Отиди на
Форум "Наука"

Психология на атеизма -


Recommended Posts

  • Потребител
Благодаря за линвистичните разяснение, за малко да пропусна, че хипотетичен идва от хипотеза :).
Една хипотеза обаче се заражда във въображението независимо от генетичната си история, в този смисъл тя е плод на въображението (и/или абстрактната мисъл ако щете).
Доколко последното е фриволно или обосновано, всеки може да претендира или реши за себе си, така както и аз го направих използвайки съответни думи (сиреч демек дали се квалифицира за хипотеза стройна или ментален конструкт спонтанен без претенции за реалност). Нюанс.
Но пък ако Аби държи, нега да е хипотеза, по-тежко звучи все пак, хайр да й е. Нема да се караме сега и да правим дисекция на всяка дума.
Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 597
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Дори не е хипотеза, а реален случай.

За да стане още по-тежко.

И се случи на мен.

Закупих едновременно Делюзията и Най-Великото шоу, като очаквах Най-великото шоу да е книга само за Еволюцията, без да очаквам, че същата ирония от Делюзията ще присъства и там (Не бях видяла последния раздел, който обаче е много ценен).

И двете, преди да съм чела каквото и да било от Докинс. Себичният ген го напипах по-късно от второ ръка, беше неоткриваем вече. Не знаех нищо за естеството на така спряганата Докинсова ирония. В Делюзията намирам, че си е на мястото. Всъщност там и е мястото.

Представянето на Шоуто (корица-гръб) споменаваше за някаква ирония, но аз като читател нямах ни най-малка представа за нея. После се сблъскахме с иронията и не само с нея (лично ме подразни другият сблъсък, но не е предмет на тази тема). Резонно е да предлагам хипотеза за обидения, чувствителен, вярващ читател.

В случая обсъждаме психология на атеизма/атеиста, а в теми от този род и в официални издания се правят твърдения, че атеистът е по-толерантен от вярващия. Не, не е. Един дол дренки са, което означава че както моралът-неморалното е присъщо и на двете страни, така и толерантността-нетолерантността се поражда от друго (не от това дали някой вярва в бог или не).

Предлагам най-простото решение за случая - нетолерантността се активира от несподелянето на възгледите. Да кажем, че е предмет на степента на засягането на чувството за лична правота и от отхвърлянето му.

По повод звъненето по вратите.

Що се касае до моя опит - предлагали са ми какво ли не. Е, разминах се с Галактическия стопаджия, но се снабдих с чудесна илюстрована детска енциклопедия (20% отстъпка от цената и по книжарниците), две-три готварски книги и ботанически речник, още някакъв речник и още някакъв речник (речниците действат зле на консуматроския ми синдром).... Посещавали са ме от Червения кръст, от организации за подкрепа на "хората със специални нужди", "защита на кучетата" и "костенурките карета-карета". През звънеца ми е минало всичко, което е имало честта да получи достъп от домоуправителя. Предлаган ми е абонамент за Енциклопедия Британика, за отстъпка при записване в Математическия кръжок на ъгъла, дори подкрепих от вратата си местния клуб по Шах (събираха средства за едно състезание в чужбина).

Искам да кажа, че и науката се добираше до мен и чрез асансьора. Често и тя нарушаваше следобедния ми сън. Няма лошо, но държа да сме обективни.

И най-важното. Само "Свидетелите на Йехова" са ми звънели за да си разпространят брошурите (безплатно). Ортодоксите предимно за да искат пари. Никой не е идвал за да ми продаде
Библия. Обаче Библия са ми давали поне три пъти фрий оф чардж.

Случвало ми се е два пъти в хотел да има Библия (НЗ) за ползване/взимане. Не съм попадала на нищо от Дарвин в нощното си шкафче и ако не ми се е четяла Библията, а съм нямала нищо за четене съм купувала някое списание от близкия павилион (обикновено Н.Дж.)

