Отиди на
Форум "Наука"

Защо българинът не си е измазал къщата, а в същото време пие, пуши и има по 2 сателитни антени на фасадата?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор
В Банско съм ходил нон-стоп.

Последните 2г. съм се зарекъл да не стъпвам повече в тази гнусна гмеж и сран и го правя успешно.

И изобшо не ми дреме колко са измазаните къщи там.

Както и колко са недовършените строежи.

Определено Банско е пример за това как успешно се съсипва курортно селище. Ходех редовно на почивка, докато бях студент. Последният път стъпих там преди 4 години и се отказах повече да посещавам това презастроено и лишено от автентичния си вид място.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Очевидно си нямаш понятие колко струва измазването. Толкова струват няколко квадрата, труд и материали. Освен това скеле, намиране на свестни майстори и време за операцията. Баща ми строя къща 18 години (още по соца), две години стоя неизмазана, средства горе-долу се намираха, време нямаше. Както тогава, така и сега никой не живее там. И антени нямаме, даже и една. А е в София, в покрайнините, но в града. А и да си чувал банка да отпуска кредит за измазване? И въобще Булсаткома си е на далавера, аз плащам 18 на месец. Сега ще кажеш за какво ти е телевизор? Е трябва ми - три щото сме трима с различни интереси. За теб спорта е губене на време, за мен източник на емоции.

А примера с "Войната на таралежите" е много показателен, за малка част от вг обществото преди 30 години. Тогава имаше един британски за един банков чиновник, който си купи кола и я изкарваше само в неделя, за да отиде до автомивката. И какъв извод трябва да направим от това за сегашното британско общество?

Тука дължа едно уточнение. Това с текста, че БУЛСАТКОМ е 140 лв. и въпроса с измазването е моя намеса, грешка, в текста. Исках реплика, пък съм го редактирал.

Което всъщност не променя кой знае колко нещата - те са много прости - НЕМА ПАРИ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

alvassareiro виждам че си вещ в народопсихологията и затова искам да те питам ти лично някога къща строил ли си преди,сега няма значение.Това с неизмазаните къщи пак казвам че ми звучи смешно щот обикновено българина е практичен човек и е научен да степенува нещата.Ти случайно да знаеш че хората по селата нямат работа съответно и финанси налага се да работят в по големите градове и за това пътуват,я застани сутрин на основните подстъпи към София да видиш какво става така че кола купуват щото трябва не за гъзария,телефона също,е младите си купуват последни модели но лично аз не виждам нищо лошо в това.Казваш Булсатком еми я иди някъде в Софийска област да гледаш телевизия с обикновена антена а стремежа към нещо по добро не е недостатък.Това пък с неплащането на сметки и неизмазани къщи направо кърти мивки,я да чуя господин разбирач какви сметки има за плащане в една къща ток евентуално вода щот незнам дали знаеш но има селища в които няма водопровод и всичко е на сонди и кладенци отоплението също е изградено със собствени средства и се заплаща не в касата на топлофикация.Та господин разбирач кажи коя банка би отпуснала кредит за едно от тези неща.И ТОЧНО ЗАРАДИ ТОВА всичко се прави на етапи,щот недостигат средства а не че няма желание.По това което пишеш съдя че и понятие си нямаш поне колко струва едно измазване и изолация и би ли ми казал как едно средно българско семейство което живее извън София и от което винаги една бройка е без работа ма(оже да финансира едно такова начинание.Нещата са сведени до оцеляване господин всезнайко,затова се прави най необходимото.За старите ни къщи от по над 100 години какво ще кажеш пак българи са ги строили и те ли са неизмазани нищо че собственика е имал два три коня вместо магарета.Българина винаги е държал къщата му и двора му да имат вид но само с желание не се получава.Ако смятяш че с икономията от мобилен,Булсатком,и кола на старо можеш да стегнеш една къща просто си в голяма грешка.За да не става някакво разделение къщите в София няма да обсъждам но мога да ти ги дам за пример виждал ли си някъде в Симеоново,Бояна,Панчарево,Банки масово неизмазани къщи това на каква мисъл те навежда щот въобще не е сложно имаш паре поръчваш правят я измазват и се нанасяш.я сега пробвай да теглиш кредит за тая проста работа строеж на къща.Казваш големи били,еми такъв е начинът на живот винаги българинът мисли за децата иска да живеят с него дори и с семейството си затова прави и за тях,сега ми дай статистика дали германците или американците не го правят.Направо си счупих рекорда за писане но не мога да разбера как за нещо просто се изсипват една торба статистики пирамиди на незнам кой си само и само да се самооплюваме,българина такъв нищо нестава от него и тн.Определено нещото в което най ни бива е точно тая дисциплина появява се някой който всичко му е ясно че от,,нас,,нищо не става и се почва.Сега се сещам имаше една приказка,легенда за Данко но незнам дали всички разбират за какво точно става дума.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Точно така! Освен другото, кабелните телевизии по селата, където ги има, са с никакво качество - естествено, че хората ще се въпзползват от каквито технически възможности има.

