Отиди на
Форум "Наука"

Да поговорим за власите и протомолдавците


Recommended Posts

  • Потребители

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=5550&st=400 - твой пост от 6,30 ч., 29.01.2009 г. - Аз ти казвам, че Петър Майер /Петру Майор/ е определил думата като "ромънска". Ти испорваш това. Значи по думите ти от оня пост си шовинист, бугарски шовинист. Аз съм такъв за друга дума, от която според теб пада в небитието идентитета на цял един народ и затова съм шовинист.

Не давай квалификации за другите. Върши си работата и не пиши в сериозни теми, лични нападки и безсмислени политически - ами ако е така историята, тогава еди кой си еди какво си щал да претендира, затова да не навлизаме в тази тематика и т.н. За политика, политически доктрини и съвремие има други подраздели на форума.

Иванко пак ще ти обясня, защото явно имаш проблеми с разбирането на понятията: не съм отричал правото на собствена история, и култура на власите - така че никаква такава връзка "по думите ми от оня пост" не може да бъде направена! Освен това отправяш обиди към мен като инсинураш какво щял да каже някои за менМога да давам квалификации (и не само за съобщенията ти) , а ти не си този, който ще ми каже какво да пиша или да правя! ..:) Ясно ли ти е това , или ще се налага да се повтарям?..

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Не пиши в сериозни теми лични нападки и безсмислени политически идеи - ами ако е така историята, тогава еди кой си еди какво си щял да претендира! Нека да не навлизаме в тази тематика...

За политика, политически доктрини и за съвремието има други подраздели на форума.

Да, опитваме се да угодим на (почти) всички и да помислим за всичко. Също като "Тефал"!

(Имаше дин рекламен лозунг - ""Тефал", ти мислиш за всичко!...".)

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
В района около Каспийско море към ІІІ-ІV век пр.Хр е имало конфедерация от ирански племена на име Дахе. Може пък Максимин да е бил от нея родом :bigwink: Или даките да са били стигнали дотам и да са станали съоснователи на Партската империя :crazy_pilot:

Всичко е много просто - дахите /някои марксисти им викат даги - за справка днешен Дагестан/ са влахи, а влахите са келти=даки=българи. Абе всички римски императори след Септимий Север и котилото му са българи по произход и самоопределяне - това трябва да ти е ясно. :tooth:

Айде бегам да пия бира, че ми писна да ви чета глупостите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

В района около Каспийско море към ІІІ-ІV век пр.Хр е имало конфедерация от ирански племена на име Дахе. Може пък Максимин да е бил от нея родом :bigwink: Или даките да са били стигнали дотам и да са станали съоснователи на Партската империя :crazy_pilot:

Ами , случайно си пропуснал ,че още Страбон ги споменава тези даки и не е сигурен ,но е напълно възможно да са преселнци от гетите . Но понеже не си гледал темата за прародината на българите , можеш да отидеш и погледнеш ,ако настояваш , ще ти пусна цитатите на Страбон . Човека си е коректен

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Ами , случайно си пропуснал ,че още Страбон ги споменава тези даки и не е сигурен ,но е напълно възможно да са преселнци от гетите . Но понеже не си гледал темата за прародината на българите , можеш да отидеш и погледнеш ,ако настояваш , ще ти пусна цитатите на Страбон . Човека си е коректен за разлика от вас неграмотници ,които само инсинирате жалки подигравки с опитите на даден човек да работи с извори и древни писатели . Ами след като ни изкарвате луди , изкарайте и древните писатели , такива та да се свършва ,но няма да я стане тая ,ревизионизма ви дъни всички тюркохански неодносчета по всички направления .

Да се доверяваш сляпо на древните писатели, които бъркали географски имена, народи, че и включвали в описанията си и митологични племена, също не е много правилно. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да се доверяваш сляпо на древните писатели, които бъркали географски имена, народи, че и включвали в описанията си и митологични племена, също не е много правилно. :bigwink:

Аеций, ти не пиеш ли бира вече? :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
итат(Goro76 @ Sat Nov 15, 2008 12:01 am) *

Рицарю, не бъркай историята с научната фантастика.

