Отиди на
Форум "Наука"

Защо българинът не си е измазал къщата, а в същото време пие, пуши и има по 2 сателитни антени на фасадата?


Recommended Posts

  • Потребител
Alexander_Nevski сори че трябра да го кажа ама ти си насъбрал много злоба бе човек карай го по спокойно като гледам как знаеш на кой дядо му е садил компири после кой зел парите как умрел,те германците и хамериканците особено швейцарците които даваш за пример не знаят как се казва комшията им ти какви неща знаеш,ама всеки с интересите си и естествено със самочувсвието си.И както казах царе сме в оплюването усещаш ли се ,,дрислите,,в банката ,гледат те лошо щот си със скъсани но ,,италиански,,обувки ,чудя се защо ги наричаш ,,дрисли,, и те деца имат работят за пари както и ти.Това пък за телевизорите не го разбрах искаш да кажеш че тея които си купуват плоски са балъци ли,това че не си сменяш,,ТЕЛЕВИЗОРИТЕ,,/стана ни ясно че имаш няколко/ какво трябва да ни каже аз например го разбирам така ти имаш ,,няколко,,неплоски аз например един плосък кво става сега не е ясно.Така както пишеш ,,гледат те сякаш си дошъл да молиш за кредит,,извинявай това с кредита за теб ако е унизително трябва да те успокоя че и доста богати хора ползват кредити.Въобще какво искаше да кажеш имаш пачки обаче ходиш със скъсани обувки,караш стара кола,имаш не плоски телевизори обаче къщата ти измазана ли е не е ли.Кенефите могат да ги оправят много бързо обаче точно това самоос....не пречи и лошото е че си се...м един друг в гащите.Абе може ли някой да ми обясни има ли някъде другаде такова чудо бе германец да плюе по германци нищо че и той е германец или има и по-германци незнам.

Не знам дали предполагаш, или съзнанието ти върти на пълни обороти а ла булгара, но пачките могат да се вложат в образование, в курсове по нещо, в книги, в музика, а не в обувки, телефони, коли и плазма. Само българинът смята, че като имаш пари значи задължително трябва да се вложат в дрехи, телефони и коли.

Гледам сега една снимка на Хулио Иглесиас. Тоя човек има милиарди, ама ходи в едни смешни дънчици, запасал с каиш и плетени обувки тип женския пазар. Но това не му пречи да влага милионите си в имоти, благотворителност и тн. Изобщо, колко милиардери в САЩ и на запад ходят скромно облечени?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Alexander_Nevski сори че трябра да го кажа ама ти си насъбрал много злоба бе човек карай го по спокойно като гледам как знаеш на кой дядо му е садил компири после кой зел парите как умрел,те германците и хамериканците особено швейцарците които даваш за пример не знаят как се казва комшията им ти какви неща знаеш,ама всеки с интересите си и естествено със самочувсвието си.И както казах царе сме в оплюването усещаш ли се ,,дрислите,,в банката ,гледат те лошо щот си със скъсани но ,,италиански,,обувки ,чудя се защо ги наричаш ,,дрисли,, и те деца имат работят за пари както и ти.Това пък за телевизорите не го разбрах искаш да кажеш че тея които си купуват плоски са балъци ли,това че не си сменяш,,ТЕЛЕВИЗОРИТЕ,,/стана ни ясно че имаш няколко/ какво трябва да ни каже аз например го разбирам така ти имаш ,,няколко,,неплоски аз например един плосък кво става сега не е ясно.Така както пишеш ,,гледат те сякаш си дошъл да молиш за кредит,,извинявай това с кредита за теб ако е унизително трябва да те успокоя че и доста богати хора ползват кредити.Въобще какво искаше да кажеш имаш пачки обаче ходиш със скъсани обувки,караш стара кола,имаш не плоски телевизори обаче къщата ти измазана ли е не е ли.Кенефите могат да ги оправят много бързо обаче точно това самоос....не пречи и лошото е че си се...м един друг в гащите.Абе може ли някой да ми обясни има ли някъде другаде такова чудо бе германец да плюе по германци нищо че и той е германец или има и по-германци незнам.

