Отиди на
Форум "Наука"

С какъв спорт се занимавате най-често?


ПетърИлиев

С какъв спорт се занимавате най-често?  

52 потребители са гласували

  1. 1. С какъв спорт се занимавате най-често? Кой спорт харесвате най-много да практикувате?

    • Плуване
      4
    • Футбол
      8
    • Баскетбол
      1
    • Волейбол
      4
    • Кибер игри
      1
    • Хандбал
      1
    • Екстремни спортове - скейтинг, блейдинг, бейс джъмпинг и други
      1
    • Лека атлетика
      3
    • Бокс
      2
    • Бойни изкуства
      13
    • Други
      14


Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Потребител

Само Тайдзицюан. Тайдзицюан е изкуство, което помага на хората. Тайдзицюан прави хората по-здрави, по-силни, по-добри, по-човечни, по-истински. В Тайдзиюан, като вътрешен стил на Кунг фу, има сливане между тяло, дух и енергия. Бавните и плавни движения, характерни за Тайдзицюан, позволяват изкуството да се практикува от хора на всякаква възраст. Оздравителният ефект от практикуването е естествен и доказан. Упражненията са ефикасна система за подобряване на мускулната и костната система. Практикуването на Тайдзицюан ни дарява дихателна култура, ползите от която усещаме през целия си живот. Тайдзицюан е незаменим помощник за концентрация и сила на ума, за неговото поддържане и непрестанно трениране. Тайдзицюан ни помага да съхраним спокойствието и усещането за пълноценност във всяка една ситуация от ежедневието ни. И не на последно място, Тайдзицюан е един от най-ефективните познати методи за самозащита. За повече инфо, вижте сайта на Световната Чън Сяоуан Тайдзицюан Асоциация - България http://www.taiji-bg.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Здравейте, не ми се иска да го казвам, но си е факт, че напоследък не спортува особено. Най-често се занимава с каране на ски на Витоша. Обожавам този спорт и не мога да разбера защо го няма в анкетата.

Обичам също и да плувам, басейна на НСА е много чисти и приятен за такива занимания.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Занимавам се с Чън Тайдзицюан - полезно е за здравето и е приятно занимание. За повече инфо, вижте сайта на Световната Чън Сяоуан Тайдзицюан Асоциация - България http://www.taiji-bg.com

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моите спортове не ги виждам тука, ама те според мене не са и спортове,нищо че се организират и Световни първенства - шахмат и подводен риболов

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • 7 месеца по късно...
  • Потребител

През годините съм спортувала различни неща - хандбал, ориентиране, плуване и йога.

В момента единственото нещо, което редовно спортувам (под редовно, имам предвид всеки ден) е хатха йога. Иначе на пролет/лято го удрям на hiking и много плуване, барабар с йогата.

Бих искала да се запиша на Тай Чи и с удоволствие бих се занимавала със стрелба с лък, но за съжаление нямам толкова свободно време :mad:

Редактирано от AciDBurn
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Любимите ми спортове са кръчмонавтството /демек кръчмоориентиране/ и халбонадигане от маса. Останалото е бошлаф работа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сериозна спортна дисциплина си е това. Изискванията по отношение на физика и психика са си доста сериозни.

На първо място - непоклатим черен дроб, бързият метаболизъм е голям плюс за спортуващите, тъй като колкото по-бързо преработят изпития алкохол, толкова по-лесно ще се ориентират към следващата кръчма и ще бъдат там преди другите състезатели.

Да не говорим, че след тежка тренировка си изисква голям кураж, човек да се прибере при жена си... :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Сериозна спортна дисциплина си е това. Изискванията по отношение на физика и психика са си доста сериозни.

На първо място - непоклатим черен дроб, бързият метаболизъм е голям плюс за спортуващите, тъй като колкото по-бързо преработят изпития алкохол, толкова по-лесно ще се ориентират към следващата кръчма и ще бъдат там преди другите състезатели.

Да не говорим, че след тежка тренировка си изисква голям кураж, човек да се прибере при жена си... :biggrin:

затова този спорт се практикува основно от ергени. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако се комбинира с триатлон, дисциплината би била достойна за олимпийските игри.

1. Плуваш за да достигнеш до кръчма номер едно.

2. Пиеш в кръчма номер едно.

3. От кръчма номер едно се тръгва към кръчма номер две чрез колоездене.

4. Пие в кръчма номер две.

5. И накрая, разбира се, от кръчма номер две, палиш маратонките и бегом към кръчма номер три.

Визирайки природата на спорта, който достигне успее да стигне до кръчма номер две - печели :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

при всяка възможност (3-4-5 пъти в годината за по седмица) се гмуркаме семейно и ежедневно с плавници и шнорхел в Халкидики ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

при всяка възможност (3-4-5 пъти в годината за по седмица) се гмуркаме семейно и ежедневно с плавници и шнорхел в Халкидики ...

ааа, иначе скачаш срещу гърците, а пък ходиш на евтините им курорти:)))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ааа, иначе скачаш срещу гърците, а пък ходиш на евтините им курорти:)))

първо никога не съм скачал срещу гърците ...

най-хубавите години от живота ми съм ги прекарал там - 2г. съм живял в гърция ...

второ не ходя по евтините им курорти ...

ходя при приятели и познати и гледам да седя много далеч от евтините им курорти ...

С кислородни бутилки пробвали ли сте?

Осигурява повече време под водата и човек може да се гмурне на доста по-дълбоко

знам, но с дъщеря на 2г. и тинейджър това е смъртоносна комбинация, т.ч. се отлага за няколко години напред ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...