Отиди на
Форум "Наука"

Дерматология


Recommended Posts

  • Потребител

Да бъдеш дерматолог е доста отговорна професия и изсква много знания в областта. Просто защото диагностиката и особенно лечението е много трудно. Дерматологичните заболявания са много лесно прилепчиви и трудно лечими. Ако говорим за ветеринарната дерматология нещата там са доста сложни. Въпреки поставена точна диагноза има голяма вероятност да не се постигне положителен резултат и тук правилото на сменяне на антибиотиците всяка седмица е показано и желателно, разбирасе ако имаме отрицателен резулатат. Няма точен антибиотик за дадено дерматологично заболяване.

минават девет-десет години от живота ти, за да излезнеш подготвен за дейност

:good:

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Няма точен антибиотик за дадено дерматологично заболяване.

можем да поспорим.... предполагам не използвате като настолно четиво списаниицето на г-н йорданов?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Цитат(Deniz @ Wed May 20, 2009 11:40 am) *

Няма точен антибиотик за дадено дерматологично заболяване.

можем да поспорим.... предполагам не използвате като настолно четиво списаниицето на г-н йорданов?

Имах впредвид, че не може да се ползва"само един"антибиотик" при дерматологично заболявания (който са много). Има едно явление наречено антибиотична резистентност иммено това ни ограничава да ползваме един и същ антибиотик, няколко пъти. И поради това няма точен антибиотик за дадено заболяване.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Едно дерматологично заболяване може да е в резултат от причинител, на който антибиотиците изобщо да не му влияят.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Добре е да вдяваш и от дерматология, особено - ако си "консултант по красота" (дистрибутор) на продуктите на фирми като "Орифлейм" и "Ейвън"...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Едно дерматологично заболяване може да е в резултат от причинител, на който антибиотиците изобщо да не му влияят.

Правилно разсъждавате колега. Много от кожните оплаквания са симптоми на хормонални и дисфункции или проблем с функцията на вътрешни органи.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Може да разгледате ТУК само съдържанието на тази книжка и ще разберете, че антибиотиците са само една малка част от средствата, които се използват за лечение на дерматологични заболявания. За мен дерматологията си остава един от най- големите, най- трудните и същевременно най- интересни раздели на медицината.

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Може да разгледате ТУК само съдържанието на тази книжка и ще разберете, че антибиотиците са само една малка част от средствата, които се използват за лечение на дерматологични заболявания. За мен дерматологията си остава един от най- големите, най- трудните и същевременно най- интересни раздели на медицината.

Напълно съм съгласен. Да си дерматолог е почти изкуство.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Бихте ли ми дали пример, за кожно заболяване, при което настъпва пълно излекуване на пациента, не говоря за венерично (полово-предаваните инфекции), както и за кожните реакции в резултат на вътрешни болести?

А колко от пишещите в темата са със специалност дерматология, питам от чист интерес?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Бихте ли ми дали пример, за кожно заболяване, при което настъпва пълно излекуване на пациента, не говоря за венерично (полово-предаваните инфекции), както и за кожните реакции в резултат на вътрешни болести?

А колко от пишещите в темата са със специалност дерматология, питам от чист интерес?

Аз не съм дерматолог, но ето да ти дам пример - като малка имах котешка екзема, естествено прихваната от котка - напълно бях излекувана, след конкретното мазане с мехлем - тази екзема вероятно е кожно заболяване нали?? Мисля, че съм напълно излекувана - от някъде вече 20 тина години...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз не съм дерматолог, но ето да ти дам пример - като малка имах котешка екзема, естествено прихваната от котка - напълно бях излекувана, след конкретното мазане с мехлем - тази екзема вероятно е кожно заболяване нали?? Мисля, че съм напълно излекувана - от някъде вече 20 тина години...

Умникo nikky,

Пълно е с такива заболявания, например повечето кожни раци без меланомата, паразити като крастата, много други инфекции и т.н.

Ходи да си доучваш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Умникo nikky,

Пълно е с такива заболявания, например повечето кожни раци без меланомата, паразити като крастата, много други инфекции и т.н.