Да уточним някои неща.

1) Имам няколко кредита и не намирам нищо лошо в това да имаш кредит.

2) Дрислите са дрисли. Скоро в тяхната банка ще влезнат едни много пари по моя сметка и те получават заплатите си от такива като мен. Ако такива като мен не внасят много пари и не теглят големи кредити няма да има пари за техните заплати. От тях се иска да са компетентни, да не мрънкат как "другите по това време спят, а ние работим", да си познават продуктите и да работят бързо и качествено, а не да се обличат като за нощен бар.

3) Балъците са балъци, защото ако имат малко търпение и изчакат малко ще си купят 32ка за 3-4 пъти по-малко пари.

Ако на германец му се случи подобно нещо той няма изобщо да плюе, а ще пусне оплакване до шефа на клона. Т.к. обаче и шефът на клона е некомпетентен, а моите изисквания се възприемат като капризи, аз не съм пуснал такова.

Ясен ли съм?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми некст тайм иди в централата. :post-20645-1121105496:

Централата има неподходящо работно време за мен.

Некомпетентността в даден клон не може да бъде оправдаван по този, типично български начин.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не знам дали предполагаш, или съзнанието ти върти на пълни обороти а ла булгара, но пачките могат да се вложат в образование, в курсове по нещо, в книги, в музика, а не в обувки, телефони, коли и плазма. Само българинът смята, че като имаш пари значи задължително трябва да се вложат в дрехи, телефони и коли.

Гледам сега една снимка на Хулио Иглесиас. Тоя човек има милиарди, ама ходи в едни смешни дънчици, запасал с каиш и плетени обувки тип женския пазар. Но това не му пречи да влага милионите си в имоти, благотворителност и тн. Изобщо, колко милиардери в САЩ и на запад ходят скромно облечени?

Не мога да забравя как един БГ дистрибутор отиде с колата си на фирмената среща в Хърватска.

Шефът за цяла Европа, който е и акционер във фирмата-майка, се втрещи тежко като му видя Q7цата.

Предполагам няма нужда да обяснявам, че той беше дошъл на срещата с много по-евтина и стата кола.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Напротив, мнозинството българи са точно такива. Само това лято съм навъртял 8 000 км в страната ни. А в последните години - 45 000 км. Няма село, град, планина, пещера, река, където да не съм бил. Такава ми е работата. Нямаш пердстава какви феномени има.

Ами аз се срещам с много хора, и то все с проблеми, при това от цялата палитра на социалната структура. Пък и сме ходили доста така из родината. Не са такива, бре. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не мога да забравя как един БГ дистрибутор отиде с колата си на фирмената среща в Хърватска.

Шефът за цяла Европа, който е и акционер във фирмата-майка, се втрещи тежко като му видя Q7цата.

Предполагам няма нужда да обяснявам, че той беше дошъл на срещата с много по-евтина и стата кола.

И най-страшното е, че такива хора, за които дрехите и телефона и колата не са лайтмотив, са възприемани като по-нисши, без вкус, или скръндзи от някой местен идиот с български манталитет, който си мисли че като е облечен в обувки от крокодил и има скъпа кола е хванал Бог за шлифера. Алоо, айде малко по-скромно да го даваме тука.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами аз се срещам с много хора, и то все с проблеми, при това от цялата палитра на социалната структура. Пък и сме ходили доста така из родината. Не са такива, бре. :)

Ти за всичко ще се сетиш, щото така ти изнася.

Аз съм врътнал 300 000км последните 10г. из Родината.

Точно такива са.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти за всичко ще се сетиш, щото така ти изнася.

Аз съм врътнал 300 000км последните 10г. из Родината.

Точно такива са.

Преди една седмица вкарвам 50 души чужденци на Царевец. Поздравявам очтиво лелката на касата, а тя без да откъсне очи от романа който чете вика - до 7 да си ги изкарал.

Преди две седмици вкарвам 40 човека в църквата на Рилския манастир. Някой от бабите се разплакаха, защото са силно религиозни, и бяха трогнати. Всичките загърнати със шалчета. Отивам при свещенника и го моля - може ли да ни покажете мощите на Иван Рилски - защото той ги показва.

