Отиди на
Форум "Наука"

ПАК СТРИХНИН!!!!!


Recommended Posts

  • Потребители

Много е ужасно това, че стопаните на едри кучета не желаят да ги връзват и да им слагат намордници! Така например не само че нарушават закона, не само застрашават хората - застрашават и другите животни. Застрашават например вързания ми на каишка кокер шпаниол или трикраката ми едва ходеща 14 годишна булонка - непрекъснато ми се случва да бягам от някой пуснат ротвайлер с по едно куче под мишница...

Да не говорим, че моята голяма кучка ходи на разходка с намордник и вързана - и се налага да ми се случват доста опасни ситуации ако до нас се доближи някой свободен питбул с лоши намерения - трябва да се сваля намордника, пък да се бяга...пък да мисля стратегии как да я спасявам... Изобщо ако всички едри кучета са с каишка и намордник в градска среда ще е много хубаво. В нашия квартал е хубаво, че има поляни и гора, в която няма много хора, но пък има много свободни, едри кучета и аз непрекъснато треперя някое да не нападне моето. Моето е с намордник и винаги вързано, поради простата причина, че си е агресивно - има навика да лае по хората, ако са на по-малко от 2 метра до мен и да ги напада. За това откакто е станала на годинка си ходи така. Вече е на 10 и още излизаме навън треперейки да не ни изненада някой куч в гръб. Веднъж заради едно дого аржентино, което ни скочи както бяхме вързани в устата си счупих крака! И стопанинът му наместо поне да попита как съм ми напсува кучето че ме пази лаейки по неговото.... все още с намортник. Още ми е кошмарно как съм се прибирала с куче тежащо 50 кила с намордник и на куц крак от гората до нас. Оня тъпак не можа да преживее, че кучето му не ни изяде...честно!

Закона за каишките и намордниците на едри породи трябва да се спазва и да се прилагат крути глоби!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами аз лесно я правя като е мое.

Но пак казвам - в апартамент аз куче няма да гледам. И да го водя да сере там където си играят децата.

Правилно!

В нашия квартал, където играят децата, кучешките лайна са най-малкия проблем - всъщност там има толкова много отпадъци - от хартии и кофички, фасове до превръзки, спринцовки и памперси...хранителни отпадъци, разни невероятно опасни разлагащи се батерии и стъкла от какво ли не.... Всъщност аз никога не си водя кучетата, където хората са срали - опасно е за кучатата. Те нека си пускат децата там :post-20645-1121105496: - на моите кучета свещените крачка, муцуни и дупета по такива места не стъпват. Ако трябва ще ги нося на ръце 1 час до мястото, където ще стъпят, но няма да ги пусна в тая гняс, която някой е нарекъл място "където играят децата ми" - тъй де те наистина играят там... Един ден като имам деца няма и тях да пусна там да играят. Въпросът е дали ще си хвърлиш фаса там, или хартийката или кутията от цигарите =) Моите съседи си метат пакетите с боклук от балкона и после пускат децата си да играят долу... Е не, там никога не бих си завела кучетата. Един път заведох отзад зад блока мънинките и едното се поряза, а другото почна да киха от нещо.!!!

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

По- голямата част от стопаните твърдят, че техните кучета не са агресивни, но най- често инциденти стават с такива уж кротки кучета.

Аз просто се чудя как няма бум на ехинококоза ( кучешка тения ) сред децата, макар че съм сигурен, че тя е в доста по- висок процент от колкото се предполага. Просто ума не ми го побира как някой може да си разхожда кучето из градинките, където играят малки деца, че да оставя любимеца си да си върши работата там. Кога най- накрая такива хора ще бъдат санкционирани и кога кучетата ще бъдат държани далече от местата, където играят малки деца?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
По- голямата част от стопаните твърдят, че техните кучета не са агресивни, но най- често инциденти стават с такива уж кротки кучета.

Аз просто се чудя как няма бум на ехинококоза ( кучешка тения ) сред децата, макар че съм сигурен, че тя е в доста по- висок процент от колкото се предполага. Просто ума не ми го побира как някой може да си разхожда кучето из градинките, където играят малки деца, че да оставя любимеца си да си върши работата там. Кога най- накрая такива хора ще бъдат санкционирани и кога кучетата ще бъдат държани далече от местата, където играят малки деца?

Домашните кучета не са в истинската роля на хищник. При тях много повече се внимава с храната. Поради тази причина те не толкова често са приемници на паразита.

