Отиди на
Форум "Наука"

Има ли истински християни?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор
Има ли истински християни?

Не! Поне до сега, аз не съм срещал такива. Ние живеем в един материалистичен свят, който е в пълно противоречие с релегията. Иначе има много вярващи, но вярващ не значи следващ. Например забелязах, че не всички мюсюлмани тук в Канада спазват Рамадана. Едни не го спазват открито, а други претендират, че го спазват - крият се за да се нахранят, да изпушат цигара и пр. Запитах един пакистанец защо е така, а той ми каза: "Ако не ям, как ще работя цял ден!" Е щом те не го спазват...

Ако темата е за добродетели ще кажа, че за да си добър човек не са нужни никакви религии.

Самият въпрос за 'истинските' християни е зададен малко глуповато. В края на краищата преценката е субективна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Търсач, правиш ли изобщо разлика между католицизъм и православие??? Не православните организираха Албигойските войни. Споменаваш, че евреите били с една степен по-чисти от християните. Явно и евреинът Торквевада, учредител на Инквизицията е бил с една, че и с повече степени по-чист.

Ако нямаше християнство, нямаше в момента да можеш да къдриш тия "мъдри" мисли във форума, защото цялата съвременна ТЕХНИЧЕСКА цивилизация е създадена в "извратените" християнски държави. Защото те (в частност католическите) са имали късмета да се роди там един Тома Аквински, който (ако не ме лъже паметта) е извел идеята (едва ли той пръв я е формилурал, но той я е разпространил), че опознавайки света, ние опознаваме Бог. От този миг насетне науката и знанието не стават грях, а един вид богопознание. Ако го нямаше християнството и досега щяхме да чакаме като будистите бавната и закономерна еволюция на света... в някоя колиба без ток и течаща вода. Те повечето будисти (и индуисти) и сега го правят. Метни се до Индия да ги видиш. Освен ако оттам не пишеш :)

Прав си, мюсюлманите редовно си правят намаза. А после сядат да мислят кои още кафири да вкарат в "правата вяра". Естествено не с убеждение, а с помощта на меча. Слава богу, че не са такива всички...

Но аз имам една надежда за духовното усъвършенстване на света - кръжока, събиращ се на "Славянска беседа" (за точен адрес - вижте адреса в профила на Търсача...на души). Успяхте ли поне да усвоите правилната интонация (енергийно действащата) на "Ом мани падме хум". Или само медитирате пред разрязани наполовина ябълки? Или засега само препрочитате книгите на Елена Блаватска и преписвачите й Ани Безант, Ледбитър, Райнов. И после, след 4-5 еона, ще минете към практика? :tooth:

Да не пропуснете и немците Макс Хайндл и Рудолф Щайнер... :tooth:

Да си призная не знам каква е разликата между католицизъм и православие. Някой бе казал: По делата ще ги познаете.

Виждам, че си много горд с материалния напредък на христянските нации, но за съжаление Христос е на друго мнение, когато казва:

"По лесно камила ще мине през иглено ухо, отколкото богат да влезе в Царството Божие." :117: Това е проблема на т.н. "духовни пастири", че те не разбират същината на посланието на Божия Син, а само се опитват да доминират останалите с измислени канони.

В Индия съм бил 3 пъти, а на Божи Гроб съм бил два пъти и съм сертифициран Хаджи :v: , така че моля да не пропускате необходимата добавка пред ника ми.

Ако беше поне малко запознат с индийските писания и философия щеше да знаеш, че те си приличат и допълват с думите на Христос. Елена Блаватска и Ани Безант не чета. Аз чета само класиците. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ако темата е за добродетели ще кажа, че за да си добър човек не са нужни никакви религии.

Според мен е по-добре всеки да уважава и разбира всички светци.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Виждам, че си много горд с материалния напредък на христянските нации, но за съжаление Христос е на друго мнение, когато казва:

"По лесно камила ще мине през иглено ухо, отколкото богат да влезе в Царството Божие." :117: Това е проблема на т.н. "духовни пастири", че те не разбират същината на посланието на Божия Син, а само се опитват да доминират останалите с измислени канони.