До сега освен в интеренет, никога не ми се е случвало да получа каквото и да било научна литература без пари (изключваме училищния материал). Например нито една организация с
научна цел не ми предостави да си чета Еволюцията без средства. Нито една
организация не ме покани някъде където да се разяснява благотворително ЕТ. Май нито една не издава безплатно списание, което да разпространява както правят йеховистите. Поне аз не съм имала подобен късмет.

А никак нямаше да им се разсърдя...никак...и съм им малко сърдита, че учените така и не ми дадоха на хартиен носител нещо по-така...внушително (от 1200 страници) безплатно, с присъщия си алтруизъм. Последното оплакване се поражда от страстта ми към притежаването на хартиени носители от всеки модел и цвят.

Редактирано от *abi*
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ок, произвеждаме я в хипертеза тогава.
Не съм чел въпросната книга на Доукинс, та не мога да я коментирам. Страхувам се обаче, че градиш (хипо) тезата си на един личен афект провокиран от изказването на един биолог атеист, който пък съвсем заслужено се радва на голям успех. Предполагам, че част от хипотетично накърнените маси от вярващи, на които ставаш доброволен застъпник, не биха се спряли на такава литература, друга би проявила отвореност или религиозна критичност, трети могат да се насочат направо към по-щадяща разбиранията им л-ра, която изобилства и т.н. Ша се оправят с две думи. Пък и да не забравяме да бъдем толерантни към свободата на словото (то веднъж се реве, че има прекомерно толерантност, друг път, че няма, който както му изнася). Та всеки да си казва мислите без да се прави на ощипан, викам.
Виждам, че имаш различен от моя опит относно предлаганите по врати и улици книжки и брошурки, вàжи. На мен са ми пробутвали само релиозни книжлета и приказки. А за омезрените Йеховисти хич не споменавай, че едвам се въздържам да си излея цялата си справедлива нетолерантност върху главите им, знам ги доста добре и колко са вредни.
Иначе относно толерантността на едните и другите, вече си казах становището. Ще допълня, че на атеистите по подразбиране пò не им пука. А единичните примери не оформят общата картинка.
Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имам доста богат опит с различни представители на рел. деноминации (от години се занимавам с херменевтиката в християнството и юдаизма), с атеисти от всякакъв тип и някои "друговерци". Има дори кой да го потвърди тук.

Така, че тезата ми само се потвърждава и от Докинсовата ирония, но определено не се гради на нея. Ползвам го само като популярен пример. Просто е изключително удобен, а и с положителност поне тук е четен.

Пак повтарям - толерантността е първо субективна, а при атеистите следва да е изцяло субективна (след като си нямат кой да ги нахъсва в някоя църква, синагога, джамия). И тя се проявява и при тях често със същия патос както и при вярващите.

Тук не става на въпрос кой е крив или кой е прав в становищата си, атеистът или богопомазания (има или няма Бог). Виждала съм претендиращи да са атеисти да се държат подигравателно, дори нагло с вярващи, а те да продължават да защитават позицията си без нито една грубост в личен или какъвто и да било план. И обратното естествено, отказ на вярващи да провеждат диалог, просташко и арогантно отношение. И забележи - това например се развива в религиозни клубове, някои от които свободни за достъп, с толерантно модериране където атеистите са идвали сами, без специална покана за да ги зарибява някой да стават вярващи.

Вие тук може да сте представители на всякакви науки, но точно тази тема е в десетката на моята компетентност. :grin: Особено като представител на не-най-толерантните индивиди от обществото.



Ще допълня, че на атеистите по подразбиране пò не им пука. А единичните примери не оформят общата картинка.

Не виждам единични примери, а масовка.


В такъв случай защо тази тема е една от най-популярните на месеца? А и на предходния месец?

Ако на атеистите по не им пукаше защо с такъв патос обсъждат атеизма си? И какво изобщо търсят в раздел религия? И защо взимат становища по рел. въпроси?.

Отговори си на тези въпроси и после ще продължим.

Редактирано от *abi*
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Няма такъв филм.