Ключово е да се внимава с кучетата разхождащи се по зеленчуковите градини и ферми. Там е разковничето на профилактиката. Както и при добитъка, например овцете.

Иначе ехинококоза в БГ си има и не малко. Както и по принцип на Балканите.

Ключов резервоар са лисиците. Ама ако ги избием всичките според мен белята ще е по-голяма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не ми харесва накъде отива духа на темата.

Първо - кучетата са най-малкия проблем на градинките. Лицемерие е да се оплаквате от кучета, при положение че изхвърляте сополите, гадостите си, лигите, кървищата, отпадъците си на земята по площадките, където децата пипат. Второ - абсурдно е да се твърди, че кучетата в центъра на София трябва да се разхождат не по градинките - а КЪДЕ? Няма места за разходки на хора, камо ли на животни. Инфраструктурата е такава, че кучетата в центъра буквално трябва да акат на асфалта...

Борисовата градина става ли за място за разходки? Нали и там играят деца?

Къде са местата за разходки на кучета?

Какви са тия безумия, които говорите? Къде да си води човек кучето ако като мен няма дива поляна, където не е място за игра (макар, че и там ходят деца!)? Домашните кучета са също застрашени от мръсотията, в която живеем заедно с децата си. Излиза по вашите идеи, че кучетата трябва да престанат да се отглеждат при сегашното положение.

И на всичкото отгоре някои точно на фона на твърдения като вашите мятат и отрова и какви ли не гадости направо по земята. Що не? То и без това е пълно с отврати, малко стрихнинец няма да навреди.

Неоправдано е изобщо да се търси отговорност на хора къде си разхождат кучетата, при положение че няма място за разходки на кучета.

В цивилизованите държави има места, където дори зад ограда можеш да си пуснеш кучето и без каишка.

Тук такива места няма.

Няма специални места и за децата, защото са превърнати в паркинги.

И, Фикстрерс - не мисля, че баш домашните любимци са източник на кучешка тения - нали стопаните си ги обезпаразитяват. По-скоро бездомните животни и по селата разни кучета, които ядат сурово месо и карантии.

И още - такива коментари само стимулират отровителите.

По-добре лайно в тревата в парка, отколкото тон човешки отпадък.

И още къде? Къде да си водят хората кучетата? Някой някакви идеи има ли? Или дай да ги изхвърлим, за да не ни се налага да ги водим по градинките, където било място за игра. Не знам - там, където живее брат ми - в Гео Милев - всичко е градинка. Къде да си води кучето? И в Борисовата Градина е голяма Градинка. Децата се врат навсякъде. Интересно ми е като толкова много критикувате стопаните на кучетата, които си ги водят, където изобщо намерят, къде да ги водят?

А сещам се - една жена тука разправяше, че кучетата можели като котките да акат и пикат у дома, за какво им било да ходят на разходка...

Изобщо пък моя ум не го побира къде да си води човек кучето в градска среда? Или най-хуманно ще е да забраним разходките? После кучетата.

И накрая естествено децата отново да са в застрашена среда сред стъкла, превръзки, гадости и гняс.

Аз не си водя кучетата по тези градинки именно защото са мръсни за кучета а и метат стрихнин от време на време...Бих ги водила на място отредено за кучета, но такова - уви няма.

Всъщшност Невски е особено прав - куче в апартамент не върви. Съгласна съм. Скоро моите отиват с родителите ми на село. А аз никога повече няма да си взимам любимци в градска среда. :) Но дотогава ако застроят последната дива поляна...? Къде да ги разхождам? Просто питам?

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Драга Lion Queen,

Понеже съм живял десетилетия в центъра на София, както и на други места по света мога да кажа, че много малко градове в Европа имат толкова огромни паркове и възможности за разходка колкото София (това че са занемарени е друг въпрос). Ако обаче хората трябваше да тичат след кучетата с лопатки и пликчета (иначе примерно 1000лв. глоба),а всяко неваксинирано и нерегистрирано куче да им се изземва и приспива пред очите, надали стопаните щяха да са толкова много и толкова "смели".

Както и да е това няма да стане скоро в Софето.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Личното ми мнение е, че е недопустимо в една европейска столица, каквато претендира че е София, да има толкова много бездомни агресивни кучета, развъдник на всевъзможни болести. Навсякъде в цивилизования свят тези животни биват прибирани в приюти, кастрирани и ако не им бъде намерен стопанин - умъртвявани.