Хаджи Търсач, виж как изопачаваш думите ми - аз наистина се гордея с техническия напредък на Запада, но той не означава непременно богатство. И в сиромашка Индия има богаташи, нали? А що се отнася до това, дали техническият напредък е зло или добро, аз лично предпочитам да ползвам телефон, да имам душ, да ползвам компютър. Но те не са мерило за това доколко съм духовен.

Въпрос: в индуизма и будизма няма ли канони? Не са ли и те измислени? Все пак не съм чувал Буда да е претендирал, че е бог, а следователно не може да претендира и че учението му е безпогрешно.

П.П. Принасянето в жертва на кон, наречено Ашвамедха, не е ли индуистки обичай, или говорим за арийците и техните вярвания, които нямат нищо общо с индуистките?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Християнството умира. Ако не са многобройните му секти, изобщо няма да усетим залеза му. Но виж половин век по-младият ислям изживява своят пик /засега/.

Много ги състари братята мюсюлмани :bigwink: Само половин век разлика, че те са набори с християнството, бе!

Кога е погребението, впрочем? Ще взема да да се върна към орфизма :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Много ги състари братята мюсюлмани :bigwink: Само половин век разлика, че те са набори с християнството, бе!

Кога е погребението, впрочем? Ще взема да да се върна към орфизма :biggrin:

половин хилядолетие. Грешка по невнимание. А то Християнството вече практически е на последни издихания, може би още не си го забелязал, но това е положението. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Хаджи Търсач, виж как изопачаваш думите ми - аз наистина се гордея с техническия напредък на Запада, но той не означава непременно богатство. И в сиромашка Индия има богаташи, нали? А що се отнася до това, дали техническият напредък е зло или добро, аз лично предпочитам да ползвам телефон, да имам душ, да ползвам компютър. Но те не са мерило за това доколко съм духовен.

Въпрос: в индуизма и будизма няма ли канони? Не са ли и те измислени? Все пак не съм чувал Буда да е претендирал, че е бог, а следователно не може да претендира и че учението му е безпогрешно.

П.П. Принасянето в жертва на кон, наречено Ашвамедха, не е ли индуистки обичай, или говорим за арийците и техните вярвания, които нямат нищо общо с индуистките?

Ako Христос искаше да ни покаже, че духовен напредък се достига чрез богатство, той щеше да се роди като цар. Много хора ги мъчи този въпрос. Материята поражда чувството за принадлежност, комфорт и зависимост от нея. Така ние робуваме на мъртвата материята, тя ни завладява и по този начин и ние ставаме "мъртви". Това има Христос предвид, когато Христос говори за живите и мъртвите.

Според индийската философия, просветление и освобождение се постига само чрез разграничаване от Материята и приемане на Духът-Атма.

В Индия няма официална религия и затова и няма канони. Всички почитат светците, независимо какви са.

Буда не е говорил за Бог, но е говорил за просветление.

Ето Четирите Благородни Истини на Буда. Идеята е, че има ли обвързване/с материята/ има ли желание, има и страдание.

Христос говори за нещата по подобен начин.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Your mind is not very good!

Да не робуваме на материята? А, защо да робуваме на Христос?

Христос е нашият баща! Че какво от това! Голяма работа! Аз не желая сина ми да ми се моли пет пъти на ден, защото съм баща му!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Your mind is not very good!

Да не робуваме на материята? А, защо да робуваме на Христос?

Христос е нашият баща! Че какво от това! Голяма работа! Аз не желая сина ми да ми се моли пет пъти на ден, защото съм баща му!

Христос не е нашия баща, а неговия Отец. Ако си направиш труда да прочетеш малко индийска философия ще разбереш, че не не сме правещите, а само инструментите. :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ма, ти си идеален за комунист бе човек! Number one!... Пък и говориш също като тях!

