Отиди на
Форум "Наука"

С какъв спорт се занимавате най-често?


ПетърИлиев

С какъв спорт се занимавате най-често?  

52 потребители са гласували

  1. 1. С какъв спорт се занимавате най-често? Кой спорт харесвате най-много да практикувате?

    • Плуване
      4
    • Футбол
      8
    • Баскетбол
      1
    • Волейбол
      4
    • Кибер игри
      1
    • Хандбал
      1
    • Екстремни спортове - скейтинг, блейдинг, бейс джъмпинг и други
      1
    • Лека атлетика
      3
    • Бокс
      2
    • Бойни изкуства
      13
    • Други
      14


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

изтънчено тъп спорт пък е кърлинга, много ме кефят тея ентусиасти дето мацат с метли пред плъзгащата се ютия. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами голфа? Както беше казал Карлин на времето, все едно да гледаш секс между мухи.

Иначе за гледане на спорт аз най-обичам да гледам женски плажен волейбол :sneaky2:

Особено, когато бразилките играят.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами голфа? Както беше казал Карлин на времето, все едно да гледаш секс между мухи.

Иначе за гледане на спорт аз най-обичам да гледам женски плажен волейбол :sneaky2:

Особено, когато бразилките играят.

oooooooooooooo, ти си мой човек, значи. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бейзбола е още по-малоумен, в ръгбито поне има някаква динамика... и известен смисъл ;) но като видя двама нагъзени идиоти с бели шапчици, топка и бухалка и около тях 100 000 безмозъни американски бургерояди и направо.... бих предпочел да изслушам парламентарния контрол понеделник сутрин отколкото да им изгледам мача на тия!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Бейзбола е още по-малоумен, в ръгбито поне има някаква динамика... и известен смисъл ;) но като видя двама нагъзени идиоти с бели шапчици, топка и бухалка и около тях 100 000 безмозъни американски бургерояди и направо.... бих предпочел да изслушам парламентарния контрол понеделник сутрин отколкото да им изгледам мача на тия!

Парламентарният контрол е в петък :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Гледам статистиката и то се оказва, че страшно много хора се занимават с бойни изкуства.

А уж казват, че учените били миролюбиви и кротки хора.:laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Как бре Романе! Кърлинга си има своята философия. Като оставим това, че в устава е записано, че само капитана на отбора има право да пие бира на пистата ;). Както и че победилия отбор по традиция черпи падналите с бира (май и това е написано в устава). Кърлинга си е динамичен спорт, но трябва да му познавате правилата. А ръгбито е суперспорт. Както казват британците 'ръгбито е свинска игра за джентълмени, а футбола джентълменска за свине' (не беше точно свинска, ама сега не мога да се сетя какво беше точно). И бейзбола и американския футбол си имат своята философия (примерно ам. футбол е битката между бели и индианци с това е свързано печеленето на територия), но ако не знаеш правилата са скучни. На времето присъствах на прохождането на българския бейзбол и редовно ходех на мачове на импровизираното игрище зад ХТИ-то, но имах колега който ми обясни правилата. Както и присъствах на първия (а може би и единствения) мач на нац. стадион по ам. футбол. Американци с/у украйнци или беларуси. Много е важно да се знаят правилата. Пример за това е, че запалих жена си по тези два спорта и тя идваше с мен (а на мач с мен е идвала само на Левсли-Челси и Барселона и България - Холандия). Също така познавам и доста хора от БГ кърлинга начело с Васко Кучката, неоспорим доайен на този спорт в Българско. А голфа наистина е тъп спорт, там най-интересно е на 19-тата дупка (кръчмата). За мен най-тъпите спортове са силовите за жени, като борбата, бокса и вдигането на тежести. Нищо красиво няма там, но щом има ентусиасти. А сега си гледам хокей редовно, за някои и той може да е тъп, въпреки динамиката която има там. Но освен динамика и резултатност там има неоспорима красота на комбинативността при тези скорости и с тази малка шайба. Всъщност всичко е въпрос на разбиране най-вече, защото ако погледнеш и тениса е тъп и нединамичен особено, ако гледаш разни дървета силоваци, като Къриер от близкото минало.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

дай устава, че нещо прекалено добре ми звучи, за да е истина. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Също така познавам и доста хора от БГ кърлинга начело с Васко Кучката, неоспорим доайен на този спорт в Българско.

