и за псориазис и за СПИН съм чувал, че също се лекуват с хомеопатия. За бяс да не говорим. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
казаното от музикантини е коректно.

Tова от каква позиция го заявявате, колега?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре де колко пъти да ти се ПОВТОРИ че вирусните заболявания НЕ СЕ ЛЕКУВАТ с антибиотици. Даже е ВРЕДНО, защото антибиотикът ти ОТСЛАБВА понякога имунната система ЗА ТОВА се нарича АНТИБИОТИК, а ти си биологичен обект, трови бактериите, трови теб, а вирусите изобщо не се поддават на него. КОГАТО си болен от вирус НЯМА да сработва.

А чудотворните прахчета са само реклама. Повечето съдържат парацетамол, болкоуспокояващи или ацителсалицилова киселина - това е антипиретично и противовъзпалително (против бактериални инфекции) превантивно средство, както и за смъкване на температура. А това, че някои хора са тъпи да бутат на реклами - то има и реклами на хомеопатични продукти също толкова нахално всичко оправящи като тази на Осциол.цуим или квото беше там! То има СЪЩИЯ никакъв ефект, както и другите лекарства .

Грипът не се влияе от лекарствата без рецепта. Влияят се симтпомите. Не може да си 40 градуса температура и да пиеш хомеопатичен продукт обаче. Налага се да си бутнеш една ампулка течен аналгин или амидофен (ма те го спряха от производство) или парацетамол инак си в много опасна неприятна позиция спрямо изхода на заболяването. Искам да ми дадеш пример за хомеопатичен антипиретик! Няма такъв. Щото смъкването на температурата трудно се влияе от възприятието, обикновено хората с висока температура "не са в час" и нищо не могат да си въобразят. :)

никакви лекарства не й бяха дадени. Отитът е бактериална инфекция и то особено опасна. Той се лекува с антибиотици. Не с плацебо. Хомеопатичните лекарства не са лекарства а ВОДА.

П.П. Може да си вярвате в ефекта им колкото си искате - все пак нали трябва да пълните гушите на техните производители и ако спрете да вярвате в тях ефектът плацебо ще изчезне и грипът ви ще е все така минаващ за 7 дни...но няма да се чувствате "оправящи се от хомеопатичното лекарство" а болнички 7 дни :)

КОгато съм болна от грип не пия никакви лекарства и прахчета. Пия аспирин за температурата или аналгин (стари, изпитани средства) и витамин Ц, пия течности и ям мед. Така не се лекувам. Така помагам на организма ми да се пребори с нападащите го бактериите, докато той е зает да си създава антитела и да прави имунен отговор на грипния вирус. Някои хора нямат нужда и от това. Например гаджето ми - той само яде люто. И не пие никакви лекарства. И му минава по-бързо от на мен!

2000 души годишно умират от ПРАВИЛНА употреба на парацетамол. а какво да правим при хора с астма или друг вид непоносимост към НСПВС? а при такива деца? аз лично в СТ. загора имам 2 такива случая. ми ползвам Вибрукол примерно и съм доволен, а съвсем до скоро единствения препарат против повръщане при деца беше хомеопатичния - вомитусхиил. а вариант макар и краен на хомеопатията е примерно ваксинирането - вкарваш малки дози инфекциозен агент- получаваш предпазване... примерно при трихофития при животните... сещам се и за метода на Безредка... за налоксона и други - агонистантагонисти... когато се прилага вещо и с умение да разполагаш с още 2600 препарата е хубаво и полезно... но да изпишеш на дете 14-19 различни хомеопатични препарата е шарлатания... както и да изписваш примерно неща като сребърна вода, клеева тинктура или витамин ц в носа...

факта че аз примерно не разбирам интегралите не ме кара да ги отричам...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

При повръщане се ползват смекта, натриев цитрат, че и деган на ампули /разбира се зависи от възрастта на детето/.

Колкото до нивото на лекарите-хомеопати в България - доста посредствено е, особено заради курсовете, организирани от Боарон. В края на краищата се стига до абсурдната ситуация, подобно на тази в Щатите - пациентът не се лекува, а се баламосва, докато състоянието му не се усложни съвсем.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...