Отиди на
Форум "Наука"

Кои според Вас са 10-те най-лоши управляващи България след 1945г.?


Recommended Posts

  • Потребител

Според мен са:

1 – Кирил Петков/Г.Димитров 2.0 – мисля, че е ясно на всички защо

2 – Иван Костов – приватизация

3 – Филип Димитров – човека признал БЮРМ за държава в ущърб на българския национален интерес

4 – Георги Димитров – макар, че прави и добри неща, той за мен остава като най-известния български предател, който "продава" българския национален интерес в Македония

5 – Жан Виденов – хиперинфлация

6 – Пламен Орешарски – човека спрял строежа на АЕЦ "Белене" и в ущърб в българския национален интерес се отказва от "Южен поток"(с което слага кръст на идеята да купуваме газ от продавача, а не от посредници)

7 – Бойко Борисов – мисля, че е ясно на всички защо

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Скептикът said:

Според мен са:

1 – Кирил Петков/Г.Димитров 2.0 – мисля, че е ясно на всички защо

2 – Иван Костов – приватизация

3 – Филип Димитров – човека признал БЮРМ за държава в ущърб на българския национален интерес

4 – Георги Димитров – макар, че прави и добри неща, той за мен остава като най-известния български предател, който "продава" българския национален интерес в Македония

5 – Жан Виденов – хиперинфлация

6 – Пламен Орешарски – човека спрял строежа на АЕЦ "Белене" и в ущърб в българския национален интерес се отказва от "Южен поток"(с което слага кръст на идеята да купуваме газ от продавача, а не от посредници)

7 – Бойко Борисов – мисля, че е ясно на всички защо

 

Кирил Петков никога не е бил управляващ и никога няма да бъде.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, makebulgar said:

 

Кирил Петков никога не е бил управляващ и никога няма да бъде.

Бил е министър-председател, следователно е бил начело на държавата/т.е управляващ/, колкото и да ме яд за това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, Скептикът said:

Бил е министър-председател

Това съм го пропуснал. Било е толкова кратко, че може и да не се брои. За 5-6 месеца няма какво толкова да се направи за държавата. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, makebulgar said:

Това съм го пропуснал. Било е толкова кратко, че може и да не се брои. За 5-6 месеца няма какво толкова да се направи за държавата. 

А как да няма, продадохме каузата "Македония" пак, отказахме се от евтината руска газ, свалихме жизнения стандарт, отвратихме 60%+ от избирателите да гласуват, "правихме" мостове над Дунава, проходи, заводи за електромобили, направихме Харвард по-зле от НБУ, направихме си харакири с летния туризъм, изгубихме пазарите си за зърно, горивата литват от 2,60лв. до 3,39лв.), разоръжихме се още повече, продадохме цял АЕЦ реактор за 1млр.лв.(което са жълти стотинки), решихме да си направим и енергийно харакири(като затворим ТЕЦ-овете, които произвеждат по-голямата част от тока в страната) и да изведем потребителите на свободния пазар, което ще значи днеска тока ти е 60лв., утре може да е 120лв., а в други ден 300лв., взехме да се скараме с Унгария заради надценката на пренос на газ, влязохме в Шенген по въздушно-капков път, правихме бой между българи и мигранти, които доброволно си внесохме(и не е ясно за колко сме се съгласили), почнахме да внасяма ток от Сърбия и БЮРМ.

А и кабинета "Денков" си е де-факто продължение на кабинета "Петков"

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В интерес на истината, не че харесвам някого, но след Ковид кризата, кризата с горивата на световен мащаб и предвоенната ситуация, е цяло чудо, че не изкарахме Жан Виденова Зима. Аз очаквах такава.

А, за сметка на това доходите се увеличиха. Това си е за поклон. Колкото и да ме яд, на тези дето го направиха. Справиха се въпреки, че всички на куп се мъчеха да им пречат и за ден не ги оставиха да управляват, поне като Царя. На него му дадоха няколко дни :)

Рейтинга на страната за пръв път се покачи, сед дългото Бойково време.

За съжаление всичките ги помня злополучно.

Най-вече хипер инфлацията.  Много хора се затриха товага, много имоти заминаха. Бяхме минали на надник, понеже, ако не ги изхарчиш днес утре са за вц хартия.

Та направете класацията наобратно.