Тук обаче в криворазбраната демокрация, която сме възприли, сума ти 'природнозащитни' НПО-та бозаят от общинските бюджети и разработват 'програми' за контрол, маркиране /и пр. глупости/ на помиярите, които обаче не водят до никаква промяна на създалото се нетърпимо положение. Логично е, че в подобна безизходица, когато под прозорците ти се събират глутници от агресивни кучета, които нападат и хапят децата ти, да прибегнеш към ответни действия. От което пък страдат в крайна сметка и децата.

За пример може да се посочи Пловдив, където бездомните кучета бяха ликвидирани тихомълком преди 10 години и градът е в пъти по-чист и сигурен от столицата. Но пък това доведе до увеличаването на популацията котки.

На всичкото отгоре и стопаните на домашните кучета подхождат безотговорно към опазването на обществената чистота по парковете и градинките и сигурността на гражданите.

Най-добре е въобще да бъде забранено отглеждането на домашни любимци /кучета и котки/ в градски условия. Който иска питомец - да си го гледа на село, а не да го мъчи между 4 стени, за негов ужас и на съседите. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Най-добре е въобще да бъде забранено отглеждането на домашни любимци /кучета и котки/ в градски условия. Който иска питомец - да си го гледа на село, а не да го мъчи между 4 стени, за негов ужас и на съседите. :bigwink:

Супер незряло! Това го няма никъде по света - България ще стане прецедент. Както е прецедент със зверското си и нецивилизовано отношение към природата и околната си среда по принцип в целия свят.

Иначе ако се направи достатъчно ангажиращо и отговорно отглеждането на животни в градска среда то няма да пречи на никого.

Ако се почистят площадките, ако се учредят тревни площи за кучета. Ако се санкционира строго изхвърлянето на домашни любимци (щото ако хората не изхвърляха кучета аз нямаше сега да имам 3, а само 1 щях да имам - просто не можех да оставя двуседмичво бебе на улицата, и чистокръвен кокер шпаниол с плевмония на минус 18 градуса просто ей тъй). Ако се направи така, че всеки да си плаща данъка, да води стриктно здравната книжка, да си кастрира кучето, да се регламентира и да се глобяват хора, които ги пускат без повод и намордник за големите кучета - е тогава всичко ще бъде наред.

За да няма глутници озверели кучета и бездомни кучета трябва да се спре първо нишата с изхвърлянето на свобода. Всяка нощ нови и нови пълчища от околните села (некастрирани и търсещи ниша групи) се опитват да изместят от територията им тукашните 7-8 кастрирани местни кучета. Освен това тука непрекъснато идват разни идиоти и си зарязват кучетата на края на София... Некастрирани естествено... Еми как ще се регулира популацията и ще намалее!? Няма кой да свидетелства дори. Когато исках да се разправя със стопанката (бившата) на кокера ми, която най-Брутално го пусна както си е с каишката навън и кучето се прибираше и тя го гонеше обратно... съседите й я прикриха и не искаха да свидетелстват, че го е хвърлила. Щеше да е моята дума срещу нейната и нямаше как да докажа, че тя е изхвърлила кучето!!! Нали по новия ЗАкон няма право на това? Да ама какво от това? Тя го направи и повярвай ми сигурна съм че докато се е скитал моя Барон преди да го взема е направил поне на една кучка кученца...А много ме беше яд, защото тя не пожела да ми каже на колко е години и как се казва!!! Каза ми да се разкарам....

Друго гадно нещо е онези, които поддържат агресивните глутници и са ги осиновили, като дори не ги хранят. Това е криворазбрана обич към животните, защото те самите се мъчат.

Третия най-страшен случай са глутниците по складовете и около промишлени обекти. Те не са бездомни. Едри са. Взимани са от строителите и служителите от разни села и яко захранвани. Пазачи се водят. Но не са вързани. Много са опасни. Около гарата една глутница такива животинки, изобщо не бездомни ,защото стопанина им излезе да ме спасява си позволи да нападне дори МЕН! Мястото не беше добре оградено. В него може да влезе всеки а аз се позалутах търсейки там една аптека... Та кучетата не ме нахапаха или нещо подобно, но само защото знам как да реагирам. Сигурна съм, че ако бях мръднала, писнала или направила нещо погрешно щях да пострадам - имам едро, агресивно куче у дома все пак... Въпросът е, че именно тези глутници са най-опасни защото нощем могат да напуснат мястото, където денем седят и да вагабонтстват къде ли не! Не са ваксинирани сигурна съм, че не са обезпаразитени...

