Отиди на
Форум "Наука"

Самоубийството и смисъла на живота!


Recommended Posts

  • Потребители

Глишев, приказките, които не са по темата, може да се игнорират. Когато се води сериозен разговор, наистина е безобразие да не се говори по темата.

Моля за всякакви идеи!

Според мен, Вие можете да му бъдете най-добрият терапевт. Опитвате ли да го хвалите, да го окуражавате за нещо, дори за нещо незначително, което е казал или направил?

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 82
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Не, рискът може да е нещо доста привлекателно за хората на които им се живее. Да застанеш на ръба, да прескочиш пропаст, да се гмурнеш в дълбокото - има риск за живота, но пък тези моменти доставят и голяма радост за някои . В опита за самоубийство няма радост, а само нещастие. И намеренията са противоположни в двата случая.

Грешка. Един от съучениците ми още от училище (запален планинар) се самоуби точно така... сред планините. Достатъчно е просто да е "малко по-невнимателен", както казваше. Винаги можеше просто да скочи от високо, но просто искаше в последните си секунди да е свободен и сам съм себе си и да прави това което му харесва, да се катери.

Самоубиството не е плод на обективен анализ, а на чисто субективен. За всички останали е абсолютно без нзачение някой тъпанар с кола ли е прегазил даден човек или той се е тропнал на платното, за да го сгази някой (само умиращия си знае). Намерението и волята са плод на душата, деянията са плод на личността и егото. Резултатът за нашето време е един и същ - мъртъв човек (и откъснала се душа от материалната реалност).

:)

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

...За всички останали е абсолютно без нзачение някой тъпанар с кола ли е прегазил даден човек или той се е тропнал на платното, за да го сгази някой ....

За мен е от голямо значение. Надявам се и за съдиите, ако разглеждат такъв случай.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нe Дорис, за теб не е от значение дали Иван или Драган е извършил нещо. За теб е от значение да си фокусираш гнева някъде, да получиш възмездие. Съдиите също не им пука - те трябва да ти осигурят това възмездие.

Сириус, наистина ли мислиш, че знаеш по-добре от мен какво е от значение за мен? Или си въобразяваш, че целият свят е по твоя калъп?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Самоубиството не е плод на обективен анализ, а на чисто субективен. За всички останали е абсолютно без нзачение някой тъпанар с кола ли е прегазил даден човек или той се е тропнал на платното, за да го сгази някой (само умиращия си знае).

Напротив, от огромно значение е дали ти си прегазил някого поради невнимание или пиянство, или той сам се е изпречил на пътя ти. В първия случай заслужено ще отидеш в затвора, а във втория... ами може пак там да се озовеш, обаче незаслужено. Да не говорим за жестоката психическа травма, която би породило самото прегазване у всеки нормален човек.

И въобще, такива самоубийци, които са на принципа "след мен и потоп", не заслужават никакво състрадание. Може и да си имат напълно основателни причини да сложат край на живота си, на мъките си - душевни, физически, всякакви, - но да повличат към нещастието и невинни хора, използвайки ги като инструмент, чрез който да "свършат със себе си", ето това вече е гадно. И за съжаление не е съвсем рядко явление:mad:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сириус, ти обръщаш обективното и субективното наопаки. Природните науки се опитваш да разглеждаш от гледна точка на краен субективизъм. А личното ми отношение към околните се опитваш да определиш въз оснва на някаква твоя уж обективна теория, която всъщност не е друго, а твоето лично, субективно отношение към околните.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Това важи и за мен и за 99,99% от хората.

Ти да не би да си направил анкета с представителна извадка от населението? Дори и в този случай(всъщност едва ли е така), не можеш да си сигурен какво точно мисля аз.

Това ми напомня за историята с Хамлет и флейтата.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Бел. мод. Ключ. Тая тема стана съвсем безмислена.

Дорис, прощавай, ти май имаше нещо смислено за казване, ама на, трол-фестът пречи на подобни неща :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...