1.Римялните нямали буква В- че това е абсолютна глупост. Отвори един речник на латински и сам ще се убедиш.

Латинците, гърците нямат звука Б, а произнасят В!

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=...p;mode=threaded

В централна Испания и Гърция продължават да говорят В вместо Б. Може да се отвори всеки учебник, а по скоро някоя видео програма в интернет и слуша гръцкия или испанския централен диалект. Буквата ная лат. B при тях се произнася не като Б, а като В. В някои случаи обратно- V се произнася като Б.

Тук може Ласт роман да си даде мнението .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Нищо, ама нищо общо нямат славяните със венетите от Адриатика и Северна Италия (последните изполват етруско писмо и говорят на своеобразен език които е смесица от илирийски, келски и етруски)!!.. Онези венети - славяни познати като западни славяни) приемат германското и прибалтийското име венети (от венди, винд, което пък е с келски произход и значи бял! ) след преселението на запад от Елба, /Венския залив на Птоломей, които е залив на Балтийско море!/ и менно затова се наричат западни, а не адриатически!!, А името венети е едно разпространено в ИЕ народи име (значи "бели" на келстки - "винд" и което име очевидно се е разпространило с техните миграции и присъствие в континента) .....Гола вода и пушек си рицарче откъм исторически познания!! ..Дори и инфантилски, още не си разбрал че не се казва хано-тюрки,.. а хуно-тюрки, ха-ха-ха-ха..

Буребиста..буревестник, ха-ха-ха-ха; Това е от нивото на един потребител с големи претенции (сигурен съм че го познаваш защото се опитваш да му папагалстваш фразите!), които казваше че готите са българи, - остроготите били "острите", а весиготите -"бесните", ха-ха-ха-ха..

Ето тук една студия която детайлно изследва венетите- славяни (и славяните изобщо) - с множество цитати и препратки към Тацит, Птоломей, Иордан и други!

http://protobulgarians.com/PODSTRANITSA%20...20BALKANITE.htm

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аеций, ти не пиеш ли бира вече? :biggrin:

Не на последно място приема ли се твърдението на СТРАБОН от 1-ви век,. който в своята XI - та книга .14.2 споменава за тирагети ,колонисти дошли от Днестър ,където имали град УТИ- ДЕВА ,забележете това име !!! , И ПО ИМЕТО СИ НАРЕКЛИ НОВОТО СИ ОТЕЧЕСТВО - УТИАНА , ставайки съседи на АРМЕНЦИТЕ и медите те носили името и "САРАПАРИ"- главорези- ето извадката от Страбон -

"Споменава се една колония от траки , именувани САРАПАРИ сиреч главорези ,разположени над Армения ,граничещи с Медиуя и земята на племето Гурани" . XI.14.14 виж също и XI.14.2.

Човека ,може да е и сбъркал , но го е направил коректно ,некоректно е обаче да ме обявявате в лудост .

Но , това е сигурно ,както казах просто тактически план за разработка на позната схема . Тцне става .

О , паднал от чукарите на милиярдите неизвестни Средноазиатски чукари , Аспандиат ,да сте чували ,че ДАКСКОТО наименование на коня е асп .... ама ,има ли значение ,карай да върви си вика Бай Ганьо , драскай там , пише ,кой ли ти чете и кой ли ти разбира , важно е мазало да става ....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Нищо, ама нищо общо нямат славяните със венетите от Адриатика и Северна Италия (последните изполват етруско писмо и говорят на своеобразен език които е смесица от илирийски, келски и етруски)!!.. Онези венети - славяни познати като западни славяни) приемат германското и прибалтийското име венети (от венди, винд, което пък е с келски произход и значи бял! ) след преселението на запад от Елба, /Венския залив на Птоломей, които е залив на Балтийско море!/ и менно затова се наричат западни, а не адриатически!!, А името венети е едно разпространено в ИЕ народи име (значи "бели" на келстки - "винд" и което име очевидно се е разпространило с техните миграции и присъствие в континента) .....Гола вода и пушек си рицарче откъм исторически познания!! ..Дори и инфантилски, още не си разбрал че не се казва хано-тюрки,.. а хуно-тюрки, ха-ха-ха-ха..

