Отиди на
Форум "Наука"

Защо българинът не си е измазал къщата, а в същото време пие, пуши и има по 2 сателитни антени на фасадата?


Recommended Posts

  • Потребител

Е сега КГ ще ти обясни как те не били "истински" комунисти.

Само нашите и съветските комунисти са "истински" комунисти.

Разбираш ли?

Тук е било най-зле.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Въпрос за Португалия? Какво стана след ФОРМАЛНОТО управление на комунистичвско правителство там?

Колко министри от това правителство не няха комунисти? Колко концлагера има Португалия през комунизма?

След нациоализацията на какво част от индустрията пос;едва реституция?

Какво обезщетение беше платено за национализацията?

Кое ТОЧНО национализираха?

Колко земеделски кооперации направиха и имаше ли там частна собственост върху зенята?

Колко църкви бяха затворени, колко празници - забранени?

___

Комунизъм, ама друг път. Едно е комунисти на власт, друго е комунизъм.

Сега, ако се върнем към същината на дискусията, а именно твоето твърдение, че Португалия няма десетилетия социализъм, затова били други, ще ти кажа нещо, което би трябвало да знаеш.

Португалия има половин вековен тоталитаризъм, който по същество по нищо не се различава от комунизма. Половин век живеят на купони, жържавата регулира тотално живота на обикновения човек, има тайн полиция, концлагери, има жителство - както тука, има дори вид кооперативи и икономиката е регулирана централно от господин министъра на финансите и върховен ръководител Салазар. Днес повечето възрастни са неграмотни, защото Салазар ги е пращал да работят във фабриките и образованието е било само 4 години.

Епохата на португалския тоталитаризъм трае от 1928 до 1974, после две години комунизъм. Айде разправяй на друг какво имали и какво нямали и колко по-добре били от нас. Салазаризмът е травмирал португалеца точно толкова, колко и социализмът нас. Разлика няма.

И въпреки това къщите им са красиви, а нашите не.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само да добавя, че като пристигнах в БГ ме посрещна надписа:

"Асансьорът не е плащан от 3 месеца и вече е спрян."

Днес, аз, въпреки, че живея извън БГ ще събирам пари за тъпия асансьор, защото тъпите селтаци, пак нещо са оакали. При друго мое жилище аналогично оправих покрива с мои пари, защото се уморих да се разправям с изродите. А то пък е в топ-центъра на София.

И моля без лафчета "ти къде точно живееш". На много хубаво място си живея и съседния вход, например е перфектен, но човек не си избира съседите. Просто имам повече жилища и на едното място съм домоуправител. Респективно имам богат опит.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абре, приятелю, за тебе поне един свестен човек има ли? В Гърция как им викаш, селтаци или киртаци или сиртаки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Абре, приятелю, за тебе поне един свестен човек има ли? В Гърция как им викаш, селтаци или киртаци или сиртаки.

Ами има.

Например вчера въпреки, че 5 души се опитваха да ми попречат да стигна до ксерокса в една община в продължение на 30 мин, една административна служителка на по-високо ниво ги насмете и лично ми ксерокопира цели 3 страници. Аз пък и дадох 1лв. за кафе бакшиш.

Пак вчера в една от териториалните дирекции на НАП в 17:25 лично шефа ми извади едно удостоверение за секунди.

Съотношението обаче е много лошо. Тъпите, злобни, прости, мързеливи селтаци са преобладаващо болшинство.

А постоянните ти премятания към Гърция показват, че още не си надживял комплекса на малката държавица.

Как е там е друг въпрос. Ако толкова те интересува отвори тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами има.

Например вчера въпреки, че 5 души се опитваха да ми попречат да стигна до ксерокса в една община в продължение на 30 мин, една административна служителка на по-високо ниво ги насмете и лично ми ксерокопира цели 3 страници. Аз пък и дадох 1лв. за кафе бакшиш.