Е сладури бяха де. Никога не се бях плашила така през живота си. Добре, че успях да се овладея и да не изпищя или нещо подобно и те разбраха, че няма да мина през територията ми... Но честно казано онзи, който ги гледаше е пълния виновник за ситуацията, не животинките!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хаха, полвината провинция е на воден режим лятото, в морето текат лайна, щото няма пречиствателни станции, цялата южна дъга на София е без канализация, по селата не са измазани къщите, набъкало се е с неграмотници и мързеливци и ще правим "специализирани тревни площи за кучета".

Хахха. На гол тумбак чифте пищови. Щот някой го е гнус да ходи с торбичката и лопатката. Хах.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Хаха, полвината провинция е на воден режим лятото, в морето текат лайна, щото няма пречиствателни станции, цялата южна дъга на София е без канализация, по селата не са измазани къщите, набъкало се е с неграмотници и мързеливци и ще правим "специализирани тревни площи за кучета".

Хахха. На гол тумбак чифте пищови. Щот някой го е гнус да ходи с торбичката и лопатката. Хах.

Това е най-широко разпространения довод на общините, които отказват да се заемат с подобни проблеми, като проблема с бездомните кучета и разхождането на домашните :) Няма пари за хората, къде ти за животните.

Виж сега - аз лично изобщо не се гнуся да събирам лайната на кучетата ми. Никак даже - то няма нужда от лопатка а от една салфетка и една торбичка. Не е толкова сложна философия! Въпросът е, че аз не съм виждала никой да го прави. Нито съм виждала на някой да му прави впечатление кучешкото лайно. Та то се губи в тоновете боклуци! В крайните квартали мизерията е толкова крайна, че аз с радост очаквам деня, в която кучетата ми заедно с родителите ми, когато се пенсионират догодина ще идат на село и ще си живеят нормално - и родителите ми и кучетата ми. И както казах повече кучета в тая мизерия тука няма да гледам - за да не треперя да не се убодат, отровят, нагълтат някоя гадост, да не хвана някоя болест заедно с тях от мизерията наоколо и така нататък.

Децата си не знам как ще отглеждам тук, наистина не ми се мисли. Каквато съм параноичка не знам къде ще ги пусна да играят в тая Дружба!!! Най-вероятно ще ги отгледам докато ги науча да не пипат нищо и изобщо да не докосват дори мизерните, потрошени пейки на село при родителите ми. Горко на онези, които нямат село и места, където да избягат от тази мизерия. Искам да ти кажа, че много, ама много пъти чистим няколко души от входа градинката и това е абсолютно безсмислен труд. На всичкото отгоре ни се подиграват разни каки от балконите... След няма и седмица мизерията е още по-голяма! То не става просто ей така. Ако никой не мисли къде отива отпадъка му и какво причинява какъв е смисълът аз да си събера лайното (казах, че ако случайно не издържим до голямата поляна го събирам и това е факт, но и за това са ми се подигравали - "как мое тая да бърка в гъзъ на пумияра си") като ще стъпя на какво ли не... За децата да не говорим... И че практически навсякъде има говна, мизерия, разни храни..а имаме една тука дето си мета манджите остарелите направо от прозореца долу се събират плъхове чак да кусат от повръщнята!!!

Както казах случва ми се събирам кучешки говненца - и то винаги от тревна площ. Кучетата ми не могат да акат на асфалт - не искат, търсят най-голямата туфа с трева и се крият там. Такива са си... Но пък според мен трябва да има забрана да се ходи по тревните площи - за да има тревни площи. Трябва да има забрана да се паркира на тях, да се ходи, да се тъпче... За това трябва да има отделни тревни площи за кучета, по които да може да се стъпва. Така е цивилизовано. Те трябва да се поливат, да няма осили и бълхи и кърлежи от овце (тука горублянци си водят овцете при нас та често ми се случва ОТ СЕБЕ си да свалям кърлежи) Не може така!

Всички проблеми трябва да се решават цивилизовано. Ако всички плащат данъка си и таксите на кучатата си, ако глобите се правят наистина, ако наистина се взимат мерки ще се съберат пари за подобни неща като места за връзване на кучета, като тревна площ за кучета - в парковете примерно има място и трябва само да се огради и обозначи. На другите места естествено, че ще се събират говната - нали кучето трябва да стигне от дома си до тревната площ, където да поиграе. Еми ако му се доака по пътя ще се наложи да му го събереш. За стопаните едва ли е проблем. Ако стане масово и се наложат няколко стотин глоби за изакало се куче да видиш как всички ще събират. Но имам пред вид, че ако аз изпълнявам всички условия и си плащам таксите за кучето ще искам да имам и място, където да го разходя на спокойствие. То може да не е в градинката отзад - но нека във всеки квартал има поне едно две такива места!