И как изобщо може да си помисли някой да ги упреква за това??

Неизмазани къщи, след като толкова символно значение придоби тая мазилка, имаше и през социализма. Защо, на хората много им харесваше ли?

НЯМАШЕ МАТЕРИАЛИ, имаше дефицит! И ставащше бавно. Когато видехте неизмазана сграда тогава, се знаеше, че това е ВРЕМЕННО. Докато стопанина събере материал и евентуално пари.

Не случйано пуснах един текст по-горе, който привидно не е съврзан с темата. Много сериоезен стереотип е веднага да има обвинения. Встъщност нещата имат единствено и само чисто стопанско изражение.

Аз мога да ви кажа, защо например в София и другите градове, преди да почне новото строителство, имаше цели квартали от стари и порутени къщи. Ами защото чакаха да ги отчуждят, а имаше закон, според който след като районът се отреди за отчуждаване, НЕ СЕ ПЛАЩАХА РЕМОНТИТЕ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никакво стопанско изражение няма това.

В Банско като имаха кинти ги профукаха със страшна сила.

Да оправиха си и къщите, ама изпиха, потрошиха и похарчиха за коли и глупости много повече. А колко роднини се изпокараха и семейства се разбиха за едни хартийки не ми се говори, защото съм присъствал и e гадно.

Осраха града, прецакаха си водата, всичко е в прах и вече нищо не е същото. Да не говорим, че легловата база не отговаря на лифта.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ахаа, братята знаели какво ще стане след 30 години и снимали филма. Страхотен довод няма що! ОчевАдно е, че си първа инстанция не само по спорта, а и по това, кой каква представа има или няма.

Каква е връзката с неизмазаните къщи, Булсаткома и марковите стоки? Доказах ти, че с антената е по-евтино, както и че даже 10-годишния наем не стига за да се измаже една средна двуетажна къща, която има към 200 кв. м. за измазване. Сега марковите дрехи (от Витошка или Илиенци?), мобилните (стационарните НЕ вършат работа, освен, ако си стоиш само в офиса и в къщи и нямаш деца), после цигарите, ракийката, и шопската салатка (която разбира се не е шопска).

Разбрахме! Има още няколко хиляди теми тук, както и други форуми. Можеш да постнеш мнението си, навсякъде, за да може повече потребители да усетят и възприемат мъдростта ти (ама се приготви да ти горят ушите :)).

Братята може да не са знаели какво ще стане след 30 години, но са знаели прекрасно какво става по тяхно време. А оттоава насам българинът не е променил особено. Абе той в послените 500 години не се е променил, ти за някакви 30 говориш.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ти остави, ами и зимата е студено а лятото - топло, а и често е облачно.

Невски, ти си от тия, дето чашата все е наполовина празна.