Ходи да си доучваш.

Понеже си неграмотен и не можа да схванеш въпроса - ще го напиша по-елементарно - питам за класическа дерматоза, типично кожно заболяване, абсолютна кутиална нозология - ако схващаш изобщо?

А за инфекциите си има инфекциозни болести, които в по-голямата си част имат кожни прояви, за паразитите си има наука медицинска паразитология, за другите - други. И ракът на задстомашната жлеза например имат кожна проява - пожълтяване на кожата и сърбеж, като сърбежът е една от първите прояви и често единствена, но това не е кожно заболяване, което се лекува от дерматолог.

И, стига си писал тъпотии, Невски, че ставаш за посмешище. Не може да си на всяко гърне - мерудия и да си мислиш, че си хипер оригинален.

Избивай комплекси в други теми, за които имаш поне някаква грамотност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз не съм дерматолог, но ето да ти дам пример - като малка имах котешка екзема, естествено прихваната от котка - напълно бях излекувана, след конкретното мазане с мехлем - тази екзема вероятно е кожно заболяване нали?? Мисля, че съм напълно излекувана - от някъде вече 20 тина години...

Нека не бъркаме алергичните прояви през кожата с "екзема" и възникналите напоследък т.нар. алергодерматози, а в миналото - кожни прояви при алергиите. Както вече поясних - питам за абсолютна кутиална нозология, за класическо кожно заболяване, което е предмет на дерматологията.

Питам и колко от пишещите тук са дерматолози? Не смятам, че въпросите са провокиращи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Понеже си неграмотен и не можа да схванеш въпроса - ще го напиша по-елементарно - питам за класическа дерматоза, типично кожно заболяване, абсолютна кутиална нозология - ако схващаш изобщо?

А за инфекциите си има инфекциозни болести, които в по-голямата си част имат кожни прояви, за паразитите си има наука медицинска паразитология, за другите - други. И ракът на задстомашната жлеза например имат кожна проява - пожълтяване на кожата и сърбеж, като сърбежът е една от първите прояви и често единствена, но това не е кожно заболяване, което се лекува от дерматолог.

И, стига си писал тъпотии, Невски, че ставаш за посмешище. Не може да си на всяко гърне - мерудия и да си мислиш, че си хипер оригинален.

Избивай комплекси в други теми, за които имаш поне някаква грамотност.

Драги Неграмотнико,

Започвам да се чудя дали си заръшил медицина или нещо друго.

По-кожни болести от кожния рак или крастата не знам да има.

Ако мислиш, че хората с краста ходят до инфекциозна болница или до катедрата по паразитология много се радвам за теб. Хората с брадавици не знам да ходят до вирусологията.

No comment. Последен постинг по темата. Ники няма да се оправи скоро.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

nikky, тук мисля, че няма кой да се съгласи. Далеч съм от мисълта, че не знаеш какви заболявания включва дерматологията. По горе има линк, който всеки може да погледне- просто съдържанието на книгата и да разбере колко обширна дисциплина е това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
nikky, тук мисля, че няма кой да се съгласи. Далеч съм от мисълта, че не знаеш какви заболявания включва дерматологията. По горе има линк, който всеки може да погледне- просто съдържанието на книгата и да разбере колко обширна дисциплина е това.

Подкрепям те напълно, че дерматологията е обширна наука. Също така е известно, че все още не е намерено окончателно лечение на класическите кожни заболявания, а се достига до хронифициране на процесите и търсенето на варианти за ремисии, с което да се облегчи страданието на хората. И до ден днешен заболявания като неврофиброматозите, колагенозите, като склеродермията, лупуса (особено еритематодес дисеминатус), хипо- или хиперпигментациите (витилигото, ефилидите -това са луничките), пемфигуса, спиноцелуларния и базоцелуларният кожни карциноми, индурациото на члена, универсалната алопеция, и пр. са практически нелечими, и в различна степен инвалидизиращи пациентите. Например съществуват и смъртоносни форми на възпаление, т.нар. акне фулминанс от което болните могат да загинат в рамките на 24 часа от проявата на акнето, в гърчове с покачваща се температура на тялото, която не се повлиява от антипиретици и т.н. Да си чул някой да се е излекувал от херпес? Мине се не мине и хоп се появи на устата, нали! Това е типичен пример за дерматовироза, с която нито дерматолозите, нито инфекционистите, нито вирусолозите могат да се преборят още. Ами множеството брадавици по тялото от типа на верука себорика, и другите предизвикани от папилома вируса, които няма как да се изтръгнат от кожата и т.н...