Иначе много добре знаем защо останалите изброени от теб проблеми съществуват.

Няма как да се започне от единия и да се пренебрегне другия проблем.

Но без воля от страна на хората трудно ще стане.

А като гледам никой няма воля.

Ето сега - плащам аз на кучатат ми и такса вход на всичкото отгоре - то е за асаньор и чистачка. Входа ни е яко мръсен, не че жената не чисти два пъти седмично, ама много цапат - непрекъснато храчат по пода, непрекъснато пикаят между етажите ДЕЦАТА щото да не се прибират у дома.. Носят се разни негасени варове и какви ли не гадости из асансьора. Кучатат ми стъпват с "голи лапи" на тая гняс. Не че няма да им ги измия. Но например от някаква вар имах сериозен проблем с лапите на едното. Нито веднъж не са направили мръсно във входа кучетата ми! Не заслужавам ли за това че стриктно си плащам таксата вход за всяко едно от тях поне като влизам в асансьора да не треперя че ще им стане нещо от мръсотията??? Еми не е честно. Иначе кучетата са обект на обсъждане тука нали? Като основни виновници за мръсотията. Ама не е така...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Незряло решение за едно незряло общество. :bigwink:

Е да...Но с незрели решения обществото няма да узрее.:) А напротив, назад ще иде. Ще се отучи да се стреми да е зряло.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В Канада закона е категоричен: Всяко куче, напускащо жилището трябва да е на повод. Повода не може да е по-дълъг от 3 фута (ок. един метър)!

Ако това не е спазено първия полицай, който ви забележи ви глобява 500 долара!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Браво, момиче! :) А и ако убедиш родителите си и вие да си вземете куче проблема ще изчезне съвсем. Ако отрасне от малко с котето ти ще бъдат приятели!

Ами ние имахме куче обаче го сгази кола ;( ;(

и решихме този път да е котка :) а и + това имам заек :D

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Понеже в България все още не е уреден въпроса с това къде може да се разхождат кучетата и как т.е. тук наредби изобщо не се спазват ( те и не се знаят де), явно се разчита на съвеста на самите стопани ( не че някой разчита) да не разхождат кучетата си там където играят деца. А според мен да се уреди всичко съвсем не е трудно, просто трябва воля за това. Какво пречи да се обособят места за разходка, както каза Невски в Бг има достатъчно паркове и зелени площи, дори не пречи в един парк да има и детски площадки и места за кучета. Няма нужда от излишни емоции, а проблема трябва да се разгледа безпристрастно. Това, че тънем в боклуци не означава, че трябва да зарежем и този проблем, такива разсъждения: "всичко ни е наред, че и за това да мислим" са вредни. А и тези боклуци в повечеото провинциални градове ги няма.

И още нещо, в Бг всеки си мисли, че може да гледа куче и гледа без да се замисли, че това най- малкото е отговорност и не само към животинката, но и към околните. Работил съм в тази сфера и знам мисленето на повечето стопани, знам и какъв процент кучета са регисрирани в общините, знам как стопаните винаги са прави и колко се съобразяват със своите съседи. Време е това да се промени. Някой някога да е питал свойте съседи дали имат нещо против да гледа куче в блока? Хубаво пише Мгето за Канада, но тук просто няма кой да глобява или поне да направи забележка. Прави сте, че в градска среда да се гледа куче е трудно, а според мен си е мъчение за животното, точно затова всеки който обича животните трябва първо да се замисли дали може да осигури добри условия за кучето и тогава да си вземе.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е най-широко разпространения довод на общините, които отказват да се заемат с подобни проблеми, като проблема с бездомните кучета и разхождането на домашните :) Няма пари за хората, къде ти за животните.

Виж сега - аз лично изобщо не се гнуся да събирам лайната на кучетата ми. Никак даже - то няма нужда от лопатка а от една салфетка и една торбичка. Не е толкова сложна философия! Въпросът е, че аз не съм виждала никой да го прави. Нито съм виждала на някой да му прави впечатление кучешкото лайно. Та то се губи в тоновете боклуци! В крайните квартали мизерията е толкова крайна, че аз с радост очаквам деня, в която кучетата ми заедно с родителите ми, когато се пенсионират догодина ще идат на село и ще си живеят нормално - и родителите ми и кучетата ми. И както казах повече кучета в тая мизерия тука няма да гледам - за да не треперя да не се убодат, отровят, нагълтат някоя гадост, да не хвана някоя болест заедно с тях от мизерията наоколо и така нататък.