Пак вчера в една от териториалните дирекции на НАП в 17:25 лично шефа ми извади едно удостоверение за секунди.

Съотношението обаче е много лошо. Тъпите, злобни, прости, мързеливи селтаци са преобладаващо болшинство.

А постоянните ти премятания към Гърция показват, че още не си надживял комплекса на малката държавица.

Как е там е друг въпрос. Ако толкова те интересува отвори тема.

Хехех, означават, че се опитвам да те накарам да правиш сравнения между тези две малки държавици.

Грешиш за статистиката - идиотите в една държава никога не надвишават 10%. Както и читавите. Останалото е въпрос на временна доминация на ценностни системи от едното или другото малцинство, според управлението и стопанската ситуация и културата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хехех, означават, че се опитвам да те накарам да правиш сравнения между тези две малки държавици.

Грешиш за статистиката - идиотите в една държава никога не надвишават 10%. Както и читавите. Останалото е въпрос на временна доминация на ценностни системи от едното или другото малцинство, според управлението и стопанската ситуация и културата.

Обаче шофьорите, които не спират на пешеходна пътека в някой държави са 80%, в други под 5%. Хората които си хвърлят боклуци през прозореца в едни държави са 40-50%, в други - 0%. Неутчивите служителки и продавачки в едни държави са 70-80%, в други са 0%, защото там за това уволняват.

От 45 столици, София е на 43 място по взаимопомощ, демек ако помолиш някого да ти помогне, щото си сакат или сляп, вероятността да стане е минимална - след софия са само Куала Лумпур и Джакарта. Резултатите са от екскперимент от 2007 г.

Процентът хора, които плюят семки по земята също варира, в зависимост дали си в София, или Берлин.

Статистиката може да продължи до безкрайност. И забележи, тука изобщо не става дума за идиоти, а за здрави и нормални, средностатистически жители.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Обаче шофьорите, които не спират на пешеходна пътека в някой държави са 80%, в други под 5%. Хората които си хвърлят боклуци през прозореца в едни държави са 40-50%, в други - 0%. Неутчивите служителки и продавачки в едни държави са 70-80%, в други са 0%, защото там за това уволняват.

От 45 столици, София е на 43 място по взаимопомощ, демек ако помолиш някого да ти помогне, щото си сакат или сляп, вероятността да стане е минимална - след софия са само Куала Лумпур и Джакарта. Резултатите са от екскперимент от 2007 г.

Процентът хора, които плюят семки по земята също варира, в зависимост дали си в София, или Берлин.

Статистиката може да продължи до безкрайност. И забележи, тука изобщо не става дума за идиоти, а за здрави и нормални, средностатистически жители.

До преди малко се занимавах 4 часа с едно опелче.

3 пъти минало на диагностика при офциален дилър - резултат нулев.

Реших да му сменя кабелите на свещите, понеже за мен беше очевидно, че проблемът е в запалителната система, а бобината и свещите бяха нови. При официалния дилър ми искаха 460лв. В магазин на BERU - 160лв.

Ядосах се. Реших да подходя като при соца. Врътнах няколко телефона и ми докараха запечатани немски кабели с гаранция за 64лв. Сложих ги в сервиза на друг приятел. Колата заспа.

Ей това е БГ реалността. Мързел, некомпетентност и желание за бързи печалби.

Няма да стане на мой гръб обаче.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
http://dnes.dir.bg/2009/08/15/gallery4927376_0.html

Хаха.

Ей това е, който и да дойде на власт ще ви мачка като роби.

Ей това е. Искаш да стане, нали? Гот ти е. :!!!:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

БТВ - ти част ли си или не си част, не попадаш ли под същите тия удари, за които пишеш:))))

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
БТВ - ти част ли си или не си част, не попадаш ли под същите тия удари, за които пишеш:))))

Не ти ли писна постоянно да задаваш едни и същи въпроси с неясна цел?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
http://news.ibox.bg/news/id_753955887

Сега на кое да вярваме? :dunno:

Елемаг,

Ставийски преди да се оака ме е притискал/засичал поне 3 пъти в София с тъпата си джипка.