Ей това се вика авторитет в бранша! Явно феновете му много (и често) го уважават за да мудадат такъв епичен прякор :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Има една бая забавна силова игра, нарича се със звучното име блъдбол. Сещайте се защо.

Това е спорт за реенактори и ларпаджии. Събират се двата отбора, приблизително еднакви на брой, в две редици една срещу друга, в пълно игрово въоръжение. Това ще рече - метални доспехи, реплика на истински, както и обезопасени хладни оръжия - най-често гума и дунапрен. Между двата отбора се мята ръчно изработената парцалена "топка". Сбиват се за нея при пълна забрана за удари по главата, както и изобщо за удари с невъоръжена ръка или пък за ритници. Сблъсъкът тяло в тяло е позволен. Най-бързите играчи се стремят да се измъкнат от мелето с топката, да избягнат противниковите защитници (които могат съвсем реално да ги препънат с пръта на инак безопасната алебарда) и да отбележат тъчдаун в края на противниковата половина от терена. Играе се на уговорени полувремена. След всеки тъчдаун съдията мята топката в центъра между отново строените отбори. Все едно въоръжено ръгби. Прилича малко и на пехотното меле от средновековните турнири, само топката е "футболен" елемент.

Играта на пръв поглед е страшна, а всъщност е адски забавна. Обикновено няма пострадали, всички викат и вдигат прах, а най-трудното е да се разплете мелето при отбелязване на тъчдауна.

Наскоро ларпърите се разбрахме да забраним стената от щитове пред собствената врата, защото това водеше до сериозни синини, настъпвания и сръдни :)

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

дай устава, че нещо прекалено добре ми звучи, за да е истина. :smokeing:

Абе за бирата (което предполагам най-много те интересува) е само това в устава. Сега се сещам, че в нашето даскало Романе в началото на 80-те бяхме сформирали два тима по кърлинг, ама всичките се пишехме капитани и стигнахме само до бирата ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ми то тогава излиза, че и аз съм бил капитан по кърлинг! :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има една бая забавна силова игра, нарича се със звучното име блъдбол. Сещайте се защо.

Това е спорт за реенактори и ларпаджии. Събират се двата отбора, приблизително еднакви на брой, в две редици една срещу друга, в пълно игрово въоръжение. Това ще рече - метални доспехи, реплика на истински, както и обезопасени хладни оръжия - най-често гума и дунапрен. Между двата отбора се мята ръчно изработената парцалена "топка". Сбиват се за нея при пълна забрана за удари по главата, както и изобщо за удари с невъоръжена ръка или пък за ритници. Сблъсъкът тяло в тяло е позволен. Най-бързите играчи се стремят да се измъкнат от мелето с топката, да избягнат противниковите защитници (които могат съвсем реално да ги препънат с пръта на инак безопасната алебарда) и да отбележат тъчдаун в края на противниковата половина от терена. Играе се на уговорени полувремена. След всеки тъчдаун съдията мята топката в центъра между отново строените отбори. Все едно въоръжено ръгби. Прилича малко и на пехотното меле от средновековните турнири, само топката е "футболен" елемент.

Играта на пръв поглед е страшна, а всъщност е адски забавна. Обикновено няма пострадали, всички викат и вдигат прах, а най-трудното е да се разплете мелето при отбелязване на тъчдауна.

Наскоро ларпърите се разбрахме да забраним стената от щитове пред собствената врата, защото това водеше до сериозни синини, настъпвания и сръдни :)

А стига бе!!! :doh:

Ти ме разби направо с тази информация, честно!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...