Децата си не знам как ще отглеждам тук, наистина не ми се мисли. Каквато съм параноичка не знам къде ще ги пусна да играят в тая Дружба!!! Най-вероятно ще ги отгледам докато ги науча да не пипат нищо и изобщо да не докосват дори мизерните, потрошени пейки на село при родителите ми. Горко на онези, които нямат село и места, където да избягат от тази мизерия. Искам да ти кажа, че много, ама много пъти чистим няколко души от входа градинката и това е абсолютно безсмислен труд. На всичкото отгоре ни се подиграват разни каки от балконите... След няма и седмица мизерията е още по-голяма! То не става просто ей така. Ако никой не мисли къде отива отпадъка му и какво причинява какъв е смисълът аз да си събера лайното (казах, че ако случайно не издържим до голямата поляна го събирам и това е факт, но и за това са ми се подигравали - "как мое тая да бърка в гъзъ на пумияра си") като ще стъпя на какво ли не... За децата да не говорим... И че практически навсякъде има говна, мизерия, разни храни..а имаме една тука дето си мета манджите остарелите направо от прозореца долу се събират плъхове чак да кусат от повръщнята!!!

Както казах случва ми се събирам кучешки говненца - и то винаги от тревна площ. Кучетата ми не могат да акат на асфалт - не искат, търсят най-голямата туфа с трева и се крият там. Такива са си... Но пък според мен трябва да има забрана да се ходи по тревните площи - за да има тревни площи. Трябва да има забрана да се паркира на тях, да се ходи, да се тъпче... За това трябва да има отделни тревни площи за кучета, по които да може да се стъпва. Така е цивилизовано. Те трябва да се поливат, да няма осили и бълхи и кърлежи от овце (тука горублянци си водят овцете при нас та често ми се случва ОТ СЕБЕ си да свалям кърлежи) Не може така!

Всички проблеми трябва да се решават цивилизовано. Ако всички плащат данъка си и таксите на кучатата си, ако глобите се правят наистина, ако наистина се взимат мерки ще се съберат пари за подобни неща като места за връзване на кучета, като тревна площ за кучета - в парковете примерно има място и трябва само да се огради и обозначи. На другите места естествено, че ще се събират говната - нали кучето трябва да стигне от дома си до тревната площ, където да поиграе. Еми ако му се доака по пътя ще се наложи да му го събереш. За стопаните едва ли е проблем. Ако стане масово и се наложат няколко стотин глоби за изакало се куче да видиш как всички ще събират. Но имам пред вид, че ако аз изпълнявам всички условия и си плащам таксите за кучето ще искам да имам и място, където да го разходя на спокойствие. То може да не е в градинката отзад - но нека във всеки квартал има поне едно две такива места!

Иначе много добре знаем защо останалите изброени от теб проблеми съществуват.

Няма как да се започне от единия и да се пренебрегне другия проблем.

Но без воля от страна на хората трудно ще стане.

А като гледам никой няма воля.

Ето сега - плащам аз на кучатат ми и такса вход на всичкото отгоре - то е за асаньор и чистачка. Входа ни е яко мръсен, не че жената не чисти два пъти седмично, ама много цапат - непрекъснато храчат по пода, непрекъснато пикаят между етажите ДЕЦАТА щото да не се прибират у дома.. Носят се разни негасени варове и какви ли не гадости из асансьора. Кучатат ми стъпват с "голи лапи" на тая гняс. Не че няма да им ги измия. Но например от някаква вар имах сериозен проблем с лапите на едното. Нито веднъж не са направили мръсно във входа кучетата ми! Не заслужавам ли за това че стриктно си плащам таксата вход за всяко едно от тях поне като влизам в асансьора да не треперя че ще им стане нещо от мръсотията??? Еми не е честно. Иначе кучетата са обект на обсъждане тука нали? Като основни виновници за мръсотията. Ама не е така...

Първо се започва с ерадикиране на бездомните кучета, после се преминава към контрол на небездомните, и вече след като всичко друго в града е оправено се минава към "специализирани тревни площи за кучета" и други глупости.

Който живее в панелни гета проблемът си е негов. Мен адвокатът ми отдавна ме е предупредил, че като не ти харесват съседите в БГ продаваш и се местиш при други или си взимаш къща. Няма друг начин.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...