Започвайки с инфлацията и Жан Виденовото време.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Скептикът said:

А как да няма, продадохме каузата "Македония" пак, отказахме се от евтината руска газ ...

Различни перспективи и различни мнения, явно.

Като те слушам, добър български управник би бил този, който вместо първи в света да признае
Македония, би пратил войски там да я денацифицира. Освен това би бил послушно пуделче на
Путин, за да може руската газ да ни излиза евтино.

Аз лично смятам за правилно, че първи признахме Македония и че не се продаваме на Кремъл
за евтина руска газ.

Иначе Жан Виденов определено води класацията за най-лош ръководител след 1989г.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, miroki said:

 

А, за сметка на това доходите се увеличиха. Това си е за поклон. Колкото и да ме яд, на тези дето го направиха. 

Чий доходи са се качили и как стигна до такъв твърд извод?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Скептикът said:

4 – Георги Димитров – макар, че прави и добри неща, той за мен остава като най-известния български предател, който "продава" българския национален интерес в Македония

Кирил Петков продаде българите в Повардарието, докато Георги Димитров продава българите и в Повардарието, и в Пострумието.

Кирил Петков остави българите в Повардарието да бъдат насилвани. Георги Димитров оставя българите в Повардарието да бъдат насилвани и сам насилва българите в Пострумието.

Кирил Петков може да се мери с Александър Стамболийски, но с Георги Димитров няма как да се мери. Засега.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, Gabraka said:

Чий доходи са се качили и как стигна до такъв твърд извод?

Освен на депутатите и на членовете на СОС за други не се сещам.

Преди 1 час, gmladenov said:

Като те слушам, добър български управник би бил този, който вместо първи в света да признае
Македония, би пратил войски там да я денацифицира. Освен това би бил послушно пуделче на
Путин, за да може руската газ да ни излиза евтино.

Не да я денацифицира, а да я деТитовизира, което за жалост не става и още българите в БЮРМ, които пазят самосъзнанието си биват подлагани на тормоз.

По-добре евтина газ от Путин, отколкото американска купена от Индия, която е купена от Русия.

Преди 1 час, gmladenov said:

Аз лично смятам за правилно, че първи признахме Македония и че не се продаваме на Кремъл
за евтина руска газ.

Защо ли кастилците не признаха "добрите" алморавиди, като нас с титовистите? (ироничен въпрос)

Иначе ти като шопа викаш: "Я не сакам язе да сум добре, язе сакам Вуте да е зле"

Преди 34 минути, Gabraka said:

Кирил Петков може да се мери с Александър Стамболийски

И кое им е сходното?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, gmladenov said:

Аз лично смятам за правилно, че първи признахме Македония

Сега по-късно с дистанцията на времето се вижда,че признаването на Македония е било част от плана България да бъде скарана с нея...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, deaf said:

Сега по-късно с дистанцията на времето се вижда,че признаването на Македония е било част от плана България да бъде скарана с нея...

Не съм съгласен.

Македонците като млада нация не искат да имат нищо общо с нас и все нещо са ни сърдити.
Не е наша вината за това, обаче.

Според мен ние имаме правилна политика спрямо тях и ако не сгафиме като руснаците, след
известно време македонците ще ни броят за първи приятели. Това трябва да бъде и нашата цел
в крайна сметка.

Нищо добро няма да излезе ако тръгнем да им се налагаме - както руснаците на украинците.
Тук руснаците много сгрешиха. Путин с неговата мания за величие скара два народа, които
би трябвало да са в най-добри отношения. Ние не искаме същото с македонците.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Македонците

С признаването на Македония без условието тя да се откаже да краде от българската история,беше заложена бомба със закъснител... Гърция обратното – принуди Македония да се откаже от "античната" си история и с това откри пътя към добросъседството...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Тук руснаците много сгрешиха. Путин с неговата мания за величие скара два народа, които
би трябвало да са в най-добри отношения. Ние не искаме същото с македонците.

Ти въобще запознат ли си с първопричината за конфликта? И тя не е Путин, той самия е либерал, не консерватор. В Украйна през 2014-2022г. се случваше същото, което се случва в Арцах с арменците.

Преди 29 минути, makebulgar said:

2023_09_04_Minimalna_i_sredna_Rabotna_za

А колко е покупателната способност? Че едно беше 1200лв. заплата през 2020г. и съвсем друго са 1200лв. през 2024г.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, deaf said:

С признаването на Македония без условието тя да се откаже да краде от българската история,беше заложена бомба със закъснител... Гърция обратното – принуди Македония да се откаже от "античната" си история и с това откри пътя към добросъседството...