Между другото дълго време в дерматологията се прилагаха т.нар. магистрални прескрипции, които ние изписвахме на болните и бяха доста по-ефективни, за разлика от новите готови лекарствени форми, които не винаги могат да дадат този ефект, който постигаха приготвените екс-темпоре в аптеките лекарствени форми. За съжаление, в България настъпи една мода да се закриват т.нар. Галенови лаборатории, които изпълняваха към аптеките тези сложни рецепти и започна да се разчита на готовите мази, кремове и др. форми, които не винаги са така ефективни, за съжаление - типичен пример за такива изключително добри магистрални прескрипции беше "антимикотичния спирт на Попов", "антисеборейната катранена прескрипция" и куп други. До такава степен се изхитриха фармацевтичните фирми, че се намери една, която подкопа основите на доходите на другите, като създадоха един многокомпонентен готов препарат, нар. тридерм - същият съдържа антибиотик, антимикотик и кортикостероид и както казваме в нашите дерматологични среди - "ако от едното не мине, от другото ще стане."

Тук ще вметна обаче, че не само дерматологията е интересна наука, цялата медицина е интересна и загадъчна наука, която е изкуство - а именно изкуството да диагностицираме и лекуваме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Подкрепям те напълно, че дерматологията е обширна наука. Също така е известно, че все още не е намерено окончателно лечение на класическите кожни заболявания, а се достига до хронифициране на процесите и търсенето на варианти за ремисии, с което да се облегчи страданието на хората. И до ден днешен заболявания като неврофиброматозите, колагенозите, като склеродермията, лупуса (особено еритематодес дисеминатус), хипо- или хиперпигментациите (витилигото, ефилидите -това са луничките), пемфигуса, спиноцелуларния и базоцелуларният кожни карциноми, индурациото на члена, универсалната алопеция, и пр. са практически нелечими, и в различна степен инвалидизиращи пациентите. Например съществуват и смъртоносни форми на възпаление, т.нар. акне фулминанс от което болните могат да загинат в рамките на 24 часа от проявата на акнето, в гърчове с покачваща се температура на тялото, която не се повлиява от антипиретици и т.н. Да си чул някой да се е излекувал от херпес? Мине се не мине и хоп се появи на устата, нали! Това е типичен пример за дерматовироза, с която нито дерматолозите, нито инфекционистите, нито вирусолозите могат да се преборят още. Ами множеството брадавици по тялото от типа на верука себорика, и другите предизвикани от папилома вируса, които няма как да се изтръгнат от кожата и т.н...

Между другото дълго време в дерматологията се прилагаха т.нар. магистрални прескрипции, които ние изписвахме на болните и бяха доста по-ефективни, за разлика от новите готови лекарствени форми, които не винаги могат да дадат този ефект, който постигаха приготвените екс-темпоре в аптеките лекарствени форми. За съжаление, в България настъпи една мода да се закриват т.нар. Галенови лаборатории, които изпълняваха към аптеките тези сложни рецепти и започна да се разчита на готовите мази, кремове и др. форми, които не винаги са така ефективни, за съжаление - типичен пример за такива изключително добри магистрални прескрипции беше "антимикотичния спирт на Попов", "антисеборейната катранена прескрипция" и куп други. До такава степен се изхитриха фармацевтичните фирми, че се намери една, която подкопа основите на доходите на другите, като създадоха един многокомпонентен готов препарат, нар. тридерм - същият съдържа антибиотик, антимикотик и кортикостероид и както казваме в нашите дерматологични среди - "ако от едното не мине, от другото ще стане."

