Отиди на
Форум "Наука"

Има ли истински християни?


Recommended Posts

  • Потребител

За да призовеш Св. Дух трябва да имаш връзка с него, т.е. човек трябва да е получил Второто си раждане т.е. да е събудил Св. Дух в себе си. Кръщенето не събужда Св. Дух в хората, защото е е ритуал, който не се прави от оторизирани хора

Когато Св. Дух работи в теб не ти е нужно Евхаристията, но ти може да правиш Евхаристията за другите, които не са събудени.

Св. Дух не се събужда във всеки. Това не е благотворително дружество. Св. Дух сам преценява. Затова и Христос казва:

"21. Не всеки, който Ми казва: Господи, Господи! ще влезе в царството небесно, а оня, който изпълнява волята на Моя Отец Небесен."

Тука нещо ми мирише на евангелистка секта!!!...... :crazy_pilot::lightbulb::smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Тука нещо ми мирише на евангелистка секта!!!......

Е, не всички са богомили, драги. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Не знам ти какво разбираш под "истински", но точно тези "истински", които ти търсиш...малка е вероятността да се намерят във форума, търси ги из манастирите, из Божия храм...те са навсякъде, разбира се, че не се показват и апелират, че са истински християни....Какво очакваш от тази тема?

И ще се съглася, с KG, че информацията предоставена от теб е подвеждаща...

Разбира, се че въпроса ми е риторичен и цели да поведе четящите къ интроспекция. Очаквам от тази тема хората да осъзнаят, че са много далеч от Христовите думи и да намялят малко високопарни цитати на "велики" канони.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Разбира, се че въпроса ми е риторичен и цели да поведе четящите към интроспекция. Очаквам от тази тема хората да осъзнаят, че са много далеч от Христовите думи и да намялят малко високопарни цитати на "велики" канони.

Гледам, че си апологет на системата Йога, макар че нещо си се загрижил да вкарваш в "правия път" християните! Нищо лошо, но добре е да надникнеш и в книгите на Шри Бхагаван Раджниш (Ошо), който си е техен човек и по-ги разбира тия неша, та да видиш какво пише за йогите и техния егоцентризъм, който ги отдалечава от Бога и ги разрушава!..... (мнозина считат точно пък системата Сахаджа Йога за коварна секта, която обсебва душите на хората; тая дебелана, която се хили мазно ли ще ни вкарва в Царството Божие?!? :head_hurts_kr: ) :book::hmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Гледам, че си апологет на системата Йога, макар че нещо си се загрижил да вкарваш в "правия път" християните! Нищо лошо, но добре е да надникнеш и в книгите на Шри Бхагаван Раджниш (Ошо), който си е техен човек и по-ги разбира тия неша, та да видиш какво пише за йогите и техния егоцентризъм, който ги отдалечава от Бога и ги разрушава!..... (мнозина считат точно пък системата Сахаджа Йога за коварна секта, която обсебва душите на хората; тая дебелана, която се хили мазно ли ще ни вкарва в Царството Божие?!? :head_hurts_kr: ) :book::hmmm:

Явно не си запознат, но така наречения Ошо проповядва, че чрез секс може да се влезе в Царството Божие. Това е в пълно противоречие с казаното от Христос, че само ако станем като децата/ невинни и чисти/ можем да влезем в Царството Божие.

Чрез Сахаджа йога се постига Второто раждане, което е обещано от Христос.

Затова и Сахаджа йога разбира и претворява думите на Божия Син.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Явно не си запознат, но така наречения Ошо проповядва, че чрез секс може да се влезе в Царството Божие. Това е в пълно противоречие с казаното от Христос, че само ако станем като децата/ невинни и чисти/ можем да влезем в Царството Божие

хах, големи сте хитреци, йогите. Ще зема да стана вярващ и аз. По-колко пъти на ден трябва да го практикуваме тоя секс, че да влезем със сигурност в Рая? :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

хах, големи сте хитреци, йогите. Ще зема да стана вярващ и аз. По-колко пъти на ден трябва да го практикуваме тоя секс, че да влезем със сигурност в Рая? :biggrin:

Tова е заблуда за наивитети. :head_hurts_kr:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Едно не ми е ясно - всички се занимават с християнството. Очевидно с останалите религиозни системи проблем няма, но с християнството по някаква причина има. Каква ли ще да е тя? При това съществената част от критикуващите християнството определено не се афишират като християни, т.е. критиката е външна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
По-колко пъти на ден трябва да го практикуваме тоя секс, че да влезем със сигурност в Рая? :biggrin:

Нещо май послъгвате? По пъти на ден, т.е. всеки ден?! Сексуалната енергия е несъвместема с интелектуалната. Когато едната присъства, другата отсъства. Пишещите на този форум съзнават ползата от интелектуалната и едва ли я заменят често със сексуалната. Ще ви низвергнат като неспособен, ако се включите в измислиците на Ошо.:bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Нещо май послъгвате? По пъти на ден, т.е. всеки ден?! Сексуалната енергия е несъвместема с интелектуалната. Когато едната присъства, другата отсъства. Пишещите на този форум съзнават ползата от интелектуалната и едва ли я заменят често със сексуалната. Ще ви низвергнат като неспособен, ако се включите в измислиците на Ошо.:bigwink:

Ето затова ще си остана атеист с чисто съзнание. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
хах, големи сте хитреци, йогите. Ще зема да стана вярващ и аз. По-колко пъти на ден трябва да го практикуваме тоя секс, че да влезем със сигурност в Рая? :biggrin:

Хитреци има навсякъде. :!!!: Въпроса е дали ще има балъци/шарани на турски/ за да ги следват. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Едно не ми е ясно - всички се занимават с християнството. Очевидно с останалите религиозни системи проблем няма, но с християнството по някаква причина има. Каква ли ще да е тя? При това съществената част от критикуващите християнството определено не се афишират като християни, т.е. критиката е външна.