Или викаш затова господ ни наказа да сме на това дередже, хак да ни е!

Ами когато православието е било офиц. религия България е била една от четирите европейски империи, а когато атеизмът стана офиц. религия в Европа сме малката и най-бедната България. Явно ще да е съвпадение.

покай се, невернико, че ще има втори световен потоп. :grin:

Потопът е един единствен във всички религии. Атеистите ги чака казана. :devil: Пак вода, ама този път в индивидуално количество, вряща и не само за 40 дни. Малко е несправедливо да се участва в състезание, в което за противника има само две опции - реми (като се спомине да го споходи същото, което ще стане и със сгрешилия вярващ) или загуба (атеиста отива право в казана, ако е сгрешил), но това е живота, а истинския атеист трябва да го приеме такъв какъвто е и да бъде спокоен, че като се озове в кипящата вода вече ще бъде наистина свободен, защото от това по-лошо няма да има накъде. Тъй че давайте го по-спокойно - чака ви цяла вечност в казана да обмисляте какво сте писали в темата. :bleh:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

оценявам неподправеното ти чувство за хумор, обаче. Остава да се разбереш с другите вярващи чий бог е по-по-най.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Аби,
И ти стигаш индиректно до това, че в крайна сметка всичко опира до възпитание и култура въобще, както и до други характеристики. Затова преди казах, че заглавието е трудносмилаемо.
Интересантни въпроси задаваш, виж пак заглавието на темата. Трябва да питаш всеки атеист поотделно ако искаш да задоволиш любопитството си. Що се отнася до мен, пиша за да не ми атрофира клавиатурата :whistling: .
Имаше единични примери, на психопати предимно.
Като гледам, темата по-успешно би звучала като „Психология на теистите антиатеисти“, тъй като някои религиозни ентусиасти я припознаха с боксова круша за изкарване на демони и си бухат ли бухат за свое душевно облекчение и за назидание на подчовеците безбожници.

Ами когато православието е било офиц. религия България е била една от четирите европейски империи, а когато атеизмът стана офиц. религия в Европа сме малката и най-бедната България. Явно ще да е съвпадение...

И само с едно море при това, резил. Ако беше малко по-кратко горното, ставаше лозунг трепач.

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Спор няма - лозунгът си го бива: Българино (може и неразумни и юроде), вярвай в Бог и ще си миеш краката на три морета! А после за изплакване и един всемирен потоп те чака! :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами когато православието е било офиц. религия България е била една от четирите европейски империи, а когато атеизмът стана офиц. религия в Европа сме малката и най-бедната България. Явно ще да е съвпадение.

забрави да кажеш, че не е имало и агент Дунав

Галахаде избиваш рибата - нямаш си на идея колко си забавен

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като гледам "логиката" на някои от спорещите християни тук с най-голямо удоволствие ще си избера някоя религия(ама не православното християнство ;)),"ще стана вярващ" и ще започна да извъртам факти и история както си искам.

Щом е исторически възможно да е имало световен потоп,дракони през римско време и ноев ковчег,то значи е и напълно възможно целия живот на света да произлиза от свещените дървета(както вярва негърското племе серери),а аз всяка година трябва да пренасям поне по едно агне в жертва на духовете на селището ми над свещената река(тая проклета свещена река е само една в света и е чак в Сенегал ;) ),ама трябва да отида,за да се застъпят духовете пред боговете за мен след смъртта ми,а пък и някое бедствие може да сполети селището ми междувременно,щом имам наглоста да не направя жертва на духовете му..... :w00t:

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като гледам "логиката" на някои от спорещите християни тук с най-голямо удоволствие ще си избера някоя религия(ама не православното християнство ;)),"ще стана вярващ" и ще започна да извъртам факти и история както си искам.