Тук ще вметна обаче, че не само дерматологията е интересна наука, цялата медицина е интересна и загадъчна наука, която е изкуство - а именно изкуството да диагностицираме и лекуваме.

Отново да повторя за всички участници във форума.

Личността nikky или не е практикуващ лекар или е тотално некомпетентен.

Само такъв човек може да твърди, че спиноцелуларният и базоцелуларният карцином са практически нелечими, a луничките - болест, а не генетичен вариант при човека.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отново да повторя за всички участници във форума.

Личността nikky или не е практикуващ лекар или е тотално некомпетентен.

Само такъв човек може да твърди, че спиноцелуларният и базоцелуларният карцином са практически нелечими.

Само да отбележа, че по каноните на онкологията, всеки туморен процес диагностициран в ранен и начален стадий е теоритично лечим, не винаги обаче се диагностицира навреме, поради характерните особености на множество онкообразувания да дават късни прояви. Голям процент от туморите се откриват на операционната маса, по повод изследвания за други оплаквания, както и на аутопсионната маса.

А колкото до базоцелуларният кожен карцином - както писах е практически нелечим - би ли обяснил на един невеж кожен доктор как ще го излекуваш, когато е дал пигментно разрастване, деструктуриране на нервните окончания на кожата и съдовете, както и преминаването му в склеродермни плаки? Сигурно ще предложиш човека за пластинация, вероятно.

Подобно е положението и със спиноцелуларния карцином на кожата.

А колкото до луничките - за какви генетични варианти пишеш, за какви глурости? Това са хиперпигментни заболявания на кожата.

Луничките не са обявени за генетично заболяване - можеш да направиш справка в световната федерация по медицинска генетика - ти обичаш да "пишеш" писма. Ип опитай да ти обяснят хората, какво означава генетично заболяване, каква е разликата между вродените и наследствените заболявания и какво е това медицинска генетика

Не си вред, момче, с главата! Никак даже!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само да отбележа, че по каноните на онкологията, всеки туморен процес диагностициран в ранен и начален стадий е теоритично лечим, не винаги обаче се диагностицира навреме, поради характерните особености на множество онкообразувания да дават късни прояви. Голям процент от туморите се откриват на операционната маса, по повод изследвания за други оплаквания, както и на аутопсионната маса.

А колкото до базоцелуларният кожен карцином - както писах е практически нелечим - би ли обяснил на един невеж кожен доктор как ще го излекуваш, когато е дал пигментно разрастване, деструктуриране на нервните окончания на кожата и съдовете, както и преминаването му в склеродермни плаки? Сигурно ще предложиш човека за пластинация, вероятно.

Подобно е положението и със спиноцелуларния карцином на кожата.

А колкото до луничките - за какви генетични варианти пишеш, за какви глурости? Това са хиперпигментни заболявания на кожата.

Луничките не са обявени за генетично заболяване - можеш да направиш справка в световната федерация по медицинска генетика - ти обичаш да "пишеш" писма. Ип опитай да ти обяснят хората, какво означава генетично заболяване, каква е разликата между вродените и наследствените заболявания и какво е това медицинска генетика

Не си вред, момче, с главата! Никак даже!

Ей момченце не ме ядосвай за пореден път с глуспотите си че ще те разпердушиня виртуално пред всички.

Спиноцелуларният и базоцелуларният кожни карциноми се вадят от всички статистики за рака точно защото смъртността от тях е ектремно ниска, по спомен няколко промила

Айде сега да намеря някой цитат:

http://info.cancerresearchuk.org/cancersta...cancers/?a=5441

Even though non-melanoma skin cancer (NMSC) is a very common condition, it is curable in the vast majority of cases. In 2005, over 76,000 cases were registered but registration is known to be incomplete. It has been estimated that at least 100,000 cases are diagnosed each year in the UK. NMSC is therefore routinely omitted from the overall total for new cases of cancer.

http://en.wikipedia.org/wiki/Melanocortin_1_receptor

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/dispomim.cgi?id=266300

Айде бегай сега, че не мога повече да те обучавам безплатно. Таман може да отренираш генетичния дрифт, че той е най-вероятната причина да има червенокоси и луничави.

