Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

Хитрий Иванушка, дрън-дрън. Ясно е, че такава фамилия "Акритас" не съществува, а Армандо, завалла, няма под ръка ни един източник по темата. Като оня път, дето беше се разграничил от себе си, та трябваше с цитати да му се напомня, че все пак е казал това, което уж не бил казвал smile.gif

За умен не знам, ама все пак в кръга Г.Л.И.Ш.Е.В. членуваме отбрани ционистки идеолози.

Натанчик, споко бе, не съм модератор smile.gif

Има една такава научна дисциплина - Дигенистика, а има и нещо, което наричат изворознание, извороведение... Ако поназнайваше малко от първата, щеше да си по-наясно и поне нямаше да подскачаш, а ако имаше представа от втората (и ти и онзи, който ме изкара фурнаджийска лопата) щеше да знаеш, че Константин Багренородни е писал хроники (виж там кой е предполагаемият автор на V книга на Продължителя на Теофан и кой е сигурният автор на хрониката за придобиването на Христовото изображение от Едеса). Номерът с подтикването да се търсят цитати е също възпитателен прийом! Тук темата е за Василий ІІ и ти досега доказа, че можеш само да спамиш!

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 159
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

А аз съм хитрий Иванушка и не пропускам да възпитавам! Следващия път ще знае как се търси и иска, защото в наше време, че и преди инфото е ценна стока!

В този форум никой от пишещите не очаква заплащане или каквото и да е възнаграждение за информацията, която споделя. А що се отнася до "ценната стока", който според тебе предлагаш, 90% от постовете ти са откровен спам и логорейна алабалистика, тоест приносът ти към "БГ наука" клони към нулата.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Има една такава научна дисциплина - Дигенистика, а има и нещо, което наричат изворознание, извороведение... Ако поназнайваше малко от първата, щеше да си по-наясно и поне нямаше да подскачаш, а ако имаше представа от втората (и ти и онзи, който ме изкара фурнаджийска лопата) щеше да знаеш, че Константин Багренородни е писал хроники (виж там кой е предполагаемият автор на V книга на Продължителя на Теофан и кой е сигурният автор на хрониката за придобиването на Христовото изображение от Едеса). Номерът с подтикването да се търсят цитати е също възпитателен прийом! Тук темата е за Василий ІІ и ти досега доказа, че можеш само да спамиш!

А това с нормален човешки тон не може ли да се каже?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"Дигенистика"...

Може в някоя странна публикация да си попаднал на бомбастичния израз: "В световната дигенистика се срещат мнения..." и да става дума за изследвания на "Дигенис Акрит". Но то Йордан Милев примерно говори за хайямистика като има предвид изследванията на Омар Хайям и въпреки това неговото е просто... мистика. Същото и с "дигенистиката".

Хроники от Константин VІІ, Василий І бил със сигурност българин, "Акритас" било името на значима византийска фамилия, било имало наука "дигенистика"... колкото и неграмотен да съм, не мога да родя такава фантастика. Ти остави, че аз съм неграмотен. Неграмотен е и Гугъл...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

doh.gifdoh.gifdoh.gif

Едва ли има нещо по-показателно от последните 4 поста!!!

No comment!

Ти вместо да се чукаш по главата, я по-добре дай най-накрая доказателство, че "акрити" означава принадлежност към византийски род, а не военно съсловие. И ако може доказателството да е извор или поне изследване на сериозен византинист, а не примерно притурка във вестник Гласът на Ереван или Вахан.

Същото може да направиш и с хрониката на Константин VІІ, която явно само ти знаеш, че съществува.

Link to comment
Share on other sites

Ти вместо да се чукаш по главата, я по-добре дай най-накрая доказателство, че "акрити" означава принадлежност към византийски род, а не военно съсловие. И ако може доказателството да е извор или поне изследване на сериозен византинист, а не примерно притурка във вестник Гласът на Ереван или Вахан.

Същото може да направиш и с хрониката на Константин VІІ, която явно само ти знаеш, че съществува.

А, защо да се лишавам от удоволствието да наблюдавам как точно ти и такива като теб "знаят", че това или онова нещо не съществува! Сигурно имаш аргументи и можеш да ми докажеш защо си толкова сигурен, че това или онова не може да съществува, а слънчице? После - друго: замисли се, след като са те квалифицирали като фурнаджийска лопата, защо ти е да ги разубеждаваш таквиз мили съфорумци??? Нямам чак такава и точно такава нужда от себеизява! Когато е трябвало и където е трябвало вече съм го сторил! За всичко останало си има лични съобщения! Обаче и там се очаква да формулираш въпроса си правилно, защото явно нищо не си разбрал от другата тема, където възникна друг спор, а ти го пренасяш тука! Хич бива ли?!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

На потребителя Арманд О'Болг едно наказание от 1 месец мисля, че ще му дойде добре в посока на по-малко арогантен стил на изразяване и нападки към други потребители.

Затварям темата, защото и без това се напълни с куп глупости.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...