Буребиста..буревестник, ха-ха-ха-ха; Това е от нивото на един потребител с големи претенции (сигурен съм че го познаваш защото се опитваш да му папагалстваш фразите!), които казваше че готите са българи, - остроготите били "острите", а весиготите -"бесните", ха-ха-ха-ха..

Ето тук една студия която детайлно изследва венетите- славяни (и славяните изобщо) - с множество цитати и препратки към Тацит, Птоломей, Иордан и други!

http://protobulgarians.com/PODSTRANITSA%20...20BALKANITE.htm

Виж сега ,ако щеш ме препраща към иранските главоблъсканици на Протобългарския доктор от хиляда и един кладенци съм го повтарял многомилионно - ие езици са разпространени от Патагония ,ако щеш до Чукотка .

Така ,че май ти си папагал на доктора .

За венедите при келти , етруски и за сарматските още не сме казали последната дума .

Кимери и кимври - откъм Цетрална Европа към Русия /днешни земи/ настъпил еди народ - наречен Кимери ,което ще рече ''камар'' - тъмни . това ,че древните автори са назовавали едни народи - венди -бели , а други черни - кимери , не ти ли говори нещо ?

Означава ,че келтите и кимерите са един народ , както и измислените ти славяни ,които не могат да живеят хиляда години с тръбичка на устата в блатото .

Кимерите били завладени от по източните скити и станал един народ келто-скитски . После дошли сарматите от по изток сарматите и превзели скито-келтите . Част от келто-скитите тръгнали на запад и стигнали дори до Ирландия .

От една страна скитите и послешните сармати ,стоели на североизток от елините и те им викали - скитае- номади , от северозападната страна на персите ,пак стоели скитите , обаче на тях им викали - сакаи .

Техните гробници са запазени от едната страна на Дунав и Днепър ,а от другия край са отстоели на любимия на ханотюрките / тук лирическото отклонение , че не поради неразбиране казвам хано-тюрки ,вместо хуно-тюрки ,но от желание за подбив на тюркската теория за произхода на българите , но на тебе ти идва всичко на драчене и затова не си успял да го уразумеееш , защото си гаден заядливец и само можеш да обиждаш / Южен Алтай по дължина над 3000км .

Затова с потребителя Тогарм имаме малко по-различно отношение към този въпрос .за разлика от конете с капаци като тебе ,протобългарина и сие . Това не ви изнася и обвинявате него и мене в ''автохтонизъм''.

Апропо ,както трако-даки са стигали до Каспия ,така и източните скити/сармати/ са идвали на бал;акнаите .

Затова много автори ,казват ,това е един народ , но това са и много народи .

Но не знам ,защо се кефите да се драчите , при условие ,че говорим едно и също .

Ако не вярваш , иди и виж на форум "Бойна слава" ,че не съм в групата на Шаро ,а на прабългарстите иранисти ,ако искаш върви провери - http://forum.boinaslava.net/group.php?groupid=5

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Значи, това ,че мизите ,панонците и венетите /етрсуки/ са един народ , от който е и Юлиан Отстъпник .Продължението е ясно - това означава ,че мизо-даките са един народ с тези ''келти'' . Понеже не искате , обаче да разтърсите основите на псевдонауката ,хем от една страна излизате от ханотюркщината на българите , хем не искате да признаете ,че славяните не са някакъв си измислен народ, стоял с тръбичка под водата на блатото 1000 години ....