Другите ти простотии в поста изобщо няма да ги обсъждам.

А другите от форума бъдете нащрек с всичко написано от ники.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ей момченце не ме ядосвай за пореден път с глуспотите си че ще те разпердушиня виртуално пред всички.

Спиноцелуларният и базоцелуларният кожни карциноми се вадят от всички статистики за рака точно защото смъртността от тях е ектремно ниска, по спомен няколко промила

Айде сега да намеря някой цитат:

http://info.cancerresearchuk.org/cancersta...cancers/?a=5441

http://en.wikipedia.org/wiki/Melanocortin_1_receptor

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/dispomim.cgi?id=266300

Айде бегай сега, че не мога повече да те обучавам безплатно. Таман може да отренираш генетичния дрифт, че той е най-вероятната причина да има червенокоси и луничави.

Другите ти простотии в поста изобщо няма да ги обсъждам.

А другите от форума бъдете нащрек с всичко написано от ники.

Доста си изперкал!

Не бъркай нещата за генетичните предиспозиции за пигментацията на човешкото тяло и заболяванията в резултат на хиперпигментационните патологични механизми на клетката. Тотално си заблуден, т.к. не осъзнаваш разликата между нещата, а четеш някакви неща, които не разбираш и не можеш да свържеш.

За какви статистики за туморите ми пишеш, че се вадели тия по вид тумори? Ти четеш ли какво изобщо пишеш? Щял да ме разпертушини - айде първо си отръскай кокошата глава, после се опитвай да оборваш хора. Вземи си покажи носа навън и заживей в реалното, а недей да се криеш зад разни източници от интернет, кое как и защо било. Май си толкова неграмотен, че не абарисваш изобщо за какво иде реч.

И както вече се уверих в друга тема - за съжаление си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сигурен съм, че дадените линкове не можеш да ги проумеш.

Те са за другите, не за теб. Не се притеснявай пийни една студена вода и се успокой. От теб не се иска да четеш.

Поздрави!

И продължавай да пишеш такива статии:

http://bg-sexologia.info/site/index.php?op...25&Itemid=2

Така поне нагледно показваш изключителната си компетентност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Сигурен съм, че дадените линкове не можеш да ги проумеш.

Те са за другите, не за теб. Не се притеснявай пийни една студена вода и се успокой. От теб не се иска да четеш.

Поздрави!

И продължавай да пишеш такива статии:

http://bg-sexologia.info/site/index.php?op...25&Itemid=2

Така поне нагледно показваш изключителната си компетентност.

Дреме ми :046: , какво мислят такива като теб.

Ако беше с малко повече акъл, достатъчно би било да отвориш поне международната класификация на болестите и там да откриеш една интересна болест на кожата под код L81.2 - оказа се, че там световните учени и СЗО са класифицирали едно пигментно заболяване нар. лунички. Що ли? Да се неначуди човек.

А колкото до статията - представлява извадка от антропометричната анатомия на човека. Там е замерен всеки един орган, и е показано как правилно да се измерва.

Но, глупостта на хора като теб е безкрайна.

Считам, че отчаяно се нуждаеш от реални приятели, които да ти отворят очите за околния живот!

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дреме ми, какво мислят такива като теб.

Ако беше с малко повече акъл, достатъчно би било да отвориш поне международната класификация на болестите и там да откриеш една интересна болест на кожата под код L81.2 - оказа се, че там световните учени и СЗО са класифицирали едно пигментно заболяване нар. лунички. Що ли? Да се неначуди човек.

А колкото до статията - представлява извадка от антропометричната анатомия на човека. Там е замерен всеки един орган, и е показано как правилно да се измерва.

Но, глупостта на хора като теб е безкрайна.

Считам, че отчаяно се нуждаеш от реални приятели, които да ти отворят очите за околния живот!

Я ICD извадихме от безсилие.

Добре, добре напредваш.

Само така!

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Я ICD извадихме от безсилие.

Добре, добре напредваш.

Само така!

Тук съвсем се изложи, с неуместния си коментар относно МКБ.

Излез в реалния живот и ще видиш колко много различни неща имало около теб.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...