Още един Джордж Харисън (третият Биитълз), дълбоко свързан с религията? Той умря преди години от рак на гърлото! Изглежда не се е молил пет пъти на ден!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кръщението само по себе си не прави човека християнин. Сред нас мнозина се водят за християни, посещават храмовете, но не приемат св. Причастие. Те реално са мъртви членове на Църквата, тоест не са християни.

Св. Серафим Саровски казва: "Който се причестява, ще бъде спасен. А който не се причестява, мисля, че не!"

Истинският християнин е длъжен да приема Св. дарове най - малко четири пъти годишно (на четирите поста: Коледен - който е постоянен от 14.XI до 25.XII., велик - през пролетта, Петров - през лятото и Богородичен от 1 до 15.VIII.).

Реално, християнин, който не приема св. Причастие не е християнин... Ето ви един безспорен критерий за това що е то “истински християнин”...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Кръщението само по себе си не прави човека християнин. Сред нас мнозина се водят за християни, посещават храмовете, но не приемат св. Причастие. Те реално са мъртви членове на Църквата, тоест не са християни.

Св. Серафим Саровски казва: "Който се причестява, ще бъде спасен. А който не се причестява, мисля, че не!"

Истинският християнин е длъжен да приема Св. дарове най - малко четири пъти годишно (на четирите поста: Коледен - който е постоянен от 14.XI до 25.XII., велик - през пролетта, Петров - през лятото и Богородичен от 1 до 15.VIII.).

Реално, християнин, който не приема св. Причастие не е християнин... Ето ви един безспорен критерий за това що е то “истински християнин”...

Точно така - Кръщението ни отваря възможността да бъдем Едно с Христа чрез достъпа до Тайнствата Христови, чрез които се изливат даровете на благодатта на Св.Дух. Причастието с Тялото и Кръвта Христова - ние мистично се свързваме с Тялото Христово и като негови членове ние наистина сме християни, не просто номинално /което не ни ползва особено/, а реално. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Св. Серафим Саровски казва: "Който се причестява, ще бъде спасен. А който не се причестява, мисля, че не!"

Истинският християнин е длъжен да приема Св. дарове най - малко четири пъти годишно (на четирите поста: Коледен - който е постоянен от 14.XI до 25.XII., велик - през пролетта, Петров - през лятото и Богородичен от 1 до 15.VIII.).

Реално, християнин, който не приема св. Причастие не е християнин... Ето ви един безспорен критерий за това що е то “истински християнин”...

Относно Евхаристията.

Има огромна разлика между хляба, който бе даден на апостолите от Христос и , сегашната Евхаристия. Разликата е в енергията.

Когато Христос казва:

26. И когато ядяха, Иисус взе хляба и, като благослови, преломи го и, раздавайки на учениците, каза: вземете, яжте: това е Моето тяло.

27. И като взе чашата и благодари, даде им и рече: пийте от нея всички;

28. защото това е Моята кръв на новия завет, която за мнозина се пролива за опрощаване на грехове.

Той има предвид, че енергията/вибрациите/, които представляват неговото тяло са влезли в хляба. В Неговото тяло бе чиста енергия и затова той им казва, яжте моето тяло/енергията/.

Затова и се казва:

"Този е хлябът, слязъл от небето. Не както бащите ви ядоха маната и умряха:

който яде тоя хляб, ще живее вовеки" (Иоан 6:48-58).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Относно Евхаристията.

Има огромна разлика между хляба, който бе даден на апостолите от Христос и , сегашната Евхаристия. Разликата е в енергията.

Напротив, по време на Евхаристията се произнася така наречената Епиклеза (Epiclesis), (призоваване на Св. Дух за освещаването на св. Дарове), като принесените дарове се претворят в Тяло и Кръв Христови. Католиците нямат Епиклеза, а я заменят с повтаряне на словата на Спасителя “Вземете, яжте...; пийте от нея всички...”.

