Отиди на
Форум "Наука"

Самолети в България


Recommended Posts

  • Потребител
Привет Нено , не съм съвсем в крак с времето , но ще ти кажа, как стояха нещата доскоро...Не мога да кажа колко се лети но преди 2000 година почти не го правиха....

Ако правилно съм разбрал, преди 2000г. курасантите почти не са летели.

А с кого, освен за лична подготовка от 1972 до 2001г. съм пролетял 3119ч.02мин.?

Под учебно-боен самолет се разбира самолет на който се провежда обучение на летателен състав и в същото време притежава въоръжение и може да се използва за поразяване на въздушни и земни цели. Дори Л-29, който бе един типичен учебен самолет, имаше монтирано въоръжение. Можеше да се стреля с НУРС ( сега НАР ) и да се бомбопуска. Дори имаше разработка да му се монтира 7,62мм. картечница. А Л-39 е в пълния смисъл на думата учебно-боен. Притежава артилерийско, неуправляемо и бомбово въоръжение.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 77
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
... Днес слава на Бога са закупени модерни самолети РС-9, които са отлични. Обаче само те не стигат...

Едва ли бог ни е дарил с тези самолетчета.

И колко са те?

В момента в експлоатация са само ДВА и понеже са с "голям" радиус на действие, единия лети в долномитрополския, а другия в каменчовския район.

ПС-9 е отличен самолет но само за т.н. първоначално обучение: излитане, полет по кръга, кацане, фигурите от простия и сложния пилотаж.

И толкова. Това което се прави в спортната авиация. Но не и за обучение на военни летци в бойно използване.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

То така и трябва, първо учебни, после учебно бойни и чак накрая бойни. За съжаление политиката надделя и вместо заместник на л-39 се търси заместник на МиГ-29.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Наистина възпитан, тънък и доста забавен беше начина, по който Ви направих за смях, драги ми неграмотни, неосведомени и недружелюбни, господин Павлов. За това свидетелстват и двадесетината лични съобщения, които получих с поздрави от различни хора в един друг форум. А Вие, господин Павлов, освен с една две "цветущи български", написани С много правописни грешки, явно няма с какво друго да изпъкнете. Жалко, че България все повече се задъхва от хора с негативно мислене и темерутско поведение точно като Вас! Пак ще Ви пожелая чисто небе и дано наистина някой ден успеете да се преборите най-вече със собствената си злоба, защото тя очевадно страшно Ви пречи и спъва. По въпроса за радио Ереван, на всички тук отдавна им стана ясно, че не аз, а именно Вие и господин Frujin Assen сте неговите най-достойни представители. :crazy_pilot::crazy_pilot::crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бележка на админисратора

Момчета, не разбирам за какво се карате и какво толкова си мерите...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако тая държава ще я довърши нещо, то това са точно тия разправии. Като има несъгласие с определено мнение, напишете си несъгласието. Малко са случаите, когато наистина личната реакция е оправдана и в този спор определено не виждам такива.

В "други форуми :whistling: " може и да пращат 20 ЛС-та, но за такива неща.......

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Не знам какво да кажа, моята цел е да водя културен диалог, виждам че целта на някой други е "да разбиват" и "да правят за смях". Не ти отива на знаенето Байко, виждам че си умен и знаеш, и затова просто не ни отива на знаенето. Ако беше някакъв простак иди доди. Толкова мога, такъв спор водя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
"Neno Er" (или който там стоиш зад тоя ник) с какво толкова ти бъркаме в ....., че си решил непременно да се гавриш с нас?

Вече не се крия и не съм се гаврил с никого. Който желае и го интересува, може да прегледа профила ми.

Готов съм, доколкото ми позволяват знанията, да отговоря на въпроси свързани с военната авиация и по-точно с обучението на млад :baby: летателен състав.

Няма нищо срамно, когато човек не знае, да пита. И аз не съм специалист във всички области.