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
О , паднал от чукарите на милиярдите неизвестни Средноазиатски чукари , Аспандиат ,да сте чували ,че ДАКСКОТО наименование на коня е асп .... ама ,има ли значение ,карай да върви си вика Бай Ганьо , драскай там , пише ,кой ли ти чете и кой ли ти разбира , важно е мазало да става ....

RIZAR, искаш да кажеш, че въз основа на една дума ти определяш каква е етническата принадлежност на един народ или племе. Ами че то, драги, думата асп(а) "кон" е доказано иранска. И какво се получава по твоята схема - 1 дума (иранска) означава, че даките са иранци. Няма в този форум такъв емотикон, чрез който да изразя какво мисля за начина ти на разсъждение. Може би този е най-близък - :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

RIZAR, искаш да кажеш, че въз основа на една дума ти определяш каква е етническата принадлежност на един народ или племе. Ами че то, драги, думата асп(а) "кон" е доказано иранска. И какво се получава по твоята схема - 1 дума (иранска) означава, че даките са иранци. Няма в този форум такъв емотикон, чрез който да изразя какво мисля за начина ти на разсъждение. Може би този е най-близък - :doh::doh::doh::doh::doh::doh::doh::doh::doh::doh:

Не напротив точно обратното - вие твърдите това с голословните 500 сравнения ,като се почне от келтския и се стигне до тохарския или трохарския . Според изсмуканата от пръстите теза на протобългарина ,който само е с едно сравнително езикознание и гледане на 500 речника предимно руски -еди какви си ,не може да се състави хипотеза за произход на един народ .

Обаче вие успявате да го направите - както и с успех това направиха ханотюрките ,които се хванаха на хорото с само с две думи , айде не една - "хан'' и "тангра'' ..

Така ,че вместо да се биете по челото , по добре се подпрете на него или на брадата си :hmmm: започнете да мислите :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Занапред никой да не отправя лични нападки!!!. СТИГА с това нещо. Не са позволени и обиди по ЛС.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=5550&st=400 - твой пост от 6,30 ч., 29.01.2009 г. - Аз ти казвам, че Петър Майер /Петру Майор/ е определил думата като "ромънска". Ти испорваш това. Значи по думите ти от оня пост си шовинист, бугарски шовинист. Аз съм такъв за друга дума, от която според теб пада в небитието идентитета на цял един народ и затова съм шовинист.

Не давай квалификации за другите. Върши си работата и не пиши в сериозни теми, лични нападки и безсмислени политически - ами ако е така историята, тогава еди кой си еди какво си щал да претендира, затова да не навлизаме в тази тематика и т.н. За политика, политически доктрини и съвремие има други подраздели на форума.

Аман от евтини номера и манипулаций!

Никой никъде не определя думата като румънска, защото тук не става дума за етимологичен, а разговорен речник. Разликата е от небето до земята.

Дословно в лексикона:

Рум.: Търнавъ - две води(водоема) имат(носят) това име в Ардял(Трансилвания).

Унг.: Küküllö

Нем.: Keakel(Kakel)

Лат.: Cicellus

Тук става дума за река "Търнава" в Трансилвания, която се захранва от двете реки "Търнава Мика(малка)" и "Търнава Маре(голяма)".

"Küküllö", "Keakel(Kakel)" и "Cicellus" са имената на реката съответно на унг., немски и лат.!

post-3779-1233351210_thumb.jpg

Да се изцепиш с очеизвадната лъжа, че според изворите "ТЪРНАВЪ /romanescu/ - TERNAVA /latinescu/ "(sic), а след това да размахваш пръст по другите участници,

е толкова пошло, та чак гнусно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Рум.: Търнавъ - две води(водоема) имат(носят) това име в Ардял(Трансилвания).