Банскалии си ОПРАВИХА КЪЩИТЕ, нали. Сега пък пили и си скарали за пари. Това вече е второ явление, направо можеш да отвориш тема - защо роднините се карат за пари?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Братята може да не са знаели какво ще стане след 30 години, но са знаели прекрасно какво става по тяхно време. А оттоава насам българинът не е променил особено. Абе той в послените 500 години не се е променил, ти за някакви 30 говориш.

Социалистическото изкуство имаше поръчка да дава отрицателна светлина на хората, които искат да имат или т.нар. "частници' или "вещомани" - Баш Майстора например. Тоя чудесен детски филм не се занимава с това, но образите са си образи. Реалността, естествено, беше малко по-различна. Но да, в условията на дефицит хората се държат зле и ценят нещата повече, отколкото последните заслужават.

Комунистите са виновни за това, приятелю Невски. "Лиши го от необходимите неща" - казва прототипът им при Айн Ранд....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ти остави, ами и зимата е студено а лятото - топло, а и често е облачно.

Невски, ти си от тия, дето чашата все е наполовина празна.

Банскалии си ОПРАВИХА КЪЩИТЕ, нали. Сега пък пили и си скарали за пари. Това вече е второ явление, направо можеш да отвориш тема - защо роднините се карат за пари?

Тия дето аз ги познавам, а те са много, си бяха оправили къщите от преди това.

Ама не щото имат кинти, а щото такава им е психиката.

Работеха по 3-4 работи (свири всеки петък и събота, има малък цех за мебели, ходи на гурбет и дава стаи под наем) и винаги са имали пари и къщите са им били измазани. И преди 10г. и преди 20г. Единият даже беше болен от рак и се лекуваше докато ги вършеше тези неща.

Другите дето им дойдоха лесните пари като продадоха нивите дето дядо им е садил компири ги профукаха за глупости и се изпокараха. Някои вече умряха от алкохол, други си губят имотите в момента.

Да уточня кое е ключовото в темата, преди КГ125 пак демагогски да я е оспамил - какъв процент от дохода си българинът харчи ефективно и рационално - за енергийна ефективност, ред, чистота, сигурност, застраховки, подръжка и т.н.

Където и да се разходиш, няма значение дали е Банско или Севлиево, Рудозем или Ботунец, ясно се вижда, че този дял е нисък. Хората не са енергийно ефективни, не са рационални в разходите си и нямат рискови застраховки. Чистотата, редът сигурността и здравеопазването не са на ниво. За разлика от Германия или Швеция.

Повечето хора в БГ, които познавам при доход много по-нисък от моя и обществено положение по-ниско от моето имат по-скъп телефон и кола от мен. Даже ме питаха (още не мога да го забравя) преди 2г. как така не съм си сменил старите телевизори с "плоски", а аз като им казах, че ще си взема като станат по 300-400лв. 32ките, си мълчаха дълбокомислено. Сигурен съм, че си мислеха, че или нямам кинти или съм скръндза. Е балъците пък си ги купуваха по 2-3 бона тъпите 32ки. Имам едни страшно удобни италиански обувки, които са ми прокъсани на петата. Жена ми ми се караше с месеци що ходя с тях (сигурно така се излагам) и най-накрая се отказа. Ей това е БГ реалността. Като влеза в банката примерно изцапан, а не с костюм, дрислите ме гледат все едно ще им замърся стола и съм дошъл да им се моля за кредит. Когато това се оправи и когато служебните кенефи в болниците изчезнат или станат еднакво чисти с тези за болните, тогава ще кажа, че БГ се е нормализирала. Дотогава нъц.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тия дето аз ги познавам, а те са много, си бяха оправили къщите от преди това.

Ама не щото имат кинти, а щото такава им е психиката.

Работеха по 3-4 работи (свири всеки петък и събота, има малък цех за мебели, ходи на гурбет и дава стаи под наем) и винаги са имали пари и къщите са им били измазани. И преди 10г. и преди 20г. Единият даже беше болен от рак и се лекуваше докато ги вършеше тези неща.