Както поясних аз съм сертифициран християнин, защото имам диплома от Божи гроб за Хаджия.

Ти с какво може да се анонсираш. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Явно не си запознат, но така наречения Ошо проповядва, че чрез секс може да се влезе в Царството Божие. Това е в пълно противоречие с казаното от Христос, че само ако станем като децата/ невинни и чисти/ можем да влезем в Царството Божие.

Чрез Сахаджа йога се постига Второто раждане, което е обещано от Христос.

Затова и Сахаджа йога разбира и претворява думите на Божия Син.

Не се сърдете, ама вашият диалог си е - "Присмял се Хърбел, на Щърбел" :laugh:

Търсач, ако имаш възможност посочи ми по-точно от коя книга на Ошо е това, което проповядва - важно ми е! А иначе от "Смелостта" е прословутото - "семейството, родителите, приятелите, обществото, политиците .... пречат на любовта да се.... случва" :bigwink: и че под "любов" разбира "секс" е ясно пак от същата книжка. Та ако има нещо от друга книга, нещо от сорта - посочи ми, моля те от коя - трябва ми за един друг спор, с ошовист :bigwink:

А Сахаджа йога пак е секта, Търсач :head_hurts_kr:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Едно не ми е ясно - всички се занимават с християнството. Очевидно с останалите религиозни системи проблем няма, но с християнството по някаква причина има. Каква ли ще да е тя? При това съществената част от критикуващите християнството определено не се афишират като християни, т.е. критиката е външна.

Парацелз : "-Защо, мъдрецо, имам толкова много противници?

- Ами виж, слез долу ниско /в тълпата/ и няма да имаш толкова противници". :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не се сърдете, ама вашият диалог си е - "Присмял се Хърбел, на Щърбел" :laugh:

Търсач, ако имаш възможност посочи ми по-точно от коя книга на Ошо е това, което проповядва - важно ми е! А иначе от "Смелостта" е прословутото - "семейството, родителите, приятелите, обществото, политиците .... пречат на любовта да се.... случва" :bigwink: и че под "любов" разбира "секс" е ясно пак от същата книжка. Та ако има нещо от друга книга, нещо от сорта - посочи ми, моля те от коя - трябва ми за един друг спор, с ошовист :bigwink:

А Сахаджа йога пак е секта, Търсач! :head_hurts_kr:

Религиите и сектите в България

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=1013

"Индуистки секти:

9. Международно общество за Кришна съзнание.

10. Трансцедентална медитация.

11. Сахаджа йога.

12. Мисия на божествената светлина."

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Както поясних аз съм сертифициран християнин, защото имам диплома от Божи гроб за Хаджия.

Ти с какво може да се анонсираш. :whistling:

Хахаха, не знаех, че вече и сертификати за истинни християни се издават. Нали ти е ясно, уважаеми, че не мястото на което си ходил определя принадлежността ти към дадена религия или пък правдивостта на думите ти. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Както поясних аз съм сертифициран християнин, защото имам диплома от Божи гроб за Хаджия.

Ти с какво може да се анонсираш. :whistling:

Книжка кола не кара :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Не се сърдете, ама вашият диалог си е - "Присмял се Хърбел, на Щърбел" :laugh:

Търсач, ако имаш възможност посочи ми по-точно от коя книга на Ошо е това, което проповядва - важно ми е! А иначе от "Смелостта" е прословутото - "семейството, родителите, приятелите, обществото, политиците .... пречат на любовта да се.... случва" :bigwink: и че под "любов" разбира "секс" е ясно пак от същата книжка. Та ако има нещо от друга книга, нещо от сорта - посочи ми, моля те от коя - трябва ми за един друг спор, с ошовист :bigwink:

А Сахаджа йога пак е секта, Търсач :head_hurts_kr:

Не мога да ти помогна с книжките на Ошо. Би ли пояснил какво е секта? :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Религиите и сектите в България

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=1013

"Индуистки секти:

9. Международно общество за Кришна съзнание.

10. Трансцедентална медитация.

11. Сахаджа йога.

12. Мисия на божествената светлина."

За мен всяко течение отклонило се думите на своя създател е секта, следователно тези, които не следват думите Христови също са сектанти. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Книжка кола не кара :whistling:

Ти говориш за външни и върешни хора. Как разбра, че ти си вътрешен, а аз съм външен?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

то ако почнем да нищим другите религии, ще се убедим, че и там също няма истински последователи. :bigwink:

Всеки пречупва и тълкува дадена религия през собствения си мироглед.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Правилно! Чисто съзнание! Не мечтаете по невъзможни неща. :worthy:

Само чистото от мисъл съзнание е обективно, тъй че съвсем СУБЕКТИВНО е решението да си атеист и то не се гради на знание, а на незнание - липсата на опит в област надхвърляща материалния свят не е ЗНАНИЕ, а незнание :bigwink: "Невъзможни неща" - това е свидетелство от Вашия опит, а не е от нашия :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...