Той ми вика с арогантен глас и без да ме погледне - кви са тея?

Викам - португалци.

Той - не може!!! Бегай оттука.

Айде сега ми говори какви са българите......Изумен към. При все че съм платил 300 лева.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нещо съм много бавен сега прочетох alvassareiro казваш Български манталитет добре съгласен съм с теб има много какво да се желае,обаче плюването ли му е майката.Всеки народ си има манталитет хубав лош важното е да има движение напред в смисъл някаква ,,еволюция,,Досега разбрах от вас че от българина нищо не става що не става и това горе долу описахте ама нали и вие сте българи бе сега кво до стената и да ни гърмят ли най лесно е да даваш акъл що нещо е така ако гледаш отстрани ама нали и вие в тоя театър живеете.За какви оценки ми говориш като руския княз дава определение,,дрисли,,на хора които не познава които могат да са нови могат да не знаят нещо,човешко е не мислиш ли че в основата на всичко е толерантноста,голям праз като изчака няколко минути.Това според теб не е ли точно българския манталитет.Основното не е измазването на къщите щот това зависи от парички а отношението ни един към друг,току що имаше нагледен пример.Дядо ми беше интелигентен човек той казваше ,,ако на всички хора по света им поникнат крила само българите няма да летят на ята,,незнам ама ми се струва че това е в основата на всичко.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Последните няколко дни всеки ден някой някъде ми се кара.

Вчера ми се скараха в един огромен магазин, че искам да видя мостра на една стока. Казаха ми "как да го разпечтаме като после няма кой да го купи?". Нормално е като имаш на склад 1000 парчета от нещо да разпечаташ едно. Да не говорим, че струваше само 20лв.

После ми се караха, че настоявам една служителка в общината да си е на работното място, в работното време. Като се появи след 20 мин. се почна "не може да дишаш, не може нищо", а тя просто беше ходила да пуши извън почивката си. Без да има кой да я замести. Разбира се аз съм лош, капризен, дребнав и виновен.

И така всеки ден по няколко пъти. Отивам не ресторант. Имате ли еди-кво-си? Разбира се. След 10 мин - "ами съжалявам нямаме еди-кво-си, вземете си нещо друго". Да де, ама това ми се случва всеки ден, във всеки ресторант. Може ли да платя на ПОС-терминал? Ами аз не мога да работя на него, а колежката дето може е отпуска. 3 пъти за последната седмица.

Ама като ги пишеш тези неща, като се оплакваш, като изскваш и се почва "дойде един идиот и ме наклепа на шефа", "тоя плюе срещу Родината" и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Нещо съм много бавен сега прочетох alvassareiro казваш Български манталитет добре съгласен съм с теб има много какво да се желае,обаче плюването ли му е майката.Всеки народ си има манталитет хубав лош важното е да има движение напред в смисъл някаква ,,еволюция,,Досега разбрах от вас че от българина нищо не става що не става и това горе долу описахте ама нали и вие сте българи бе сега кво до стената и да ни гърмят ли най лесно е да даваш акъл що нещо е така ако гледаш отстрани ама нали и вие в тоя театър живеете.За какви оценки ми говориш като руския княз дава определение,,дрисли,,на хора които не познава които могат да са нови могат да не знаят нещо,човешко е не мислиш ли че в основата на всичко е толерантноста,голям праз като изчака няколко минути.Това според теб не е ли точно българския манталитет.Основното не е измазването на къщите щот това зависи от парички а отношението ни един към друг,току що имаше нагледен пример.Дядо ми беше интелигентен човек той казваше ,,ако на всички хора по света им поникнат крила само българите няма да летят на ята,,незнам ама ми се струва че това е в основата на всичко.

Аха и зам.-директорката е нова и без опит добре.

Браво.

3 ходения по 2 часа било няколко минути.