Другите дето им дойдоха лесните пари като продадоха нивите дето дядо им е садил компири ги профукаха за глуспости и се изпокараха. Някои вече умряха от алкохол, други си губят имотите в момента.

Да уточня кое е ключовото в темата, преди КГ125 пак демагогски да я е оспамил - какъв процент от дохода си българинът харчи ефективно и рационално - за енергийна ефективност, ред, чистота, сигурност, застраховки, подръжка и т.н.

Където и да се разходиш, няма значение дали е Банско или Севлиево, Рудозем или Ботунец, ясно се вижда, че този дял е нисък. Хората не са енергийно ефективни, не са рационални в разходите си и нямат рискови застраховки. Чистотата, редът сигурността и здравеопазването не са на ниво. За разлика от Германия или Швеция.

Повечето хора в БГ, които познавам при доход много по-нисък от моя и обществено положение по-ниско от моето имат по-скъп телефон и кола от мен. Даже ме питаха (още не мога да го забравя) преди 2г. как така не съм си сменил старите телевизори с "плоски", а аз като им казах, че ще си взема като станат по 300-400лв. 32ките, си мълчаха дълбокомислено. Сигурен съм, че си мислеха, че или нямам кинти или съм скръндза. Е балъците пък си ги купуваха по 2-3 бона тъпите 32ки. Имам едни страшно удобни италиански обувки, които са ми прокъсани на петата. Жена ми ми се караше с месеци що ходя с тях (сигурно така се излагам) и най-накрая се отказа. Ей това е БГ реалността. Като влеза в банката примерно изцапан, а не с костюм, дрислите ме гледат все едно ще им замърся стола и съм дошъл да им се моля за кредит. Когато това се оправи и когато служебните кенефи в болниците изчезнат или станат еднакво чисти с тези за болните, тогава ще кажа, че БГ се е нормализирала. Дотогава нъц.

Именно, за това става въпрос. Хора с ниски доходи се обличат в маркови дрехи и приоритет са луксозните стоки, мобилни и плазми. Народопсихология. Българите и особено българките се обличат винаги елегантно, прекалено елегантно, дори при ходене на пазар или кафе с приятелки. Външният вид е изключително важен на Балканите - важното е да ни видят с каква марка сме облечени, и дрехите редовно се подменят. Мобилните също. Пари за разделно хранене, застраховка живот и дом, както и за всичко, което може да не плаща определено време - няма. Но пари за нови обувки, плазма, лъскава кола и тн. има.

Аз също съм обект на критики от повечето ми познати как така вече 4 години съм с едни и същи маратонки. Еми изтъркани са, ама са удобни, какво да правя. Всичко друго около мен купува нови дрехи, обувки телефони профилактично - вече били стари. Въпреки че са с по-ниски доходи. С телефона ми същата история. Ами старичък ми е, ама е лек и има португалски дисплей, това ми стига. Ама няма блу тут. Затова ми се подиграват - в коя година живееш.

Не говоря за тези отрудени хора по селата. Говоря за тези които живеят на площадката в моя блок - домовете им са пълни коптори. Имат неплатени сметки за парно от 1-2 години, не плащат кабелна. Ок бедни са, сигурно. А защо тогава си купиха мерцедес? а защо две от момчетата имат по 3 телефона и ги сменят редовно? Питам???? сигурно е излишно да споделям, че тези дето живеят в коптора имат по-луксозна кола, по-скъп телевизор, по-скъпи дрехи от баща ми, който е немец. И как да му обясня как хора които живеят така имат стоки, които в Германия имат само богатите.

Тук искам да вмъкна нещо. Трудно бихме окачествили такова поведение като лошо или добро. Това е култура. Културата не може да лоша или добра. И зад тези феномени си има солидно обяснение, което поради ниския интерес не се наемам да давам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да де ама оня ден отидох да върша една работа в един банков клон и имаше 3 дрисли облечени като за нощен бар.

Дали е добро или лошо мен не ме вълнува.

Просто на мен ми прави лошо впечателение.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вие в какви среди се мотаете, бе другари???