Тоест при всяка Литургия има претворяване на хляба и виното в Тяло и Кръв Христови, а не само на Тайната вечеря.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напротив, по време на Евхаристията се произнася така наречената Епиклеза (Epiclesis), (призоваване на Св. Дух за освещаването на св. Дарове), като принесените дарове се претворят в Тяло и Кръв Христови. Католиците нямат Епиклеза, а я заменят с повтаряне на словата на Спасителя “Вземете, яжте...; пийте от нея всички...”.

Тоест при всяка Литургия има претворяване на хляба и виното в Тяло и Кръв Христови, а не само на Тайната вечеря.

За да призовеш Св. Дух трябва да имаш връзка с него, т.е. човек трябва да е получил Второто си раждане т.е. да е събудил Св. Дух в себе си. Кръщенето не събужда Св. Дух в хората, защото е е ритуал, който не се прави от оторизирани хора

Когато Св. Дух работи в теб не ти е нужно Евхаристията, но ти може да правиш Евхаристията за другите, които не са събудени.

Св. Дух не се събужда във всеки. Това не е благотворително дружество. Св. Дух сам преценява. Затова и Христос казва:

"21. Не всеки, който Ми казва: Господи, Господи! ще влезе в царството небесно, а оня, който изпълнява волята на Моя Отец Небесен."

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
За да призовеш Св. Дух трябва да имаш връзка с него, т.е. човек трябва да е получил Второто си раждане т.е. да е събудил Св. Дух в себе си. Кръщенето не събужда Св. Дух в хората, защото е е ритуал, който не се прави от оторизирани хора

Ясно е казано кой може да призове Светия Дух. И има “оторизирани”... хора, които им е дадена власт да Го призовават. Не изобщо на всички вярващи, а на апостолите и техните приемници в литургичното общение:

“Мир вам! Както Отец Ме прати, тъй и Аз ви пращам. После духнал и казал:

— Приемете Духа Светаго! На които простите греховете, ще им се простят, а на които задържите, ще се задържат.”

Когато Св. Дух работи в теб не ти е нужно Евхаристията, но ти може да правиш Евхаристията за другите, които не са събудени.

Св. Дух не се събужда във всеки. Това не е благотворително дружество. Св. Дух сам преценява.

Даровете на Св. Дух се дават при миропомазването на всеки новопокръстен. Чрез това тайнство вярващият получава като дар Светия Дух.

Нарича се още "печат" (2 Кор.1:22), "помазание" (2 Кор.1:21) или "залог на Духа" (2 Кор. 1:22).

Друг е въпросът кой как използва тези дарове...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Даровете на Св. Дух се дават при миропомазването на всеки новопокръстен. Чрез това тайнство вярващият получава като дар Светия Дух.

Нарича се още "печат" (2 Кор.1:22), "помазание" (2 Кор.1:21) или "залог на Духа" (2 Кор. 1:22).

Друг е въпросът кой как използва тези дарове...

За да се удостовери, че Св. Дух е събуден в тях трябва да се случи следното:

1. Когато настана ден Петдесетница, те всички в единомислие бяха заедно.

2. И внезапно биде шум от небето, като че идеше силен вятър, и напълни цялата къща, дето седяха.

3. И явиха им се езици, като че огнени, които се разделяха, и се спряха по един на всекиго от тях.

Ето виж какво има над главите им:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма, няма, успокойте се вече. Не се измъчвайте с това пусто христиенство, а ми посейте семенцата на истината, че ората слепи си кютат по грешния свет. Айде открехнете завесата на безкрайния Всемир и нека Силата да е с Вас.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Имам удоволствието да познавам хора от доста религии и моето мнение, е че християните има най-много нужда от корекция. Мюсулманите редовно си правят намаза и са много по-чисти от нас. Хиндуистите стриктно си следват тяхните порядки и писания. Будистите са също чисти и духовни същества. Евреите са като християните, но една степен по-пречистени.