Браво.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Нещо съм много бавен сега прочетох alvassareiro казваш Български манталитет добре съгласен съм с теб има много какво да се желае,обаче плюването ли му е майката.Всеки народ си има манталитет хубав лош важното е да има движение напред в смисъл някаква ,,еволюция,,Досега разбрах от вас че от българина нищо не става що не става и това горе долу описахте ама нали и вие сте българи бе сега кво до стената и да ни гърмят ли най лесно е да даваш акъл що нещо е така ако гледаш отстрани ама нали и вие в тоя театър живеете.За какви оценки ми говориш като руския княз дава определение,,дрисли,,на хора които не познава които могат да са нови могат да не знаят нещо,човешко е не мислиш ли че в основата на всичко е толерантноста,голям праз като изчака няколко минути.Това според теб не е ли точно българския манталитет.Основното не е измазването на къщите щот това зависи от парички а отношението ни един към друг,току що имаше нагледен пример.Дядо ми беше интелигентен човек той казваше ,,ако на всички хора по света им поникнат крила само българите няма да летят на ята,,незнам ама ми се струва че това е в основата на всичко.

Измазването не зависи от парите. Има редица по-бедни общества от българското, който пазят общественото пространство, не хвърлят боклуци през прозореца и къщите им са музеи, произведения на изкуството отвън - Португалия. Всичко е въпрос на култура.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И като капак и лайт мотив на всичко що е българско, има две съсловия, който олицетворяват цялата българска няма да я наричам простотия, ами културна специфика - и това са полицаите и свещениците. Майко мила.......Самочувствие до небесата ама, ама друго нищо

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Последните няколко дни всеки ден някой някъде ми се кара.

Вчера ми се скараха в един огромен магазин, че искам да видя мостра на една стока. Казаха ми "как да го разпечтаме като после няма кой да го купи?". Нормално е като имаш на склад 1000 парчета от нещо да разпечаташ едно. Да не говорим, че струваше само 20лв.

После ми се караха, че настоявам една служителка в общината да си е на работното място, в работното време. Като се появи след 20 мин. се почна "не може да дишаш, не може нищо", а тя просто беше ходила да пуши извън почивката си. Без да има кой да я замести. Разбира се аз съм лош, капризен, дребнав и виновен.

И така всеки ден по няколко пъти. Отивам не ресторант. Имате ли еди-кво-си? Разбира се. След 10 мин - "ами съжалявам нямаме еди-кво-си, вземете си нещо друго". Да де, ама това ми се случва всеки ден, във всеки ресторант. Може ли да платя на ПОС-терминал? Ами аз не мога да работя на него, а колежката дето може е отпуска. 3 пъти за последната седмица.

Ама като ги пишеш тези неща, като се оплакваш, като изскваш и се почва "дойде един идиот и ме наклепа на шефа", "тоя плюе срещу Родината" и т.н.

Ми напусни България, бре, нали живееше в Гърция??

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Айде моля коментирайте случая в Рилския манастир, който емного показателен.

Преди две седмици вкарвам 40 човека в църквата на Рилския манастир. Някой от бабите се разплакаха, защото са силно религиозни, и бяха трогнати. Всичките загърнати със шалчета. Отивам при свещенника и го моля - може ли да ни покажете мощите на Иван Рилски - защото той ги показва.

Той ми вика с арогантен глас и без да ме погледне - кви са тея?

Викам - португалци.

Той - не може!!! Бегай оттука.

Айде сега ми говори какви са българите......Изумен към. При все че съм платил 300 лева.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
И като капак и лайт мотив на всичко що е българско, има две съсловия, който олицетворяват цялата българска няма да я наричам простотия, ами културна специфика - и това са полицаите и свещениците. Майко мила.......Самочувствие до небесата ама, ама друго нищо

?!?!

С колко полицаи и свещеници си се срещал??

Момчета, вие май си правите изводи от медийни образи.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Айде моля коментирайте случая в Рилския манастир, който емного показателен.

Преди две седмици вкарвам 40 човека в църквата на Рилския манастир. Някой от бабите се разплакаха, защото са силно религиозни, и бяха трогнати. Всичките загърнати със шалчета. Отивам при свещенника и го моля - може ли да ни покажете мощите на Иван Рилски - защото той ги показва.