А ако трябва да сме сериозни - това е култура, но тя има динамичен характер, продукт е на епохата -така е с лесните пари, с парите, които не се изкарват с труд.

В България докъм средата на 70-тте тези негативи почти са отсъствали.

И освен това, далече не ВСЕКИ БЪЛГАРИН е такъв. Това са просто гримаси на посткомунизма.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Вие в какви среди се мотаете, бе другари???

А ако трябва да сме сериозни - това е култура, но тя има динамичен характер, продукт е на епохата -така е с лесните пари, с парите, които не се изкарват с труд.

В България докъм средата на 70-тте тези негативи почти са отсъствали.

И освен това, далече не ВСЕКИ БЪЛГАРИН е такъв. Това са просто гримаси на посткомунизма.

КГ, в Гърция, Португалия и Испания е същата работа. Там гримаса на какво е?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Вие в какви среди се мотаете, бе другари???

А ако трябва да сме сериозни - това е култура, но тя има динамичен характер, продукт е на епохата -така е с лесните пари, с парите, които не се изкарват с труд.

В България докъм средата на 70-тте тези негативи почти са отсъствали.

И освен това, далече не ВСЕКИ БЪЛГАРИН е такъв. Това са просто гримаси на посткомунизма.

Аз не се мотая. И не съм в никакви среди, защото няма какво да правя в тях.

Важното е, че повечето българи са такива.

И не са гримаси на посткомунизма, защото съм наблюдавал изключително подобни феномени в Италия и Гърция.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Да де ама оня ден отидох да върша една работа в един банков клон и имаше 3 дрисли облечени като за нощен бар.

Дали е добро или лошо мен не ме вълнува.

Просто на мен ми прави лошо впечателение.

Хм, пък аз като ходя до банката, ме посрещат или много ведри и усмихнати служителки, или пък в най-лошия случай нормални делови хора. Е, процедурите са малко бавни, но какво да правиш, това клиента угодия няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Вие в какви среди се мотаете, бе другари???

А ако трябва да сме сериозни - това е култура, но тя има динамичен характер, продукт е на епохата -така е с лесните пари, с парите, които не се изкарват с труд.

В България докъм средата на 70-тте тези негативи почти са отсъствали.

И освен това, далече не ВСЕКИ БЪЛГАРИН е такъв. Това са просто гримаси на посткомунизма.

КГ, виж сега, казвамл съм го много пъти, пак ще го кажа. Културата няма динамичен, а статичен характер. Културата промяна в последните няколко хиляди години е незначителна.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Важното е, че повечето българи са такива.

И не са гримаси на посткомунизма, защото съм наблюдавал изключително подобни феномени в Италия и Гърция.

Не са.

Във Франция няма ли такива?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хм, пък аз като ходя до банката, ме посрещат или много ведри и усмихнати служителки, или пък в най-лошия случай нормални делови хора. Е, процедурите са малко бавни, но какво да правиш, това клиента угодия няма.

Мен не ме интересува дали са ведри и как са облечени.

Аз имам листче с въпроси и си пиша. Интересуваха ме няколко специфични продукта.

При всеки въпрос се повтаряше едно и също:

1) Ами не съм сигурна, ще отида да проверя

2) Ами не съм сигурна, ще звънна един телефон

3) Ама вие сигурен ли сте, че имаме клон в Лондон

4) Нямаме такъв продукт и не се знае дали ще имаме

...

...

...

...

И така 2 часа с 3 служителки и заместник управителката на клона 3 пъти.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
[

КГ, виж сега, казвамл съм го много пъти, пак ще го кажа. Културата няма динамичен, а статичен характер. Културата промяна в последните няколко хиляди години е незначителна.

Не е така, културните ОСНОВИ нямат динамичен характер, но върху тях се градят множество вариации.

Моята генерация има късмета да види две времена. Само разликите между това, което беше през социализма и това, което беше днес ми стига да знам. Да не говорим за времената преди 1944 г.