Същото важи и за коретжите.

Познай аз на кое вярвам.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не ти ли писна постоянно да задаваш едни и същи въпроси с неясна цел?

А на тебе не ти ли писна да ругаеш и да пресилваш черните краски, с неясна цел? Какво сега - част ли си от това, или не? Като не си - за какво се хабиш да пишеш стотици редове с един и същи лайтмотив - българите са простаци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А на тебе не ти ли писна да ругаеш и да пресилваш черните краски, с неясна цел? Какво сега - част ли си от това, или не? Като не си - за какво се хабиш да пишеш стотици редове с един и същи лайтмотив - българите са простаци.

Баш като нас си е принца. Мрънка, прави, струва - все другите му са виновни (другите - имам впредвид, ние българите); И си кара по-български, щото ако беше толкова пич, трябваше да си хръхли гражданството (пашпорта де) и да си остане с руското (или да вземе такова) - ама не ;) Като бай Ганчо-ски от Скопие, като е тук в България по бизнес - "брате това, брате онова", че на български го казва ;), а виж какво става като си иде в Македония..:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не не мисля че като нас е руския принц,като му чета постовете той се в некакво приключение се вкарва,я кабели за опел я асансьори плаща.Въобще останах с впечатление че още щом стане сутрин и некой българин иска да го прецака.Въобще ,,къде сме ние къде сте вие,, абе народа го е казал ,,пази боже сляпо да прогледне,,Колкото до Португалия приятелю , за по големите градове не споря ама има населени места в които простотията и неграмотноста се ширят/само пример за руския принц абе една тоалетна свястна нямат/ и ако имаш желание бих ти описал какво представляваше отвътре една честно казано спретната външно португалска къща и битието на хората живеещи в нея.Та иде реч че навън проблемите не ги виждаме но нашите непрекъснато ги развяваме като байрак.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Обиколих целия район Септември-Варвара-Велинград-Юндола-Якоруда-Белица-Доспат-Сърница-Батак-Ракитово.

Говорих с няколко овчара по баирите и с много други хора насам-натам.

Нещо много яко ви убягва в цялата работа.

Колкото и да ме нападате не аз съм направил цигански катун и кочина между Велинград и Сърница. Аз просто отидох и си набрах 5кг сърнели и си направих пикник при Доспат.

И да не ви напомням за този катун, както и за сметището на 10км от него те пак ще са там. И не съм ги направил аз. Както и много други неща. Не въртя и аз далаверите с дърводобива, не аз ходя да паля горите до Батак, нито пък съм Беев, нито пък съм окрал маркучите от напоителните канали в пазарджишко. Не аз ходя да крада агнетата на Бай Ангел докато той е на погребение на майка си. Нито пък осирам всяка чешма и поляна с найлони, салфетки и пластмасови бутилки.

Айде поздрави и продължавайте да живеете с розовите очила.

Поне при помаците и турците в Родопите и в разложко-банското поле нещата още се държат и там се чувствам добре. Всичко друго, което видях е обречено на циганизация и разруха.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрасти!

На слънчев бряг миналата година гледах хубави фонтани, пръскат вода, даже и апарачета имаше да правят пушек, осветени с цветни фарове....

Съшите тази година пълни с пясък, уж засадени с цветя а вместо тях буренак и отпадъци....

В центъра на курорта....

За какво говорим.......

:unsure::unsure::unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Обиколих целия район Септември-Варвара-Велинград-Юндола-Якоруда-Белица-Доспат-Сърница-Батак-Ракитово.

Говорих с няколко овчара по баирите и с много други хора насам-натам.

Нещо много яко ви убягва в цялата работа.