Щом е исторически възможно да е имало световен потоп,дракони през римско време и ноев ковчег,то значи е и напълно възможно целия живот на света да произлиза от свещените дървета(както вярва негърското племе серери),а аз всяка година трябва да пренасям поне по едно агне в жертва на духовете на селището ми над свещената река(тая проклета свещена река е само една в света и е чак в Сенегал ;) ),ама трябва да отида,за да се застъпят духовете пред боговете за мен след смъртта ми,а пък и някое бедствие може да сполети селището ми междувременно,щом имам наглоста да не направя жертва на духовете му..... :w00t:

Ама унуйто как се казва, когато носят агнета по църкви и манастири и ги колят там, па после ги ядат с много пиене и ядене? То туй всичкото народ простотиятя ли го владее? Или суеверие, на което хозайства православието? :fool::harhar::grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

браво,

ти ме подсещаш, че наистина много ми се искаше да пусна една анкета с подобна насоченост тук, но не знам как се прави анкета в този форум

както и да е

виждам, че разговорът като цяло наистина отива към атрофията

и се омитам докато не се сътвори нещо което ми е по-интересно

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

забрави да кажеш, че не е имало и агент Дунав

Нямало е премиера агент Дунав, президента агент Гоце, наместник-председателя на Св. Синод агент Ковачев (митрополит Кирил), нямало го е патриарха агент Симеонов, нямало го е и останалия сном поименно и попсевдонимно изброени на сайта на Комисията по досиетата агенти-министри, агенти-кметове, агенти-депутати, агенти-журналисти, агенти-кредитни милионери, агенти приватизатори, агенти-магистрати и т.н, и т.н.

Но проблемът е решен още в езическия период на два пъти: малкото решаване е станало при Телепиг, а голямото при Крум - до тогава е било криза, империите са след това:

Крум запитал пленниците авари: “От какво мислите, че загина вашият предводител и целият ви народ?” А те отговорили: “Понеже взаимните клетви се умножиха и погубиха по-смелите и по-умните; и още, понеже насилниците и крадците станаха съобщници на съдиите; също така и от пиянството. Тъй като виното се увеличаваше, всички станаха пияници; освен това от подкупничеството, също и от търговията. Защото всички станаха търговци и се мамеха помежду си. И от това произлезе нашата гибел.” А той, като чул думите им, свикал всички българи и им заповядал, като издал следните закони: Ако някой обвини другиго, да не бъде слушан, преди да бъде вързан и разпитан. И ако се окаже, че той клевети и лъже, да бъде убит.

Като гледам "логиката" на някои от спорещите християни тук с най-голямо удоволствие ще си избера някоя религия(ама не православното християнство ;)),"ще стана вярващ" и ще започна да извъртам факти и история както си искам.

Щом е исторически възможно да е имало световен потоп,дракони през римско време и ноев ковчег,то значи е и напълно възможно целия живот на света да произлиза от свещените дървета(както вярва негърското племе серери),а аз всяка година трябва да пренасям поне по едно агне в жертва на духовете на селището ми над свещената река(тая проклета свещена река е само една в света и е чак в Сенегал ;) ),ама трябва да отида,за да се застъпят духовете пред боговете за мен след смъртта ми,а пък и някое бедствие може да сполети селището ми междувременно,щом имам наглоста да не направя жертва на духовете му..... :w00t:

За извъртането на факти и участващите в дискусията атеисти добре се справят. По-точно те освен да редуват фанатично крещене на догматите на вярата им с нервни кризи, породени от това, че никой не се е възал при цялото това дране на гърлото им, та единственото разнообразие което внасят в това редуване е да поизопачат малко факти.

За приемането на религия различна от християнството ... някой по-горе спомена, че съществува популярно схващане, че лидерите атеисти изобщо не са атеисти, а принадлежат на една определена религия под прикритието на атеизма. Християнството не приемат едно много ласкаещо ги положение от тяхната религия. Те също са наясно, че това е съвсем основателно. Та идеята не е да оборват християнството научно, а поведението им е от чисто религиозни подбуди - подвеждайки християните да станат атеисти историята да се повтори отново и те пак да бъдат удостоени с предишното си привилегировано положение. Та от гледна точка на това популярно схващане не е много ясно дали тепърва ще приемаш някоя религия или си си отдавна в нея.