Този спор неминуемо изскача в различни теми, защото е фундаментален въпрос. Както неведнъж ти казвах, културологията е като умен тинейджър, който на 15 години убедено обяснява на всички несъмнено 100%-товите си познания за целия свят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не са.

Във Франция няма ли такива?

Напротив, мнозинството българи са точно такива. Само това лято съм навъртял 8 000 км в страната ни. А в последните години - 45 000 км. Няма село, град, планина, пещера, река, където да не съм бил. Такава ми е работата. Нямаш пердстава какви феномени има.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не са.

Във Франция няма ли такива?

Са, са.

А за Франция не знам, ще ти кажа догодина. За мен те са мегасноби и шовинисти, но не ги познавам добре.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е така, културните ОСНОВИ нямат динамичен характер, но върху тях се градят множество вариации.

Моята генерация има късмета да види две времена. Само разликите между това, което беше през социализма и това, което беше днес ми стига да знам. Да не говорим за времената преди 1944 г.

Този спор неминуемо изскача в различни теми, защото е фундаментален въпрос. Както неведнъж ти казвах, културологията е като умен тинейджър, който на 15 години убедено обяснява на всички несъмнено 100%-товите си познания за целия свят.

Няма две времена. Времето е същото и го виждам всеки ден. В момента търча по административни въпроси и нищо не се е променило в общината. Просто са направили ремонт и са сложили плоски монитори, ама са същите мързеливи и мрънкащи патки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е така, културните ОСНОВИ нямат динамичен характер, но върху тях се градят множество вариации.

Моята генерация има късмета да види две времена. Само разликите между това, което беше през социализма и това, което беше днес ми стига да знам. Да не говорим за времената преди 1944 г.

Този спор неминуемо изскача в различни теми, защото е фундаментален въпрос. Както неведнъж ти казвах, културологията е като умен тинейджър, който на 15 години убедено обяснява на всички несъмнено 100%-товите си познания за целия свят.

И каква е разликата межде двете времена? Никаква. Една голяма НУЛА. Българинът си е българин и при комунизъм, и при псевдодемокрация. За никакви вариации не можем да говорим. Те са само в главата ти.

Айде кажи какви са тея вариации да ги видим, стига с тия недомлъвки. Как е възможно да се твърди не мога да разбера, че българите през социализма и днес били напълно различни. Пълни глупости. Манталитета е непоклатим.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Alexander_Nevski сори че трябра да го кажа ама ти си насъбрал много злоба бе човек карай го по спокойно като гледам как знаеш на кой дядо му е садил компири после кой зел парите как умрел,те германците и хамериканците особено швейцарците които даваш за пример не знаят как се казва комшията им ти какви неща знаеш,ама всеки с интересите си и естествено със самочувсвието си.И както казах царе сме в оплюването усещаш ли се ,,дрислите,,в банката ,гледат те лошо щот си със скъсани но ,,италиански,,обувки ,чудя се защо ги наричаш ,,дрисли,, и те деца имат работят за пари както и ти.Това пък за телевизорите не го разбрах искаш да кажеш че тея които си купуват плоски са балъци ли,това че не си сменяш,,ТЕЛЕВИЗОРИТЕ,,/стана ни ясно че имаш няколко/ какво трябва да ни каже аз например го разбирам така ти имаш ,,няколко,,неплоски аз например един плосък кво става сега не е ясно.Така както пишеш ,,гледат те сякаш си дошъл да молиш за кредит,,извинявай това с кредита за теб ако е унизително трябва да те успокоя че и доста богати хора ползват кредити.Въобще какво искаше да кажеш имаш пачки обаче ходиш със скъсани обувки,караш стара кола,имаш не плоски телевизори обаче къщата ти измазана ли е не е ли.Кенефите могат да ги оправят много бързо обаче точно това самоос....не пречи и лошото е че си се...м един друг в гащите.Абе може ли някой да ми обясни има ли някъде другаде такова чудо бе германец да плюе по германци нищо че и той е германец или има и по-германци незнам.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...