Унг.: Küküllö

Нем.: Нем.: Keakel(Kakel)

Лат.: Cicellus

Да се изцепиш с очеизвадната лъжа, че според изворите "ТЪРНАВЪ /romanescu/ - TERNAVA /latinescu/ "(sic), а след това да размахваш пръст по другите участници, е толкова пошло, та чак гнусно.

Рум.: Търнавъ - две води(водоема) имат(носят) това име в Ардял(Трансилвания).

Унг.: Küküllö

Нем.: Нем.: Keakel(Kakel)

Лат.: Cicellus

Какво означават съкращенията: Рум., Унг. Нем., Лат.?

"Рум.: Търнавъ"? Би ли го написал без съкращенията?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Какво означават съкращенията: Рум., Унг. Нем., Лат.?

"Рум.: Търнавъ"? Би ли го написал без съкращенията?

Тцъ, Тцъ, Тцъ ...

Отваряме речника Lesicon románescu(1)-látinescu(4)-ungurescu(2)-nemțescu(3) От Petru Maior(sic)

... и някой четем, а други гледат картинки. :Oo:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всичко е много просто - дахите /някои марксисти им викат даги - за справка днешен Дагестан/ са влахи, а влахите са келти=даки=българи. Абе всички римски императори след Септимий Север и котилото му са българи по произход и самоопределяне - това трябва да ти е ясно. :tooth:

Айде бегам да пия бира, че ми писна да ви чета глупостите.

Circus Maximus

:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Circus Maximus

:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

поздрав за всички оттатък дунавски ромеи!

http://www.youtube.com/watch?v=Mdb0B3Ib2gE...71&index=13

:punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тцъ, Тцъ, Тцъ ...

Отваряме речника Lesicon románescu(1)-látinescu(4)-ungurescu(2)-nemțescu(3) От Petru Maior(sic)

... и някой четем, а други гледат картинки. :Oo:

Значи ТЪРНАВЪ е румънска дума, пък било то и разговорно /това е най-ценното!/. Румънска ли е или е станала такава в периода когато Вардаръ е станала македонска, т.е. след появяване на доктрина?

ТЪРНАВЪ е с ЛАТИНСКА ТРАНСИЛЕРАЦИЯ TARNAVA, КАКТО СЪМ КАЗАЛ и си личи от снимката на текста в поста ти от 30.01.2009, 11:02 PM

Говорейки неистини /думата е указана за РОМЪНСКА/, обвинявайки в това другиго /Да, според извора ТЪРНОВЪ e с латинска трансилерация TARNAVA/ не се ли довеждаш до състоянието описано от теб най-долу?

"Да се изцепиш с очеизвадната лъжа, че според изворите "ТЪРНАВЪ /romanescu/ - TERNAVA /latinescu/ "(sic), а след това да размахваш пръст по другите участници, е толкова пошло, та чак гнусно".

Особено, като имаш предвид фактите дадени от теб /снимката на текста от стария пост/ и думите ти от първата част /че тази траслитерация е лъжа/?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Значи ТЪРНАВЪ е румънска дума, пък било то и разговорно /това е най-ценното!/. Румънска ли е или е станала такава в периода когато Вардаръ е станала македонска, т.е. след появяване на доктрина?

ТЪРНАВЪ е с ЛАТИНСКА ТРАНСИЛЕРАЦИЯ TARNAVA, КАКТО СЪМ КАЗАЛ и си личи от снимката на текста в поста ти от 30.01.2009, 11:02 PM

Говорейки неистини /думата е указана за РОМЪНСКА/, обвинявайки в това другиго /Да, според извора ТЪРНОВЪ e с латинска трансилерация TARNAVA/ не се ли довеждаш до състоянието описано от теб най-долу?

"Да се изцепиш с очеизвадната лъжа, че според изворите "ТЪРНАВЪ /romanescu/ - TERNAVA /latinescu/ "(sic), а след това да размахваш пръст по другите участници, е толкова пошло, та чак гнусно".