Между другото агънцата наистина са отдавна познати на представителите на въпросната религия, но някои африканци са научили за тях по времето, когато някои "изследователи" са отишли да им записват вярванията. Та се е получил един впечатляващ анахронизъм.

За драконите - ами намерени са скелети, които като структура отговарят на това, дето се рисува по иконите като дракони. А защо драконът е живеел в езерото ли - ами сухоземните представители се издавили при потопа и останали само водните представители. :grin:

Спор няма - лозунгът си го бива: Българино (може и неразумни и юроде), вярвай в Бог и ще си миеш краката на три морета! А после за изплакване и един всемирен потоп те чака!

Моретата може и да са били малко повече, но няма да издребняваме.

Отново обаче напомням - вярващи и атеисти ги чака обща съдба само ако атеистите са прави. :P Втори потоп няма да има :titanic: , тъй че ако вярващите са прави те отиват да блаженстват вечно в рая :drink: , а атеистите отиват да се варят в казана - този път подхода ще е индивидуален. :devil:

Редактирано от Galahad
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

След поредния галахадски словесен потоп, май е време темата да се качи на един форумен ковчег и да акостира в раздел (Яростна) Мистика преди да сме се издавили.

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Разделът за Теология има нужда от едно много сериозно почистване, защото той си е посветен на определена наука. Опасявам се, че докато е пълен с толкова много глупости и простотия е малко вероятно да очакваме да почнат да се пишат свестни неща.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:grin:

В такъв случай защо тази тема е една от най-популярните на месеца? А и на предходния месец?

Ако на атеистите по не им пукаше защо с такъв патос обсъждат атеизма си? И какво изобщо търсят в раздел религия? И защо взимат становища по рел. въпроси?.

Отговори си на тези въпроси и после ще продължим.

След мощният и яростен африкански офтопик на Злостър и поредната проява на хиперостроУмие на Браво , бихме ли могли да се върнем на резонно поставените въпроси от Аби.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Галахаде, ми да те цаним за мод тука, и без това си най-религиозният от всички. Ще има да си инквизираш на воля кат същински виртуален Торквемада. ;)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Галахаде, ми да те цаним за мод тука, и без това си най-религиозният от всички. Ще има да си инквизираш на воля кат същински виртуален Торквемада. ;)

Римлянин,

не си прав. Галахад просто добросъвестно и високо съзнателно ще почисти раздела от всички и всякакви неверни и злостни неистини, така както светите отци са почистили християнското учение на вселенските събори и като един правоверен Мохамед ще бди и пази за чистота на божиите слова и помисли... :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

След мощният и яростен африкански офтопик на Злостър

Просто се чудех дали си струва да стана вярващ в серерската религия.Разбира се това не е офтопик,защото досега съм си атеист,а темата е "психология на атеизма".От една страна ако си остана атеист няма да ми се налага да пътувам всяка година до свещената река в Сенегал,което би ми спестило много.

От друга страна може нещо да се случи на селището ми,ако духът му не го пази,защото не съм му принесъл жертва. :laugh:

ПП-съвсем по темата си е и въпросът ако серерите са прави,какво става с всички атеисти и християни.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Галахаде, ми да те цаним за мод тука, и без това си най-религиозният от всички. Ще има да си инквизираш на воля кат същински виртуален Торквемада. ;)

А какъв ти е проблемът с Торкемада? Имаш нещо против откриването на Америка ли - защото без подкрепата на въпросния Торкемада атевестиндистите щяха да третират Колумб по въпроса за пътя на запад и сферичността на Земята като атеисти вярващ.