Ако говорим за смъртните присъди никой не може да бие во веки рекорда на християните. Не знам дали някой е смятал общата бройка. Няма да навлизам в международен план, а само някой да каже колко са били изклани при покръстването на българския народ и дали това е в съзвучие с канона. :whistling:

Търсач, половината ти мнение се състои от неоснователни квалификации, другата половина от неверни факти. Като никой не е смятал общата бройка, ти как я сметна?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Няма, няма, успокойте се вече. Не се измъчвайте с това пусто христиенство, а ми посейте семенцата на истината, че ората слепи си кютат по грешния свет. Айде открехнете завесата на безкрайния Всемир и нека Силата да е с Вас.

Спасението на давещите се е в техните собствени ръце. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Търсач, половината ти мнение се състои от неоснователни квалификации, другата половина от неверни факти. Като никой не е смятал общата бройка, ти как я сметна?

Само така си мислиш от страх. :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Само така си мислиш от страх. :vertag:

По-добре да не се сравняват коя религия колко е погубила, защото не религията, а хората са погубили хора (не християните са на първо място в "убийството" на хора, дори не на второ или трето място)

Не знам ти какво разбираш под "истински", но точно тези "истински", които ти търсиш...малка е вероятността да се намерят във форума, търси ги из манастирите, из Божия храм...те са навсякъде, разбира се, че не се показват и апелират, че са истински християни....Какво очакваш от тази тема?

И ще се съглася, с KG, че информацията предоставена от теб е подвеждаща...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз предлагам дискусията да стане малко по-конкретна. Нека Търсачът посочи (изброи) поне десет съвременни "истински будисти" и/или "истински индуисти". Нека все пак не включва Далай Лама - истинското духовно съвършенство изключва тежки физически заболявания, здравият дух винаги има здраво тяло (а не обратното, както ни го обясняваха 45 години на физзарядките и часовете по физкултура). :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
ми чувала съм някои да се самобичуват до припадък...християни разни такива...

АЗ ПЪК СЪМ ЧУВАЛ И ВИЖДАЛ, ЧЕ ТОВА ГО ПРАВЯТ ПРЕДСТАВИТЕЛИ НА ДРУГИ РЕЛИГИИ!

Иначе за християните, да не ми се сърдят, обаче е присъщо лицемерието - те са лицемерни пред себе, своя бог и хората, които ги обичат, защото винаги КРИЯТ нещо, я ще е помисъл, я че са се барнали за **** с мисълта за съседката а не за жена си, я защото просто са изпитали омраза...интересното е, че не си го признават а си търсят ОПРАВДАНИЕ, защото по принцип цялата религия е базирана на чувството за вина, а не на отговорността. Всъщност Търсачът е ПРЕДЕЛНО прав да пита какво го интересува, поздравявам го! Всъщост обаче той провокира християните да си преразгледат учението, защото в тяхната Свещена Книга има много неща, история, митове и не е възможно да изповядвате ВСИЧКИ букви от Библията. А тълкуването е свободно.

ДОСТА ЛИЦЕМЕРНО ИЗКАЗВАНЕ - ГУЗЕН НЕГОНЕН БЯГА!...... :tooth:

Лицемерни са най-ревностните християни.

Искрени са онези християни, които не държат да ги наричат християни.

АЗ ПЪК СИ МИСЛЯ, ЧЕ ТИ НЕЩО КРИЕШ И ГО ПРАВИШ ДОСТА ЛИЦЕМЕРНО! ОНЕЗИ КОИТО НЕ ДЪРЖАТ ДА ГИ НАРИЧАТ ХРИСТИЯНИ ПРИМЕРНО СА ЮДЕИ ИЛИ НЕКВИ ДРУГИ!....... :smokeing:

В заключение - доста лицемерие има в горния пост; апропо да считаме ли че ти не си християнка :hmmm: ?! В "Библията" с думите на Христос е казано: "АКО НЯКОЙ Е БЕЗГРЕШЕН НЕКА ПЪРВИ ДА ВЗЕМЕ КАМЪК И ДА ХВЪРЛИ...." :book:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...