Особено, като имаш предвид фактите дадени от теб /снимката на текста от стария пост/ и думите ти от първата част /че тази траслитерация е лъжа/?

Иванко, на всеки се случва да стане за смях в определена ситуация, но при теб изглежда е потребност.

Ти му казваш, че черно на бяло става дума за хидроним,

оно си рупа за "периода когато Вардаръ е станала македонска, т.е. след появяване на доктрина"!!!

Ти му казваш индиректно, че в рум. дума "Търнавъ" няма - нещо пределно ясно и на авторите, дали по изключение и обяснение -

оно си плещи за "ЛАТИНСКА ТРАНСИЛЕРАЦИЯ ТАРНАВА".

И какво е, бре, онкоолу, това животно ТРАНСИЛЕРАЦИЯ на български?

На мен ми прилича на някаква некадърно сделкана руска адаптация на латинска дума.

Отделен въпрос, че темата е за прото-румъните, и рум. речници от края на 18, нач. на 19 век са абсолютно без значение в случая.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Отваряме речника Lesicon románescu-látinescu-ungurescu-nemțescu От Petru Maior:

Дума на romanescuтранскрипция на latinescu /термини от речника/

ЦЪРНЪ /romanescu/ - TERNA /latinescu/

ТЪРНАВЪ /romanescu/ - TERNAVA /latinescu/

Дума на romanescu ТРАНСКРИПЦИЯ на latinescu /термини от речника/ - това съм казал. В лексикона е дадена ката дума románescu и от нея са правени преводи Унг.: Küküllö Нем.: Нем.: Keakel(Kakel) Лат.: Cicellus.

Не ме интересува превода, а факта че хидронима /също дума/ или думата, все едно, са дадени за románescu, а в първоизточника на С. Клайн е valachico /изменено в новия речник 1825 г. базиран на неговия стар от 1770-те г. на románescu/.

1911f18e789c.jpg

И съм допълнил за разглеждане тук интересните такива думи и имена /включая транслитерирани/:

Думата “ТЪРНА” е интересна. Имаме я използвана в различно време в:

- Търново /столица на средновековна България/,

- Търнава /Tarnava-вж. транслитерацията на речника, град в дн. Словакия, бивша Галицка Русъ, първо използвано такова име за града е от 1211 г. – Йоан Асен ІІ е най-вероятно там в този период. Без да търсиме връзка, просто съвпадение/,

- Търну-Северин /град в дн. Румъния/ - кога града получава добавката Търну? /Търну-Магурели?/,

- Търна - сестра на Стефан Караджа, рода им е преселен в ср. на ХІХ век от Странджа в Добруджа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

поздрав за всички оттатък дунавски ромеи!

http://www.youtube.com/watch?v=Mdb0B3Ib2gE...71&index=13

:punk:

Благодарим сърдечно!

S.P.Q.R. :v:

P.S.:

Незначителна корекция: от отсам дунавските сме!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Не ме интересува превода, а факта че хидронима /също дума/ или думата, все едно, са дадени за romбnescu, а в първоизточника на С. Клайн е valachico /изменено в новия речник 1825 г. базиран на неговия стар от 1770-те г. на romбnescu/.

Да разбирам ли, че притежаваш (вече) речника на Maniu Micu (С. Клайн) от 1770?

Дай го първо, а после ще говорим - сам знаеш, че си ми задължен.

P.S.:

Като си сложил моята "Търнавъ"-ска изрезка на русняшкия сайт,

да беше поне попитал, както си е по правилата писани и неписани!

Не само, че нямаше да ти откажа, а щях да ти направя нова - ретуширана и права.

Ако те вземат русняците сега на мезе заради качеството, ще излезе, че аз съм виновен.

Не че е проблем, ама за смях правите Майка България, бре, калпазани ниедни, недоучени! :biggrin::biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...