Колкото и да ме нападате не аз съм направил цигански катун и кочина между Велинград и Сърница. Аз просто отидох и си набрах 5кг сърнели и си направих пикник при Доспат.

И да не ви напомням за този катун, както и за сметището на 10км от него те пак ще са там. И не съм ги направил аз. Както и много други неща. Не въртя и аз далаверите с дърводобива, не аз ходя да паля горите до Батак, нито пък съм Беев, нито пък съм окрал маркучите от напоителните канали в пазарджишко. Не аз ходя да крада агнетата на Бай Ангел докато той е на погребение на майка си. Нито пък осирам всяка чешма и поляна с найлони, салфетки и пластмасови бутилки.

Айде поздрави и продължавайте да живеете с розовите очила.

Поне при помаците и турците в Родопите и в разложко-банското поле нещата още се държат и там се чувствам добре. Всичко друго, което видях е обречено на циганизация и разруха.

Невски, с тия черни очила животът никак не е лек. Неведнъж съм казал, че който търси тъмната страна, я намира на най-неочаквано място.

На тебе светът ти е крив.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Невски, с тия черни очила животът никак не е лек. Неведнъж съм казал, че който търси тъмната страна, я намира на най-неочаквано място.

На тебе светът ти е крив.

Нищо не ми е криво, драги КГ125.

Изкарах си чудесно.

Това че съм дигал гири на рецепцията да ми чистят стаята не ми пречи изобщо.

По тези планини има толкова много райски места, че просто няма какво повече да се желае.

Какво забелязах обаче много ясно. В едно пазарджишко село едни цигани крадяха животни и ги колеха всяка нощ. Течаха кървища по улицата. Всички ги знаеха какво правят и не ги закачаха. От другата страна на планината към Доспат обаче има чешми и беседки през 5 метра, а всички ливади бяха окосени - драстична разлика с плодородната тракийска низина, което беше райска градина като бях малък, а сега е затънала в цигани и трънаци.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вероятно си обикалял избрани места, дето само трънаци има, знам ли те. Защото аз пък като пътувах миналата седмица видях доста изорани ниви. А една жена каза, че пък видяла още повече.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Вероятно си обикалял избрани места, дето само трънаци има, знам ли те. Защото аз пък като пътувах миналата седмица видях доста изорани ниви. А една жена каза, че пък видяла още повече.

Аха, аз така по 2-3 хиляди километра връткам все по избрани места и все на цигани попадам. И все случайно колите пушат на масло и дават газ докато ги изпреварвам. Всичко е избрано.

Най ме потресоха обаче циганите дето крадяха и колеха животните по нощите и по улицата се лееше кръв. И това все е избрано.

Попълних си колекцията от снимки и с неизмазана къща с 3 сателитни антени. И това е все случайно. То и наводнението беше случайно, както и дигата се беше скъсала случайно на същото място. Тя и Марица е една случайна река.

Всичко е само избрано и подбрано.

Гледайте предаванията на Карбовски (не го понасям по принцип, особено на живо, но за съжаление е прав) за село Мечка и помнете, че не само там е така. Из цялата страна с изключение на няколко места е така.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аха, аз така по 2-3 хиляди километра връткам все по избрани места и все на цигани попадам. И все случайно колите пушат на масло и дават газ докато ги изпреварвам. Всичко е избрано.

Най ме потресоха обаче циганите дето крадяха и колеха животните по нощите и по улицата се лееше кръв. И това все е избрано.

Попълних си колекцията от снимки и с неизмазана къща с 3 сателитни антени. И това е все случайно. То и наводнението беше случайно, както и дигата се беше скъсала случайно на същото място. Тя и Марица е една случайна река.

Всичко е само избрано и подбрано.

Гледайте предаванията на Карбовски (не го понасям по принцип, особено на живо, но за съжаление е прав) за село Мечка и помнете, че не само там е така. Из цялата страна с изключение на няколко места е така.

Здрасти!

Това ли имаш пред вид?

:help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...