Сигурен ли си? Общо взето по-разумните вярвания изключват дребнавото злобно божество осъждащо човек на вечни мъки, само защото не се е подвел по елементарна индоктринация проведена от свещеник с ниски интелектуални способности, но с високо самомнение. Това го давам само като хипотетичен, а не реален пример. Но това е в нашата вселена. Виж във пратчетовата вселена в света на диска, където боговете обикалят нощем къщите на атеистите и им трошат стъклата с камъни, съществуването на бог описан от теб е напълно възможно. :)

ПовЕрвалите в горното може да пробват да убедят с тези аргументи да ги пуснат на концерта на някоя звезда в София гратис. Все пак е звезда, а не дребнав злобен певец и е дошъл в страната на лидера на ПЕС. Хорицата няма да са виновни, че са случили на даскал с ниски интелектуални способности, дето не ги е научил как да станат богати, та да си платят билета. А какво да правим с вашата комунистическа вяра в безплатния обяд?!? А и с другата комунистическа идея на тези, дето са с чип "Правец" - че сте зле, защото е нямало кой да ви "оправи". :harhar: В случая свещеника, а не САЩ дето не се навили да ни поробят и да ни "оправят". Комунистическото червено на атеистите в темата се вижда направо от самолет.

Просто се чудех дали си струва да стана вярващ в серерската религия.Разбира се това не е офтопик,защото досега съм си атеист,а темата е "психология на атеизма".От една страна ако си остана атеист няма да ми се налага да пътувам всяка година до свещената река в Сенегал,което би ми спестило много.

От друга страна може нещо да се случи на селището ми,ако духът му не го пази,защото не съм му принесъл жертва. :laugh:

ПП-съвсем по темата си е и въпросът ако серерите са прави,какво става с всички атеисти и християни.

Ами не съм запознат с тънкостите на религията на серерите. Може пък да зачита сготвеното гергьовденско агне и курбан-байрама и да допуска християни и мюсюлмани в нейния рай - да го обясня като за комунисти, че като гледам и тази вяра се обсъди преди всичко от материалистическо-епикурейското плюскане..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това парче не го ли слушахме вече? Или грамогалфона запецна?

Неизбежна последица от фанатичното повтаряне на атеистичните мантри! Има две категории във философията: същност и явление. Същността на атеистичната психология беше описана в началото на темата. Отделните проявления на тази същност на психологията на атеизма се проявяват в темата чрез отделните постинги на атеистите. Тъй че съответните цитати от техните изказвания служат като доказателство, че психологията на атеистите е точно такава, каквато е описана още в началото. МЪтИряла беше използван за да се обоснове началната теза.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ха-ха, хи-хи, хо-хо (не съм Дядо Мраз, но смехът е здраве). Ето че Галахад чинно ти отговори, angelmr. Чудя се дали да не почна да се притеснявам психогалически, че с тази фиксация у атеистите... Но не, който казва A (Атеист), ще каже Б (о-Боже). Ако няма враг, (зелотния) теист(а) (или комунист?) ще го измисли за да заслужи донякъде причинността си (във войнственния си аспект най-вече).
А пропо, едва ли има тук твърди атеисти, каквито религиозни му се ще на Гал, за да си се екзорцизира волно, тъй да се каже. Ето, аз например съм флиртувал с повечето известни вери, а ако става дума за същинска свалка, бих се заел с пантеизма. Мисля, че едно дърво носи душа, поне толкова, колкото Галата, без да врещи при това.
Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз лично например се смятам за агностик, като смятам, че някои от новите научни теории доста добре си пасват с идеята за свръхразум намиращ се на неразбираемо за нас ниво в мултивселената, който свръхразум дори може да е манипулирал условията на зараждане на нашата вселена, така че да е станал възможен разумен живот от нашия тип. Но категорично не вярвам в примитивния християнски "дядо боже", който слуша съветите на светците и праща неверниците в казана. :)

Между другото преспокойно може да се защити версия която да включва и двете опции в общата схема. Тоест, не само едното да не изключва другото, а да са пряко зависими и дори това в което категорично не вярваш да е задължителен, заложен елемент от постановката. Тази версия се защитава отлично теологично. Най-смешното е, че ако се заяде сериозно човек може да я защити и научно (в сферата на н.фатастика, но много сполучливо).

Това обаче е предмет на отделна тема.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...