Той ми вика с арогантен глас и без да ме погледне - кви са тея?

Викам - португалци.

Той - не може!!! Бегай оттука.

Айде сега ми говори какви са българите......Изумен към. При все че съм платил 300 лева.

Ми мен са ме гонили по същия начин с японци от руската църква. И сега аз да седна да си вадя някакви генерални изводи за руснаците???

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

?!?!

С колко полицаи и свещеници си се срещал??

Момчета, вие май си правите изводи от медийни образи.

Срещал съм се със десетки полицаи и свещеници по време па обиколките ми из страната. Говоря от личен опит.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе вие май не се усещате само и само да излезете прави ми цитирате непрекъснато случки,приключения кой кво казал как не ви свършил работа.Чудно ми е че непрекъснато изтъквате чуждите грешки само да ви питам вие самите след като виждате действителноста как вършите вашата работа след толкова претенции би трябвало да сте идеални във всяко едно отношение.Тогава идва следващия въпрос ако хипотетично приемем че вие сте еталон и държите на тази база всички да бъдат на вашето ниво,нали все пак сте Българи или не се смятате за такива.Сега след толкова плюнки значи все пак има и други хора освен ,,дрисли,, в България.Колкото за Португалия дали си сигурен че това което казваш е навсякъде щото мога да ти разкажа много интересни неща.А е сега го прочетох абе човек според мен ти ако си българин би трябвало да те дразни не отношението на свещенника а това че мощите на Иван Рилски се показват за пари ама по важно е че след като си платил 300 лв трябва да видиш откъде на къде ще ти отказват щом си платил .Дали ясно се изразих

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми мен са ме гонили по същия начин с японци от руската църква. И сега аз да седна да си вадя някакви генерални изводи за руснаците???

Ами извади си генералния извод. Защото в Германия и Швеция никой няма да те изгони от никъде, а ще те посрещнат с умивка.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аха и зам.-директорката е нова и без опит добре.

Браво.

3 ходения по 2 часа било няколко минути.

Браво.

Така като те слушам, очевидно не си избрал правилната банкова структура да задаваш тези сложни въпроси.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Измазването не зависи от парите. Има редица по-бедни общества от българското, който пазят общественото пространство, не хвърлят боклуци през прозореца и къщите им са музеи, произведения на изкуството отвън - Португалия. Всичко е въпрос на култура.

Португали никога не е била ориенталска и комунистическа; нито е по-бедна от България; нито пък цялата е такава, каквато я описваш.

Частните случаи нищо не доказват - древноримско правило.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Не мога да забравя как един БГ дистрибутор отиде с колата си на фирмената среща в Хърватска.

Шефът за цяла Европа, който е и акционер във фирмата-майка, се втрещи тежко като му видя Q7цата.

Предполагам няма нужда да обяснявам, че той беше дошъл на срещата с много по-евтина и стата кола.

И най-страшното е, че такива хора, за които дрехите и телефона и колата не са лайтмотив, са възприемани като по-нисши, без вкус, или скръндзи от някой местен идиот с български манталитет, който си мисли че като е облечен в обувки от крокодил и има скъпа кола е хванал Бог за шлифера. Алоо, айде малко по-скромно да го даваме тука.

Точно гримаси на посткомунизма - такива случаи ми показват как всичко почти е функция на икономическата система. Като видяха лесните пари и се хвърлиха като .. невидели :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми напусни България, бре, нали живееше в Гърция??

Е това е железен аргумент.

Ми напуснал съм я, ама си имам работа тук.

Като я свърша си тръгвам.

Споко.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така като те слушам, очевидно не си избрал правилната банкова структура да задаваш тези сложни въпроси.

Нямам голям избор.

Само тази ми отговаря и на трите най-важни критерия.

Просто толкова е развит банковия пазар в БГ.

Дрисли, шуробаджанащина, лъскави офиси и некомпетентност.

Аз моето ще си го постигна както винаги, ама ще им скъсам нервите.

Два пъти вече стояха в извън работно време заради мен.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...