Поздрави, :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А, е това вече е друго нещо! :):)

От целия спор виждам един генерален въпрос - колко парлив е въпросът с нови самолети?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Този въпрос сравнително често се появявава в публичното пространство напоследък. Има ли БЪЛГАРИЯ нужда от нов изтребител или не? Чуват се различни мнения, както от страна на много от специалистите в областта на военната авиация, така и на хора от най-различни граждански прослойки. Обикновено спорът се върти около типът на новия самолет, някои пък дори твърдят, че нямаме нужда от такъв. Новият изтребител, по моето лично скромно мнение, няма алтернатива и той не засяга само Българската Армия и в частност българските ВВС, придобиването на нов многоцелеви самолет е политически проблем за БЪЛГАРИЯ, това е проблем за цялото общество. Тук не говорим само за националната сигурност или само за защитата на териториалната цялост, тук става дума за БЪЛГАРИЯ като НАЦИОНАЛНА СИЛА! Държавите в световен мащаб образуват анархична система, в която политиците взимат решения, базирани на силата. Има 4 фактора, определящи силата на всяка отделна единица, на всяка държава в тази система - икономика, дипломация, военна мощ и информация. Липсва ли дори един от тези фактори, веригата се къса. Няма ли една държава военна мощ, тя никога не може да бъде фактор в световната политика. Алгоритъмът е изключително прост. Придобивайки нов многоцелеви самолет, БЪЛГАРИЯ отново ще се сдобие с липсващите си в момента стратегически способности! Тези самолети ще бъдат проекция на нашите национални интереси навън. По този начин най-ефективно се реализира политиката на сдържане. Защото винаги е лесно да вадиш нож на умряло или беззъбо куче. Нека не бъдем пример за такова!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мда... Като оставим политическата страна настрана (:):) ) кой самолет ни върши най-добра работа? JSF?

Грипен?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ха, и за Ф-35 ли е има оферта?! Аз доколкото разбрах, освен Грипен предлагаха Ф-16 и Ф-18.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

През изминалата седмица в гръцката база "Неа Анхиало" се проведе международното учение "Brave Heart South 2008". В учението дейно участие взеха два МиГ-29 и един Ан-26 на ВВС на Република България. Нашите екипажи изпълниха тактически прехвати срещу гръцките си колеги, летящи на F-16, както и упражнения за отработване на МВБ (Маневрен Въздушен Бой) 2 на 2 самолета. Учението приключва днес (29.11) и се определя като изключително успешно, а българските екипажи на МиГ-29 отново ни напомниха, че сме способен и талантлив народ, който трябва истински да се гордее с бойната си авиация!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ей страхотно, това никак не ме учудва, не за първи път се правят тренировки точно с тези два самолета с подобни резултати ;)

Ще има ли репортажи от там, снимки, видео?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На фотографиях внешний вид у самолётов и вертолётов идеальный - покрашены, никаких потёков и дефектов обшивки.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
През изминалата седмица в гръцката база "Неа Анхиало" се проведе международното учение "Brave Heart South 2008". В учението дейно участие взеха два МиГ-29 и един Ан-26 на ВВС на Република България. Нашите екипажи изпълниха тактически прехвати срещу гръцките си колеги, летящи на F-16, както и упражнения за отработване на МВБ (Маневрен Въздушен Бой) 2 на 2 самолета. Учението приключва днес (29.11) и се определя като изключително успешно, а българските екипажи на МиГ-29 отново ни напомниха, че сме способен и талантлив народ, който трябва истински да се гордее с бойната си авиация!

:coolthumb:

още снимки за народа ще има ли?

Гърците тая антика боядисана в зелено откъде я изкопаха?

http://airgroup2000.com/gallery/albums/use...G_5099_copy.jpg

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
На фотографиях внешний вид у самолётов и вертолётов идеальный - покрашены, никаких потёков и дефектов обшивки.

Мало их у нас, так бережно так бережно храним :))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
:coolthumb:

още снимки за народа ще има ли?

Гърците тая антика боядисана в зелено откъде я изкопаха?

http://airgroup2000.com/gallery/albums/use...G_5099_copy.jpg

A-7Ε/H Corsair е "антиката" :bigwink: .

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Старичък е значи, и определено не толкова респектиращ като нашия МиГ-29 :smokeing: Само тези двата ли са снимали, нагоре има още снимки, ама май са от Калиакра така като гледам?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Байко, ти наистина ли мислиш че 16-20 бойни самолета ще стават за нещо повече освен за паради?

Не съм специалист за да кажа точно колко са нужни, но все ми се струва че 16 е бая малко.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Байко, ти наистина ли мислиш че 16-20 бойни самолета ще стават за нещо повече освен за паради?

Не съм специалист за да кажа точно колко са нужни, но все ми се струва че 16 е бая малко.

Напълно съм съгласен с теб. Малко са!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...