Отиди на
Форум "Наука"

Google Earth


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

http://earth.google.com/ - от тук можете да направите Free Download на програмата Google Earth, дърпането и инсталирането става за нула време, тя е само 11 Мb и може да се използва само при директна връзка с интернет.

Програмката представлява нещо като интерактивна карта - проекция на цялото земно кълбо съставена изцяло от снимки на земната повърхност направени от сателит. Може да се приближавате и отдалечавате колкото поискате до всяко едно място на планетата, сякаш я държите в ръцете си. :) На по-големите градове и природни забележителности снимките са много по-подробни и са правени през 2005 г., съвсем ясно могат да се различават сгради, коли, улици.

Изтеглете я, разгледайте я и си кажете мнението.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Има и Google Moon, но нея още не съм я проучил.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Да тази програ я имах и аз, но заради скапания интернер които имам не можех да я ползвам.Имаче е много добра правел съм доста добри снимки на пирамидите дори и родния си град гледах.Програмата е много интересна, а представете си тайните служби с какъв софтуер разполагат ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, това и аз си мисля като разглеждам земната повърхност отблизо. По принцип при ясно небе могат дори да разберат какъв вестник четеш, ако си на пейка в парка. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Да може и това да разискваме, но в отделна тема...не че има кои знае какво да се каже, то никои не зане със сигорност.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • 5 месеца по късно...
  • Потребители

Подобна е Гугъл-Локал (или мапс). За нея не е необходимо да има инсталирана програма, а е част от търсачката.

Google maps

със стрелките се върти, а с +/- плъзгача се намали или увеличава изображението. Може да се мести по обичайншия начин и с курсор-ръчичка.

А Ахелойската битка ви я бях нарисувал на това място. На който не му е до битки вижда се и плажа. :punk:

http://maps.google.com/?t=k&ie=UTF8&om=0&l...018815,0.038624

Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Версията на Гугъл ърт от 2006 (най-новата) вече е много по-яка защото има релефно изображение на терена и може да летиш като птица над цялата земя :)): кофти, че компютъра често ми забива като я пусна.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Потребител

Здравейте,става въпрос за качване на снимки от панорамио.Като качих снимка отворих я,Виж с Google Earth и снимките се видяха,а когато отворих гоогле еартх наново те не се виждаха.Помогнете! Спешно е.За връзка скайп neli973 ili dubi95 пишете на който е на линия.Благодарим предварително

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...