За историята си прав.

Ни много правилно ги признахме първи - но явно е трябвало повече да натиснем за историята.
Аз все се надявам, обаче, че с времето те самите ще приемат, че някога сме били един народ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 59 минути, Скептикът said:

 

И кое им е сходното?

"Както взехте Македония, вземете и всички македонци, които се намират още в България. Нека са ви халал. Нам те са само пакостили. Заради тях са гинали българските синове. Нам са пакостили, колкото са могли. Вземете ги всички и направете от тях хора и граждани. Аз съм винаги противник на македонците. Борил съм се против тях. Всички политически зверства в България са дело на македонците. Никога не бих воювал с вас заради македонците."

(в-к "Нов лист") Белград 8-9 ноември 1922 г.

 

И Кирил Петков се отказа от македонските българи, и Александър Стамболийски се отказва от македонските българи. Георги Димитров обаче отива по-далеч от тях двамата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Скептикът said:

А колко е покупателната способност? Че едно беше 1200лв. заплата през 2020г. и съвсем друго са 1200лв. през 2024г.

От графиката се вижда, че през 2024 не са 1200 лв, а са 2200 лв, тоест има чувствителен ръст. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, makebulgar said:

От графиката се вижда, че през 2024 не са 1200 лв, а са 2200 лв, тоест има чувствителен ръст. 

Не разбираш, какво съм написал. Казвам че ако през 2020г. взимаш 1200лв. можеш да си купиш N-количество стоки, докато през 2024г. можеш да си купиш по-малко количество от същото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, Скептикът said:

Не разбираш, какво съм написал. Казвам че ако през 2020г. взимаш 1200лв. можеш да си купиш N-количество стоки, докато през 2024г. можеш да си купиш по-малко количество от същото.

Това е валидно за чушките, доматите, хляба и строежите. Смартфоните и телевизорите са със същите цени като преди 5 години.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, makebulgar said:

Това е валидно за чушките, доматите, хляба и строежите. Смартфоните и телевизорите са със същите цени като преди 5 години.

И кое според теб е по-важно храната и жилището или бялата и черната техника? Без телевизори и смартфони можем да живеем, но без ядене и жилище - НЕ. А и забравяш цената на тока, която всяка година се увеличава всяко лято.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Скептикът said:

И кое според теб е по-важно храната и жилището или бялата и черната техника? Без телевизори и смартфони можем да живеем, но без ядене и жилище - НЕ. А и забравяш цената на тока, която всяка година се увеличава всяко лято.

Храната няма да й се вдигне цената много. А ако ти се вдигне заплатата до нивото на тези в Германия със сигурност гладен няма да останеш, заради цените на храната. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, makebulgar said:

Храната няма да й се вдигне цената много. А ако ти се вдигне заплатата до нивото на тези в Германия със сигурност гладен няма да останеш, заради цените на храната. 

За да вдигнат заплатите без да се вдигнат цените. Трябва да проработи един от следните сценарии:

1. Да взимаме кредити и да задлъжнеем като Германия, САЩ, Великобритания и Гърция. (Проблема е че това работи до време и балона се пуква и ще стане като Шри Ланка, Голямата депресия в САЩ, Германия след ПСВ)

2. Да строим фабрики и заводи за да има производство като Китай, Индия и др. (Това няма как да стане към момента, защото германците ще ни "нашамарят" че им крадеме нашия пазар. А и българските политици от 1989г. не защитават нашия интерес)

3. Да станем отново контролирана икономика, където държавата определя цените на продуктите. (Към момента невъзможно по същата причината като №2)

4. Въвеждане на CBDC (което води до дигитално робство и диктатура)

Редактирано от Скептикът
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Скептикът said:

2. Да строим фабрики и заводи за да има производство като Китай, Индия и др. (Това няма как да стане към момента, защото германците ще ни "нашамарят" че им крадеме нашия пазар. А и българските политици от 1989г. не защитават нашия интерес)

строим фабрики, заводи, индустриални зони, хотели, небостъргачи, магистрали, под стара планина няколко тунела... 

и вече сме в шенген, а скоро и в евро зоната, а това означава ръст на туристите от ЕС, които тук ще си харчат еврата...

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...